Как ви се отрази карантината ?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 898
Регистриран на: 24.10.2007
Местоположение: София/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: Е34 /Е39 дизел, Е46-автомат,Е60-530
Мечтае да кара: Да се разхожда пеша

Re: Как ви се отрази карантината ?

Мнение от Vasko » 15 Юни 2020, 23:58

N.Mihaylovski написа:Да имаш 50 000 и да ги държиш за черни дни, е мноооого трудно, фирма с 5-6 човека генерира разход от около 15 000 на месец, не знам какво трябва да прави за да няма кредити овърдрафти и да има 50 000 налични заделени, който да не пипа, но дори да приемем че ги има в ситуация като тази изчезват за 3 месеца, както се и случи при мен :cry:
Всички се стараем като върви бизнеса да инвестираме в машини, в сградите, да подобряваме условията на труд да повишим заплатите за да можем да запазим персонала, защото хора НЯМА, материала е лош.
Не знам, колко от вас са в частния сектор, който са знаят какво се случва първите 3 години, и всеки "шеф" иска в един момент да работи по малко защото заради това си е скъсал гъза от бачкане и се е чудил как да се справи с банките първите 3 години.
Истината е че трябва да има и условия и добър бизнес климът, работеща държава, съдебна система и прочие, а тук такава няма, и с голям интерес ще наблюдавам какво ще се случи следващите месеци, защото държавата освен, че няма приходи има мнооого разходи.




Така е колега, при мен е същото положение - 75 дена само генерираш разходи , автобусите не работят, защото няма екскурзии и не пътуват, дори и шофьора да е на борсата, теб какво те топли това , като този автобус щом стои в гаража и не се върти колелото , няма кинти ..Само разходи, винетки, данъци, глупости ... А продадеш ли ги след това си аут от пазара.... Да плащаш и да взимаш под наем автобуси - не става, защото другите, които имат свои ще подбиват цената... Колкото до заделените пари - наистина никой не е очаквал ,че така ще се случат нещата... Ние примерно всички сме предплатили летни почивки, стаи в хотели за да вземем хубави цени по турски курорти и т.н. , които в момента стоят празни ,защото няма туристи ..Най -лошото е, че хотелите също нямат пари, защото депозитите ,които са получили от нас за съответните резервации , всъщност те са ги оползотворили за реновации, за персонал и заплати и сега когато очакват ние да им дадем втоарата част от доплащанията, за да могат да стартират, да заредят , ние няма откъде по простата причина ,че клиентите са се отдръпнали и ще доплащат чак септември или догодина ..... А до септември има още цели 2 месеца и половина и това са около 7-10 000 лв разходи минимум ...И като няма откъде .... Какво ме грее ,че персонала бил на борсата ? Наемите вървят, разходите, счетоводството , интернета , Сот-а , другите разходи за ядене , сметки , поддръжка на автопарка -застраховки, технически преглед на автобусите на 6 месеца.... И като няма в близко бъдеше пари какво правим ,а?
Ето, сега всички днес се юрнаха към Гърция - до онзи ден оправяхме резервации -това са всъщност всичките тези резервации от април и май ги прехвърляхме за средата на юни и септември ..Т.е. едно нещо го правиш два пъти -ти веднъж си платил на някой да го свърши , сега трябва пак да го направиш,но този път без да получиш някакви пари затова ..Толкова бумащина, писане на нови договори , разговори , време ,а всъщност парите от тези резервации са отдавна усвоени .... НЯМА ГИ ! И ТАКА ЩЕ Е ПОНЕ ДО СЕПТЕМВРИ ..Нови резервации няма да има, защото много хора се уплашиха, ранни записвания също вече няма да има , защото ако хората платят пет месеца по-рано за дадена резервация депозит, кой ще им гарантира, че няма да има втора или трета вълна от този вирус или нещо друго и да пропадне почивката им и после не могат да си вземат парите ... Всички в момента получват ваучери за едни бъдещи пътувания които трябва да осъществят в близката една година, но какво ще се случи реално и дали няма да има втора вълна ,а дали дадения хотел няма да е фалирал до тогава или агенцията, от която клиента е получил ваучера ....Ето, днес дойде писмо от няколко хотела в Слънчев Бряг, че НЯМА ДА ОТВОРЯТ ВЪОБЩЕ ЗА СЕЗОН 2020 г.
Всичко е толкова тъмно и мътно и предполагам така е в много други бизнеси , които наистина са пострадали от пандемията, а на правителството въобще не му пука - заблуждават тук хората ,че уж дават някакви 80/20 за Бизнеса, а в крайна сметка биват одобрени само определени фирми ,които след това се отчитат с комисионни за дадени обществени поръчки на Управляващите ......
Ето, превозвачите ги гледам - автобуса Пловдив - София пътува с десет човека и трябва да пътува , защото иначе му взимат линията и ...гори... Хубаво де, ама той само нафтата неможе да плати , амортизации отделно и не е само това...
Бъдещето е на online търговията -без офис, без стационарно позициониране ако може всеки да си пазарува почивка от дивана, да си поръчва ядене за вкъщи от хола, дрехи, аксесоари ,първо защото това му пести време, второ защото е по-удобно и трето избягва физически контакт с други хора , които са предпоставка за разнасяне на вируса.... Времето е основния фактор, което ще продължава да не стига и затова много неща ще се променят оттук нататък ,много бизнеси просто ще приключат и други такива, нови които се зародиха в новото време и са изцяло onlineще процъфтяват,но така е когато не успяваш да се upgradе- неш си аут от пазара ...
Яжте, пийте и си носете новите дрехи и си карайте количките ,че животът е крaтък ..

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1530
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Как ви се отрази карантината ?

Мнение от ildivvy » 16 Юни 2020, 7:02

А премиера се бие в гърдите: 60/40, милиони, заявки за помощи и т.н. Реално отпуснати - около 7-8млн.лв май били :mhihi: :mhihi: :mhihi: Някоя програма няма ли да помогне в твоя случай?
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Как ви се отрази карантината ?

Мнение от Jordana » 16 Юни 2020, 7:40

В англия държавата плаща 80% от заплатата на всички които са спрели работа заради вируса . Не знам тия тука какво се бият в гърдите вместо да се коригират с това което се прави в нормалните държави . :dunno:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Как ви се отрази карантината ?

Мнение от TNT » 16 Юни 2020, 8:13

Vasko написа:Какво ме грее ,че персонала бил на борсата ?

Не, че нещо, ама точно ти много се оплакваше как все няма хора и все няма персонал. След това изказване пак си показа къде е проблема :wave:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Как ви се отрази карантината ?

Мнение от bum_bum » 16 Юни 2020, 15:10

Много е интересно как в един случай искаме държавата да я няма и да не обезщети всички в дадена ситуация, а в друг точно обратното.

Кога ли ще вземем да гледаме и отвъд собствените си интереси само?
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 898
Регистриран на: 24.10.2007
Местоположение: София/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: Е34 /Е39 дизел, Е46-автомат,Е60-530
Мечтае да кара: Да се разхожда пеша

Re: Как ви се отрази карантината ?

Мнение от Vasko » 16 Юни 2020, 22:35

TNT написа:
Vasko написа:Какво ме грее ,че персонала бил на борсата ?

Не, че нещо, ама точно ти много се оплакваше как все няма хора и все няма персонал. След това изказване пак си показа къде е проблема :wave:



Поне съм помислил за персонала и ги пуснах на борсата да взимат някакви пари ,а не като някои да ги държа на минималното ..Не виждам защо само търсите под вола теле?
В момента говорим за това, че всички страдат от цялата тази карантина и всички ,които си мислят,че техния сектор няма да ги засегне - нее! Повярвайте ми и при Вас ще дойде - ефекта на доминото , защото хората като нямат пари ще спрат да харчат за излишни неща и дрънкулки и ще пазаруват само неща от първа необходимост ..Някой ще каже -има богати - да,ама са едва 3% от цялото население и ако разчитате само на тях , по-добре още сега приключвайте филма.... Да не говорим пък и колко богати в момента потънаха с милиони и вече не са чак толкова богати ..Та такива ми ти работи ..Колкото до това прословуто 60/40 -то се оказа, че пак е само за нечии фирми ,които след това ще дават комисионни на Управляващите..Оказа се ,че има много условия ,на които уж трябва да отговаряш....Не ми се отваря тук нова тема за да обясня по какви критерии се определят фирмите и как фирми ,които са с поредни номера след нас кандидатствали , в един момент се озовават пред нас и за тях има ,а за нас не стига или не отговаряме на определени критерии..Е, много ясно ,защото от мен няма как да изкарат комисион след това... Въобще тука са големи филмите ..Ще си замълча и няма смисъл да обяснявам нещо,което е ясно , защото ако веднъж се разминах със залят с бяла блажна боя автомобил затова, че открито излязох и защитих интересите на 3200 ТУРОПЕРАТОРА В БЪЛГАРИЯ по няколко телевизии като 7/8, българска свободна, пловдивска обществена като в прав текст заявих, че от Ангелкова нищо не става и е министър ,който ходи след събитията , то със сигурност вече мога да очаквам и проблеми с фирмата ми .... Ама ми е все тая- сложил съм си главата в торбата .... Ама едно е ясно - България няма да я бъде ,колеги и колкото по-бързо го разберете това и си резервирате еднопосочния билет, толкова по- малко прекрасни моменти от своя живот ще пропуснете ..ДА, точно така -оставайки тук наистина може да ги пропуснете тези иначе прекрасни моменти от живота си ,защото тук няма едно нормално нещо и всичко е мизерия!
Яжте, пийте и си носете новите дрехи и си карайте количките ,че животът е крaтък ..

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Как ви се отрази карантината ?

Мнение от Don_Diego » 16 Юни 2020, 22:50

Офиса ми е на Витошка, не знам къде ги виждате хората без пари ама по заведенията на Витошка няма празни маси, а там са едни от най-скъпите...(особено за хранене)

По въпроса за помощите за бизнеса от страна на държавата - съвсем нормално е да помагат първо на тези, които са изрядни в плащанията си към нея. Не знам какво се чудите и се мръщите на условията, които е поставила държавата за да даде парите. Ако ги нямаше и масово фирмите без дейност кандидатстват и вземат помощ ще ревете, че са дали на тия дето и без друго не работят :dunno:
Преди да плюете погледнете себе си, вижте какво сте дали вие и тогава преценете дали заслужавате да получите нещо в замяна :idea:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 646
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Как ви се отрази карантината ?

Мнение от ivanski_2 » 17 Юни 2020, 6:19

Vasko написа:
TNT написа:
Vasko написа:Какво ме грее ,че персонала бил на борсата ?

Не, че нещо, ама точно ти много се оплакваше как все няма хора и все няма персонал. След това изказване пак си показа къде е проблема :wave:



Поне съм помислил за персонала и ги пуснах на борсата да взимат някакви пари ,а не като някои да ги държа на минималното ..Не виждам защо само търсите под вола теле?


Да, TNT е НАПЪЛНО прави, защо не може да си намериш хора и все "няма добри кадри" и това го доказва, или моля ти се хората трябва да са ти благодарни, че си ги пуснал на борсата, хвала тебе велики вожде :mhihi: :mhihi:
Сериозно, ще си позволя отново да дам пример с мой роднина, задържа всичките си хора, макар че работата намаля драстично, без да намаля заплатит, ето това сега според мен е за похвала.

ПП: Абе хора, не мога да ви разбера, как така си мислтие че фирмите нямат сериозни спестявания, или може би такива хора познавате, една проста сметка, да кажем че една фирма отделя по 1 000лв на месец за "черни дни" (ако някой ми каже че е трудно за един бизнес, по-добре да го затвори още днес и повече да не се напъва, ама честно, щото половината програмисти заделят доста повече), така за година са 12 000лв, ами за 20 години както коментирахме по-горе......!?!
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 662
Регистриран на: 25.09.2007
Местоположение: Пловдив
Кара: Лястовица с рамка

Re: Как ви се отрази карантината ?

Мнение от Tenata » 17 Юни 2020, 6:52

Пуснах мустак и свалих 3 кг. Ям по-малко, пийвам повечко.
ИзображениеИзображение
на пътя и пред БОГ, всички сме равни!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Как ви се отрази карантината ?

Мнение от TNT » 17 Юни 2020, 8:21

Аз пък съм +4кг, но не съм сигурен дали не е от факта, че съм на по-спокойна работа от малко преди карантината или е само хоум офиса. За повече алкохол... може би по-често пия твърд, но повече не мисля. Може би пуфкам пура/лула по-често :mhihi:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Как ви се отрази карантината ?

Мнение от grkv » 17 Юни 2020, 8:26

ivanski_2 написа:да кажем че една фирма отделя по 1 000лв на месец за "черни дни" (ако някой ми каже че е трудно за един бизнес, по-добре да го затвори още днес и повече да не се напъва, ама честно, щото половината програмисти заделят доста повече), така за година са 12 000лв, ами за 20 години както коментирахме по-горе......!?!


Ето как разсъждава човек, който никога не е бил в бизнеса...
Малко като оная приказка с цигарите и ферарито.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Как ви се отрази карантината ?

Мнение от Borymeckata » 17 Юни 2020, 8:38

И аз не знам да има фирма със спестявания, поне от тези "фирмаджии", които познавам.
Може да има някаква оборотна сума за най-близките текущи разходи - само за следващата доставка, да се платят заплатите за месеца или да се заредят колите. Но за дългосрочни спестявания - абсурд...
Парите постоянно се въртят - какъв е тоя бизнес, дето "замразява" сериозна сума за неопредлено време... :dunno: :dunno:
Excellent! Steven is my name!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Как ви се отрази карантината ?

Мнение от TNT » 17 Юни 2020, 8:41

Еми честно казано бая такива има, но нормалното е спестявания в рамките на няколко месеца, а не година или 20.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: Как ви се отрази карантината ?

Мнение от peshehodetz » 17 Юни 2020, 9:04

Добре сега за кое по точно става въпрос - фирмата да има някакви задалени резерви или собственика някакви генерирани спестявания от печалбата на фирмата. Щото ако става въпрос за някакъв дребен квартален бизнес просто няма как да стане и едното и другото, особено пък за споменатите суми от едни 50к. Обаче по горе нещо се споменаваше за обурудване, машини, халета и т.н. което предполага че се въртят и доста по-големи суми, от където и печалбите би трябвало да са значително по-големи. Та в тоя случай ми е интересно толкова ли е трудно да се заделят ако не хиляда, ма едни 500-600 на месец, особено пък ако става въпрос за бизнес от 10-15 години и повече. Че то аз познавам хора на заплати дето имат по едни 50-60к спестени по сметки.
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Как ви се отрази карантината ?

Мнение от alekangg » 17 Юни 2020, 9:13

Пак се връщаме на алчността. Голяма част от бизнесите и собствениците искат още и още и още, никога не е достатъчно, отделно си мислят, че след като са завъртели колелото 5-10 години, няма как да се спре или да се върне назад, ама ето има и такива случаи.

Все ми е едно какво ще правят, дали имат спестени пари или са влагали за доброто на фирмата. Мен също никой не ме пита имам ли спестени пари, като ме ритнат утре или фирмата фалира или нещо стане та да нямам заплата. Не е ли същото?

Излиза, че бачкаторите на заплати повече мислят да не останат без пари, отколкото бизнесмените. Всеки си решава сам какво и как да прави.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook