Пасивни доходи от крипто - Helium, staking и т.н.

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Пасивни доходи от крипто - Helium, staking и т.н.

Мнение от TheDriver » 11 Дек 2023, 9:01

Ами аз част от хотспотовете ги махнах преди време и им взех RPi 4ката за други цели. Оставих няколко които бяха на по-добри места и не изискваха допълнителни разходи. Копаят си, цената както виждаме продължава да е вързана за BTCто. Та аз трупам и чакам. :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Пасивни доходи от крипто - Helium, staking и т.н.

Мнение от TNT » 11 Дек 2023, 9:04

Мрежата си върви. Дали се вадят пари е друг въпрос.

https://blockworks.co/news/helium-cell- ... nationwide

Иначе заради това имаше раздвижване и в цената :dunno:
Изображение

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Пасивни доходи от крипто - Helium, staking и т.н.

Мнение от zAcK » 11 Дек 2023, 9:05

Сега вече оферта ли е да си купя 1/2 бройки за спорта? И ако да, кое да си купя :mhihi:
Имам 2-3 идеални локации, дори повече, в които все още няма други устройства имат пряка видимост с Гърция и Турция и други локации там :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Пасивни доходи от крипто - Helium, staking и т.н.

Мнение от TNT » 11 Дек 2023, 9:14

На редовна цена, чисто нов - не. Аз не бих взел. По-добре си купи биткойн :bchug:
Изображение

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Пасивни доходи от крипто - Helium, staking и т.н.

Мнение от zAcK » 11 Дек 2023, 9:23

TNT написа:На редовна цена, чисто нов - не. Аз не бих взел. По-добре си купи биткойн :bchug:


Взех си аз още, ама искам и нещо друго, ей така, да ми е интересно :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Колко пари е разумно в момента да се дадат за нещо от OLX и какви модели да издирвам :bchug:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Пасивни доходи от крипто - Helium, staking и т.н.

Мнение от TheDriver » 11 Дек 2023, 9:23

Аз не бих влязъл. Не виждам бъдеще извън спекулациите около цикъла на биткойн.
Няма клиенти за мрежата, няма реално използване. :dunno:

Ако ще разчиташ само на бързо вдигане на цената около биткойн давай, но пък ти за няколко месеца няма да изкопаеш кой знае колко. :dunno:
Да не говорим колко зле става сметката, ако ще инвестираш в скъп кабел, антена и т.н. Тия локации вероятно нямат интернет и ще трябва да пускаш само заради устройството, което те закопава още повече.


Ако толкова те сърбят ръцете, мога да ти дам едно Контролино, което така и не запали след като Контролино сгънаха цирка и Небра ги купиха. Ако ти се занимава да го разглобяваш, флашваш, да го закачваш на локацията и да го чакаш да запали. Давам ти го, пък ако запали и ти върши работа ще му искам 100тина лева.

П.С. Според мен Бобкат са най-добре и имат най-голям шанс да се задържат повечко време.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 246
Регистриран на: 30.10.2013
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: '02 E46 325i
Детайли за колата: сива

Re: Пасивни доходи от крипто - Helium, staking и т.н.

Мнение от empar » 11 Дек 2023, 9:40

TheDriver написа:Няма клиенти за мрежата, няма реално използване. :dunno:


Това се опитвах още преди 2 години да го обясня, ама ме изядоха. :banghead:
Няма и да има ползване. В София има няколко действащи проекта с Lora мрежи. Познайте колко от хората зад тях биха ползвали децентрализирана мрежа от домашни устройства.
Не че идеята е лоша, просто мокрите фантазии на технологичните ентусиасти и реалният свят невинаги се препокриват достатъчно.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 179
Регистриран на: 28.06.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E90
Мечтае да кара: Beechcraft King Air
Детайли за колата: 2005 320d auto

Re: Пасивни доходи от крипто - Helium, staking и т.н.

Мнение от vixx » 11 Дек 2023, 14:01

zAck, аз повече от 200-250лв не бих дал. Мойто мина offline преди година и въобще не съм ходил до адреса за да видя какво му е, защото не ми се занимава. Ако искаш ще отида да го погледна дали е здраво.

ПС. Я, сега погледнах, то било онлайн... :lol:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 646
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Пасивни доходи от крипто - Helium, staking и т.н.

Мнение от ivanski_2 » 11 Дек 2023, 15:30

Аз ще ви бия по оферти , контролино то ми спря да работи преди много време нещо трябвало да се префлашва , ако на някой му върши работа да пише на лс и да го взима , няма антена че я затрих някъде. Може би и зарядно няма , ще го потърся де.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Пасивни доходи от крипто - Helium, staking и т.н.

Мнение от TheDriver » 11 Дек 2023, 16:39

То е с доста специфично зарядно.

Ще трябва или да се търси преходник или да се изкара контролино буксата на зарядното и да се ползва оригиналния порт на RPi4ката, която по спомен обаче е забита в стената на кутията т.е. ще трябва да се дупчи.

В общи линии, ако на Зак му се занимава да си играе има материал колкото иска :ok:


П.С. Моето контролино спря да работи като фалираха. Аз все отлагах да го флашна и след месеци се наканих. Разглобих го, флашнах го и разбира се влизам да видя дали работи. Съответно с изненада откривам, че в деня преди да го флашна е тръгнало и е работило на пълни обороти :mhihi: Разбира се след като го флашнах с Firmware-a на NEBRA, както беше инструкцията, вече не минава онлайн. :mhihi: :mhihi: :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 179
Регистриран на: 28.06.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E90
Мечтае да кара: Beechcraft King Air
Детайли за колата: 2005 320d auto

Re: Пасивни доходи от крипто - Helium, staking и т.н.

Мнение от vixx » 13 Фев 2024, 21:57

Нещо не успявам да си изкарам HNT-то от портфейла. Swap-ът не ми работи, а и Binance отдавна го делистнаха тоя тоукън. Къде мога да го продам без KYC, нови акаунти и всичките тия простотии?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Пасивни доходи от крипто - Helium, staking и т.н.

Мнение от TheDriver » 14 Фев 2024, 9:12

Аз го продавам в crypto.com. Но там си има KYC

Потребител
Аватар
Мнения: 48
Регистриран на: 19.04.2011
Пол: Мъж
Кара: e46 330CI '05
Мечтае да кара: e36 M3

Re: Пасивни доходи от крипто - Helium, staking и т.н.

Мнение от chucky » 14 Фев 2024, 10:00

Ако не ти работи суапа през приложението, можеш да ползваш този от jup.ag в нетуърк таба. Само свързваш уолета, като те препрати и ти излезе попъп или ако не ти излезе, горе дясно има свържи, от там можеш да ги обърнеш в усдц и да пращаш където решиш.

Потребител
Аватар
Мнения: 15
Регистриран на: 31.12.2009

Re: Пасивни доходи от крипто - Helium, staking и т.н.

Мнение от kristianis » 14 Фев 2024, 10:37

Да се включа и аз да кажа, че имам един бобкат който стои чисто нов и неразопакован. Ако някой има интерес бих го дал на много добра цена

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 179
Регистриран на: 28.06.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E90
Мечтае да кара: Beechcraft King Air
Детайли за колата: 2005 320d auto

Re: Пасивни доходи от крипто - Helium, staking и т.н.

Мнение от vixx » 14 Фев 2024, 17:08

chucky написа:Ако не ти работи суапа през приложението, можеш да ползваш този от jup.ag в нетуърк таба. Само свързваш уолета, като те препрати и ти излезе попъп или ако не ти излезе, горе дясно има свържи, от там можеш да ги обърнеш в усдц и да пращаш където решиш.


Стана, благодаря :)

Предишна

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: barty

Последни теми
Facebook