Състояние на българския бизнес/промишленост !

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 375
Регистриран на: 24.07.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Състояние на българския бизнес/промишленост !

Мнение от pampo » 21 Юни 2023, 9:51

zAcK написа:Чета днес, че потребителите на платена телевизия в България бележат спад с 2.1%
Каквото и да значи това, било то че се отказват, понеже са пенсионери или че като цяло намаляват, все е зле.

Това са примерно 40-50000 потребители по-малко за 1 година :shock:
Положението в кочината с доста прилични темпове си ебава мамата.

Кой ще работи след 10 години тук не е ясно?
Кой ще изкарва пари за пенсии, здравеопазване, инфраструктура и т.н. също......

Ами направи, отгледай и възпитай 4 деца, които да работят в "кочината", или можеш само да маркираш проблемите на "територията"? За да бориш орицателния прираст, правенето на деца е единственото нещо, с което можеш реално да въздействаш върху тоя проблем.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1530
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Състояние на българския бизнес/промишленост !

Мнение от ildivvy » 27 Юни 2023, 4:39

Вчера сутринта слушам шофьорите на рейсовете (голяма регионална фирма) да си говорят... Перманентно са по-малко, отколкото трябва, карат по 12ч курс след курс и взимат по 1200-1300лв ! На всичкото отгоре не им начислявали разни изкарани от тях допълнителни пари и винаги са 2-3 заплати назад !!! Редовно споделят с хората в рейсовете и положението е така от години....
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 182
Регистриран на: 20.10.2015
Пол: Мъж
Кара: мъсквич

Re: Състояние на българския бизнес/промишленост !

Мнение от 3186 » 27 Юни 2023, 6:39

А вчера докато си чаках пицата видях че Пицалаб наемат хора, за които е достатъчно да могат да пазят равновесие на два крака, за 1600 бруто + 150лв ваучери

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Състояние на българския бизнес/промишленост !

Мнение от drifty » 27 Юни 2023, 7:11

ildivvy написа:Вчера сутринта слушам шофьорите на рейсовете (голяма регионална фирма) да си говорят... Перманентно са по-малко, отколкото трябва, карат по 12ч курс след курс и взимат по 1200-1300лв ! На всичкото отгоре не им начислявали разни изкарани от тях допълнителни пари и винаги са 2-3 заплати назад !!! Редовно споделят с хората в рейсовете и положението е така от години....


Преди 8-9 години работех в местна фирма на градския транспорт, карах нощни смени в базата докато студентствам, та доста неща съм видял там. Работния им ден беше доста по-дълъг от 12 часа. Редовно идваха към 5 и нещо, 6 сутринта и си тръгваха след 8-9 часа вечерта. На една не малка част им се събираха по 14, че и по 15-16 часа труд и то 6 дни в седмицата, защото работят и през един от почивните дни. И то работния ден не започва и не завършва с шофиране. Сутрин, особено зимата трябва да си провериш машината, да го запалиш да вдигне въздух, да му долееш квото му трябва, а тия кошници дето се караха, имаха нужда всеки ден от нещо. Един от по-новите автобуси нещо му стана и започна да вдига въздух много бавно и сутрин отпред беше направо полегнал на земята. За какво да го ремонтират - просто шофьорът идваше сутрин в 4 и палеше автобуса да може докато му дойде време за курса да е отлепил поне малко от земята, да може да излезе от базата. А вечер като се приберат от курс, задължително миене на автобуса и зареждане с гориво. Като влязат по едно и също време 5-6 автобуса и става едно приятно задръстване като на КПП. И всичко това за 40-50лв на ден тогава.

Иначе шефчето беше с Кю7, сега го гледам се вози в Панамера.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Състояние на българския бизнес/промишленост !

Мнение от TNT » 27 Юни 2023, 8:28

Докато линиите се раздават на наши хора само, така ще е.

3186 написа:А вчера докато си чаках пицата видях че Пицалаб наемат хора, за които е достатъчно да могат да пазят равновесие на два крака, за 1600 бруто + 150лв ваучери

Познавам инженер с опит за толко :no:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 148
Регистриран на: 19.12.2009
Пол: Мъж
Кара: на късмет и надежди...
Мечтае да кара: F-16, от прясно поръчаните
Детайли за колата: seats and a steering wheel....

Re: Състояние на българския бизнес/промишленост !

Мнение от nickstorm » 27 Юни 2023, 10:52

Има една подходяща българска поговорка за случая - не е луд тоя, който яде зелника, а тоя дето му го дава. Докато се намират балами да работят на тези условия-така ще е.

Иначе може и така, примерно :arrow:

https://www.jobs.bg/job/6933794

Пък нека българския "работодател" риве после по телевизията, че няма кадри разбираш ли :lol:
Los hombres no frenan

No discrimination! (unless you are russian) :lol:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1530
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Състояние на българския бизнес/промишленост !

Мнение от ildivvy » 27 Юни 2023, 11:32

Тука съм съгласен напълно с теб :yes: ! Въпросната фирма е една от най-големите в района, карат и междуградски и международни курсове! Доколкото знам, нямат градски линии... Самите шофьори не се занимават с прегледа, миенето и тези неща, но карат наистина много! Част от думите на единия към другия бяха - "Имам 6000км с два пътни листа.." . Това е част от разговора, който не съм чул целия, и нямам представа за колко време е това... Напуснала някаква жена от УЧР-то им май и сега не им пишели някакви заработки...
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Състояние на българския бизнес/промишленост !

Мнение от drifty » 27 Юни 2023, 23:21

В малък град няма кой знае колко възможности за работа и не малко работодатели се възползват от това.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 19.03.2004
Местоположение: Казанлък
Пол: Мъж

Re: Състояние на българския бизнес/промишленост !

Мнение от turieca » 28 Юни 2023, 7:12

Отделно си правят и малко уговорки за това колко да дават.
Тук нашите даже си позволяват да пускат служители в неплатена по месец годишно, за което
служителите нямат никаква представа докато не им потрябва документ за доходи.
Вчера позната беснееше, че миналата година има месец неплатена.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Състояние на българския бизнес/промишленост !

Мнение от TNT » 28 Юни 2023, 8:26

Не е само до парите. Преди години в Пловдив смених няколко фирми подред на същите финансови условия, като колегите в София. Резултата беше в пъти по-голям район (бях търговец, над 300км почти всеки ден), брутален овъртайм (софийските колеги 17:30ч вкъщи вече, аз под 12 часа на ден не падах). Пробвах нещо извън продажбите, на смени. Колегите в София 5 на 2. В Пловдив беше 6 на 2, 7 на 2 :mhihi: По интервюта се лъже и маже на поразия. Все още имам приятели, които са на минимални осигуровки и им се бута кеш пара. За професии с титла пред името :mhihi: И това е за Пловдив! Приятели и роднини по по-малките градове е тотален абсурд. Там по-скоро е изключение осигуровките да не са на минимална. Плюс доста хора взимат по-малко пари, отколкото на мен ми взимат за данъци и осигуровки. Там и всички се знаят кой какви заплати дава. Или сменяш града, или мизерстваш. Затова и доста малки градчета са -40% население. Който има наследство имоти и бизнеси, стои. Другите само по празници. Правителството нещо подскача за по-висока събираемост на данъци. Много интересно ми е какво ще стане, ако натисне да се спре плащането на пари в плик. Ще има да се хвалят как скача средната заплата според НСИ, но реалните доходи в хората ще намалеят. Поне вече почти няма хора без никакъв договор.

А за транспортните фирми в Пловдив... то там свестен не знам дали има в този бизнес. С някои съм имал лек служебен контакт. Първо впечатление - баси боклуците :mhihi: Родни бизнесмени, живеещи от общински/държавни поръчки са ми любими :no:

Иначе темата на моменти изглежда странно във форум на милионери :lol:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1966
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Състояние на българския бизнес/промишленост !

Мнение от barty » 28 Юни 2023, 8:48

В държава на мутри и мафия няма как да е иначе.
Много хитро ни изиграха нашите управляващи, типично по руска схема.
Феодали и олигарси, които лесно командват страната. И оттам нататък по нивата надолу е лесно.
:yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1530
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Състояние на българския бизнес/промишленост !

Мнение от ildivvy » 28 Юни 2023, 13:36

Е, тя, темата не касае милионерите във форума, а останалия свят, който 'грози' иначе 'перфектната картина'!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1530
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Състояние на българския бизнес/промишленост !

Мнение от ildivvy » 30 Яну 2024, 14:48

Да ви споделя още нещо интересно по темата... Става дума за нашата малка селска фабричка в полето до града! Има определен технически проблем, който пречи на нормалното функциониране на един от важните отдели (то за маловажни може ли да се говори изобщо, но..). Всеки знае за него, никой не го оспорва и не го отрича, но и никой не прави нещо за неговото решение (или да направи така, че втори път да не се получава така, защото това е редовна практика). В момента обаче, когато някой наруши закона 'Омерта' и каже нещо на глас по въпроса, му инсталират големия квадратен .. лост! Никога няма да се оправим! Ние просто сме си програмирани да мислим по този робски и послушнечески начин... Всеки го е страх за заплатката, да може да си плати ипотечката и вечер да нахрани дечицата! Та така! Кучетата си лаят, кервана си върви!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Състояние на българския бизнес/промишленост !

Мнение от Top Gun Maverick » 30 Яну 2024, 14:56

Аз също съм против това мислене, ама има хора, които не може да ги виниш. Затова инициативните и тези, които могат да се оправят трябва да запалят искрата сред другите. Един вид да създадат комитет и накрая дебна стачка като въстание буквално. Иначе наистина никога няма да се оправим.
При мен глупаците едно време ги беше страх да тропнат по масата на собствениците на фирми да возим на нормални тарифи, а не на занижени, от които занижени печелеха само клиентите и собствениците на фирмите, аз просто им казах всичко в очите и повече не ходих на събрания, то след време ги и спряха. Потърсих си свой начин и като гледам колегите ми, които останаха от това време, все същите си останаха, много, много малко от тях наградиха нещо.

И да знаеш, най-голямата загуба ще е в това да не се предприеме нищо, понеже робовладелеца ще стане такъв на още фронтове.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

Предишна

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook