Помощ за избор на банка

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Помощ за избор на банка

Мнение от drago_pavlov » 23 Май 2020, 14:06

Райфайзен нямат такса за теглене от техен банкомат. Поне при мен няма. За разлика от ПИБ, където имам.
Банкирането на Райфайзен е много по-добро от това на ПИБ, поне мобилното, другото не го ползвам.
Има безплатни смс-и при покупка, които идват преди да съм я прибрал в портфейла. Това за дебитна карта. Кредитна нямам при тях.
ПИБ са абсолютни дебили. Поръчител съм на един кредит и човекът искаше да го отлага, та трябваше да ходим двамата заедно в офис... Не можело двамата да подпишем документите в различни офиси, в различни градове :kuku:
Това се случва през 2020-та, когато хората могат да си пуснат бойлера през телефона, но не могат да се подпишат в различни офиси...
Уникредит им теглих майните миналата година и приключих с тях...
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Помощ за избор на банка

Мнение от Bogat-Beden » 23 Май 2020, 14:25

drago_pavlov написа:Уникредит им теглих майните миналата година и приключих с тях...
Защо?
Не че ги обичам, всичките ме дразнят, гледам да е възможно най-малко.. :lol:
За ДСК да ви кажа една случка, понеже пак ще се повторя онлайн банкиранито им е страхотно, виждам че ми е издадена нова дебитна карта, има даже час на приемане в клона! Обаче аз вече съм се върнал оттам ( на 15 км ми беше) и ми казаха, че НЕ е пристигнала.. :kuku: Следващият път, като отидох да си я взема, (знам точно, понеже засичах), чаках да стигна до лелка 30 минути, а за да си взема картата - още 15!! :bowdown: :bowdown:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Помощ за избор на банка

Мнение от drago_pavlov » 23 Май 2020, 16:25

Bogat-Beden написа:
drago_pavlov написа:Уникредит им теглих майните миналата година и приключих с тях...
Защо?

Защото купих една фирма, чиято сметка беше открита в Плевен. Аз отидох в софийски офис да махна правата на стария управител и ми обясняват, че трябва да ходя до Плевен, където е личния банкер, открил сметката :kuku:
Обадих му се на тоя в Плевен той каза, че може и да не ходя. Връщам се в офиса в София, оная пак ми развива някакви теории и накрая я закрих
Оказа се, че в София мога да я закрия, но не мога да спра правата на стария управител :mhihi:
Да не говорим, че от друга фирмена сметка теглих пари 3-4 месеца след като вече не бях управител и нямах пълномощно, докато някой не забеляза...

П.П.: Сетих се един минус при мобилното на Райфайзен - не можеш да направиш няколко превода и после да ги потвърдиш с един смс, а трябва всеки превод по отделно... Малко е кофти като трябва да платиш 5-6 сметки...
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Помощ за избор на банка

Мнение от steeN » 23 Май 2020, 17:07

alekangg написа:...


Нали решаваме определена задачка? Плащането в чужбина не беше в задачката... или пък фирмени сметки.
Ако става въпрос за плащане в чужбина или теглене от банкомат, определено избора там е някоя от виртуалните банки като Revolut, N26 и т.н.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Помощ за избор на банка

Мнение от bum_bum » 23 Май 2020, 18:18

За да имаш фирмена сметка в револют, трябва да имаш поне една друга в реална банка.
Изображение


Аватар
Мнения: 1321
Регистриран на: 10.03.2006
Местоположение: Peterborough
Кара: CLS350 и Е39

Re: Помощ за избор на банка

Мнение от ivoo » 23 Май 2020, 19:05

Отдавна се чудя, защо по белия свят банките не взимат такси :dunno: И веднага давам пример. Имам сметка в Halifax.co.uk. Всяко теглене от банкомат е без такса,независимо от кой банкомат се тегли и дали той е на друга банка. Абсолютно перфектно онлайн банкиране. Плащане на застраховки, ток,вода наем и т.н - без такси. Лимит £500 на ден в брой. Да не говорим че преди месец теглих £ 5000 от клон на банката без лична карта или какъвто и да е документ за самоличност .А в БГ дори при внасяне трябва едва ли не акт за раждане,лична карта ,че копия и правят .....абе чудо.
Отивам да внасям пари в УниКредит ,където имам сметка.
- Добър ден,искам да внеса еди колко лв по моя сметка
- Лична карта ми дайте.
- Ами в колата ми е останала, ето Ви банкова ми карта
- Ааа,не може без лична карта
- А на приятелката ми с личната карта може ли?
- Да,но ще платите 3.50 лв такса.
Шах и мат. Това ме амбицира да си изтегля всички пари от тази банка ,което също не мина без такси равняващи се на 1 средна пенсия в Бг.
Защо правят това ли. Защото им позволяваме ,затова

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1420
Регистриран на: 18.02.2007
Местоположение: Вече в собствена колибка!
Пол: Мъж
Кара: Е38, понякога Е61, Е34 и Е65
Мечтае да кара: КА-50

Re: Помощ за избор на банка

Мнение от predel » 23 Май 2020, 19:48

ivoo написа:Отдавна се чудя, защо по белия свят банките не взимат такси :dunno: И веднага давам пример. Имам сметка в Halifax.co.uk. Всяко теглене от банкомат е без такса,независимо от кой банкомат се тегли и дали той е на друга банка. Абсолютно перфектно онлайн банкиране. Плащане на застраховки, ток,вода наем и т.н - без такси. Лимит £500 на ден в брой. Да не говорим че преди месец теглих £ 5000 от клон на банката без лична карта или какъвто и да е документ за самоличност .А в БГ дори при внасяне трябва едва ли не акт за раждане,лична карта ,че копия и правят .....абе чудо.
Отивам да внасям пари в УниКредит ,където имам сметка.
- Добър ден,искам да внеса еди колко лв по моя сметка
- Лична карта ми дайте.
- Ами в колата ми е останала, ето Ви банкова ми карта
- Ааа,не може без лична карта
- А на приятелката ми с личната карта може ли?
- Да,но ще платите 3.50 лв такса.
Шах и мат. Това ме амбицира да си изтегля всички пари от тази банка ,което също не мина без такси равняващи се на 1 средна пенсия в Бг.
Защо правят това ли. Защото им позволяваме ,затова


Ами поразрових се в сайта на банката и се оказа, че вземат такси... Няма как да е ... от това се издържат...
Ако няма повреда в компютъра - бийте провайдера :)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1202
Регистриран на: 3.12.2011
Пол: Мъж
Кара: –ше Е60 530 d

Re: Помощ за избор на банка

Мнение от memorex » 23 Май 2020, 19:52

Вашите банки нарушиха ли договорите по депозити без предупреждение?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Помощ за избор на банка

Мнение от drago_pavlov » 23 Май 2020, 19:58

ivoo написа:Да не говорим че преди месец теглих £ 5000 от клон на банката без лична карта или какъвто и да е документ за самоличност .

Как става тоя номер?
"Здравейте, аз съм Пенчо, искам да изтегля 5 бона."
"Ок, заповядайте, чао!"
Не ми се вярва...
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Помощ за избор на банка

Мнение от alekangg » 23 Май 2020, 19:59

Пак приказки от 1001 нощ. Не падаме от Марс все пак и ние сме виждали банки

Вероятно само е показал дебитната карта, нали се сърди, че като я показал у нас не го отразили.
Не, че там са, но лаф да става.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1202
Регистриран на: 3.12.2011
Пол: Мъж
Кара: –ше Е60 530 d

Re: Помощ за избор на банка

Мнение от memorex » 23 Май 2020, 20:19

Нещо да не ти сатана смешно?Яссно просто трупаш мнения че са ти малко.


Аватар
Мнения: 1321
Регистриран на: 10.03.2006
Местоположение: Peterborough
Кара: CLS350 и Е39

Re: Помощ за избор на банка

Мнение от ivoo » 23 Май 2020, 20:53

alekangg написа:Пак приказки от 1001 нощ. Не падаме от Марс все пак и ние сме виждали банки

Вероятно само е показал дебитната карта, нали се сърди, че като я показал у нас не го отразили.
Не, че там са, но лаф да става.

Да,не падаш от Марс ,ама това че си тъп цървул не те прави по малко прост от Марсиянец.
Още от преди месец си ми в полезрението ,и не спираш да ядеш л...на след всеки мой коментар.
Вждал си банки . Къде бе, като минаваш покрай тях ли. Ми влез,виж как в вътре.Ама как да влезеш като си скъсан като цървул.
Казах че съм изтеглил парите без документ за самоличност . Само с банковата карта.
Ама понеже няма как да знаеш как е другаде освен на твоето село,ще ти кажа
Още при влизане в банката ,те посреща служител с едно електронно устройство като таблет.Питат те с какво могат да помогнат,и след като кажеш ,ти казват да си поставиш картата в слота на у - то и да въведеш ПИН. След което цялата информация по картата излиза на него. Всичко се прави от него за 2 мин. след което отиваш на касата да си вземеш парите. Ако нямаш документ за самоличност има камера в която тябва да погледнеш за 5 сек. подпис и чао .Разбра ли капиш

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 659
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Помощ за избор на банка

Мнение от Exclusive89 » 23 Май 2020, 21:05

ivoo написа:Всяко теглене от банкомат е без такса,независимо от кой банкомат се тегли и дали той е на друга банка. Абсолютно перфектно онлайн банкиране. Плащане на застраховки, ток,вода наем и т.н - без такси. Лимит £500 на ден в брой....

И тук е така.. само, че всеки месец ме таксуват с 9eu. Доволен съм :)
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Помощ за избор на банка

Мнение от alekangg » 23 Май 2020, 21:19

ivoo написа:
alekangg написа:Пак приказки от 1001 нощ. Не падаме от Марс все пак и ние сме виждали банки

Вероятно само е показал дебитната карта, нали се сърди, че като я показал у нас не го отразили.
Не, че там са, но лаф да става.

Да,не падаш от Марс ,ама това че си тъп цървул не те прави по малко прост от Марсиянец.
Още от преди месец си ми в полезрението ,и не спираш да ядеш л...на след всеки мой коментар.
Вждал си банки . Къде бе, като минаваш покрай тях ли. Ми влез,виж как в вътре.Ама как да влезеш като си скъсан като цървул.
Казах че съм изтеглил парите без документ за самоличност . Само с банковата карта.
Ама понеже няма как да знаеш как е другаде освен на твоето село,ще ти кажа
Още при влизане в банката ,те посреща служител с едно електронно устройство като таблет.Питат те с какво могат да помогнат,и след като кажеш ,ти казват да си поставиш картата в слота на у - то и да въведеш ПИН. След което цялата информация по картата излиза на него. Всичко се прави от него за 2 мин. след което отиваш на касата да си вземеш парите. Ако нямаш документ за самоличност има камера в която тябва да погледнеш за 5 сек. подпис и чао .Разбра ли капиш

Разбрах. Ако беше казал всичко това, нямаше да има учудени. Едно е с всичко това и друго без нищо само с картата ми дадоха 5к

Само не разбрах къде те ям и следвам.

О сега видях мненията ти, ти си ония дето във всяко мнение сере и задължително има прост, овце, цървул, митентчии и кенефи.
Явно си обсебен от тях

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1202
Регистриран на: 3.12.2011
Пол: Мъж
Кара: –ше Е60 530 d

Re: Помощ за избор на банка

Мнение от memorex » 23 Май 2020, 21:52

Exclusive89 написа:
ivoo написа:Всяко теглене от банкомат е без такса,независимо от кой банкомат се тегли и дали той е на друга банка. Абсолютно перфектно онлайн банкиране. Плащане на застраховки, ток,вода наем и т.н - без такси. Лимит £500 на ден в брой....

И тук е така.. само, че всеки месец ме таксуват с 9eu. Доволен съм :)

Е ,къде е това ,не се свени.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook