Ремонт на турбина или нова

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 779
Регистриран на: 9.12.2019
Местоположение: София
Кара: 2016 m550d

Re: Ремонт на турбина или нова

Мнение от ekalchev » 22 Авг 2022, 8:22

madafaka_donkele написа:Баш BorgWargner е турбинката. Така, като гледам ОЕМ турбината е от 1000 до 1500 евра по чужбината:

https://www.lllparts.co.uk/product/bmw- ... 1658516123
https://www.turboparts1796.com/53039880 ... M50dX.html
https://www.hubauer-shop.de/en/exch-tur ... 16123.html


Благодаря много, един от сайтовете изкупва старата турбина и приспада 400Е. Точно това ми трябва.

Сигурно ли е че това е турбината, която работи в най-ниските обороти, защото гледах и аз схемата но има 2 малки турбини и не ми стана ясно коя е първата в каскадата

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Ремонт на турбина или нова

Мнение от madafaka_donkele » 22 Авг 2022, 19:01

От 3-те тази, към която съм пуснал линкчетата ми я даде с най-малко тегло :mhihi: Майтапа настрана провери си по ВИН и си пусни запитване към фирмата, от която мислиш да купуваш да си сигурен, че ще пасне. Ако можеш да навреш телефон да му снимаш табелката най-добре, ама...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1637
Регистриран на: 16.11.2011
Местоположение: Монтана
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 530DA, E61 530XD LCI
Мечтае да кара: Murcielago SV

Re: Ремонт на турбина или нова

Мнение от Z3Ro* » 22 Авг 2022, 20:35

Рециклирал съм турбо на е60 30д - тогава питах и цената за ново каква е, както и гаранцията. Пълно рециклиране на моето излезе 850 лева - нова средна част, ремонт на сервомотора на актуатора. Ново струваше 2700 по спомен. Гаранцията и на двете е 2 години. За мен също не си струва, при положение че хората си пращат пълен комплект документи - гаранционна карта, баланс, флоу бенч... Но ако турбината на колегата не е за ремонт/подмяна, аз не бих я пипал - все пак турбина не се чупи за една нощ, и то без никакви симптоми.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 284
Регистриран на: 17.09.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW Х1 2.3d, MB SL350 2010
Мечтае да кара: iX50

Re: Ремонт на турбина или нова

Мнение от top » 22 Авг 2022, 23:18

Може би рециклирането на турбо е ок при по прости коли, имах една на фирмата ми пежо 407, 2.0hdi, купувал съм я чисто нова и на около 280000 започна да и свири турбото, после отказа и колата започна да пуши зверски по пътя за сервиза, на за под 1000лв я направиха супер, в едно омаслено пликче в багажника след рециклирането ми бяха върнали някакви части, не видях какви но явно счупените, та в тоя смисъл си мисля, че е ок ако я рециклира фирма с опит, в моя слумай е реал турбо, сега сигурно има и други.


Sent from my iPhone using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Ремонт на турбина или нова

Мнение от Е.Димитров » 23 Авг 2022, 8:20

Моето мнение съвпада с на колегите.
Сериозен автомобил и ако една част от силовите неща не е ок, повлича останалите.
Най-добре е ново разбира се, но аз бих потърсил оригинална част извън България и мисля, че твоят модел се продава добре в САЩ, виж в нета за доставка на такава част от САЩ, както и ако някой от колегите, дето са в САЩ бъдат така благородни да ударят едно рамо.
Първо, частта ще е по-евтина, 100% оригинална и без някакви магарии по нея.
Че съм ги виждал в България всякакви идиотии да продават уж като чисто нова и оригинална.
И то не само от "гаражни" майстори, ами и от официални представители.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Ремонт на турбина или нова

Мнение от TNT » 23 Авг 2022, 9:28

И аз съм на мнение на такъв автомобил само нова. Най-готино беше като се появиха китайски турбота по 250-400лв :mhihi: "Кво ми пука, тя има гаранция". Ама като ти влезне в двигателя, няма гаранция за мотора :mhihi:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2483
Регистриран на: 26.02.2010
Пол: Мъж

Re: Ремонт на турбина или нова

Мнение от vladobate » 23 Авг 2022, 9:56

И в щатите масово се предлагат китайски турбини. Много от компонентите са китайски (причини бол) , което не ги прави некачествени. Гаранция си върви с всяка турбина по отношение сглобка и баланс. Съществената гаранция е монтажа и има ред изисквания като най-важното е само оригинални консумативи от производителя при самия монтаж. В противен случай сервиза не поема гаранция при евентуална някаква дефектация макар и с налична гаранционна карта за турбината. Маслоотвеждане, проверка налягане масло, почистване на търбопътища, кулер, и всичко по пътя на изгорелите газове и т.н.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Ремонт на турбина или нова

Мнение от hell's angel » 23 Авг 2022, 10:44

Тая моторетка продават ли я изобщо в щатско ?
Ubi dubium, ibi libertas

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Ремонт на турбина или нова

Мнение от steeN » 23 Авг 2022, 11:01

Не, защото не можаха да покрият емисиите без уреа.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 779
Регистриран на: 9.12.2019
Местоположение: София
Кара: 2016 m550d

Re: Ремонт на турбина или нова

Мнение от ekalchev » 23 Авг 2022, 12:11

top написа:Може би рециклирането на турбо е ок при по прости коли

И аз така мисля, бих ремонтирал турбо на реното на жена ми но този двигателна не бих рискувал. Ремонтирал съм на е60 и почна да вие. Не ми се ще да бъда неприятно изненадан от някакви такива странични ефекти от ремонта.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 171
Регистриран на: 13.11.2011
Местоположение: Schweiz
Пол: Мъж
Кара: F11 M550D LCI
Детайли за колата: Champagner quarz metallic

Re: Ремонт на турбина или нова

Мнение от Burnar » 09 Дек 2023, 14:01

Здравей колега,
какво реши и направи в крайна сметка?
В момента колата е на 160к с пълна сервизна история и смени на маслото на 30к. По мотора не е барано нищо.
Моята кола е в момента в Мопарт за ребилд и обмислям дали само да малката проверим малката турбина в какво състояние е или да купя направо нова, защото след такова обслужване (превантивен ремонт) не е сериозно да не обърнем внимание и на турбото.
Поздрави!

Gesendet von meinem LYA-L29 mit Tapatalk

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Ремонт на турбина или нова

Мнение от Mollov » 10 Дек 2023, 15:01

Burnar написа:В момента колата е на 160к с пълна сервизна история и смени на маслото на 30к. По мотора не е барано нищо.


При двигател с 3-4 турбини това не е най-добре обмисления вариант за поддръжка :) Провери си всички турбини.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 171
Регистриран на: 13.11.2011
Местоположение: Schweiz
Пол: Мъж
Кара: F11 M550D LCI
Детайли за колата: Champagner quarz metallic

Re: Ремонт на турбина или нова

Мнение от Burnar » 10 Дек 2023, 15:09

Mollov написа:
Burnar написа:В момента колата е на 160к с пълна сервизна история и смени на маслото на 30к. По мотора не е барано нищо.


При двигател с 3-4 турбини това не е най-добре обмисления вариант за поддръжка :) Провери си всички турбини.
Знам, но както всички знаем, на запад сменят по препоръка от производителя. Аз закупих колата това лято на 150k с 5 смени на масло и точно защото мнението ми съвпада с твоето е в сервиза за смяна на вериги, лагери и цялостна профилактика и почистване.
Турбините и те ще се свалят и се чудя какво да я правя малката, само да се провери, да я рециклирам или направо да взема една нова. Другите две не знам дали да се карат на стенд, но това го оставям на майсторите да го преценят според състоянието им като се разглобят.
После смените на масло ще са на под 10к км със сигурност. :D

Gesendet von meinem LYA-L29 mit Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 246
Регистриран на: 30.10.2013
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: '02 E46 325i
Детайли за колата: сива

Re: Ремонт на турбина или нова

Мнение от empar » 10 Дек 2023, 21:46

Burnar написа:
Mollov написа:
Burnar написа:В момента колата е на 160к с пълна сервизна история и смени на маслото на 30к. По мотора не е барано нищо.


При двигател с 3-4 турбини това не е най-добре обмисления вариант за поддръжка :) Провери си всички турбини.
Знам, но както всички знаем, на запад сменят по препоръка от производителя. Аз закупих колата това лято на 150k с 5 смени на масло и точно защото мнението ми съвпада с твоето е в сервиза за смяна на вериги, лагери и цялостна профилактика и почистване.
Турбините и те ще се свалят и се чудя какво да я правя малката, само да се провери, да я рециклирам или направо да взема една нова. Другите две не знам дали да се карат на стенд, но това го оставям на майсторите да го преценят според състоянието им като се разглобят.
После смените на масло ще са на под 10к км със сигурност. :D

Gesendet von meinem LYA-L29 mit Tapatalk


Щом си при Никола, просто слушай какво ще ти препоръча! :driving:

Предишна

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook