В каква компания работите?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

...

- изцяло българска/собствен бизнес с клиенти предимно в чужбина
14
14%
- изцяло българска/собствен бизнес с клиенти предимно в страната
36
36%
- клон/дъщерна/смесена/чужда компания с клиенти предимно в чужбина
27
27%
- клон/дъщерна/смесена/чужда компания с клиенти предимно в страната
8
8%
- работя в чужбина
15
15%
 
Общо гласове : 100
кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: В каква компания работите?

Мнение от Моджо » 28 Май 2020, 12:46

TheDriver написа:
Ние чисто културно сме научени, че работния ни ден свършва в 6 примерно и в общи линии го следваме.

Е ние па с Боримчечката работиме до обед , освен ако няма няква работа или шефката не ни чака у фургона :mhihi:
Хм,хм...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: В каква компания работите?

Мнение от Borymeckata » 28 Май 2020, 13:01

Е, аз само в петък съм до обяд, иначе през седмицатъа се е случвало да стоя и до 16 часа... :ok: :ok:

От няколко дни ми натресоха едно испанче във фургона - временно, докато му оправят пропуска за площадката на АЕЦ-а. Аз се бях постарал да му аранжирам някакъв уъркпейс - бюро, стол и комп. Нашият изобщо не пусна компа, а си извади лаптопа, надяна слушалките и се запонаха едни многочасови лакърдии по скайп, ФБ или де да знам какво... Още първият си работен ден пичът се евакуира в 14:30. Та испанчето много бързо се адаптира към българските условия и усети къде е "на баницата мекото". Има си служебен рентакар и е настанен тук в някакъв хотел, веднага му донесоха готино яке и обувки. За сравнение - аз даже работното облекло си купувам сам... Та пичът пристига тържествено към 9 и нещо, кафенце, лафче по интернет до обяд, после отива да хапне нещо, връща се към 13 и между 14 и 15 изчезва окончателно. И това е още първата му работна седмица, забележете. Всякакъв опит от моя страна да го заинтересувам с някаква информация за работата на обекта се проваля, поне до момента. Пичът явно е дошъл в България на почивка. Аз също гледам да не се озорвам особено, но в сравнение с тоя съм като вманиачен работохолик, егати... Пък вие ми обяснявайте как за да постигнеш успех, трябва здраво бачкане 24/7, да се раздаваш на 110%, да изгориш в борбата... :mhihi: :mhihi:
Excellent! Steven is my name!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 98
Регистриран на: 21.09.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E83 M57T2
Мечтае да кара: фърчило

Re: В каква компания работите?

Мнение от ID A » 28 Май 2020, 13:37

drago_pavlov написа:Коя е БГ фирмата, ако не е тайна?

Не е БГ. Тогава беше Юнион Миниер, сега се казва Аурубис. Бившия МДК Пирдоп. Става въпрос за двете линии за производство на Сярна киселина. За мен, там е едно от малкото места, където наистина наложиха западен стил на работа.

steeN написа:
ID A написа:Това в някой паралелен свят сигурно?


Преди няколко мнения написа как си почнал с помощ от чужда компания :mhihi: В следващото ме пита коя паралелна вселена :mhihi:
А раболепието към чужденците е някаква соц тъпня, с която още си живеят някои хора.


Чуждата компания ми е помогнала не заради кафявите ми очи а, защото продавам нейни продукти. Както впрочем прави и всяка една фирма, ако си неин представител. В момента това не се прави, ако заработиш с тях. Откриха си собствено представителство, а инженеринга го оставиха на БГ фирми. За всичко друго си е една гладна акула.
Въобще всяка една фирма идва тук само заради печалбите или слабите регулации. Дори и мултинационалните имат акционери пред, които трябва да се отчита печалба и резултати.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: В каква компания работите?

Мнение от drago_pavlov » 28 Май 2020, 14:04

ID A написа:
drago_pavlov написа:Коя е БГ фирмата, ако не е тайна?

Не е БГ. Тогава беше Юнион Миниер, сега се казва Аурубис. Бившия МДК Пирдоп. Става въпрос за двете линии за производство на Сярна киселина. За мен, там е едно от малкото места, където наистина наложиха западен стил на работа.

Аз имах предвид, коя е фирмата, в която работиш, не крайния клиент.
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: В каква компания работите?

Мнение от TheDriver » 28 Май 2020, 14:37

Моджо написа:
TheDriver написа:
Ние чисто културно сме научени, че работния ни ден свършва в 6 примерно и в общи линии го следваме.

Е ние па с Боримчечката работиме до обед , освен ако няма няква работа или шефката не ни чака у фургона :mhihi:


Така до 100 години се живее :mrgreen:


Явно на такива попадате, а и може би се младички. Младите "западняци" с малко кариерен опит са големи лекета.


Аз откровенно мога да кажа, че чужденците с които работя ме научиха да работя повече :dunno: Което не е непременно положително, защото в момента ми създава проблеми в личния живот. Но когато всички работят по поне 45-50 часа седмично и ти се увличаш.
Радвам се че успявам да държа пощата далеч от личния си телефон. Малко накриво ме гледат като им кажа, че изобщо я нямам инсталирана и в извънработно време не могат да ме намерят, но смятам тая граница да не я прекрачвам.

Предишна

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook