За или против прогресивни данъци?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

?

за плосък данък
40
74%
за прогресивен данък
14
26%
 
Общо гласове : 54
старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: За или против прогресивни данъци?

Мнение от steeN » 03 Юни 2020, 10:36

alx написа:
BMW_POWER написа:С 60К лева брутни и при наличието на собствено жилище (което е масово в бг) в бг се живее по-добре, отколкото със $100К брутни в САЩ.


Не съм съгласен, но по различни причини и доводи от до сега обсъжданите. В родината много неща са по- евтини, но скъпите които си струват са грубо на същите пари и често значително по- скъпи. Да не говориме, че поне за мене да живееш по- добре е синоним с това качеството на живота ти да е по- високо... това на територията при текущата й уредба и манталитет просто няма как дА се случи.


И аз не съм съгласен. Много по-висок ти е стандарта дори в "скъпи" щати. Дори не може да се прави сравнение. Почти всичко материално без имот е 2ни цени в Европа, а в България има надценка и отгоре на това. Дори истинската храна е много по-скъпа. А това със собственото жилище, ако собствено жилище е да живееш с родителите си до 30, че и нагоре, което е масовото в Бг... изобщо какво коментираме стандарт на живот.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1752
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: За или против прогресивни данъци?

Мнение от BMW_POWER » 03 Юни 2020, 12:24

Колко много са 100К в Щатите? Ето една боксониера под наем

https://manhattanskyline.com/buildings/ ... t-yr9xcccy

$2850 на месец, какво и плащаш :ok: $34 200 годишно, без пари. Пак ти остават едни $65 800 за лайф и луксозни неща. Упс, забравих едни 40К данък. Е, с $25 800 също може да се живее. Ама колелото ще си го държиш в апатрамента, защото на улицата е забранено да се връзва. А паркинга му е 1К годишно. Имам снимки. Телефон, интернет и кабел са ти още 2К годишно. Баси, до тук паднахме под 2К месечно за живот. Не съм писал ток, газ, .... какво луксозно ще си купите? Може би хот дог на обяд?
Да продължавам ли? Ще се окаже май, че с 5К в бг-то ще ти останат повече пари. Ако бъркам в сметките, поправете ме :ok:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: За или против прогресивни данъци?

Мнение от Jordana » 03 Юни 2020, 13:00

Да продължавам ли? Ще се окаже май, че с 5К в бг-то ще ти останат повече пари. Ако бъркам в сметките, поправете ме :ok:

Колега , мисля че бъркаш . 46 милиона американци живеят с 2$ на ден и по малко и се справят отлично . Около 1/4 от популацията на тази страна се справя с минимални разходи , даже нищожни бих казал дори за български пенсионер . Значи има светлина в тунела , дявола не е толкова черен :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: За или против прогресивни данъци?

Мнение от steeN » 03 Юни 2020, 13:05

BMW_POWER написа:...


Е ходи да видиш колко е една боксониера в докторската градинка като си толкова оригинален :lol: Или с колко заплати ще си купиш апартамент в сградите на Артекс по 3000 евро на квадрат. :kuku:
Покажи ми и някоя къща в The Hamptons и се оплачи колко е скъпо в Ню Йорк и с голямата българска заплата си купи къща в Бояна :mhihi:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1752
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: За или против прогресивни данъци?

Мнение от BMW_POWER » 03 Юни 2020, 14:19

steeN написа:
BMW_POWER написа:...


Е ходи да видиш колко е една боксониера в докторската градинка като си толкова оригинален :lol: Или с колко заплати ще си купиш апартамент в сградите на Артекс по 3000 евро на квадрат. :kuku:
Покажи ми и някоя къща в The Hamptons и се оплачи колко е скъпо в Ню Йорк и с голямата българска заплата си купи къща в Бояна :mhihi:


Бла бла бла бла и нито дума по въпроса. Дали със $100К в Щатите се живее по-добре, отколкото с 60К в лв в бг? Не си ме поправил в нищо. А аз забравих, че ще трябва да отделяш и за медицинска застраховка. Поне още по $100 на месец, за да можеш да си позволиш поне една пломба на година.

И за да видиш, че има проверими неща,

home » bcИмоти - Наеми » Апартаменти под наем » Обява № 6603946

Боксониера на партер до СУ под наем
450лв


С 5К ще си я позволиш, убеден съм :yes:

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 30.11.2007
Кара: F90
Мечтае да кара: 507

Re: За или против прогресивни данъци?

Мнение от Spunky » 04 Юни 2020, 16:08

Много стъкмистика... При $100К заплата в НЙ, всички удръжки на пейчек са им около 29%. Ефективното ще е още по-малко. Студиа в Манхатън, има стотици под $2000 месечно, лесно се проверява. Отделно имаш възможност, с отличен транспорт да живееш на 40 Мин от офиса ти и да плащаш още по-малко наем. Често и ще сте двойка и $200К за семейство е много възможно в NYC. Адекватна здравна застраховка при таква заплата е или покрита от работодателя изцяло, или поне на 70-80%. 100К не е много голяма заплата по бреговете, но може да се води живот с добро качество.

Плоския данък трябваше да е временна мярка и ако държавата има мераци за развитие, без да се разчита почти изцяло на европейско финансиране, ще трябва постепенно вдигане на събиранията.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: За или против прогресивни данъци?

Мнение от b_u_b_o » 04 Юни 2020, 22:00

На мен ми е трудно да проумея как има хора които виждат как се харчат и сега данаците им, но искат да почнат да дават повече. И то не просто да дават повече, ами да дават повече за да може едни други дето и до сега не са давали да може да продължат да не дават, или да дават по-малко. Нощо справедливо няма в това на един да му взимаш половината от изкараното, на друг 1/20та.

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1752
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: За или против прогресивни данъци?

Мнение от BMW_POWER » 04 Юни 2020, 23:20

Spunky написа:Много стъкмистика... При $100К заплата в НЙ, всички удръжки на пейчек са им около 29%. Ефективното ще е още по-малко. Студиа в Манхатън, има стотици под $2000 месечно, лесно се проверява. Отделно имаш възможност, с отличен транспорт да живееш на 40 Мин от офиса ти и да плащаш още по-малко наем. Често и ще сте двойка и $200К за семейство е много възможно в NYC. Адекватна здравна застраховка при таква заплата е или покрита от работодателя изцяло, или поне на 70-80%. 100К не е много голяма заплата по бреговете, но може да се води живот с добро качество.

Плоския данък трябваше да е временна мярка и ако държавата има мераци за развитие, без да се разчита почти изцяло на европейско финансиране, ще трябва постепенно вдигане на събиранията.


Видях студио за $1850. 32×11 фита. Който иска да го сметне в метри. Паркинг не е включен. Намерих наблизо. $563 на месец :ok:
100-30(кръгло данък)-30(наем и наем)=40
Имам познати в Бостън, плащат около $600 на месец медицинска застраховка. С две деца са на 10 и 6г. Нямам идея, колко е за сам човек. Ако фирмата плаща стоматологична такава е супер. Ако не, на знам какви са цените. Аз правя мост тук. Три зъба и два импланта. Под $8К идва. Не вярвам в Щатите да е по-евтино.

Кал се харчат парите? Както навсякъде. Данък имот трябва да се вдигне драстично. Това е истината

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: За или против прогресивни данъци?

Мнение от b_u_b_o » 05 Юни 2020, 0:01

BMW_POWER написа:Кал се харчат парите? Както навсякъде.


Добър аргумент, общите пари се харчат безумно навсякъде, съгласен съм. Но няма как да се съглася, че решението на това бюджета да се прахосва и за важните неща да не остават пари, да е просто да почнем да събираме повече пари. Щото тва не е като да не ми стигат парите и да почна да бачкам повече, тва е като да почна да бия робите за да бачкат повече и да ядат по-малко, щото аз като си платя к**ва не остава за храна на децата. :kuku:

BMW_POWER написа: Данък имот трябва да се вдигне драстично. Това е истината


С това до някъде бих се съгласил, ама трябва много внимателно да се измисли как ще се прави данъчна оценка. И пак ще ми е трудно да повярвам, че няма да има палати за милиони за които ще пише че струват жълти стотинки в оценката...

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1752
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: За или против прогресивни данъци?

Мнение от BMW_POWER » 05 Юни 2020, 3:09

BMW_POWER написа: Данък имот трябва да се вдигне драстично. Това е истината


С това до някъде бих се съгласил, ама трябва много внимателно да се измисли как ще се прави данъчна оценка. И пак ще ми е трудно да повярвам, че няма да има палати за милиони за които ще пише че струват жълти стотинки в оценката...[/quote]

Ми отваряш обявите и гледаш средна цена "продава" за района. Да речем 100К. пуска се данъчна оценка на 90% и се плаща 1% от тази сума. Ще зи измислят плюс и минус нещо за подобрения, ремонти и т.н.

Знам, че звучи еретично и ще скочат за "баба, дядо и пенсиите". Хората тук живеят така от години. Остареят, продават къщата и идат в някой дом за възрастни хора или в блок. С разликата от парите живеят. Какви са тия глупости "Аз не живея там и няма да плащам боклук". Като имаш имоти за няколко стотин хилки, ще си плащаш. Като ти е скъпо, викаш агентите и продаваш :dunno: Ще се регулират и цените, повЕрвай ми :ok:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 644
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: За или против прогресивни данъци?

Мнение от ivanski_2 » 05 Юни 2020, 5:55

b_u_b_o написа:На мен ми е трудно да проумея как има хора които виждат как се харчат и сега данаците им, но искат да почнат да дават повече. И то не просто да дават повече, ами да дават повече за да може едни други дето и до сега не са давали да може да продължат да не дават, или да дават по-малко. Нощо справедливо няма в това на един да му взимаш половината от изкараното, на друг 1/20та.


Ей това е цялата работа. :bchug: Пак казвам, съгласен съм и данъка за апартамента ми да стане по 5 и за колата и за всичко, но искам като излезна да не мога да чуя че шарнира ми тропа, искам като излезна да не мисля как да не газя в калта пред блока ми (който е на 600м от бизнес парк... :no: ) и разни други такива неща, нека да си плащаме, така трябва, но да има нещо насреща... Много ли искам :dunno:

BMW_POWER
От доста време чета мненията ти за живота "тук" и "там", много ми е интересно каква е твоят (вашият, защото спомена че си семеен) годишен доход и как би определил качеството си на живот с тези пари, и покупната им стойност, но НЕ спрямо България или където и да е , без сравнения.
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: За или против прогресивни данъци?

Мнение от alekangg » 05 Юни 2020, 11:16

У нас всичко е сбъркано, така както се взима на някои много, на други не се взима нищо. Отделно взетото потъва в частни джобове както намерят за добре.

Давам пример, поне една трета от съучениците на дъщеря ми имали стипендия за ниски доходи и подобни, ама едната се хвалела, че с тия 50лв не й стигали за едно излизане.. дали има такива случаи по белия свят?

Тук повечето са на постоянна загуба или малко над нулата, били те ЕТ или с милионни бизнеси, които са на заплата ги смучат яко и така се получава затворен кръг.
Едни не дават нищо, други дават, но ефекта от взимането клони към нула при всички случаи и трети стават все по-богати, понеже се на хранилката.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: За или против прогресивни данъци?

Мнение от TNT » 05 Юни 2020, 11:29

alekangg написа:Давам пример, поне една трета от съучениците на дъщеря ми имали стипендия за ниски доходи и подобни, ама едната се хвалела, че с тия 50лв не й стигали за едно излизане.. дали има такива случаи по белия свят?

Това е било винаги. Единия ми съученик... не знаеше с какво се занимава баща му :mhihi: , но знаеше, че има S класа, няква 5/7 серия и "голям черен джип". Та съученика ми със социална стипендия :no: Но пък природата е наказала човека с бисексуален син, по-клонящ към педеруга :mhihi:

Честно казано нито един от хората без финансови средства не е взимал социална стипендия. А топ паралиите - всичките.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 870
Регистриран на: 14.01.2004

Re: За или против прогресивни данъци?

Мнение от vlad0 » 05 Юни 2020, 15:12

alekangg написа:
... дали има такива случаи по белия свят?


има, има. Има си хора, които им е семеен бизнес. Не казвам, че е правилно и хубаво, но казвам, че трябва да спрем с идеализирането на запада - там има също кретени, измамници, подкупи и т.нат.

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1752
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: За или против прогресивни данъци?

Мнение от BMW_POWER » 05 Юни 2020, 15:26

vlad0 написа:
alekangg написа:
... дали има такива случаи по белия свят?


има, има. Има си хора, които им е семеен бизнес. Не казвам, че е правилно и хубаво, но казвам, че трябва да спрем с идеализирането на запада - там има също кретени, измамници, подкупи и т.нат.


И то мнооооооого.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: alx, Bing [Bot]

Последни теми
Facebook