За или против прогресивни данъци?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

?

за плосък данък
40
74%
за прогресивен данък
14
26%
 
Общо гласове : 54
големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1756
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: За или против прогресивни данъци?

Мнение от BMW_POWER » 01 Юни 2020, 16:56

alx написа:
BMW_POWER написа:С 60К лева брутни и при наличието на собствено жилище (което е масово в бг) в бг се живее по-добре, отколкото със $100К брутни в САЩ.


Не съм съгласен, но по различни причини и доводи от до сега обсъжданите. В родината много неща са по- евтини, но скъпите които си струват са грубо на същите пари и често значително по- скъпи. Да не говориме, че поне за мене да живееш по- добре е синоним с това качеството на живота ти да е по- високо... това на територията при текущата й уредба и манталитет просто няма как дА се случи.


"Територията" не е само София. Колко са ти на теб данъка и застраховката на имота? Да позная ли? Залагам за 10К и няма да съм в голяма грешка. 200лв данък на къща в Илиенци, след борсата. Моят данък е малко под 3500CAD. При ниския CAD, това са 4550лв. Дай ми един имот в София с такъв данък.
От "скъпите неща" можеш да се лишиш. Колко струва само да имаш кола при теб? При мен, ако нямаш паркомясто (което съвсем не е изключение), застраховка и паркинг са средно $3500 ма година. В жилищен блок далеч от центъра е $50-60 на месец наем. В центъра е минимум два стотака. Плюс още поне 100 застраховка. А ако плащаш и паркинг в бачкането? Колко са ти телефон, интернет и кабел? Колко струват 200 канала при теб? Да продължавам ли?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: За или против прогресивни данъци?

Мнение от TNT » 01 Юни 2020, 17:11

Ти си като Бойко :lol: Толкова упорито убеждаваш всички колко пари имат и как са богати, че чак човек се замисля :mhihi:

Дай ти пример за нови автомобили, които можеш да си купиш със средна брутна заплата в България :lol:
Изображение

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1756
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: За или против прогресивни данъци?

Мнение от BMW_POWER » 01 Юни 2020, 17:20

TNT написа:Ти си като Бойко :lol: Толкова упорито убеждаваш всички колко пари имат и как са богати, че чак човек се замисля :mhihi:

Дай ти пример за нови автомобили, които можеш да си купиш със средна брутна заплата в България :lol:


Айде сега Бойко :smoke: Ако ще се обиждаме, това е друга тема :ok:

За Щатите не знам. Който има инфо да каже. Тук със средна брутна заплата не можеш да си позволиш нов автомобил. Дори май-чипия.

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: За или против прогресивни данъци?

Мнение от alx » 01 Юни 2020, 17:24

BMW_POWER написа:...


мисля, че не ме разбра. като правя хубави пари в родината ще искам да живея "на върха". ще карам поне 5-та серия с голям мотор и ще живея поне в 250 квадрата дом- апартамент в хубава част на града или къща 300-500 квадрата в хубаво село. и ще искам да се грижат за мене най- добрите доктори в най- добрите болници и няма да трябва да чакам да ме приемат. ще очаквам да мога да си оставя ключовете на 5-цата на централната конзола като я паркирам пред дома си и да не си заключвам дома и да не си пускам алармата. и ако все пак котката ми се качи на дървото и не иска да слезе да дойде пожарната и да я свали за да не се катеря аз. като влеза в супера ще си купвам само "органични" продукти щото си мисля, че са по-здравословни за мене.

разбираш ли накъде бия? :bchug:

евтиния живот в родината е по- евтин от този в америка. но "по-така" живот е горе долу на същите пари защото луксозните стоки струват еднакво а често и са по-скъпи на територията. също така качеството на живота- организация на обществото, сигурност... това са жизненоважни фактори които в родината са назад и няма сума пари която да ги докара на нивото на което искам и очаквам да живея.
алекс
трабант 601с
разни други возила

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 646
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: За или против прогресивни данъци?

Мнение от ivanski_2 » 01 Юни 2020, 17:58

TNT написа:Това е пряко свързано с финансовата култура. Тук познавам хора, които 2-3 години след абитуриентският бал бяха задлъжнели с над 30к за смислени покупки като: Фиат Пунто, телефон, фотоапарат, мачете ( ! ), ножове за хвърляне ( !! ) , звездички за хвърляне като на нинджите ( !!! ), машинка за татуси (и един татос не се направи), не знам колко хиляди бяха за татоси. Тук знам за случай в банката "колко най-много кредит ще ми дадете ? - 3000лв.". Тегли се, оправя се оградата на село и останалите 1700лв заминават за златни обици на гаджето от 3 седмици и кръчми.

В България просто хората са масово с наследствени имоти. Че и с по няколко. Особено по малките градове... не познавам някой да е купувал апартамент последните 10 години, че да задлъжнее. Спецификите на нацията как трябва да имаме задължително имот, трябва да купим и имоти за децата, донякъде са спасили ситуацията.

Средностатистическият американец не мисля, че има по-добра финансова култура от българина. Просто там изкарват повече пари и банките им дават по-големи кредити. F150 на кредит, за да ходиш на работа в офиса не мисля, че е разумно.


Аз пък познавам, познавам доста млади хора които си купуват точно в малките градове от които са, за да са самостоятелни, а познавам още повече които от малките градове отиват в голям , и също така купуват. Та над 70% от хората които познавам го правят,, явно познаваме коренно различни типове хора :dunno:
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: За или против прогресивни данъци?

Мнение от Jordana » 01 Юни 2020, 18:01

Вече и българските олигарси могат да се ухапят по гъза ...пред американските средна класа са като тинейджъри които играят на монополи и рупат захарни петлета :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1756
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: За или против прогресивни данъци?

Мнение от BMW_POWER » 01 Юни 2020, 18:25

alx написа:
BMW_POWER написа:...


мисля, че не ме разбра. като правя хубави пари в родината ще искам да живея "на върха". ще карам поне 5-та серия с голям мотор и ще живея поне в 250 квадрата дом- апартамент в хубава част на града или къща 300-500 квадрата в хубаво село. и ще искам да се грижат за мене най- добрите доктори в най- добрите болници и няма да трябва да чакам да ме приемат. ще очаквам да мога да си оставя ключовете на 5-цата на централната конзола като я паркирам пред дома си и да не си заключвам дома и да не си пускам алармата. и ако все пак котката ми се качи на дървото и не иска да слезе да дойде пожарната и да я свали за да не се катеря аз. като влеза в супера ще си купвам само "органични" продукти щото си мисля, че са по-здравословни за мене.

разбираш ли накъде бия? :bchug:

евтиния живот в родината е по- евтин от този в америка. но "по-така" живот е горе долу на същите пари защото луксозните стоки струват еднакво а често и са по-скъпи на територията. също така качеството на живота- организация на обществото, сигурност... това са жизненоважни фактори които в родината са назад и няма сума пари която да ги докара на нивото на което искам и очаквам да живея.


Аз говоря за живот в рамките на цифрите, които споменах. По-нагоре е друго. Между 1990 о 2006 съм имал възможността дс познавам доста богати хора в бг-то. Много от тях живеят според описанието ти. Един в провинцията (село до Казанлък) има частно летище и ЗОО-парк в двор си. Дворът му се отоплява от минерален извор, подземни тунели за прислугата и т.н.... Сега прочетох, че бил фалирал 2013... Но има и други

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 2.05.2008
Кара: 520i face

Re: За или против прогресивни данъци?

Мнение от bioz » 01 Юни 2020, 19:08

BMW_POWER написа:
alx написа:
BMW_POWER написа:...


мисля, че не ме разбра. като правя хубави пари в родината ще искам да живея "на върха". ще карам поне 5-та серия с голям мотор и ще живея поне в 250 квадрата дом- апартамент в хубава част на града или къща 300-500 квадрата в хубаво село. и ще искам да се грижат за мене най- добрите доктори в най- добрите болници и няма да трябва да чакам да ме приемат. ще очаквам да мога да си оставя ключовете на 5-цата на централната конзола като я паркирам пред дома си и да не си заключвам дома и да не си пускам алармата. и ако все пак котката ми се качи на дървото и не иска да слезе да дойде пожарната и да я свали за да не се катеря аз. като влеза в супера ще си купвам само "органични" продукти щото си мисля, че са по-здравословни за мене.

разбираш ли накъде бия? :bchug:

евтиния живот в родината е по- евтин от този в америка. но "по-така" живот е горе долу на същите пари защото луксозните стоки струват еднакво а често и са по-скъпи на територията. също така качеството на живота- организация на обществото, сигурност... това са жизненоважни фактори които в родината са назад и няма сума пари която да ги докара на нивото на което искам и очаквам да живея.


Аз говоря за живот в рамките на цифрите, които споменах. По-нагоре е друго. Между 1990 о 2006 съм имал възможността дс познавам доста богати хора в бг-то. Много от тях живеят според описанието ти. Един в провинцията (село до Казанлък) има частно летище и ЗОО-парк в двор си. Дворът му се отоплява от минерален извор, подземни тунели за прислугата и т.н.... Сега прочетох, че бил фалирал 2013... Но има и други
Сигурно говориш за кълвача в Овощник. Обикаля си двора с голф количка и да фалирал е разпродава покъщнината. Ма нормално те се сменят правителствата...

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1756
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: За или против прогресивни данъци?

Мнение от BMW_POWER » 01 Юни 2020, 19:33

bioz написа:Сигурно говориш за кълвача в Овощник. Обикаля си двора с голф количка и да фалирал е разпродава покъщнината. Ма нормално те се сменят правителствата...

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk


Позна :yes:
Пореден човек, когото съм споменал в молитвите си и го е настигнало :OT:

Къщата му беше в строеж 2006-07г и беше.... С частен параклис, ама явно криво се е молил.

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: За или против прогресивни данъци?

Мнение от alx » 01 Юни 2020, 20:40

BMW_POWER написа:Аз говоря за живот в рамките на цифрите, които споменах. По-нагоре е друго. Между 1990 о 2006 съм имал възможността дс познавам доста богати хора в бг-то. Много от тях живеят според описанието ти. Един в провинцията (село до Казанлък) има частно летище и ЗОО-парк в двор си. Дворът му се отоплява от минерален извор, подземни тунели за прислугата и т.н.... Сега прочетох, че бил фалирал 2013... Но има и други


Не. говоря ти за 60к лева в родината и 100к долара в америка. в америка 100к долара ти купуват (не само в материалния смисъл на думата) повече от колкото на територията ти купуват 60к лева. защото както казах за тези пари и в двете държави ще имаш претенции и изискванията ще са ти по-високи от хората по гетата. а на това ниво цените в родината са същите а за някои неща и по високи.
алекс
трабант 601с
разни други возила

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: За или против прогресивни данъци?

Мнение от TNT » 01 Юни 2020, 22:09

Точно :yes: И ако се върнем в темата - станат ли прогресивни данъците, ще има още един минус в родината. Щото и 30 бона на месец да правиш, пак ще ти гепят капачките на джантите.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: За или против прогресивни данъци?

Мнение от Jordana » 01 Юни 2020, 22:57

Значи излиза че основното в тая загадка не е колко и какъв е данъка , а дали си жител на територията или на краварника ? Тия масонски сметки нещо не ги разбирам ...парите като покупателна сила същите пък там получаваш още нещо ....някакви допълнителни права или какво точно се изразява тая невидима екстра бонус към дохода ? Айде втората поправка да кажем е бонус , но невярвам това да е ..
С 50 000 ще свири лунната соната и ще ти целуват ръка като на селски олигарх , докато там ще си в коско на рафта с промотата и толкова :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1756
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: За или против прогресивни данъци?

Мнение от BMW_POWER » 02 Юни 2020, 0:27

alx написа:
BMW_POWER написа:Аз говоря за живот в рамките на цифрите, които споменах. По-нагоре е друго. Между 1990 о 2006 съм имал възможността дс познавам доста богати хора в бг-то. Много от тях живеят според описанието ти. Един в провинцията (село до Казанлък) има частно летище и ЗОО-парк в двор си. Дворът му се отоплява от минерален извор, подземни тунели за прислугата и т.н.... Сега прочетох, че бил фалирал 2013... Но има и други


Не. говоря ти за 60к лева в родината и 100к долара в америка. в америка 100к долара ти купуват (не само в материалния смисъл на думата) повече от колкото на територията ти купуват 60к лева. защото както казах за тези пари и в двете държави ще имаш претенции и изискванията ще са ти по-високи от хората по гетата. а на това ниво цените в родината са същите а за някои неща и по високи.


На юг от мен, 100К ще ти купят доста неща. Говоря за тук, близо по границата. Ogdensburg, Potsdam, дори Plattsburgh или Watertown. С тези пари ще си супер. Виж, в Манхатън със 100К ще си позволиш единствено колело. С 60К в София няма да умреш от глад. И в никакъв случай няма да си в гетото. В провинцията ще си много актуален, гарантирам ти. Та много зависи от претенциите. :ok:


TNT написа:Точно :yes: И ако се върнем в темата - станат ли прогресивни данъците, ще има още един минус в родината. Щото и 30 бона на месец да правиш, пак ще ти гепят капачките на джантите.


БМВ Събор визираш, нали?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: За или против прогресивни данъци?

Мнение от TNT » 02 Юни 2020, 9:41

Да беше само събора... Преди 2 години откраднаха на баща ми чистачките даже.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: За или против прогресивни данъци?

Мнение от Don_Diego » 02 Юни 2020, 10:59

По темата с капачките...миналия уикенд брат ми бил спрял на Оборище зад много лачено F30 facelift, върнал се след около 30 минути при колата и видял, че всички капачки на f30-ката са хванали пътя... на 39ката също са нови всички емблеми, добре че не са ги видели :mhihi:
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook