Във форма ли сте?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

В добра физическа форма ли сте?

Да, много добра
6
6%
Да
29
28%
По-скоро да
21
20%
По-скоро не
22
21%
Не
16
15%
Не, в много лоша форма
11
10%
 
Общо гласове : 105
старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Във форма ли сте?

Мнение от Nickelback » 10 Яну 2024, 10:21

Като каза Иво чене, та се сетих, че последната година особено, нещо не се чувствам съвсем пълноценен по друг параметър... :ok:

Та... как си тренирате ума?
Правите ли целенасочени "упражнения" или други дейности свързани със стимулирането му? Говоря за памет, концентрация, остра и ефективна мисъл, попълване и придобиване на нови знания и т.н.

При мен последната година-две определено се усешам, че съм една идея "по-бавен" някакси :roll: За сметка на това, май съм по-концентриран и целенасочен като се хвана да правя нещо конкретно, и правя по-малко грешки (даже и не правя май :roll: ) като седна да работя, но просто по-бавно и спокойно си работя. Също съм станал адски разсеян и понякога забравям по-незначителните (лични и семейни) задачи за вършене. Отдавам го на два фактора:
1. Системно недоспиване и/или накъсан сън, и почти пълна липса на лично време, ей така просто, да седна и да гледам в една точка, да се "изключа" за някакви минути поне :roll:
2. Работя с откровени идиоти и те дърпат нивото надолу явно с тяхното безхаберие, непрофесионализъм, некадърност, тотална липса на компетенции, подход и добри практики. Последно време нищо ново не съм научил от тях, а дори напротив - знам как НЕ трябва да се правят нещата :mhihi: Ама това е за друга(та) тема по-скоро :ok:

Опитвам се да компенсирам понякога с няк'ви IQ тестове от нета и работа по лични проекти, за да си разчупя мисълта и контекста малко, та това горе-долу ме разсейва и има (някакъв) резултат :)
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Във форма ли сте?

Мнение от Jordana » 10 Яну 2024, 13:01

bum_bum написа:Сега е модерно да се дъвче това за да ти стане ченето ръбесто като на истинска батка. :mhihi:

Иначе нямах представа, че е медицински уред.

От зобането и напъването тия мускули на челюста - масетрите , стават по големи и изменят формата на лицето . Получава се една много характена форма която се запазва във времето , класическа такава с трапчинки от двете страни устата и дебели масетри имат например Джеки Чан , Джет Ли , Вин Дизел и още много . Не знам дали дъвчат тоя тренажор но е факт , за мен лично е много грозен ефект :dunno:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 128
Регистриран на: 22.01.2010
Пол: Мъж
Кара: F650GS, E90 330d Individual, CB600F
Мечтае да кара: яка атмосферка ръчка на задно от време на време...

Re: Във форма ли сте?

Мнение от dhtj » 10 Яну 2024, 13:07

Едно време имаше едни турски дъвки, с тях ставаше яка тренировка за челюст, все едно дъвчеш лятна гума бриджстоун. :lol:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 5.01.2005

Re: Във форма ли сте?

Мнение от enigma » 10 Яну 2024, 19:18

Nickelback написа:
Та... как си тренирате ума?
Правите ли целенасочени "упражнения" или други дейности свързани със стимулирането му? Говоря за памет, концентрация, остра и ефективна мисъл, попълване и придобиване на нови знания и т.н.


Да, различни медитативни упражнения. Едно от най-простите - по някое време през деня спирам да правя каквото правя и бавно се оглеждам на 360 градуса, рефлектирайки върху интересните неща наоколо - били те предмети или някаква дейност. Ако е човешка дейност примерно, развивам някакви идеи как ще изглежда тази дейност/професия след 5-10 години...

Ето една интересна книжка относно гъвкавостта и адаптивността на ума - https://www.goodreads.com/book/show/209 ... d-of-a-fox


Обаче системно недоспиване и липса на лично време няма как да се компенсира...

Също така играя игри, особено докато пътувам (голяма част от времето ми), на нинтендо суич примерно новият breath of the wild - tears of the kingdom, има много интересни пъзели.
enigma
ያለ እኩል

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Във форма ли сте?

Мнение от sub_eleven » 10 Яну 2024, 20:05

Jordana написа:
bum_bum написа:Сега е модерно да се дъвче това за да ти стане ченето ръбесто като на истинска батка. :mhihi:

Иначе нямах представа, че е медицински уред.

От зобането и напъването тия мускули на челюста - масетрите , стават по големи и изменят формата на лицето . Получава се една много характена форма която се запазва във времето , класическа такава с трапчинки от двете страни устата и дебели масетри имат например Джеки Чан , Джет Ли , Вин Дизел и още много . Не знам дали дъвчат тоя тренажор но е факт , за мен лично е много грозен ефект :dunno:

От хормона на растежа се случват също такива изменения. Един познат от Бургас, който надхвърли 50-те, е на дози отдавна. Има зала по бойни изкуства и размазва всичките младоци. Дори и пред огледалото да застанат и там не пада под тях. Иначе животът му е далеч от на спортист, нито спи достатъчно, нито нищо. И главата му все повече се видоизменя - уголемява.

В залите по бойни изкуства между другото се създава доста вътрешна конкуренция и човек може да остане доста учуден, как почти всички са на PEDs, въпреки че не са професионалисти, а хора с професии.

Не бих се учудил да зобят наравно с фитнесите.

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Във форма ли сте?

Мнение от c04 » 27 Яну 2024, 20:54

Някой пробвал ли е някоя от наколенките (магнитни, немагнитни) при болки в коляното и има ли изобщо нещо положително в тях?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 873
Регистриран на: 16.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е61 530xd, LCI

Re: Във форма ли сте?

Мнение от Anthony_J » 27 Яну 2024, 21:02

Магнитни не съм пробвал, но пробвах много други след тежка операция на коляното и само от една бях доволен, поръчах я от Амазон. Според мен трябва да разбереш причината за проблема ти и тогава да търсиш решение. Моя ортопед ми каза да ги избягвам максимално след като се възстановя.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Във форма ли сте?

Мнение от slatanic » 27 Яну 2024, 21:46

Принципно всичко що поддържа трябва да се носи докато се натоварва.През останалото време носенето води до обратен ефект щото няма натоварване.
Това е пробвано и разбрано по трудният начин преди години като прецаках кръста.
Дядо бог да го прости ми уши широк кожен колан тип щангистки за носене.
И аз нося щото без него в монтажната работа не става.
Ама в един момент усетих,че нещо вместо добре става зле.А без него...много зле.
И след това почнах да нося само когато трябва...а след това заебах да нося щото разбрах,че това ще ме боли всяка минута докато съм жив.
Сега просто гледам как и какво вдигат и гледам ако мога да не вдигам неща които знам до какво ще доведат...
Ама вече мача е свирен. ;)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Във форма ли сте?

Мнение от bum_bum » 28 Яну 2024, 9:50

Тия колани не са за да пазят толкова кръста, колкото коремната стена.

Кръста го пазят техниката, мобилността и гръбните мускули, а коремната стена мускулите на ядрото.

Но опасността от голямата тежест дори при правилна техника по-скоро е да не си докараш херния, отколкото травма на гръбначния стълб.

Когато обаче прекалиш с изкуственото стабилизиране това отслабва мускулатурата и травмите са въпрос на време.

Опитвал ли си с разтягане за кръста дали помага?
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Във форма ли сте?

Мнение от Jordana » 28 Яну 2024, 13:53

На коляното няма каква да му отслабне от наколенка , там са само сухожилия и хрущяли . При травми наколенките имат добър ефект щото подържат ставата но не трябва да се прекалява със стягането и постоянното носене . Там има и нерви и големи кръвоносни съдове все пак . С тия ластици на кръста са от съвсем друг тип отслабване , абдоминалната област е просто една торба в която стоят органите и отслабването на мускулите които я държат води до хернии . Само че тия хернии не са само в долната част на корема , може да изскочи и под мишницата над диафрагмата или на гърдите хернията зависи къде е намерило слабо място .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Във форма ли сте?

Мнение от b_u_b_o » 28 Яну 2024, 14:30

Ако си мислиш, че сухожилията не отслабват жестоко се лъжеш, те също подлежат на трениране и подсилване.

Напълно съм съгласен с колегата Anthony_J, наколенките не са решението и може временно да облекчат нещата, но в дългосрочен план по-скоро ще го влошат защото причината ще си остане и ще се засилва. Според мен правилното нещо при всяка болежка в стави и мускули е да се потърси добър физиотерапевт който да потърси причината и да направи програма за отстраняването ѝ. Ще се изненадате колко много болежки могат да се оправят с 10-15 минути правилно подбрани упражнения на ден.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 873
Регистриран на: 16.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е61 530xd, LCI

Re: Във форма ли сте?

Мнение от Anthony_J » 28 Яну 2024, 14:31

Тези сухожилия и хрущяли в коляното се заздравяват като ги натоварваш, а не като ги облекчаваш с наколенка. Както казах по-горе, първата и най-важна стъпка е да се намери причината за болката и след това да се работи по отстраняването ѝ.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Във форма ли сте?

Мнение от bum_bum » 28 Яну 2024, 16:27

Jordana написа:На коляното няма каква да му отслабне от наколенка , там са само сухожилия и хрущяли.


Е тия сухожилия да не би да ти крепят дисагите там :mhihi: Нали са свързани с мускулите както на бедрата, така и на прасеца. Като вземеш да го стягаш и ограничаваш му пречиш- намален обхват на движение, намален поток на кръв и хранителни вещества.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Във форма ли сте?

Мнение от slatanic » 28 Яну 2024, 17:27

bum_bum написа:Тия колани не са за да пазят толкова кръста, колкото коремната стена.

Кръста го пазят техниката, мобилността и гръбните мускули, а коремната стена мускулите на ядрото.

Но опасността от голямата тежест дори при правилна техника по-скоро е да не си докараш херния, отколкото травма на гръбначния стълб.

Когато обаче прекалиш с изкуственото стабилизиране това отслабва мускулатурата и травмите са въпрос на време.

Опитвал ли си с разтягане за кръста дали помага?


Помага. Затова сложих и шведската стена и взех ластиците и торбата.
Но си иска своите 60 минути дневно, а последно време нямам ни сили ни време, но ще намеря.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 873
Регистриран на: 16.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е61 530xd, LCI

Re: Във форма ли сте?

Мнение от Anthony_J » 28 Яну 2024, 17:27

То коляното и без това бая трудно се кръвоснабдява, та като стегнеш нещата стават още по-зле.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook