За или против приемане на еврото ?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

За или против приемане на еврото ?

За
65
46%
Против
70
50%
Нямам мнение
6
4%
 
Общо гласове : 141
Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: За или против приемане на еврото ?

Мнение от Top Gun Maverick » 17 Авг 2023, 9:25

Ама нещата са били така от езическите времена с тоя конник, затова е така, тоест някаква история, а не че някой ще ни настъпвал. То и без това сме настъпани де. :mhihi: А и го пуснах някой да участва в допитването ако желае, та давайте предложения и да пуснем някакви неща.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 466
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: За или против приемане на еврото ?

Мнение от streetz » 20 Сеп 2023, 10:21

Инфлацията е путлерист :lol: :lol: :lol:
Хърватия наложи таван на цените на 30 основни стоки заради инфлацията
Това е петият пакет от мерки срещу инфлацията, който правителството представя от началото на годината, когато страната официално стана част от еврозоната.
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 997
Регистриран на: 8.11.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М2+X5

Re: За или против приемане на еврото ?

Мнение от msi200 » 20 Сеп 2023, 12:21

streetz написа:Инфлацията е путлерист :lol: :lol: :lol:
Хърватия наложи таван на цените на 30 основни стоки заради инфлацията
Това е петият пакет от мерки срещу инфлацията, който правителството представя от началото на годината, когато страната официално стана част от еврозоната.



Къде е по-висока инфлацията?

https://tradingeconomics.com/croatia/inflation-cpi

https://tradingeconomics.com/bulgaria/inflation-cpi
I love the sound of V8 in the morning...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: За или против приемане на еврото ?

Мнение от TNT » 15 Яну 2024, 17:06

Въртят се разни реклами за дизайна на евро монетите :bchug: Май вече е решено ? :bchug:
Изображение

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: За или против приемане на еврото ?

Мнение от Top Gun Maverick » 16 Яну 2024, 19:06

То е изискване да имаш монети преди да влезеш така или иначе. А на въпросът ти, много отдавна е решено, просто хората все си мислят, че може да стане друго, даже в таксито се забавлявам като почнат да плюят еврото и че по-добре било да не влизаме, като кажа как ние ще влезем със сигурност въпроса е не дали, а кога и най-хард анти-еврото настроени понеже няма какво друго да кажат извън обичайните неща, че ще обеднеем(един не ми е обяснил защо, само съм чувал щото така станало с Гърция :mhihi: заради самото евро :mhihi: )се завършва с умопомрачителното "докато влезем може да се разпадне съюза". :mhihi: Не знам защо абсолютно всички казват ей това, като някакво пожелание сякаш ми звучи. Което е обезпокояващо. :conf: В смисъл ако ти кажат ще се разпадне САЩ бих го приел като разбираемо, ама ще се разпадне ЕС...
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

За или против приемане на еврото ?

Мнение от bum_bum » 16 Яну 2024, 21:02

Аз пък нямам нищо против, чисто икономически.

Да, сигурно ще ни хлъзнат по някакъв начин както винаги и ще има някаква инфлация заради това (не, че виждам причина, но излезе ли някой от правителството да обяснява, че няма страшно, значи със сигурност има нещо :mhihi:)

Не съм и голям патриот или шовинист.

Но от друга страна левът (лъв) е част от националните ни символи. Има го на Мадарския конник, символиката на царете, старите държавни печати още и е символ на сила и власт. А сега се отказваме от него.

Глупав довод, но се чувствам кофти като си помисля за времето в което няма да го има вече.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8324
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: За или против приемане на еврото ?

Мнение от vicho » 16 Яну 2024, 21:56

bum_bum написа:Но от друга страна левът (лъв) е част от националните ни символи. Има го на Мадарския конник, символиката на царете, старите държавни печати още и е символ на сила и власт. А сега се отказваме от него.

Глупав довод, но се чувствам кофти като си помисля за времето в което няма да го има вече.


всъщност това е единственият смислен довод и за мен

а за отказването, колкото по-далеч от тоя манталитет, толкова по-добре за всички :lol:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: За или против приемане на еврото ?

Мнение от zAcK » 16 Яну 2024, 22:08

Колкото по-бързо приемем еврото, толкова по-добре.
Всичките превалутирания, такси и т.н. ще изчезнат, което е улеснение за бизнеса :bchug:

Най са ми странни противниците на еврото, които като тръгнат да продават някой имот и пускат обявите в евро и после искат преводите в евро :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: За или против приемане на еврото ?

Мнение от Jordana » 16 Яну 2024, 22:46

За съжаление в парадигмата на българската реалност трябва да се признае че левът е неизгоден за икономиката . Ситуацията на валутен борд вързан лева с еврото практически е с нулева полза вече спрямо варианта с евро като национална валута , дори напротив - трупа негативи . Когато го наложиха това нещо имаше конкретан причина - хипер инфлацията , но сега при положение че може да се закачим директно към еврото е напълно безсмислен борда . Ако беше вързан към друга валута може би има други особености и плюсове но с еврото е напълно безсмислен . Ролята на борда е малко или много подобна на златния стандарт с твърд обменен курс което е силно негативно за бизнеса . Според мен заради борда се акумулира внесена инфлация от евро пазарите един път , втори път инфлацията на лева се сумира с внесенета и трето спекулата на база превалутирането и разликата в цените е черешката на тортата . Че ще ни ударят голямата дзамба при смяната е ясно и за малките деца , но по добре да минава това и нещата да се нормализират малко от малко . С тоя матриял толкова .. :ok:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 148
Регистриран на: 19.12.2009
Пол: Мъж
Кара: на късмет и надежди...
Мечтае да кара: F-16, от прясно поръчаните
Детайли за колата: seats and a steering wheel....

Re: За или против приемане на еврото ?

Мнение от nickstorm » 16 Яну 2024, 23:06

Top Gun Maverick написа: а кога и най-хард анти-еврото настроени понеже няма какво друго да кажат извън обичайните неща, че ще обеднеем(един не ми е обяснил защо, само съм чувал щото така станало с Гърция :mhihi: заради самото евро :mhihi: )


Понеже, баце, като вкарат еврото едно кафе сега дето струва два лева ще стане автоматично 2 евро, а не 1 :wave:
И съм сигурен, че ти и твоите колеги няма да возите на 75 цента на километър (както е масово в момента на лев и пеесе), а поне на 1 евро. Като едно евро ми е оптимистичен вариант, щото най-вероятно ще си праскате на евро и пеесе..... :winky:
Los hombres no frenan

No discrimination! (unless you are russian) :lol:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 190
Регистриран на: 26.04.2013
Местоположение: Ямбол
Пол: Мъж

Re: За или против приемане на еврото ?

Мнение от STEVAL » 16 Яну 2024, 23:13


кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 128
Регистриран на: 22.01.2010
Пол: Мъж
Кара: F650GS, E90 330d Individual, CB600F
Мечтае да кара: яка атмосферка ръчка на задно от време на време...

Re: За или против приемане на еврото ?

Мнение от dhtj » 17 Яну 2024, 3:58

bum_bum написа:Но от друга страна левът (лъв) е част от националните ни символи. Има го на Мадарския конник, символиката на царете, старите държавни печати още и е символ на сила и власт. А сега се отказваме от него.


Ще си имаме български евро монети, на които ще си сложим каквито искаме символи. Мисля че Мадарския конник е едно от предложенията.

https://money.bg/panorama/noviyat-dizay ... obren.html

Зa ocнoвни eлeмeнти нa дизaйнa нa нaциoнaлнaтa cтpaнa нa бългapcĸитe eвpoмoнeти e възпpoизвeдeн дизaйнът нa нacтoящитe бългapcĸи paзмeнни мoнeти:

- Maдapcĸи ĸoнниĸ - нa мoнeти oт 1, 2, 5, 10, 20 и 50 eвpoцeнтa;
- Cв. Ивaн Pилcĸи - нa мoнeтa oт 1 eвpo;
- Πaиcий Xилeндapcĸи - нa мoнeтa oт 2 eвpo.

Moтивитe зa тoвa ca, чe cимвoлитe въpxy нacтoящитe бългapcĸи paзмeнни мoнeти ca yтвъpдeни и дoбpe пpиeти oт гpaждaнитe нa Бългapия.


За мен изглежда супер.
Готино е и като се замислиш, че всякакви холандци, немци и италианци могат да имат в джоба си монетки с Пайсий и Конника дори без да напускат държавите си. :)

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: За или против приемане на еврото ?

Мнение от Top Gun Maverick » 17 Яну 2024, 9:28

И ще има европейци, които ще се позаинтересуват какви са ти символи.

nickstorm написа:
Top Gun Maverick написа: а кога и най-хард анти-еврото настроени понеже няма какво друго да кажат извън обичайните неща, че ще обеднеем(един не ми е обяснил защо, само съм чувал щото така станало с Гърция :mhihi: заради самото евро :mhihi: )


Понеже, баце, като вкарат еврото едно кафе сега дето струва два лева ще стане автоматично 2 евро, а не 1 :wave:
И съм сигурен, че ти и твоите колеги няма да возите на 75 цента на километър (както е масово в момента на лев и пеесе), а поне на 1 евро. Като едно евро ми е оптимистичен вариант, щото най-вероятно ще си праскате на евро и пеесе..... :winky:

Икономически не виждам как кафе от 1 лев ще стане едно евро. Плюс това освен от вендинг бълвочи, не знам къде има кафе за 1 лев и сега. :dunno: А понеже цитираш Гърция, там нещата не станаха защото взеха еврото, а понеже имаше безкрайни заеми, огромни пенсии даже и немците да им завидят и на други неща.

Иначе да, спекула ще има, при такситата едва ли.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: За или против приемане на еврото ?

Мнение от Е.Димитров » 17 Яну 2024, 9:35

Като се каза за символи на българската държава и се сещам за герба на България, който герб почти няма нищо общо с държавата.
Да почнем с лъвовете, дето са почти на всякъде по гербове, скулптори и паметници...А лъвове в България не си спомням дори да е имало, освен в зоопарка или в някой пътуващ цирк.
Но в герба бъка от лъвове!
Короната.
Корона е имало преди 1000 години и после насаждат чужденец за цар на българите. Ние по принцип много обичаме чужденци да се шматколят по българските земи и да ни управляват.
Кръстовете са актуални...за сега.
Надписа "Съединението прави силата" е добър и както се вижда, съединения се правят само с цел изгода на управляващи и в никакъв случай за народонаселението (справка последните завери в управляващата коалиция, единият няма да съди другият, пък другият няма да съди първият)
Знамето също, въпреки, че стилизирано и в крайна сметка се получава бяло, зелено, червено ...и от долу пак бяло.
Даже в тоя ред на мисли знам за доста фирми в България, които оперират изключително и само на българският пазар, но много държат на това презентациите, дето разпъват за състояние на пазара, за ръстове, за планове да са на ...английски език.
Никаква логика, но някакси по-така.
Дори онзи ден една позната обясняваше някакви неща и реши да каже една дума, която е еднаква и на български и на английски и съответно решава да я изрече с акцента.
И защо мислите така...ами обясни, че на български звучала много грозно!
Та такива ми ти работи на нашата територия, просто сме си гъзолисци и подлоги.
Всичко това е във връзка с това за приемане на еврото, което аз нямам нищо против, но действителността в нашата държава е такава, че цените ще скочат и то поне с едно 30%.

п/п
Драхмата е от както свят светува, ама вече драхми има само в музея.
А гърците приеха еврото преди да почнат със заемите!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 148
Регистриран на: 19.12.2009
Пол: Мъж
Кара: на късмет и надежди...
Мечтае да кара: F-16, от прясно поръчаните
Детайли за колата: seats and a steering wheel....

Re: За или против приемане на еврото ?

Мнение от nickstorm » 17 Яну 2024, 10:31

Top Gun Maverick написа:

Икономически не виждам как кафе от 1 лев ще стане едно евро. Плюс това освен от вендинг бълвочи, не знам къде има кафе за 1 лев и сега. :dunno:

Иначе да, спекула ще има при такситата.


При мен в кварталните кафенета се намира все още по 1 лев, при това е хубаво кафе, не Лаваца :mhihi:
Ще има якото закръгляне на цените посока нагоре, но заплатите ще ги смятат по 1.95 :D
Другото ти го поправих... :mrgreen:
Los hombres no frenan

No discrimination! (unless you are russian) :lol:

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: nivo, Ивайло Димов

Последни теми
Facebook