Здрава/стабилна блиндирана врата

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 23.03.2014
Местоположение: София
Пол: Мъж

Здрава/стабилна блиндирана врата

Мнение от streetracing12 » 29 Май 2020, 11:56

Здравейте колеги трябват ми съвети и препоръки за блиндирана врата на вилата(през повечето време няма никой там).

Ходих в няколко магазина и се спрях на следната врата:


Структурата на крилото на блиндираната входна врата представлява два 10мм МДФ панела с лаково покритие. За шумо и топло изолация e добавенa минерална вата. Крилото има вграден лист метал с дебелина 1.5 мм. Дебелината на крилото е 90мм. Лицевият и задният панел са с красива фрезована шарка, която придава стилна завършеност на модела. От страната на пантите, крилото е подсилено с осем пасивни шипа, които при затворено положение на вратата влизат в касата.

Касата е регулируема, с первази за от двете страни. Вратата може да се предложи в няколко варианта, като стандартно се покрива зид до 34 см, като опционално може да се покрие и зид до 50 см.

Заключването става чрез централна заключваща система с осем активни шипа, като е добавена и втора ключалка – тип „резе“ от вътрешната страна на вратата.

Моделът е с вградена алармена система с дистанционно управление.


Моля ако някой знае нещо по-добро,по-здраво да предложи.

Бюджет - 1500лв.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Здрава/стабилна блиндирана врата

Мнение от Моджо » 29 Май 2020, 12:00

Хипотетично някой дойде. Вратата здрава, трудна работа. Ами прозорците? Иначе в офиса сме с SOLID55 - здрава е.
Последна промяна Моджо на 29 Май 2020, 12:49, променена общо 1 път
Хм,хм...

Photographer
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 18.02.2010
Местоположение: Крайните квартали на столицата
Пол: Мъж
Кара: му се нещо старо

Re: Здрава/стабилна блиндирана врата

Мнение от randity » 29 Май 2020, 12:46

Аз също давам още един глас за Solid. За външна врата, за мен това е правилният избор. Ако си от София имат и шоурум на Цариградско, както и каталози.

Изпратено от моят SAMSUNG S9 SM-G960F с помощта на Tapatalk
.. и отново се замислих „Божее, какви автомобили са правени през миналия век. Сега всичко е пластмаса n-то качество."..

Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Здрава/стабилна блиндирана врата

Мнение от grkv » 29 Май 2020, 12:54

За апартамент - да, за вила - все тая.
Мераклия ли е някой да влезе, и три такива една зад друга да сложиш пак ще намери начин да влезе...
И камери да сложиш - или ще пищят всяка нощ от разни животинки докато не ги спреш, или просто ще видиш на запис нещичко в тъмното, но и в двата случая мачът вече ще е свирен, докато идеш там.
Не оставяш нищо скъпо вътре и приемаш, че отдалечената вила за мераклиите винаги е разграден двор.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 23.03.2014
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Здрава/стабилна блиндирана врата

Мнение от streetracing12 » 29 Май 2020, 13:08

Благодаря Ви колеги.

Сложил съм NVR с 8 цифрови ип камери - гледам ги през телефона. (монтирам съм лед лампи над камерите като минава някой да светват).

Ще сложа една врата(ще отида утре при Solid да видя какво ще предложат). Ако пак имам проблеми ще слагам СОТ.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 183
Регистриран на: 18.01.2012
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 530i E39

Re: Здрава/стабилна блиндирана врата

Мнение от kener » 29 Май 2020, 13:11

Точно. Един приятел с баща му заваряха цяла седмица, решетки по прозорци, врати, някви скрити заключалки, при това във вила, дето има само няколко легла и печка. Отиват след месец и изрудите бутнали една тухлена стена и отарашили всичко.
40653

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Здрава/стабилна блиндирана врата

Мнение от Моджо » 29 Май 2020, 13:13

И сот нема да те спаси. Напрви така, че да не е интересна за апашите. Ако е възможно. Ние нашата я държим отключена. Ако на някой чак толкова му са изтребвали посуди да заповяда. Имаше 2 опита дотука ама като видят че освен танджерета и чинии нема друго и спряха. Вече 10-на години не е имало нищо.
Хм,хм...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 18.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46
Мечтае да кара: T-72 само направо и с пълна газ

Re: Здрава/стабилна блиндирана врата

Мнение от gromovich » 29 Май 2020, 13:42

Ако ще слагаш стабилна врата, ще трябва да сложиш и надеждни ключалки, а там отиваш на едни 300-400 лв. плюс. Като марки виж Герда титан, Кезо и Аблой. Но следва да имаш в предвид, че това привлича вниманието.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 271
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Здрава/стабилна блиндирана врата

Мнение от TNT » 29 Май 2020, 15:27

Искат ли да влезнат - само може да ги забавиш. Нищо друго. Вместо 1500лв за врата, това е СОТ-а за няколко години. Помисли и върху това.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 361
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: София
Кара: е53

Re: Здрава/стабилна блиндирана врата

Мнение от Cyberloner » 29 Май 2020, 20:04

Никакъв смисъл от такова нещо за вилата, ако искат да влязат ще мина през прозорец или през покрива или през стената.
Единственото смислено нещо е СОТ + най-силната аларма/сирена която можеш да намериш, сложена на трудно достъпно място и с приличен акумулатор/ups

Аз като си сменях входната врата на моята къща започнаха да ми казват колко точки имало на заключване, пък издържала на незнам си какво - супер, ама точно от другата страна, откъм задния двор имам врата и големи прозорци от PVC профил - един камък/шут, да счупят стъклото и си отварят с дръжката, като бели хора, без да се замислят дори за разбиване на блиндираната врата.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 444
Регистриран на: 31.08.2008
Местоположение: Пловдив, Backnang [DE]
Пол: Мъж
Кара: Compact m43tu
Мечтае да кара: E28

Re: Здрава/стабилна блиндирана врата

Мнение от sobiss » 29 Май 2020, 20:18

Най ценното нещо което държах на вилата, беше домашната ракия. 3 пъти ми чупиха катинара на мазето, и си взимаха по няколко шишета....вероятно комшиии, на които към полунощ им превършила пиячката. На третия път, нищо не намериха и така набезите спонтанно спряха :mhihi:


Аватар
Мнения: 76
Регистриран на: 8.04.2008
Местоположение: Созопол

Re: Здрава/стабилна блиндирана врата

Мнение от arnold » 29 Май 2020, 20:23

Какво пък толкова ценно имаш на вилата ,че да пазиш толкова? Колкото по солидна врата и камери има,толкова повече привлича внимание .Даже за евентуален крадец твоя имот изобщо да не представлява интерес ,само при вида че е така охранявано, ще му се прииска да види Ко има вътре :mhihi:

Е30 Fanatic
Аватар
Мнения: 3946
Регистриран на: 8.12.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Ford Ranger 2019
Мечтае да кара: corvette c7 zr1

Re: Здрава/стабилна блиндирана врата

Мнение от N.Mihaylovski » 29 Май 2020, 21:05

Колегите го казаха, като сложиш врата за 1500 лева веднага ще дойдат да я трошат да видят какво криеш зад вратата, като я строшат трябва нова да сложиш.
Сложи си една желязна за 500 лева, хем не е натрапчива, хем с електрожен се поправя, не ме питай от къде имам опит , решетките на прозорците не вършат работа, аз сложих капаци 3мм дебела ламарина, но направиш ли го лъскаво идват веднага, а на вилите имат доста време да работят по обекта, 90% работят с местната СОТ фирма, абе няма оправия.
Пол Роше: „Мощността най-вероятно бе около 1400 к.с., но ние не знаехме точното число, защото динамометърът не можеше да измери повече от 1280 кс”. - BMW 87г. //М3

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 463
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: Здрава/стабилна блиндирана врата

Мнение от streetz » 29 Май 2020, 21:24

В Солид55 цените не са приятни, за там си приготви 2 Х 1500 за нещо добро. Заслужава си по-скоро за апартамент, за вила - не.
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1745
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Здрава/стабилна блиндирана врата

Мнение от BMW_POWER » 30 Май 2020, 0:45

N.Mihaylovski написа:Колегите го казаха, като сложиш врата за 1500 лева веднага ще дойдат да я трошат да видят какво криеш зад вратата, като я строшат трябва нова да сложиш.
Сложи си една желязна за 500 лева, хем не е натрапчива, хем с електрожен се поправя, не ме питай от къде имам опит , решетките на прозорците не вършат работа, аз сложих капаци 3мм дебела ламарина, но направиш ли го лъскаво идват веднага, а на вилите имат доста време да работят по обекта, 90% работят с местната СОТ фирма, абе няма оправия.


Tи с тази реклама направо ги покани. Да не съм лош пророк, ама ще ти вдигнат ... капаците. Това що железо е :OT: Отделно големи капаци може и кола да изкърпиш.
Сори за спама :OT:

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook