Помощ при избор на климатик

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 78
Регистриран на: 2.08.2012
Пол: Мъж
Кара: e46

Помощ при избор на климатик

Мнение от Empty_Head » 27 Май 2020, 20:49

За съжаление стария климатик се предаде, а моята силна страна не са климатиците, а на консултантите в магазините нямам никаква вяра. Може ли да ме насочите към нещо добро за до 1000лв? Използва се предимно за основно отопление на тристаен апартамент. Предполагам, че най-важното е все пак да си върши работата и да е икономичен, тих с максимално дълга гаранция. Wifi и разни пречиствателни функции на въздуха са плюс. На този етап съм се спрял на това:

https://techmart.bg/%D0%9A%D0%BB%D0%B8% ... -I%20WI-FI
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от Моджо » 27 Май 2020, 21:05

Отопление? Тристаен? Екстри? До 1000 лв? Шегуваш се като гледам. Тия работи са несъвместими в едно изречение. Кажи каеъв ти е бил стария като първа стъпка. А и мисля, че има такава тема.
viewtopic.php?f=4&t=425618&hilit=%D0%9A%D0%BB%D0%B8%D0%BC%D0%B0%D1%82%D0%B8%D0%BA
Ето, чети.
Хм,хм...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 78
Регистриран на: 2.08.2012
Пол: Мъж
Кара: e46

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от Empty_Head » 27 Май 2020, 21:37

Стария е Haier на около 7г. пак за тези пари. Истински боец.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от Моджо » 27 Май 2020, 21:46

Отпреди 7 години досега боклуците са станали повече. Ариели не беше ли марка на Метро? Прочетох, че са мидеа всъщност. Не знам. Аз не бих гледал подобни откровени китайци. Не и в дългосрочен план. Ся 2 3 години сигурно ще избутат. С късмет може и повечко. Ако го ползваш за основно отопление по-добре сложи още 500 лв отгоре и търси друго. Може да е без вифи, оно нема те стопли. Има дайкини 12 ки за 1000 лв. Ако са правени в Чехия ли беше са си ок. Нерде Ариели, нерде Дайкин.
Хм,хм...

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от c04 » 27 Май 2020, 21:51

И аз бях предубеден за Мидеата, но ми я препоръча познат с магазин за такава техника. Ползвам го вече 7 година... е вярно само през лятото за охлаждане, но все пак.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 284
Регистриран на: 17.09.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW Х1 2.3d, MB SL350 2010
Мечтае да кара: iX50

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от top » 27 Май 2020, 21:57

Мидеа са си хубави за мен, имам два и работят супер. Имат и приложение за телефона, което е много удобно.


Sent from my iPhone using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от alekangg » 27 Май 2020, 21:58

Всеки климатик може да охлажда, ама не всеки топли и още по-малко когато стане по-студено.
Ако е за охлаждане няма много смисъл за сериозни марки, основната разлика е, че евтините тракат, тропат и т.н. като цяло са по-шумни

ентусиаст
Аватар
Мнения: 896
Регистриран на: 7.12.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 Touring

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от SpeedyMan » 27 Май 2020, 22:04

Ако топлиш 3 стаи с 1 климатик - как точно става? Нямаш врати ли?
Ще ти трябва 18-ка най-вероятно. Най-добре 3 отделни климатика.

Имаше разни промоции от Emag, два инверторни климатика Star Light или нещо такова, за 500 лв. общо, 12-ки. Един познат си взе ги ползва втора година. Работят си. :dunno:

Аз съм с FUJITSU (10 години) и малайзийски PANASONIC (17 години) - добри машини, но бяха по около 1500 лв. нови.
Изображение Изображение
Изображение BMW 320d Touring Изображение MB A170 CDI

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от Моджо » 27 Май 2020, 22:05

Точно така. , за охлаждане е се тая. Ама за отопление не е, особено като падне под - 10 и разните му мЪдеи и подобни умират. А и както казах отпреди 7 години и сега не е едно и също.
А как топли колегата тристаен с 12 не знам. И с 18 ка не мое ги стопли даже и да нема врати. В стаята с климатика ще е +30, в крайната 18.
Но той си знае де, щом дося е бил с един
Хм,хм...

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 25.01.2004
Местоположение: пловдив,кичука,London
Кара: G30d...Q7 2019

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от badboy21 » 27 Май 2020, 22:10

Съвет от мен,без да ангажирам никой с мнението си.Занимавам се професионално с климатични системи в Лондон,и поне 70-80 процента от климатиците,които слагаме,са на Daikin,явно има защо,и това е в сгради за много милиони паунди.Можеш да разгледаш,има добри предложения :bchug:

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от drifty » 27 Май 2020, 22:19

И на мен ми е чудно как с един климатик ще топли 3 стаи. Аз съм с Дайкин, съвсем малко над бюджета излезе, но с 20кв стая се справя без проблеми с отопление.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от sub_eleven » 28 Май 2020, 7:19

alekangg написа:Всеки климатик може да охлажда, ама не всеки топли и още по-малко когато стане по-студено.
Ако е за охлаждане няма много смисъл за сериозни марки, основната разлика е, че евтините тракат, тропат и т.н. като цяло са по-шумни

:yes:

А и евтините може да топлят половинчато, без да могат да смогнат, а същевременно да помпат сметката за тока.

Аз мога да отлича Мицубиши като ако е за отопление, бих взел средния клас. Малко по-скъпи са от бюджетните Мицубиши, но разликата е голяма между двете серии.
Дайкин по спомен не са това, което бяха. Взимайте ги само ако са подови, тях ги правят в Япония вътрешните тела. Останалите са в Турция и правят проблеми. То и Мицубиши най-новата серия на средния клас вече е в Турция, но няма проблеми.

Миналата година взех един Мицубиши среден клас 12ка от най-новия модел правен там и един от предния модел, пак среден клас от Чехия за друго подобно помещение(не бях сигурен, кой да избера и понеже не можах да получа отговор, реших потенциално да съм наполовина преебан). В крайна сметка първа зима изкарах с тях и новия модел ми харесва повече. Иначе са еднакво икономични.

В нас имам ниския клас на Мицубиши за охлаждане. Доволен съм много.

Мицубишитата излизат от бюджета му, дори най-евтините, но то и бмв не е бюджетна кола в крайна сметка. Нещо, което наистина да топли, да е икономично и да не съжаляваш, че си го взел е бюджета ти х2.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от don_gori » 28 Май 2020, 8:58

Един познат преди 2 години си купи Gree, имаше 2 Панасоника 12ки много стари от 1вите инверторни, но единия нещо даде фира та си взе този. Казва че уж е доволен ама с него топли една стая и коридор това с 12ка. Говорили сме си и доста пъти го е засичал до около 5-10 градуса се представя много добре и като затопляне и като икономия, падне ли обаче температурата под 0гр и коефицентите му доста се разбъркват :)
Аз съм се топлел с климатик зимата точно 3 седмици и то една стая, намръзнах се и от тогава го ползвам само лятото, незнам как една 12ка може да стопли цял 3 стаен апартамент :dunno:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от Jordana » 28 Май 2020, 9:25

За 1000 лв ако е въпроса и смяташ че HAIER са икономични мощни климатици за тристаен апартамент , то варианта е GREE и нищо друго . Една 12bora или по мощната 12 Fairy се вместват в 1000 ...но трите стаи са компромис с какъвто да е климатик .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от madafaka_donkele » 28 Май 2020, 15:47

Oффф, фермани мога да изпиша за евтините "боклуци" и прехвалените им събратя на двойна-тройна цена. Климатик в 99% от случаите се скапва, не щото е калпав, а щото се изнасилва като за последно, както иска да прави автора. 3 стаи не се отопляват с 12-ка, а поне с 2 такива...минимум, а ако трябва да се направи, като хората, така че да не даваш луди пари за ток и да не ти клекне инсталацията посмъртно няма да ти стигнат 1000лв. Та като тръгнеш да правиш такива мизерии, ако ще ултра-хипер-супер-дупер инвертор 12-ка за 20к лв. да вземеш пак ще му еб*ш майката за отрицателно време и естествено няма как да се очаква каквото и да е отопление от такава клима. 12-ка се взима за спалня и то не голяма, повечето ги дават за помещения до 25-30кв.м., но на практика за да е всичко наред 12-ка в до 20кв. м. помещение. Демек за хол > 20 квадрата -> 18-ка, като е хубаво всяка клима да се включва в отделен кръг, с колкото се може по-малко други консуматори, задължително директно в контакта т.е. без разклонители и т.н. Отделно, че масово не се знае как се ползва клима по принцип - директно включване и изключване зимата, постоянна смяна на градуси в големи диапазони и какви ли още не идиотщини.
Та ако знае човек как се ползва това чудо на техниката домашния климатик, подбере си правилните мощности и бройки, чисти и си ги поддържа редовно няма абсолютно никакво значение какъв е климатика, като марка и тип. Няма сплит, няма инвертор, няма хипер инвертор, при мъгла/висока влажност всички текат, като лейки и нито едното не топли, като хората. А ако някой си мисли, че хипер инвертора не замръзва зимата... :mhihi: 10-на години съм бил на нормални сплитове, после на инвертори, не че умирам за инвертори, просто сплитове вече май няма, а и цените на инверторите се изравниха с предишните цени на сплитовете. Винаги ми е било топло зимата(разбирай къс ръкав) и сметките винаги са около 60-70лв. на месец за една 24/7 включена 12-ка клима без значение сплит/инвертор.

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook