Абонаментна карта на СБА

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 520
Регистриран на: 28.11.2008

Абонаментна карта на СБА

Мнение от abracadabra » 10 Май 2023, 6:31

Замислих се ако се повреди колата на пътя, какво? А в чужбина?
Чета на сайта на СБА. Никога не съм си правил. Но познати споделят че си правят от на-евтините.
Споделете вие как мислите за тези карти? Как се реагира при по-значима повреда на автомобила?
Злото е безсилно, когато Доброто е Безстрашно!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 252
Регистриран на: 8.06.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Panamera 4S

Re: Абонаментна карта на СБА

Мнение от skoti79 » 10 Май 2023, 7:44

За мен си е задължително и си правя на всяка кола, която имам.
Дава ми спокойствие.
Ако се пътува в чужбина златна, ако се кара главно в БГ, става и сребърната.
Хубавото на златната е,че ако не се ползва в първата година, за втората отпада ограничението
за км при нужда от пътна помощ.
Може да се прехвърля картата на друга кола, ако се продаде или смени.

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 466
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: Абонаментна карта на СБА

Мнение от streetz » 10 Май 2023, 7:57

Миналата година си направих за пробата една Сребърна (най-евтината) и съм много доволен (май бях писал в темата за последното нещо, от което сте доволни). Единият път се пръсна маркуча между блока и радиатора, някаква неделя привечер няколко дни преди Нова година в прохода Петрохан. Обадих се, обясних си проблема и пратиха платформа, закара ни до София с доплащане стотина лева (можеше до Монтана безплатно, но какъв да го диря в Монтана :D ). Човека супер културен беше като за северозапада и не само, внимателно караше, накрая касови бележки, фактури, както си трябва. Няколко дни по-късно като ми дойде реда в сервиза пак им се обадих и ме закараха безплатно до там. След няколко месеца падна тампона на носача и понеже не ми се рискуваше да шофирам през целия град с мандахерцащ се носач им звъннах, на 15-тата минута дойде платформата и ме закара безплатно пак. Преди няколко седмици си направих Златна карта, че пробега извънградско там е 150 км, а и важи за чужбина ... дано не се налага де :) Като сложиш, че и прегледа е безплатен си е добра оферта. За сравнение ще кажа, че преди 3-4 години ми умря бензиновата помпа на 180 км на АМ Тракия, обадих се на някакви от гугъл с доста уж положителни отзиви, идва някакъв мръшляк по джапанки с раздрънкана платформа от Стара Загора и за няма 40 км, айде нека са 80 с идването, ме обръсна 160 лв. без касова бележка, без засичане на километрите ... ей така, на око :lol: Сега с инфлацията вероятно за същото ще взимат над 200.
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 520
Регистриран на: 28.11.2008

Re: Абонаментна карта на СБА

Мнение от abracadabra » 10 Май 2023, 8:10

Благодаря, колеги.
Разгледах им сайта, Браво! Имат и отстъпки за гуми и някой други неща с картата.
Злото е безсилно, когато Доброто е Безстрашно!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 107
Регистриран на: 8.07.2021
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е83 05, К25 06

Re: Абонаментна карта на СБА

Мнение от NiksGS » 10 Май 2023, 8:53

Аз също имам добри отзиви от тях, два пъти са ми трябвали. Единия път заради умрял стартер в гараж на ниво -1. Обадих се, обясних къде какво. Дойде една малка кола да ме изтегли от гаража до пътя навън и после платформа до сервиза. Много учтиви, мога да ги похваля. За парите си заслужват.
Ultimate Riding Machine

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1966
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Абонаментна карта на СБА

Мнение от barty » 10 Май 2023, 13:50

От 3 години си правя сребърна карта но никога не съм ползвал.
:yes:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Абонаментна карта на СБА

Мнение от DigitalExile » 10 Май 2023, 13:59

barty написа:От 3 години си правя сребърна карта но никога не съм ползвал.


И аз така, и на двете коли. Много полезна услуга честно казано. Най евтиния вариант ползвам.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 70
Регистриран на: 18.05.2017
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E-klasse, BlueTec, 2017

Re: Абонаментна карта на СБА

Мнение от E.5KOV » 10 Май 2023, 14:54

Трета година подновявам карта Сребърна+. Цената е 70 лв. Наред с помощта на пътя и репатрирането дава и напълно безплатен ГТП. ГТП-то е вече 50, а някъде и 60 лв. Така че с оставащите 10-20 лв. си обезпечавам няква сигурност и безгрижност на пътя за цяла година. Особенно с тия коли, вече без резервни гуми...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 346
Регистриран на: 22.09.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: с DPF
Мечтае да кара: на ток
Детайли за колата: стоковица

Re: Абонаментна карта на СБА

Мнение от dynalias » 10 Май 2023, 16:15

E.5KOV написа:Трета година подновявам карта Сребърна+. Цената е 70 лв. Наред с помощта на пътя и репатрирането дава и напълно безплатен ГТП. ГТП-то е вече 50, а някъде и 60 лв. Така че с оставащите 10-20 лв. си обезпечавам няква сигурност и безгрижност на пътя за цяла година. Особенно с тия коли, вече без резервни гуми...


И аз съм така вече 3 години правя на 2 коли, но освен от ГТП-то не ми се е налагало други услуги да ползвам. И аз правя сребърни.
history:
E36 328i coupe 1995г. 193hp 25.11.2013-19.04.2019г.sell
E90 320d sedan 2009г. 177hp 10.06.2019г.-now

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Абонаментна карта на СБА

Мнение от Don_Diego » 10 Май 2023, 19:37

Досега все доплащах към каското да ползвам Пътна помощ и тн, но с тези карти изглежда по-добре...обаче имам питане: мисля да взема Златна карта, тъй като редовно пътувам извън страната с колата. Има ли смисъл да доплащам за пакета: Спокойствие на пътя в България? Получавам ли нещо повече от това, което получавам със златната карта? :dunno:
Изображение

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 466
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: Абонаментна карта на СБА

Мнение от streetz » 10 Май 2023, 20:37

Картата не покрива повреди вследствие на ПТП. Аз си доплатих май 5 лв за тоя пакет Спокойствие на пътя, който е за такива случаи, но важи само в България.
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Абонаментна карта на СБА

Мнение от Don_Diego » 10 Май 2023, 21:25

Разбрах, благодаря за пояснението :yes:

Заявих една Златна карта и се надявам никога да не ми се налага да я ползвам :ok:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Абонаментна карта на СБА

Мнение от drifty » 10 Май 2023, 21:45

На мен като правих каското ми офертираха два пакета, май точно от СБА, един с покритие 150км и един с 300, ноо реших, че старата петица ще се движи без засечки идната година.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Абонаментна карта на СБА

Мнение от TNT » 11 Май 2023, 10:49

И аз засега само за преглед съм я ползвал. Минавал съм в 3 града - нищо общо между трите. От стриктни до мерене на газове на загасен двигател е разликата :mhihi: Другия месец трябва да подновявам и гледам бая са надули цените. Преди 5-6 години беше 50лв сребърна+ , сега е 90лв. На тези цени ще се замисля за златна, щом може и да се прехвърля. Преди време и сребърна плюс имаше пътна помощ в съседките, но е отпаднало.

EDIT: Гледам съм за юридически лица цените, за физически си е същото. 70лв сребърна плюс си е без пари направо при цени в София 50-60лв само за преглед. 125лв златна може и тя да си заслужава при доста пътувания с по-стара кола. Тея 50-60лв ще се избият само веднъж да ти се наложи за 10 години.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 520
Регистриран на: 28.11.2008

Re: Абонаментна карта на СБА

Мнение от abracadabra » 11 Май 2023, 14:28

E.5KOV написа:Трета година подновявам карта Сребърна+. Цената е 70 лв. Наред с помощта на пътя и репатрирането дава и напълно безплатен ГТП. ГТП-то е вече 50, а някъде и 60 лв. Така че с оставащите 10-20 лв. си обезпечавам няква сигурност и безгрижност на пътя за цяла година. Особенно с тия коли, вече без резервни гуми...


Вярно че чух че и гуми сменят или лепят...Вярно ли?
Злото е безсилно, когато Доброто е Безстрашно!

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook