Аудио уредба

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 375
Регистриран на: 24.07.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Аудио уредба

Мнение от pampo » 01 Дек 2023, 12:46

Аз ползвам на Спунки предложението (подобна чикийка, не точно същата), захранване за лаптоп и такива говорители:
https://asperoaudio.com/product/triangle-borea-br03/
Взех ги от един пич, който ги внася. Имаше аудиофилско студио, направихме директен батъл между моята пластмаса и усилвател за над 3000лв. На сляп тест нямате шанс, честно ви казвам.
Самото момче каза, че сравнено с разни антики от 80та, дето хвалите, това ги чупи директно, защото онея трябва постоянно да ги сервизирате, а на разлика в звука нямате никакъв шанс да ги хванете. Естествено каза, че ще ми продаде истински усилвател за 20 пъти по-висока цена, като искам да вдигна нивото :mrgreen:
Но засега тая смешка от али-то върши топ работа.

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 30.11.2007
Кара: F90
Мечтае да кара: 507

Re: Аудио уредба

Мнение от Spunky » 01 Дек 2023, 16:55

немо написа:150 W са си 150 W. Защо не го дадеш на някой специалист да му направи една профилактика и да си го ползваш ?

А за на Spunky предложението ще кажа , че вероятно е шега , за да не използвам други , по-груби квалификации :lol:


Не е т@шак, просто аз знам неща, дето ти не. Ватовете нямат общо към качеството на звук, имат общо с колко силно могат да бичат, но това се скалира неблагодарно, както съм обяснил на предната страница и зависи какви озвучителни тела се ползват.

За сравнение и парадиране, имам система, дето струва бая пари, с по 8 вата на канал макс, които ще вдигнат всички в махалата и тия от гробището, но нещата са добре подбрани, с много чувствителни колони.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Аудио уредба

Мнение от Jordana » 01 Дек 2023, 17:28

Тази бъзикня дето я комнетирате вади не повече от 1 ват на канал преко сили с безумно кривене . Никакви 80 вата изходна мощност няма там . Захранването си пише 9-22в а този чип инфинеон MA12070 с който била ъпргрейдната бъзикнята иска 26в захранване за да си покаже максималната сила от няколко стотици вата .. :mhihi: Като поработи малко и загрее чипа ще криви брутално , дават го да работи на 80 градуса и да стига 150 ... За толкова пари толкова .. :ok:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 897
Регистриран на: 7.12.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 Touring

Re: Аудио уредба

Мнение от SpeedyMan » 01 Дек 2023, 18:48

Не думай ... :mhihi:
Изображение Изображение
Изображение BMW 320d Touring Изображение MB A170 CDI

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 190
Регистриран на: 26.04.2013
Местоположение: Ямбол
Пол: Мъж

Re: Аудио уредба

Мнение от STEVAL » 01 Дек 2023, 19:51


кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 5.01.2005

Re: Аудио уредба

Мнение от enigma » 01 Дек 2023, 20:09

Jordana написа:Тази бъзикня дето я комнетирате вади не повече от 1 ват на канал преко сили с безумно кривене . Никакви 80 вата изходна мощност няма там . Захранването си пише 9-22в а този чип инфинеон MA12070 с който била ъпргрейдната бъзикнята иска 26в захранване за да си покаже максималната сила от няколко стотици вата .. :mhihi: Като поработи малко и загрее чипа ще криви брутално , дават го да работи на 80 градуса и да стига 150 ... За толкова пари толкова .. :ok:


Криви и ти загрява чипчето, защото не знаеш как да го захраниш. :ok:
Трябва ти самостоятелен хидроелектрически генератор движен от глетчерна вода с температура до 5Ц макс...
enigma
ያለ እኩል

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Аудио уредба

Мнение от Jordana » 01 Дек 2023, 20:26

Ако беше нещо дето става за работа досега Алха да го има , и да пуска на него долби сараунд хай фай супер хай фиделити про лоджик системата в тях за домашно кино :ok:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 25.06.2011
Местоположение: rustland
Пол: Мъж
Детайли за колата: Focus,Opel Monza/Senator,MX5 nb

Re: Аудио уредба

Мнение от немо » 01 Дек 2023, 21:34

Spunky написа:Не е т@шак, просто аз знам неща, дето ти не.

Не съм казал, че е т@шак, но за мен да сравняваш Хармана с това не е сериозно. Да, възможно е да не знам неща, дето ти ги знаеш, не споря...

Spunky написа: Ватовете нямат общо към качеството на звук, имат общо с колко силно могат да бичат, но това се скалира неблагодарно, както съм обяснил на предната страница и зависи какви озвучителни тела се ползват.

Значи няма значение дали захранващото напрежение е +/- 30V или +/- 50V ? Добре ! Със въпроса : знаеш ли какво е клипинг ще те обидя, за това няма да ти го задавам.
Spunky написа:За сравнение и парадиране, имам система, дето струва бая пари, с по 8 вата на канал макс, които ще вдигнат всички в махалата и тия от гробището, но нещата са добре подбрани, с много чувствителни колони.


Не видях някой да е тръгнал да парадира с нещо, не знам що го спомена. Иначе разбирам ,че имаш лампен амп + някакви къстъм ОТ. Лошо няма, заиграл си се, надявам се да си намерил аудио-нирваната си. Интересно ми е какви са ти ОТ-тата , не подлагам думите ти на съмнение, питам от чисто любопитство.

И накрая : Зак може би неправилно се е изразил или аз неправилно съм разбрал, че иска да СМЕНЯ Хармана , а той си търсел още един амп. Поради някакъв сантимент към старата техника изразих несъгласие да заменя Хармана с тая джуджавка за 25$. А то не ставало въпрос за замяна.
Шофирането е превантивен анализ на това,което може да се случи на пътя....

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 30.11.2007
Кара: F90
Мечтае да кара: 507

Re: Аудио уредба

Мнение от Spunky » 02 Дек 2023, 1:02

немо написа:Не видях някой да е тръгнал да парадира с нещо, не знам що го спомена. Иначе разбирам ,че имаш лампен амп + някакви къстъм ОТ. Лошо няма, заиграл си се, надявам се да си намерил аудио-нирваната си. Интересно ми е какви са ти ОТ-тата , не подлагам думите ти на съмнение, питам от чисто любопитство.

И накрая : Зак може би неправилно се е изразил или аз неправилно съм разбрал, че иска да СМЕНЯ Хармана , а той си търсел още един амп. Поради някакъв сантимент към старата техника изразих несъгласие да заменя Хармана с тая джуджавка за 25$. А то не ставало въпрос за замяна.



Е аз тръгнах да парадирам, за да си дам тежест на мнението. Купешки са ми ОТ-тата, макар и с къстъм финиш, щото външния вид вдига 5дб :mhihi: Свирят най-често с бутикови SET моноблоци, вече с новото издание на Western Electric 300b.

Относно хармана от 80те, малката модерна уйня ще свири по-добре - по-детайлно, с по-тих под, по-добра сцена, по-голям динамичен обхват. Вържеш ли го към линейно захранване или батерия, просто ти чупи главата за тия пари.

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Аудио уредба

Мнение от zAcK » 02 Дек 2023, 9:27

Spunky написа:В наши дни, нещо такова ще му издуха чорапите на стария. А ако го захраниш с батерия, ще издуха и неща за $$$$ от съвсем близкото минало.

Изображение


Я да питам, че взе да ми става интересно :bchug:

Има ли нещо не толкова китайско, подобно на тая джаджа? :ok: :bchug: Да си взема едно за проба. Това нито го зная какво е, пък и е адски грозно :mhihi:

Или да търся из google подобни джаджи, които да използват подобни чипове :dunno: :bchug:

https://www.infineon.com/cms/en/product/power/class-d-audio-amplifier-ic/
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Аудио уредба

Мнение от Jordana » 02 Дек 2023, 9:51

Представлява специализиран аудио чип , 8 полевака по 2 на канал като за стерео са в бридж 2х2 каналите . Реално е 4 канално крайно стъпало с подходящия интегриран драйвер за крайните транзистори . 100 вата в моно режим , 2х50 в стерео но това не е акустичната мощност а китайски 2х50 вата ...вероятно в идеалния случай вади 2х5 вата за кратко докато прегрее което си е норма за такава хойня . Що не се притеснват да ги пишат тия ватове ? Щото няма да изгори , чипа има сериозна защита по температура и по ток и просто ще си ограничи консумацията като се претовари . За да изкара 2х50 вата на канал му трябват двуполярно 43 волта тоест 86 волта еднополярно от това импулсното лаптопско захранване . А реално имаме еднополярно 22 волта което говори за +- 10 волта тоест много много надолу . Те не случайно в усилвателите като тоя харман кардон дето се коментира по напред слагат такива топузи за трансформатори в мрежовите захранвания . Целия този комплект от линка е компромис , като почнеш от това чипче за влагане в активни колонки , захранването, охлаждането ...няма как да изкараш добър звук от цял куп компромиси . Вероятно цената е най атрактивното в него , но като сложиш читаво захранване кълбото кабели около него и намалената функционалност на везната срещу готов читав усилвател предимствата на тази "модерна уйня" са доста съмнителни според мен .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 219
Регистриран на: 28.11.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Аудио уредба

Мнение от Southside » 02 Дек 2023, 22:42

zAcK написа:
Spunky написа:В наши дни, нещо [url=https://www.amazon.com/Bluetooth-Amplifier-Wireless-Receiver-

Има ли нещо не толкова китайско, подобно на тая джаджа? :ok: :bchug: Да си взема едно за проба. Това нито го зная какво е, пък и е адски грозно :mhihi:

https://www.infineon.com/cms/en/product/power/class-d-audio-amplifier-ic/


Този пич има аудиофилски канал и вчера ъплоудна видео за такава джаджа:
https://www.youtube.com/watch?v=MfeEr6u3fKo

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Аудио уредба

Мнение от Jordana » 03 Дек 2023, 4:15

Само че не е 26 долара , и не е алуминиева кутийка с врътка отгоре . WiiM Pro Plus струва 220 долара и нагоре в комбинация AirPlay 2 Receiver . Това е DAC със мулти свързаност , трябва му и китайската хойня от 100 вата за да свири ...в краен сучай някой маранц като на видеото от линка :ok:
A better ADC for line input: WiiM Pro+ uses a TI Burr-Brown PCM1861 ADC, supporting 32bit 192kHz PCM streams at output, with an SNR of 110dB.
Ultra-low-noise clock, power supply and circuitry: The WiiM Pro+ features an ultra-low-noise clock and power supply and a PCB design optimised to achieve a THD+N of less than -110dB for the analogue output.
AKM DAC and TI OPAs for improved line output quality: A new-generation AKM AK4493SEQ DAC is now used to achieve a very low level of distortion and a wide dynamic range thanks to AKM Velvet Sound technology. This chip supports PCM streams up to 768kHz and DSD up to DSD512 while achieving an SNR of 120dB (A-wt) and a THD+N of -110dB.
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 165
Регистриран на: 18.11.2014
Местоположение: гр. София
Пол: Мъж
Кара: BMW Compact M43B16
Детайли за колата: BMW Compact, 1994/10, автоматик, М43B16

Re: Аудио уредба

Мнение от Vasko_G » 10 Дек 2023, 12:46

Колеги, мисля, че тук е мястото да попитам каква е разликата между усилвател и ресийвър. Отдавна не съм купувал такава техника и се оглеждам за нещо на вторичния пазар, че имам един възрастен Rising (усилвател, радио, касета), който сдаде багажа.

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Аудио уредба

Мнение от zAcK » 10 Дек 2023, 14:09

Jordana написа:Само че не е 26 долара , и не е алуминиева кутийка с врътка отгоре . WiiM Pro Plus струва 220 долара и нагоре в комбинация AirPlay 2 Receiver .


:bchug:

Мерси, на първо четене изглежда доста прилично :ok: :bchug:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook