Избор на детско столче за кола

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 250
Регистриран на: 30.10.2013
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: '02 E46 325i
Детайли за колата: сива

Re: Избор на детско столче за кола

Мнение от empar » 12 Юли 2023, 20:07

Браво, господа, браво! Оакахте и тая тема с опитите си да натрапите собственото си мнение и опит с изказвания в типично бабешки стил! Само джорджаното липсва да мине да се изкаже!
Да не ви цитирам по отделно, но ето нещо във ваш стил от моя челен опит.
1. Тоя рев до посиняване още не съм го чувал или виждал от първо лице. Дъщеря ми гък не каза първата една година. Спи си сама в стая от 6 седмична. На ръце не е приспивана и веднъж.
2. Колики е имала два пъти, тия капки са пълна простотия, не ги купувайте! Разните бабини илачи по темата и те!
3. Пюретата може и баба да ги е правила от градината в двора си, но по-важно е да натъртим колко сме здрави, яки, колко сме кето и как не ядем като простолюдието. Пробвай да кажеш нещо смислено по темата с бебешкото и детското хранене. :winky:
4. Като спре овцата зяпаща си в телефона в багажника ти ще те питам колко си безопасен ТИ шофьорковецът, а не столчето. Мен въобще без кола са ме отгледали, олеле мале!
5. ГВОЗДЕЯТ! Детето имало нужда от МААААМИНКА!?! Моето пък защо само с мен се успокояваше? Дали да не бях набил един шут на жената още пред родилното, понеже и без нея щях да се оправя, а? Внезапно преди няколко месеца обърна нещата и сега наистина търси само мама. Да си опъвам въжето или да събирам багажа?

В темата за електрическите коли се води по-ползотворна fan-boys дискусия! :kuku: :kuku: :kuku:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Избор на детско столче за кола

Мнение от Моджо » 12 Юли 2023, 20:37

Вече е късно за овцата. Явно съм имал късмет на извънградското, ахахаха.
И да бебето има нужда и от майка си и от татко си, а не от бебефони и айфони А пък ако е там въпроса не само бебето ми и детето.
А иначе в казармата ставах в 5 без рев ма не значи че ми е било приятно. Ахахаха.
За коликите нема да го коментирам, за лягане и ставане също, щото тва е толкова индивидуално че нема накъде. Някои имат колики, някои не и тва не зависи ни от майката, ниот таткото, ни от яденето, но от режима. Ни от нищо. Лягане то точно в 8 вечерта.... Примерно..... е същото. Мойте си спряха вечер, ма не всички са така. И пак от нищо не зависи освен от бебето. Нека не иска да спи вечер па да видим ко ша направиш. Без да го мъчиш.
Последна промяна Моджо на 12 Юли 2023, 21:46, променена общо 1 път
Хм,хм...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12068
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Избор на детско столче за кола

Мнение от bum_bum » 12 Юли 2023, 21:10

empar написа:. Пюретата може и баба да ги е правила от градината в двора си, но по-важно е да натъртим колко сме здрави, яки, колко сме кето и как не ядем като простолюдието. Пробвай да кажеш нещо смислено по темата с бебешкото и детското хранене. :winky:


Много неща мога да кажа, ма няма смисъл. Важно е като си купуваме апартамент да има аптека наблизо. Нормално е детето всяка година да отсъства 10-тина дни по болест. Цяла зима може да му тече сопола, няма грижи. Кашляне по 3 месеца не е проблем, а "откашляне". Настинки, хреми и грипове през 2 месеца също е нормално. :dunno: Опраайте се, аз съм си добре.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 275
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Избор на детско столче за кола

Мнение от TNT » 08 Яну 2024, 10:06

Да повдигна и аз тази тема :mhihi:

Дилемата за столче ми е дали да се вози в тези тип "пазарска кошница" и след няколко месеца да се взима друго или направо от вариантите с 360 от 0 до 4 години :dunno: Пътуванията ще са градско до лекари основно или извънградски по 150-200км в посока, поне първите месеци.

План А: "пазарска кошница" + изофикс база (хич не ми е стабилно с колани) и после направо столче 9-36. Тук първо не ми харесва, че ще се взима кошница + база, които ще се ползват няколко пъти. Първите 2-3 месеца не мислим въобще да се пътува, освен евентуално до лекари. Второ ме притеснява дали няма прекалено бързо да обърне посоката с вече по-нормално столче. Повечето познати около нас казват, че въобще няма смисъл от тази "кошница", супер неудобно е на детето, бързо я израства и т.н. Но сме с 5 наум, понеже са от тежко безотговорната група във всяко едно отношение :lol: Плюс возенето при тях е по 5мин. Другата теория, че с кошницата ще е удобно на майката да си разнася бебето, директно отпада при нас. Майката небременна е 50кг само в силни дни, след празници, и абсурд да може да го носи.

План Б: Въобще няма кошница, взима се от тези 360 от 0 до 4 години и това е. Един модел на Maxi Cosi ми изглеждаше да е полегнал, колкото и ще е в "пазарската кошница". Като му отеснее, врътка се напред и тва е. Тук малко ме притеснява и това, че е най-обемния вариант и не знам дали ще се побере в колата, щото мисля да сменям и нея. За там ме посъветваха първо да проверя, преди да купувам.

Като марки се гледат Cybex, Britax, Maxi Cosi. Плана е да е първият герой, който се вози, но не и последния. Т.е. ще се радвам, ако оцелее и за повторна употреба. В amazon има доста бюджетни 3в1, 4в1, 5в1 колички със столчета с амнайсе аксесоара, но ме притеснява кво става, ако се счупят и че ги няма в България, да ги видя наживо. Има десетки марки вече и евтините ми се струват от зрънчо :dunno: Още на първата обиколка по магазини разбрахме, че ще вдигаме първоначално мислените бюджети :mhihi:

Като цяло за покупките мисля amazon.de или http://www.babymarkt.dе , освен ако няма някаква турбо прИмоция тук. Дребните неща са същите, но за колички/столчета цените са им доста надолу и не смятам да храня нашите кожодери.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 647
Регистриран на: 3.12.2012

Re: Избор на детско столче за кола

Мнение от nero_ » 08 Яну 2024, 10:31

Колкото по-универсално е едно столче, толкова по-лошо се представя в индивидуалните категории. Обърнатите столчета са до 13кг в повечето случаи и са най-безопасния начин за превозване на дете. Зависи как ще расте, но това е грубо до 18-24 месечна възраст. За мен абсолютно си заслужава да имаш такова, особено ако се очаква и второ дете след това което да ползва. Носенето в кошницата е много неудобно и почти никога не сме го правили. Има адаптери към база на детска количка, но и това не сме ползвали, въпреки че ги имаме.
След това взех 9-36, а в последствие и 15-36. Последното няма собствени колани и ползва колана на автомобила, но е с ISOFIX закрепване в основата. Чувствително по-леко е от 9-36 и няма "tether" колан, което изключително улеснява монтаж/демонтаж.

Ако имаш две деца. за мен стратегията е да има 0-13, 9-36 и 15-36. Отрастват в първото, после голямото като се премести в 15-36, малкото почва да ползва 9-36 и така...

Имам Britax Romer за големите, a Maxi Cosi ми е обърнатото.
Последна промяна nero_ на 08 Яну 2024, 10:36, променена общо 1 път

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 11.06.2020

Re: Избор на детско столче за кола

Мнение от nxn » 08 Яну 2024, 10:32

Аз бях с малко столче до 6 месеца, което се специализира в това, новородено до 8-9кг, и сега такова за 6 до 24 месеца, най-добри резултати имат и бих казал са най-удобни за детето.

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата
Пол: Мъж
Кара: Кон
Мечтае да кара: хората към оринджпилване
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки

Re: Избор на детско столче за кола

Мнение от Top Gun Maverick » 08 Яну 2024, 10:56

Сега моят опит е от преди около 10-15 години когато беше първото и второто дете. За щастие съм пробвал и двата варианта. Майката също е 50 кила и пак го разнасяше, не се заблуждавай, че няма да може, позаякват като родят в ръцете, ще се изненадаш колко от самото разнасяне вкъщи. Кошницата е по-удобна в един такъв момент когато искаш да го свалиш някъде и не може да го оставиш в колата или пък не искаш брутално да го будиш. Защото ти може и за 5 мин. да слезеш, но да се налага да го вземеш с теб. Сега там вече зависи дали се буди лесно или не, но няма как да знаеш докато не пробваш. Има колички, чиито кош става за лягане в колата. Баткото беше 2008-ма и изцяло на Вариант А, малката 2014-та и пак си мина с кошница защото имаше от баткото. Да, бързо я израстна и малко по-кратко време предстоя в нея, но плюсовете няма как да ги отрека. Аз съм бил без изофикс, но трябва да се научиш как правилно се стягат тия колани, иначе са колкото да не пада бебето докато го возиш и все пак изофикса ще е по-сигурното нещо. Но като возиш бебе обикновено караш по-различно. :mhihi: Малката все пак вдигаше ръце от кошницата да се кефи когато подадях газ някъде извън опасен трафик.

Моят съвет е да си вземеш кошница. Не нещо префърцунено, някаква там, ама да е нова защото пластмасите им на някои остаряват, а няма какво да я гадаеш колко е остаряла защото ще я разбереш тая работа в неприятна ситуация. После супер лесно ще я продадеш в олх, дори след второ дете ако имате някой ден след като е евтина. Кошче така или иначе ще купиш, така или иначе ще има функция да ляга защото ще се ползва години.
Най-важното е ако жената е шофьор да и купиш комби, ще се роди. :mhihi: Заради количките най-вече, а после всякакви боклуци, моята жена не сваляше тротинетки и колела от багажника в някакви периоди и на двете деца заедно ги мъкнеше. :mhihi:
Нещо друго ако има, питай.
Марки не помня, освен количката, беше Стоке, супер удобна, хем я взехме втора ръка май за колосалните тогава 1000 лв. смазахме я от ползване за малката и я продадохме за 900 след години. :mhihi: Имаше зимен и летен кош и сет, беше за момичето, а баткото с някакви обикновени го карахме, ама първо бебешка, после за голямо...не е работа това.
Колегата добре е описал, но аз не съм съгласен за кошницата. Един път ще трябва пред лекарски кабинет да висиш в коридор и ще съжаляваш, че не си взел. Всеки сам си преценя и всичко може, но е въпрос на компромис с едно или друго нещо.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 467
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: Избор на детско столче за кола

Мнение от streetz » 08 Яну 2024, 11:30

Понеже не ги разбирах много нещата отначало взех някаква количка 3в1 (зимен, летен кош и кошница за кола), та кошницата я ползвахме 7-8 месеца, но май като цяло не беше много удобна за детето. За връзването с колани не ми се говори, адски фалшиво ми се виждаше, та общо взето карах като пенсионер като беше детето вътре. То реално първите 4 месеца ходехме само до педиатърката или до парка, което бяха макс 5 минути от вкъщи с кола, лятото 3 излизания извънградско и това беше. После взех 0-18 кг (има го на втората страница модела), с исофикс, въртящо се, накланящо се, всичко както си трябва, в Е46-ца никакви проблеми нямаше с пространството, даже и в 36-цата купе съм го слагал отзад няколко пъти. Запазил съм го в мазето и ако/когато имаме второ направо с него ще караме, никаква кошница. Иначе пък беше удобно да се разнася насам натам с кошницата, особено като е 3-4 кила мръвка още и се чудиш как да го измъкнеш от колата.
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Избор на детско столче за кола

Мнение от grkv » 08 Яну 2024, 11:40

Аз бях писал сравнително скоро по темата, ама то си минА времето... та ето ти пресен фийдбек.

И аз бях пред същата дилема, накрая взехме Cybex Sirona SX2, от UK с доставката до офис на еконт се върза нещо под 600лв тотал, тогава във Вис Виталис беше май 900+?
Тоя модел е с разни ADAC сертификати от краш тестове и ала-бала, върти се на 360 и се накланя напред назад.
Дават го от 3 месеца до 4 години, отделно от него се продава и една подложна от новородено до 3 месеца, наскоро я махнахме, че юнака е вече голям.
За тия три месеца се е возил в кола общо десетина пъти, 8 от които за по 10 мин, та.... компромиса е пренебрежим, да кажем.


Накратко, избрах тоя път вместо другия - с кошница и после втори стол, нямам съжаления, пак бих го избрал така.

Правилно са ти казали за размерите - тоя кош си е голям. Аз съм 1.80 см и карам сравнтелно изправен, не полегнал. Детския стол е зад мен и като го обърна с гръб напред между моята и неговата седалка има 7-8 см.
Това ако трябва да влезе в голф и успее да се затвори страничната врата, то трябва да е само в дясно и предната дясна седалка да е максимално напред. Гледай хубаво, ако можеш пробвай.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Избор на детско столче за кола

Мнение от Моджо » 08 Яну 2024, 13:28

Аз съм бил и двата пъти първо със стол тип "кошница" ако говорим за това, което си мисля и после с голям стол, който няма дръжка и не можеш да го носиш за разлика от първото. Ползвах си от каката нещата втория път, въпреки че имах кошница комплект с новата количка. Що така - ми не знам. Първо стола си е голям за бебешор, а малкото е по-удобно според мен. Второ ако спи можеш да го изнесеш барабар с кошницата. И трето като не се знае с коя кола ще сме кошница по-лесно се премества.
Хм,хм...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 182
Регистриран на: 20.10.2015
Пол: Мъж
Кара: мъсквич

Избор на детско столче за кола

Мнение от 3186 » 08 Яну 2024, 14:40

+1 за отделна кошница и столче след 10-тия месец(или когато се прецени). Особено щом бихте правили второ дете. Играя го за втори път и сега каката се вози в бритакс(0-18), малкия в стокке (0-12). Доста по-удобно е с кошница - изобщо не е тежка. Впрочем… вярно е, че бритакса ни е изял много бой, но сравнен със стокке-то качеството на изработка е като тесла срещу мерцедес, скърца и пука и ме побърква. Вероятно и функциите за накланяне и въртене имат общо де… FYI

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Избор на детско столче за кола

Мнение от TheDriver » 08 Яну 2024, 15:07

Сега като се замисля предимствата на кошницата са свързани основно с удобство извън колата и донякъде с улеснение, ако сте с две коли и не искаш да прехвърляш столчета. :dunno:

Като обикаляш по лекари, ваксини и т.н. не е нужно постоянно детето да е на ръце, а можеш да оставиш кошницата на маса, земята и т.н. Освен това е удобно за хранене, когато сте някъде извън къщи.

Дали ще го преместиш от столчето в количката или ще свалиш кошчето и ще го щракнеш на количката е едно и също. Я успееш да не го събудиш я не. Вече че столчето е по-удобно и сигурно от кошницата е ясно.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 250
Регистриран на: 30.10.2013
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: '02 E46 325i
Детайли за колата: сива

Re: Избор на детско столче за кола

Мнение от empar » 08 Яну 2024, 15:10

Кошницата е задълже до 9ти-10ти месец. Все пак тия човечета не могат да седят. Даже и в кошницата, където са полу-легнали не им е добре за повече от 40-50 минути.

На Cybex са съвместими с шаситата на количките и е страшна благина! Трябва да сме ги коментирали назад из темата.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Избор на детско столче за кола

Мнение от TheDriver » 08 Яну 2024, 16:00

В столчетата, които са за новородени също са легнали.
И опираме до това дали ще го гушнеш и ще го сложиш в количката или ще извадиш кошницата и ще я сложиш в количката.

В моя случай особена разлика нямаше. :dunno: Тия надежди, че с пренасянето с кошчето няма да го събудиш, според мен са напразни. Или поне се оказаха такива при мен. :mhihi:
От там насетне зависи дали там където ще ходиш има достъп за количка или не.


П.С. Друго, което няма отношение към случая на ТНТ е това, че кошчето е по-малко и при две деца, столче+кошче запазват място за майката между двете деца. С две столчета монтирани правилно на жената ще и е доста по-трудно. :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Избор на детско столче за кола

Мнение от DigitalExile » 08 Яну 2024, 16:05

Да добавя,че в тези кошчета не се препоръчва повече от 2 часа седене.
Точно поради тая причина ние с жена ми не намерихме като плюс това,че кошчето може да се закачи за шасито на количката.

Достатъчно е,че може да се разнася насам натам.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook