Помощ при избор на климатик

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от alx » 21 Ное 2023, 16:43

DigitalExile написа:Ми не не искам да пестя пари от климатик лятото, искам да пестя зимата при отопление.
Лятото го пускам от дъжд на вятър като ми е много жега и искам да се охладя БЪРЗО.
Зимата бачка от октвомри до края на март без да го спирам. За чии ми е малък климатик?
Всъщност.. бях с 12ка на 35 м2, беше заварено положение. преди 2г. го смених с 18ка, сметката зимата падна с 15 до 20%. :bowdown:
Лятото и да се е вдигнала не ме интересува като цяло защото така или иначе сметката за ток е ниска.


добре оразмерената термопомпа особено с вашите цени на електричество може да се окаже оферта... една 6ца като "смъкне" оборотите и работи 12 часа на ден средно през отоплителния сезон на грубо 150 вата ще ти струва 54 киловата за месеца.. колко стотинки е киловата? тази сметка е различна за всеки. мисълта ми е, че добре сметната термопомпа е много икономична.
алекс
трабант 601с
разни други возила

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от DigitalExile » 21 Ное 2023, 16:51

Няма място в апартамента за ТП, а и няма смисъл плюс т'ва тая ТП е най ефективна за нискотемпературно отпление, в къщата най вероятно ще сложа ама там ще съм на водно подово.
Да не говорим,че един не лош климатик е ~2 хиляди лв. Една не лоша ТП и то малка почва от 10 000 лв. Средно голяма може да стигнеш 20 000 без проблем.
Колко пък да е оферта реално?! Ако ще я избиеш след 30 години спрямо климатика никва оферта не е..

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от alx » 21 Ное 2023, 17:03

DigitalExile написа:Няма място в апартамента за ТП, а и няма смисъл плюс т'ва тая ТП е най ефективна за нискотемпературно отпление, в къщата най вероятно ще сложа ама там ще съм на водно подово.
Да не говорим,че един не лош климатик е ~2 хиляди лв. Една не лоша ТП и то малка почва от 10 000 лв. Средно голяма може да стигнеш 20 000 без проблем.
Колко пък да е оферта реално?! Ако ще я избиеш след 30 години спрямо климатика никва оферта не е..


термопомпа въздух- въздух... цената й е една идея повече от климатик...
алекс
трабант 601с
разни други возила

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от Don_Diego » 21 Ное 2023, 17:06

Jordana написа:
вероятно ще пазарувам от BGR
Цочо ще ти продаде тойотоми , няма да се притесняваш :mhihi:
Ето ти един читав китаец за не много пари Gree GEH12AA-K6DNA1A ...2000лв Ако искаш истински подов климатик , тих и за не много пари Mitsubishi Heavy Industries SRF35ZS-W + SRC35ZS-W....2800лв
Нямаш голяма избор , дайкин са 3500 подовите 12ки на мицубиши електрик над4к


Знам аз, че някъде натам ще ме насочат и затова търся мнения :mhihi:
Благодаря за включването, Митсубишито ми допада и е в приличен ценови клас, та може би ще е той (ако не вдигна бюджета :lol: ).
Стаята е с южно изложение, по цял ден пече и си става топло. С хубава дограма и стъкла е, сега и изолация ще сложим, но едва ли ще се подобри значително положението. Климатика е наложителен, че 21-22 няма как да се държат друго яче в това помещение
Изображение

ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 897
Регистриран на: 7.12.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 Touring

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от SpeedyMan » 22 Ное 2023, 6:57

То ако ти трябва за отопление може и някой инфра-ред отоплителен уред или панел и да се пуска предимно вечер щом си с южно изложение.
Изображение Изображение
Изображение BMW 320d Touring Изображение MB A170 CDI

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от Don_Diego » 22 Ное 2023, 13:51

Не, само за охлаждане ми трябва. За отопление ще е за единични случаи когато скове рано студ или пък през пролетта застудее повечко и вече са спрели парното.
Лятото обаче заради изложението си стига над 26 градуса в стаята и не е готино да се седи и гледа телевизия (дневната ни е това) например.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 213
Регистриран на: 25.12.2009
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Мечтае да кара: BMW

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от Ganchev__ » 23 Ное 2023, 9:40

Don_Diego написа:Мисля, че бях питал в друга тема ама сега не я намирам и затова си избрах тази :lol:

Трябва да взимам климатик - задължително подов/паненел, че няма друга опция за монтаж за конкретния апартамент и разположението вътре.
Ще се ползва 99.9% за охлаждане, отопление само инцидентно в преходните сезони и докато тръгне Топлофикацията (или спре по-рано).

Помещението е 25-30кв.м и не съм много наясно какъв размер ми трябва. Като гледам евтини опции няма...китайците са по 2к, читавите марки стигат 5 без проблем :shock: .
Съвети за марки са добре дошли, вероятно ще пазарувам от BGR, че мога да ползвам солидна отстъпка там, но ако няма добра опция при тях не е драма и от друго място да взема.
Говорих с тях и щом бил само за охлаждане и китаец щял да върши работа ама някак си не съм на 100% сигурен и затова събирам още мнения. Като цяло как са разпределени марките - кои са нисък клас, кои среден и кои висок (в смисъл дали ценово са правилно разпределени или има и скъпи боклуци) :dunno:


Ето това ползваме в стая 33кв, височината е 2.75см на таваните.
Със сериозна отстъпка го взехме на 3500лв. от вносител.
Идеята беше, че трябва да топли и коридора, тъй като вратите са постоянно отворени.
Може да погледнеш и 12-ката, такива сложих в спалните.Цената там е доста надолу.
https://atarostore.bg/product/18-fvxm-arxm50r
https://atarostore.bg/product/12-fvxm-arxm35r

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 646
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от ivanski_2 » 26 Ное 2023, 9:46

Може би малко глупав въпрос, но имам едно дистанционно (sg15D 11a7) на климатик мицубиши някой има ли идея как да синхронизирам дистанционното с климатика, извадих му батерията и сега показва каквото си иска, нищо общо с реалното според мен :help:
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от Jordana » 26 Ное 2023, 13:41

Вадиш батериите за 5 минути , изключвш климатика от контакта . Слагаш обратно батериите без да бараш копчетата . Включваш климатика в контакта , на дистанционното има бутон ACL който се натиска с клечка за зъби . Насочваш дистанционното към климатика , натиска ACL за 6 секунди докато издаде сигнал и трябва да е синхронизирано с конкретното вътрешно тяло .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

Предишна

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook