Новите BMW-та май ще стават все по-грозни?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 275
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Новите BMW-та май ще стават все по-грозни?

Мнение от TNT » 15 Юли 2021, 9:00

Електрическите не се обсъждат даже :mhihi: Там е ясно - грозно на макс :lol:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 11.06.2020

Re: Новите BMW-та май ще стават все по-грозни?

Мнение от nxn » 15 Юли 2021, 9:36

TNT написа:Дизайна и на интериора е до вкус, в БМВ повече ми допада... но при Мерцедес материалите вътре са по-качествени на актуалните модели. Само ме дразни, че на всичките им пука лайстната :mhihi: Докато едно време... Е39 <--> W210 е драстично обратното. А за здравината кое колко е здраво... скандално много се чупят и двете марки. Коли за такива пари се очаква да са драстично по-здрави. Да не говорим, че и двете имат легендарно здрави модели и двигатели. И стигнаха до трагедия. Аз лично в един момент се виждам да завия към американските марки :D Всичките масъл кари ме кефят, със седаните малко по-тегаво, ама с V8 бих се прежалил :mhihi: Грант Черокито също много ме е кефело винаги :yes:


Как ще са по-качествени. Ц класата има най-отвратителните материали на таблото, скърца яко:
https://www.youtube.com/watch?v=dCKiZBYUkIQ - последната
https://www.youtube.com/watch?v=ciMY_MKKGpM - предната

3тата серия е в пъти по-добра, ама в пъти.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Новите BMW-та май ще стават все по-грозни?

Мнение от acho.rs » 15 Юли 2021, 9:47

DigitalExile написа:
acho.rs написа: При всички положения ако наистина търсиш ново БМВ , ще си намериш красиво, стилно с редови шестак и задно предаване. Нещо , което при Мерцедес например, вече го няма .


Как ще го няма? Просто те нямат много редови шестаци повечето са им V образни, имат си коли на задно.. Както вече казах последните години от 2016 насам дизайна им е по добър от на BMW, което в миналото никога не се е случвало. Да колите може да си приличат малко C,E,S Class на външен вид,а E и S и интерирно, но пък дизайна е добър.
Да не говорим,че и са по здрави от BMW-тата последно време. Като изключа първите им произведени бройки за модела, те винаги са имали проблемни при Mercedes, но за няколко месеца изчистват нещата и излизат доста по здрави коли от BMW.
Вярно,че OM651 е кофти мотор, но пък го замениха с OM654 които до момента се държи супер, без особени проблеми, нито с вериги нито с нищо с което BMW не може да се похвали. Дизеловия им шестак още държи фронта, а го произвеждат от 2003 година и само го надграждат и няма особени проблеми с веригата. Като цяло BMW имат доста по кофти двигатели от Mercedes последно време. За бензина няма да споменавам нищо щото не съм чак толкова запознат, но УЖ тези на мерц с директно впръскване ги водят от най здравите, въпреки че при бензина директното впръскване си е кофти избор като цяло.

Само общи приказки , колега . Мерцедес в Ц клас минават само 4 цил мотори, дори Ц63 АмГ ще е 2.0 4 цилиндъра. Това което беше 3.0л дизела вече се заменя с 2.0 би турбо дизел , остава само топ дизела с 340кс и той няма да се предлага в Ц клас, да не говорим че алтернативата на 2ка купе е оня предняк ЦЛА пак с 4 цил и напречен мотор . В същото време БМВ пуснаха жесток масов *30д с 286кс и 650нм би-турбо . С него 530д КОМБИ ускорява до 100кмч за 5.2 сек ... и не е лаагав като на ВАГ мотора със същата сила . B58 пък се монтира в цялата гама от 2ка купе нагоре и го има и на Задно предаване .

А и БМВ вече 3 години правят здрав V8 bi turbo.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 275
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Новите BMW-та май ще стават все по-грозни?

Мнение от TNT » 15 Юли 2021, 9:50

За тези декоративни лайстни говорех. Те пукат и в S класата, и в AMG GT - навсякъде. Не е сериозно, трагично е. В коли за по 200к евро. Плаче ми се :mhihi: А на W205 таблото отгоре (не тези лайстни) е от доста по-мека пластмаса, отколкото във F30 например. Мен твърдите пластмаси много ме дразнят, все едно съм в някоя Шкода :lol: За радост се решава сравнително евтино с шита кожа отгоре.

Като цяло Ц класата ми е най-тъпия автомобил от всичките Мерцедеси. Нито е спортна, нито е комфортна. Мерцедес бих карал E класа или Г класа :lol:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 11.06.2020

Re: Новите BMW-та май ще стават все по-грозни?

Мнение от nxn » 15 Юли 2021, 10:08

Не знам как е при БМВ по-висок клас, но при мерцедес има дертове, поне за мен. Един приятел имаше всички Е-класи до последната, сега си взе последното ГЛЕ. От към стандартни екстри е пълен кошмар, кола за 200к идва без памет на седалки и лумбална опора, както и има една пластмаса, която още от времето на W211 е по-евтина от пластмасата на комплекта клавиатура + мишка на логитек за 15 лева:
Изображение
Сега поне са я направили да изглежда добре, но на допир ти се повръща.
Като цяло макар и ВАГ фен си взех БМВ, защото дават най-много на най-добра цена.


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Новите BMW-та май ще стават все по-грозни?

Мнение от Bogat-Beden » 15 Юли 2021, 10:27

acho.rs написа:А и БМВ вече 3 години правят здрав V8 bi turbo.
Няма ли драми вече, с дюзите ли имаше кахъри? :roll:

Инак за Ц-класата и аз съм съгласен, няма спорт или комфорт (изкл. Аемгей :mhihi: вариантите)
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 216
Регистриран на: 6.03.2009
Местоположение: София
Кара: G20
Мечтае да кара: V12

Re: Новите BMW-та май ще стават все по-грозни?

Мнение от A9A » 15 Юли 2021, 11:01

acho.rs написа:
DigitalExile написа:
acho.rs написа: При всички положения ако наистина търсиш ново БМВ , ще си намериш красиво, стилно с редови шестак и задно предаване. Нещо , което при Мерцедес например, вече го няма .


Как ще го няма? Просто те нямат много редови шестаци повечето са им V образни, имат си коли на задно.. Както вече казах последните години от 2016 насам дизайна им е по добър от на BMW, което в миналото никога не се е случвало. Да колите може да си приличат малко C,E,S Class на външен вид,а E и S и интерирно, но пък дизайна е добър.
Да не говорим,че и са по здрави от BMW-тата последно време. Като изключа първите им произведени бройки за модела, те винаги са имали проблемни при Mercedes, но за няколко месеца изчистват нещата и излизат доста по здрави коли от BMW.
Вярно,че OM651 е кофти мотор, но пък го замениха с OM654 които до момента се държи супер, без особени проблеми, нито с вериги нито с нищо с което BMW не може да се похвали. Дизеловия им шестак още държи фронта, а го произвеждат от 2003 година и само го надграждат и няма особени проблеми с веригата. Като цяло BMW имат доста по кофти двигатели от Mercedes последно време. За бензина няма да споменавам нищо щото не съм чак толкова запознат, но УЖ тези на мерц с директно впръскване ги водят от най здравите, въпреки че при бензина директното впръскване си е кофти избор като цяло.

Само общи приказки , колега . Мерцедес в Ц клас минават само 4 цил мотори, дори Ц63 АмГ ще е 2.0 4 цилиндъра. Това което беше 3.0л дизела вече се заменя с 2.0 би турбо дизел , остава само топ дизела с 340кс и той няма да се предлага в Ц клас, да не говорим че алтернативата на 2ка купе е оня предняк ЦЛА пак с 4 цил и напречен мотор . В същото време БМВ пуснаха жесток масов *30д с 286кс и 650нм би-турбо . С него 530д КОМБИ ускорява до 100кмч за 5.2 сек ... и не е лаагав като на ВАГ мотора със същата сила . B58 пък се монтира в цялата гама от 2ка купе нагоре и го има и на Задно предаване .

А и БМВ вече 3 години правят здрав V8 bi turbo.


:OT:

Имам OM651 и N47 (и двата последната ревизия). ОМ651 e брутално балансиран мотор и технологично е много по-напред от N47.
От 2017 година Мерцеде нямат V6 мотори. Има R6 3.0 M256 бензинов и R6 2.9 OM656 дизелов.
БМВ нямат друго предимство освен пътното поведение и инфотейнмънта. Mercedes винаги са били по-добрите при V8 моторите, а сега се отипват да станат по-добри и при R6 моторите.
Немски форум: питаш нещо и ти отговарят.
Сръбски форум: питаш нещо и теб те питат.
Български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Новите BMW-та май ще стават все по-грозни?

Мнение от steeN » 15 Юли 2021, 11:24

За мен старите дизелови редови 6 на Мерцедес са много по-добри от боклуците на BMW преди common rail... че дори и след това.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1151
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E46 320Cd. `04 Kawasaki z1000 `11

Re: Новите BMW-та май ще стават все по-грозни?

Мнение от Maxmadness » 15 Юли 2021, 16:24

Пълен ташак брат меееееееееееееееееееееее :lol:
"The Lion does not need the whole world to fear him, only those nearest where he roams"
A.J DARKHOLME

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 334
Регистриран на: 31.10.2015
Местоположение: Където дойде
Пол: Мъж
Кара: BMW 3 E46 ,E90
Мечтае да кара: 850 CSI E31
Детайли за колата: E46 M43TUB19 2001 sedan
E90 M47D20TU2 2005 sedan

Re: Новите BMW-та май ще стават все по-грозни?

Мнение от Moni_BMW » 15 Юли 2021, 16:29

Как може да пишете, че новите мерцедеси са по-добри коли от новите бмвта, няма такова нещо. Мерцедес имат няколко читави модела от 80те W124, W140, W126 и 190 и славата им се крепи на това. От 90те мерцедес правят изключителни гнилочи, после почват да слагат много дефектираща електроника. А новите мерцедеси още по гола вода. Винаги за мен мерцедес е било скучна песнсионерска скъпа марка. До сега не са направили по красив модел от аналгичния на бмв. Примерно Е39 е в пъти по красива от W210, Е46 е по добра и красива кола от W203 и при новите е така сравнете G20, G30 с конкурентните им Ц иЕ класа, който само размера ги различава визуално, изключително скучни грозни коли. От скоро ще има и 4 цилиндрово AMG
///M power

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Новите BMW-та май ще стават все по-грозни?

Мнение от DigitalExile » 15 Юли 2021, 18:44

99% съм сигурен, че никога не си притежавал мерцедес :mhihi:
Друго няма смисъл да казвам.
А и като гледам си на 22 години, след време ще разбереш, че не си бил прав, но няма да е сега :mhihi:
Факт, че старите Мерцедеси са били винаги по зле като дизайн в сравнение с аналогичния модел BMW, но примерно Е класа w213 ако сравниш с G30, винаги бих взел 213ката. Интериора и е брутален, нов и различен от всичко останало. На G30 интериора е скучен и има таблет в средата сложен с брадва. Поне да го бяха направили да се сваля да може да си го ползваш и отделно, вместо само да стърчи като подарен.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 275
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Новите BMW-та май ще стават все по-грозни?

Мнение от TNT » 15 Юли 2021, 19:24

И има копчета. Като гледам новите интериори и тенденцията, искам да крещя "ОБИЧАМ КОПЧЕТА" :mhihi:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 375
Регистриран на: 24.07.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Новите BMW-та май ще стават все по-грозни?

Мнение от pampo » 15 Юли 2021, 21:34

DigitalExile написа:99% съм сигурен, че никога не си притежавал мерцедес :mhihi:
Друго няма смисъл да казвам.
А и като гледам си на 22 години, след време ще разбереш, че не си бил прав, но няма да е сега :mhihi:
Факт, че старите Мерцедеси са били винаги по зле като дизайн в сравнение с аналогичния модел BMW, но примерно Е класа w213 ако сравниш с G30, винаги бих взел 213ката....

Аз съм на много повече от 22 и между новите 3ка и 5ца и новите С и Е на Мерцедес, както и между всички възможни останали конкурентни модели през последните 30г бих избрал БМВ.
Даже фейслифта на актуалната 5ца е мега силен, може би един от най-добрите екстериорни дизайни на 5ца изобщо.
Аз например имам Ауди гилти плежър и поколенията около 2010 на Ауди ги харесвам повече от алтернативните БМВта...
Последна промяна pampo на 16 Юли 2021, 7:28, променена общо 1 път

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 334
Регистриран на: 31.10.2015
Местоположение: Където дойде
Пол: Мъж
Кара: BMW 3 E46 ,E90
Мечтае да кара: 850 CSI E31
Детайли за колата: E46 M43TUB19 2001 sedan
E90 M47D20TU2 2005 sedan

Re: Новите BMW-та май ще стават все по-грозни?

Мнение от Moni_BMW » 15 Юли 2021, 21:56

DigitalExile написа:99% съм сигурен, че никога не си притежавал мерцедес :mhihi:
Друго няма смисъл да казвам.
А и като гледам си на 22 години, след време ще разбереш, че не си бил прав, но няма да е сега :mhihi:
Факт, че старите Мерцедеси са били винаги по зле като дизайн в сравнение с аналогичния модел BMW, но примерно Е класа w213 ако сравниш с G30, винаги бих взел 213ката. Интериора и е брутален, нов и различен от всичко останало. На G30 интериора е скучен и има таблет в средата сложен с брадва. Поне да го бяха направили да се сваля да може да си го ползваш и отделно, вместо само да стърчи като подарен.


Това че съм на 22 (23)години не ми пречи да съм имал наблюдение над доста модели мерцедес и БМВ. А новите мерцедеси все едно нямат 2 таблета в интериора и само това. Аз изказвам лично мнение, че мерцедесите са пълен талаж спрямо бмв, дори някой модели изглеждат по стари отколкото в действителност. Ти като си толкова фен на мерцедес, май си объркал форумите?
///M power

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Новите BMW-та май ще стават все по-грозни?

Мнение от DigitalExile » 15 Юли 2021, 22:05

Аз не съм фен на нищо, а ти нямаш опит нито с бмв, нито с мерцедес за да обсъждаш кое колко е здраво. Трябва да си покарал и двете марки известно време за да разбереш. Различни коли са да, но да твърдиш колко много се троши мерцедес в сравнение с БМВ говори колко малко опит имаш и с двете. Всъщност и двете марки се чупят,а коя има повече на брой сполучливи двигатели които изкарват малко повече км без особени проблеми ще те оставя сам да разбереш във времето.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook