Съвет за летни гуми

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Съвет за летни гуми

Мнение от Kroki » 21 Мар 2024, 18:50

не ама на жълтите дадох повече газ и тва две и пет като наду турбината почнаа свети де ес цето :mhihi:
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 141
Регистриран на: 28.04.2021
Пол: Мъж

Re: Съвет за летни гуми

Мнение от mario001 » 29 Мар 2024, 8:20

Относно Goodyear Asymm 6

До момента впечатленията ми са, че са много тихи. Много по тихи от континентала, а това бе един от основните критерии които търсех.

Като поведение на сухо са супер, на мокро при малко по-висока скорост не мога да кажа, не съм имал възможността да ги тествам.

Sent from my SM-G980F using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 417
Регистриран на: 30.04.2007
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: СамУет

Re: Съвет за летни гуми

Мнение от Пинтев » 29 Мар 2024, 16:27

Знам че повече се обсъждат висок клас гуми,но все пак да попитам за мнение относно гумите Петлас??Говорим за обикновен автомобил,без спортно шофиране.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1530
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Съвет за летни гуми

Мнение от ildivvy » 29 Мар 2024, 19:34

Брат ми кара с такива два летни сезона на неговата Астра J и е доволен! Няма никакви забележки!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8324
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Съвет за летни гуми

Мнение от vicho » 29 Мар 2024, 23:31

Пинтев написа:Знам че повече се обсъждат висок клас гуми,но все пак да попитам за мнение относно гумите Петлас??Говорим за обикновен автомобил,без спортно шофиране.


ако не гониш последните 0.5 секунди от светофара сигурно стават, иначе си трябва минимум мишелин пилот спорт къп 2 р ... загрят :help:

п.с. внимавай с абс-а, при екстремни спирания от 30 градско много рита :mhihi:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 466
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: Съвет за летни гуми

Мнение от streetz » 30 Мар 2024, 0:16

Повече тип energy saver гума няма да сложа, уж Гудиър, много ми ги хвалиха уж, ама това първите 5-6 км докато загрее няма спиране/тръгване. Еле пък застудее ли малко, мани бегай. Търкаляха се 2 Унирояла RainSport 3 в мазето, дот 2016, но карани под 10 000 км предни. Турих ги отзад и воала - няма вече DSC, няма АBS, лепнат за асфалта.
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Съвет за летни гуми

Мнение от Don_Diego » 30 Мар 2024, 13:07

Пинтев написа:Знам че повече се обсъждат висок клас гуми,но все пак да попитам за мнение относно гумите Петлас??Говорим за обикновен автомобил,без спортно шофиране.


В старата работа сложихме на пътнически бус (Вито)…първия сезон бяха супер, на втория виеха като вълци и приритваше абс при малко по-така спиране. Не помня точния модел обаче и предполагам ще е различен от моделите за леки коли
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 417
Регистриран на: 30.04.2007
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: СамУет

Re: Съвет за летни гуми

Мнение от Пинтев » 30 Мар 2024, 14:18

Благодаря за отговорите, старите ми бяха Фулда Спорт контрол , произведени в Германия,сега гледам Фулда произведени в Словения или Словакия .
Коментирах и Файрстоун с един колега,каза че имат много добро сцепление,но много бързо са се износили.

П.С Нокиян май няма вече в БГ?( С нов ДОТ)
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8324
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Съвет за летни гуми

Мнение от vicho » 30 Мар 2024, 17:53

аз наистина съм изненадан на колко хора им се налага да си ползват абс-а градско :shock: , че и според гумите било :shock:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Съвет за летни гуми

Мнение от steeN » 30 Мар 2024, 17:59

И аз, трябва насила да правиш глупости за да се задейства АБС.

Енергоспестяващите наистина са по-твърди, но като компенсация са много добри на мокро (заради големите изрязвания, които намалят повърхността, съответно триенето).
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 417
Регистриран на: 30.04.2007
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: СамУет

Re: Съвет за летни гуми

Мнение от Пинтев » 30 Мар 2024, 19:27

Има значение и автомобила, служебната Шкода,ми се включва АБС в града,на БМВто до сега не ми се е случвало..
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1311
Регистриран на: 9.07.2010
Местоположение: София
Кара: на 0.6

Re: Съвет за летни гуми

Мнение от In_Memoriam » 30 Мар 2024, 19:44

Да разбирам, че не сте спускали Симеоновско с ~80 и не ви е хващало жълто на светофара при посолството? :shock:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Съвет за летни гуми

Мнение от steeN » 30 Мар 2024, 20:11

Пинтев написа:Има значение и автомобила, служебната Шкода,ми се включва АБС в града,на БМВто до сега не ми се е случвало..


Има го това със сигурност, има доста коли, на които спирачките са просто кофти. Не са прогресивни, а захапват рязко от някакъв момент. БМВ се стараят много в това отношение.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 5.01.2005

Re: Съвет за летни гуми

Мнение от enigma » 31 Мар 2024, 2:32

Интересно, на мен пък точно с БМВ ми е ритал най-много абс-а.
Другото, което съм забелязал е, че на детелини на качване/слизане от магистрала почват да мигат разни лампички по таблото. :dunno:
С други марки не ми се е случвало. :mhihi:
enigma
ያለ እኩል

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Съвет за летни гуми

Мнение от steeN » 31 Мар 2024, 10:01

Като те рита АБС-а ритай го и ти, уж не трябва, но агресията не трябва да остава ненаказана :mhihi:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook