Избор на детско столче за кола

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Избор на детско столче за кола

Мнение от TheDriver » 10 Юли 2023, 15:40

:OT: Нещо е било сбъркано в цялата схема с гредите и кутията. Моята кутия е оригинална на БМВ(разбирай Thule) и също е до 120, но шум от нея не чувам и със 160. :dunno: Всъщност е най-шумна когато е празна с ниска скорост по паваж. Има едни метални шини отдолу и те дрънчат когато е празна.
Малко по-податлива на страничен вятър е при мен колата и до там. :dunno:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Избор на детско столче за кола

Мнение от DigitalExile » 10 Юли 2023, 15:50

Мен и скоростта ме притеснява, искам да мога да поддържам 170 в хубаво време без да се притеснявам. Затова и снижих колата допълнително, тоя багажник ме притеснява с тая скорост, дори и да не шуми, но при мен шумеше доста, общо взето на 100 не се чуваше, на 120 се чуваше, но се понасяше, над 120 ставаше дразнещо, до 160 съм го карал иначе и шуми зверски, един познат имам и той кара и стълби и куфар му се налага на Octavia Mk3, общо взето постоянно е с греди и неща отгоре, и неговите са Thule, каза че и при него е шумно при същите скорости.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 182
Регистриран на: 20.10.2015
Пол: Мъж
Кара: мъсквич

Re: Избор на детско столче за кола

Мнение от 3186 » 10 Юли 2023, 15:56

На селото ми циганките си носят бебетата в едни самари на кръста. Както се вижда - оцеляват. Вероятно и с каруца може да се преживява, както и само с външна тоалетна и топла вода от котлона.
Всичко това, което коментираме тук е пожелателно, според възможностите и най-вече претенциите на всеки. Затова и винаги ще има застъпници за от "без бебефон" до "бебефон за 600лв" :yes:

Нещо, което имах на бмв-то и сега ми липсва на теслата е soft close - когато детето спи е много удобно да не трябва да се тряскат вратите. Например за нас качеството на съня на детето е много важно и е в топ приоритетите. Като гледам положението 3 години по-късно - струвало си е.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 684
Регистриран на: 8.08.2005
Пол: Мъж

Re: Избор на детско столче за кола

Мнение от carmanf1 » 10 Юли 2023, 16:01

Колегата има специфични въпроси, на които не мога да отговоря, но да си дам моето мнение, пък ако иска да го взима предвид

Първенющината сред младите родители е повсеместна. На моменти някои са дори жалки и смешни.
Всички глупци се надпреварват, кой по-скъпа количка и столче ще изкара - луди. За да се перят по парковете и да парадират.

Моя съвет: взимай що-годе сносно Рекаро с iso fix 0-9 месеца, където детето лежи обратно на посоката на движение.
После взимаш друго Рекаро за по-големи деца и не го мисли толкова.

Има столчета 0-12г. - не им се връзвай на тия 12г, големия в момента е на 11г. и тежи 50кг - кви столчета, кви 5 лева :lol:

Относно бебефоните - взимай най-евтиния wi-fi, колкото да може да виждате и чувате бебето в другата стая и толкова.

Ама песнички, ама не знам си кво да му пускали, ама да му говорили през бебефона - глупости, като го видиш че плаче отиваш и толкова.

За обхвата не се притеснявай и без тва няма да ви даде сърце да мръднете по-далеч от 1-2 стаи.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Избор на детско столче за кола

Мнение от DigitalExile » 10 Юли 2023, 16:17

Моя въпрос е защо Рекаро, когато аз купувах всички отзиви за Рекаро бяха отрицателни, реално разгледах ги на място и взех Maxi Cosi 360 база с Maxi Cosi Pebble 360, което е 0-6, свалящо се и може да се носи, след което сложихме на същата база Maxi Cosi Pearl 360 което ще е до 4г. възраст.
Като цени са скъпи да, зависи де Pearl-a го взех нов от Англия за двойно по евтино от тук, разбирай под 400лв. :mrgreen:

Но често казано това 360 за преди година когато търсих най много ми хареса на живо, за това го взех. Рекарото беше като детска играчка пред него и съм доволен де, стабилно е, не създава излишни шумове, т.е не скърца и тн. Доволно е.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 684
Регистриран на: 8.08.2005
Пол: Мъж

Re: Избор на детско столче за кола

Мнение от carmanf1 » 10 Юли 2023, 17:13

Може Maxi Cosi да е по-добро, не знам. Предложих Рекаро, щот моите и двамата ги изгледах с тия Рекарота и нямам забележки.
Иначе, винаги има по-добро. Колкото повече човек се втелясва, толкова по-добри неща има, съгласен.

Иначе за поръчка от Англия или Германия, перфектен съвет, който аз пропуснах :yes:

Аз рекаротата също ги поръчах от Англия - много по-евтини бяха от тук

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Избор на детско столче за кола

Мнение от Моджо » 10 Юли 2023, 18:38

И моя куфар е Туле, гредите също. Шуми, ма чак неприятно в никакъв случай. По ми шумят тъпите сенници или там както им се вика на прозорците. Дават го до 130 без ядове. Аз не карам толкова бързо, но имам едни 30 км по гръцко които карах 140 ядове не имало. Не мисля че и със 150 ще има проблем. И понеже видях вече няколко куфара да се отварят в движение и то с ниска скорост не съжалявам за тулето. Скъпо е ма явно има защо.
Хм,хм...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3198
Регистриран на: 13.02.2008
Местоположение: София-център Антим 1 номер 61
Пол: Мъж
Кара: Всичко що е BMW , баничарки
Мечтае да кара: M1

Re: Избор на детско столче за кола

Мнение от laviatan » 12 Юли 2023, 8:48

Относно бебефон-а : перфектно върши работа една Робикам - има известяване за звук, за движение, следи движещи се обекти . Може да се гледа от всеки един телефон. Цената е 70-тина лв.

За "куфарите" на тавана : ако са си оригинални гредите / и куфара е бмв , или тюле / мога да ви успокоя : никакъв проблем няма и със 150 и със 160 . Това,че пише по-ниска скорост е за да си "вържат гащите" - а и ако напишат по-висока скорост някой може да пробва с още по-висока :mhihi:
Казвам го не само от собствен опит, а и от разговори с хора занимаващи се само с това .
Също така ако човек иска да ползва на 100% капацитета на куфара си взех сакове на Тюле точно за модела и големината на багажника . Помагат доста да се оптимизира мястото .

Относно второ дете ... за първото се купиха един тон глупости, които на 90% не се използваха . Някой се подариха след това. Иначе второто е същия пол - та до момента да не кажа много голяма дума почти нищо не е взимано ново . Ползва си старата количка , столчето в колата на кака си и т.н. Виждам сега,че повечето неща са били напълно излишни и "капан" за глупаци. Такива проходилки, чешалки, биберони / като видя дете на 3-4 години с биберон и направо .../ са направо ебаси и глупостите, а и са вредни .


За първото взехме някаква супер-дупер количка дето трябва да си поне магистър, за да се оправиш с нея и е разкарахме веднага . После взехме един макларън / тези олекотените / - родихме се с нея . Сега продължава да се ползва за второто .
Единствено за столче за кола трябва да се гледа възможно най-сигурното,че е пълно с фитипалди-та по пътищата .

Темата е много голяма и може да се прекръсти на Бг-татко :mhihi:
AUTO MOTOR PARTS GROUP LTD
Фирмата е специализирана за марката BMW .
ПОРЪЧКА НА ОЕМ ЧАСТИ ОТ БМВ ГРУП. ГОЛЯМА НАЛИЧНОСТ НА СКЛАД.
КАЧЕСТВО, КОРЕКТНОСТ, БЪРЗИНА - ВСИЧКО ЗА БМВ НА ЕДНО МЯСТО !

Обекти: Магазин и склад - София ул. Антим I 61 / склад ул. Антим I 63
ОБЯВИ В БМВ ФОРУМ : ЛИНК 1 / ЛИНК 2
Проверка история автомобил: http://www.automotorpartsgroup.bg/
Тел.: 0700 70 775
Facebook: https://www.facebook.com/AutoMotorPartsGroupLTD
E-mail: sales@automotorpartsgroup.bg
Понеделник - Петък от 9,30-17,30 часа / Събота от 10,00-14,00 часа

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Избор на детско столче за кола

Мнение от grkv » 12 Юли 2023, 9:58

Малко обратна връзка относно бебефоните - два стари айфона и приложението алфред - супер удобно.

"Снимащия" е айфон 6 - след повече от 24 часа на контакт и работещ е леко топъл, не грее както очаквах. Ще стои на стойка с щипка за решетката на леглото.
"Гледащия" е айфон 7 - върши работата на "тамагочито" когато сме навън/хотел или по двора - по-лек и комфортен за носене от разните тамагочита, които се предлагат като отделни устройства.

За вкъщи, така или иначе винаги има отворен лаптоп на масата - браузъра е винаги пуснат с отворен таб на сайта на Алфред и гледа/чува в живо време.

За кратките тестове които правих съм доволен.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Избор на детско столче за кола

Мнение от steeN » 12 Юли 2023, 11:36

Не бих си играл така. Li-Ion батериите са опасно нещо, в общия случай просто ще се надуе и/или ще се пръсне телефона, но може и по-лошо да стане.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3911
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Избор на детско столче за кола

Мнение от Kroki » 12 Юли 2023, 12:34

Не мисля, че това да нямаш креватче и количка е ок, най-вече защото помагаш на себе си.
Аз съм с бмв греди и туле голямо, празно ме караха със 180, че бързахме и не е мръднало. :idea:
То хубаво е да се спи с майката, но после трябва и да се отучва , защото почва да търси майка си навсякъде.
Нашия др ден става на 6м, от 1 седмица няма 1 нощно хранене, от 1 месец няма нощно. Ляга си в 20:00 и се буди в 6:30-07:00 сутринта.
От 4 месец след вечерното хранене го оставяме сам да се приспива, а не на ръце и т.н.
В момента от 5-те хранания за деня, само 2 са с мляко, всичко друго е с пюре и каша.

Имаме бебефон, който е с wifi и го пускаме само като сме в друга стая на вила и т.н.
Котките спят около него. :yes:
Ако сме за повече от 3 дена, е абсурд да сме само на Е61 багажник.
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3911
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Избор на детско столче за кола

Мнение от Kroki » 12 Юли 2023, 12:52

Кой е казъл нещо за реване?
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Избор на детско столче за кола

Мнение от DigitalExile » 12 Юли 2023, 12:54

bum_bum написа: Нито яденето на пюренца, че е лесно.


Вярно е, не звучи оферта детето ти да яде по стара храна от самото него. :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Избор на детско столче за кола

Мнение от grkv » 12 Юли 2023, 14:32

steeN написа:Не бих си играл така. Li-Ion батериите са опасно нещо, в общия случай просто ще се надуе и/или ще се пръсне телефона, но може и по-лошо да стане.


Това не важи ли за всяко едно устройство, което ползва някаква батерия?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Избор на детско столче за кола

Мнение от Моджо » 12 Юли 2023, 17:04

Никой не е казал да няма креватче, количка или столче. Ама няма нужда креватчето да е от черен палисандър с инкрустации от злато ,количката да е с изкуствен интелект, фарове и мигачи, и столчето да излиза само от колата и да си влиза с детето в колата и да казва "Благодаря".
Ако бебето си има креват по-принцип за като ще става по голямо едно сгъваемо легло тип кошара е идеално примерно. Хем може да се люшка, хем става на кошара, хем ако ти пречи можеш да го сгънеш и махнеш, хем си го возиш с теб ако ще ходите некъде и не се молиш на никой да ти даде. А, да , като бонус са евтини. Количка, количка...има и за по 5 бона има и за 500 лв...една и съща работа вършат. Ма едната била по-компактна и струва 2 бона от тая дет е 500...е, хубаво, ама това нещо ще се ползва 1 година и ще се хвърли. С разликата купи нещо смислено. За столчетата също не смятам, че ако не караш с главата голем праз кво ще е столчето.
Се на столчета сме раснали. Значи колегата ще кара със 170 и бебето ще е в безопасното столче и ако нещо стане , нали, тва не е проблем. Па ако си караш нормално и си го извадиш от столчето за малко е проблем...да бе, да. Бмв-то няма изофикс, столчетата са си били най-обикновени и главно удобни. Никога не съм гледал тестове колко са безопасни. Безопасния съм аз като шофър, не столчето. Та и тука си имам особено мнение.
А деня , в който на каката и направихме стая и не си спи с мен ми е още черен.
Дрехите същата ралта...каката що дрехи и се купиха, малиии...па тя зимно бебе, седи си дома....къде да ги показва ? Е, облекохме ги по 1 път да се снимаме с тях и айде в пликовете.
Хм,хм...

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook