Иии... малко за оплешивяването при мъжете

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 7.11.2008
Местоположение: Иваняне
Кара: корав барутарник
Мечтае да кара: по-корав барутарник

Re: Иии... малко за оплешивяването при мъжете

Мнение от Venko » 12 Ное 2020, 15:18

Косата ми си замина, когато бех на 27.
Кофти е докато осъзнаеш, че няма никакво значение.

От тогава вече 10г+ с машинката - 0 номер и си бича през кукуруза.
Митко Павлов - където и да отида анцузите ме преследват

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: Иии... малко за оплешивяването при мъжете

Мнение от drago9205 » 13 Ное 2020, 9:44

b00st написа:Има две неща, които помагат и дават реален ефект, всичко друго като шампоани, скъпи маркови ампули на козметични гиганти е маркетинг и да ви вземат парите. Някои си слагат миноксидил 5% в ампулите и така има някъв резултат, ама цената им е x10.
Двете неща, които работят се казват миноксидил 5% и финастерид. Първото го нямаше никъде в БГ, като почнах да го ползвам още преди 10 г и още си го ползвам, а има още много хора, които не го знаят. Препоръчвам на Qgain ако някой се засили да го пробва, понеже е американски и мога да кажа от къде лесно се поръчва оригинален от пряк вносител на ЛС да не е реклама. Всъщност са 3 нещата, ако сложим и Низорал/Кетозал, който е хубаво да се ползва през 2 дена понеже има доказан антиандрогенен ефект. Хапчето (финастерида) има и то ефект при много хора, но не го препоръчвам понеже може да има странични ефекти.
Иначе като се ползват редовно някъде след 2-3ти месец има ефект, но при всеки е различно. Основно минокса дава wow ефекта, защото просто събужда фолукулите и прави косъма по гъст и с по-дебел диаметър.


Финастерида не знам до колко е достъпен, обаче има кофти ефекти и наистина не е препоръчително.

В момента миноксидил се намира лесно. Наистина дава резултати, но се иска време - около 3 месеца, за да почне да се забелязва нещо. Цената дори не е висока - 50-60 лева за 3-месечен цикъл.
Това пристига за 1-2 дни от софийска аптека: https://www.aptekadetelina.bg/minoxidil ... rer_id=392
Има и в емагhttps://www.emag.bg/lechenie-na-kosopad-kirkland-minoxidil-5-lokalno-reshenie-paket-3-meseca-3x-60-ml-mnx-fl3/pd/DTPFSGBBM/

Принципно някои колеги са прави за примиряването, но идеята на подобни препарати е по-скоро ако забележиш, че започва да се случва нещо да го контрираш още 4-5-10 години.

Друго нещо, което четох, че дава резултати сравними с миноксидила (в комбо още по-добри) е дерма ролер или т.нар. micro needling.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: Иии... малко за оплешивяването при мъжете

Мнение от Kurtov » 16 Ное 2023, 15:15

Може ли авторът и не само да сподели, дали използва някакви продукти и дали има ефект ?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: Иии... малко за оплешивяването при мъжете

Мнение от kiko » 16 Ное 2023, 15:20

Не знам за какво се впрягате толкова?Сега поне е нормално/модерно да си гола глава,няколко приятели с нормална коса от години се бичат с машинката 0 номер.Едно време беше филм, като се пускаха едни фитили и после якото зализване напред или отстрани :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Иии... малко за оплешивяването при мъжете

Мнение от bum_bum » 16 Ное 2023, 16:24

Kurtov написа:Може ли авторът и не само да сподели, дали използва някакви продукти и дали има ефект ?


Като почнеш да оплешивяваш имаш два варианта. Да даваш пари за препарати и мазила или да си оплешивееш безплатно ;)
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 182
Регистриран на: 20.10.2015
Пол: Мъж
Кара: мъсквич

Re: Иии... малко за оплешивяването при мъжете

Мнение от 3186 » 16 Ное 2023, 16:31

има и трети - присаждане

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Иии... малко за оплешивяването при мъжете

Мнение от bum_bum » 16 Ное 2023, 16:32

И това май не става. Тия за по 5-6к били ташак. Истинското садене било бая повече. Така ми каза поне един приятел. :dunno:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 182
Регистриран на: 20.10.2015
Пол: Мъж
Кара: мъсквич

Re: Иии... малко за оплешивяването при мъжете

Мнение от 3186 » 16 Ное 2023, 16:39

Аз пък имам други впечатления, но не само от приятел ;) Доста добри резултати вече почти 2 години за същата сума.

Всъщност имам и познат с неуспешен опит. У нас, за 10к преди 5 години.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Иии... малко за оплешивяването при мъжете

Мнение от bum_bum » 16 Ное 2023, 16:44

Това обяснява профилната ти снимка :mhihi:

Може, той не си е садил коса също, но уж се е интересувал. Вероятно зависи какъв материал имаш там от където взимат. Ако и там е келява вероятно не се получава добре.

Аз съм някъде по средата, ни съм съвсем плешив, нито имам коса като хората. Преди много се смеех на разни плешиви приятели и нямах и ни най-малки индикации на къде ще тръгнат нещата ама поопада значително количество за някакви 4-5 години и от тогава си седя така.

За момента не ми пука особено, но като ме натисне по-силно критическата може да ида да боднат там нещо :mhihi:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 182
Регистриран на: 20.10.2015
Пол: Мъж
Кара: мъсквич

Re: Иии... малко за оплешивяването при мъжете

Мнение от 3186 » 16 Ное 2023, 16:54

Не е някаква кой знае колко сложна или неприятна интервенция. 3-4 дни не си за навън, след това трудно някой забелязва. А и за тия пари, дори да не беше успешно, щеше да се преживее. Вероятно присаденото няма да стои доживот, както го рекламират, вероятно след няколко години ще има нужда от второ ходене, но цената ме устройва, щом си уреждам още няколко години, а след 40-45 едва ли ще ми пука толкова :mhihi:
Бях с един коланга и неговите резултати са също отлични. Не ми се качват снимки, ако някой се интересува да пише на лично.

За какви ли не глупости съм пръскал пари и съжалявал, това са ми от най-добре похарчените пари :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Иии... малко за оплешивяването при мъжете

Мнение от bum_bum » 16 Ное 2023, 17:02

3186 написа: а след 40-45 едва ли ще ми пука толкова


Ти направо ми ева маигата :mhihi:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 182
Регистриран на: 20.10.2015
Пол: Мъж
Кара: мъсквич

Иии... малко за оплешивяването при мъжете

Мнение от 3186 » 16 Ное 2023, 17:07

Ти си си добре, не се оплаквай :)

Такава форма на такива години не се постига за 2 дни в Истанбул.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 873
Регистриран на: 16.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е61 530xd, LCI

Re: Иии... малко за оплешивяването при мъжете

Мнение от Anthony_J » 16 Ное 2023, 18:43

Никога един косъм не ми е паднал, косата ми е като четка гъста, над 50 съм и от 15 години всяка седмица се стрижа с машинката до кожа. Как ви се занимава да си садите коса, идея нямам. Най-омразното ми е било да ходя по фризьори някога :)

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 1530
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Иии... малко за оплешивяването при мъжете

Мнение от ildivvy » 16 Ное 2023, 20:09

Аз имам приятел, който направи две процедури в Истанбул по присаждане на коса! Взимат от тила... За сега като че е добре работата, но той продължава да ходи с шапка и не се вижда често какъв е реалния резултат. По около 5к дава май на процедура, ако не се бъркам нещо..
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 25.06.2011
Местоположение: rustland
Пол: Мъж
Детайли за колата: Focus,Opel Monza/Senator,MX5 nb

Re: Иии... малко за оплешивяването при мъжете

Мнение от немо » 16 Ное 2023, 23:06

3186 написа:а след 40-45 едва ли ще ми пука толкова :mhihi:


5-10 год. по-късно почва да ти пука за едно друго нещо, а не за това колко коса имаш по главата. :lol:
Шофирането е превантивен анализ на това,което може да се случи на пътя....

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook