Тичане

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Тичане

Мнение от bum_bum » 14 Дек 2023, 14:43

Той пита предполагам за специфичната болка в задника или по-скоро там между дисагите, когато не си карал дълго време.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 647
Регистриран на: 3.12.2012

Re: Тичане

Мнение от nero_ » 14 Дек 2023, 15:33

аз за нея коментирах - при правилно избрана седалка и стойка на колелото тежестта трябва да се поема от седалищните кости и евентуална болка която може да има е мускулна болка от седалищните мускули от умора и натъртване, понеже не са подготвени за това натоварване. В меките части (периенума) не би следвало да има значително натоварване и болка.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Тичане

Мнение от bum_bum » 14 Дек 2023, 15:58

Мен ме боли първите 2-3 карания когато не съм карал дълго време после не. Предполагам и настройката и размера на колелото ми не са оптимални ама толкова си мога. Гледам клипове и инструкции, но едва ли правя всичко точно както трябва.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 647
Регистриран на: 3.12.2012

Re: Тичане

Мнение от nero_ » 14 Дек 2023, 16:12

много трудно да се случат нещата в домашни условия. Най-добре е професионален байк фит, но не е много рентабилно ако колоезденето не ти е основен спорт и не прекарваш часове на колелото. Иначе е интересен процес, отнема няколко часа. Специално за седалката се използва уред който измерва широчината на седалищните кости, за да се подбере подходяща. Но и всички останали величини (височина на седалката, настройка напред/назад, дължина на курбел, позиция на парчетата на обувките, дължина и височина на лапата и т.н.) имат значение как стоиш на нея статично и динамично.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Тичане

Мнение от bum_bum » 14 Дек 2023, 16:31

Гледал съм как го правят, но честно казано в България като знам всичко как се върши едва ли ще дам пари на поредния неможач.

А и няма смисъл при мен. Аз ходя с него до магазина и да си свърша някаква работа. Нямам време за съжаление за сериозно каране.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 647
Регистриран на: 3.12.2012

Re: Тичане

Мнение от nero_ » 14 Дек 2023, 16:41

аз съм сравнително доволен. Беше ми отговорено аргументирано на всички въпроси, имаше метод и подход към процеса. Сертифицирани и тренирани са от външна организация. Единствено самата обстановка и някой от инструментите които се използват отстъпват по това което съм виждал в интернет.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Тичане

Мнение от bum_bum » 14 Дек 2023, 16:59

То при теб си и струва да се прави. Аз с каквото и колело да карам едва ли разликата ще е съществена.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Тичане

Мнение от drago_pavlov » 13 Яну 2024, 1:21

BMW_POWER написа:Колко 60-70 годишни дядовци познавате, които тичат 3000м за под 11 минути? Или 100м под 15 секунди?

Не знам колко такива има, но преди 2-3 седмици един дядо на 70 ми скри шапката... Качвах се от Драгалевци до х. Морени след големия сняг. Тръгнах в 8:30, а вече имаше пъртина пред мен. При стоянката на снегорините настигнах една групичка 5-6 човека на около 60 г. Викам им евала за пъртината! А един ми отговаря - е тоя човек днес става на 70 и водеше групата от долу до тук! Който е правил пъртина в 40-50 см пресен сняг знае за какво става въпрос...
После тръгнах с тях по пътя и такова темпо държаха, че след половин час се отказах да вървя с тях...
А дядото специално го питах как държи такова темпо на тия години и каза, че всичко се е променило коренно като се е пенсионирал и е започнал преходи всеки ден.
Преди това със съботно-неделните е бил по-бавен...

Та затова реших през седмицата да тичам след работа :lol:
Тук някакви сложни схеми се обсъждат, но аз гледам само време, разстояние и пулс - 10 км за 1 час ми е средното темпо. Пулсът при ходене със 7 км/ч е 120-125, при тичане с 10 км/ч е 150-160, а при 12 км/ч е 180-185.
Не знам добре ли е, зле ли е, но се надявам след няколко месеца да държа темпото на дядото, че е срам да съм му наполовината на годините, а да не мога да го стигна :roll:
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8324
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Тичане

Мнение от vicho » 10 Мар 2024, 16:51

Изображение

Изображение

този месец доста добре вървят нещата , да чукам на дърво :bchug: :D
You said: "Time will change!" What if it changes you?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 647
Регистриран на: 3.12.2012

Re: Тичане

Мнение от nero_ » 11 Мар 2024, 9:49

Браво, понеже спря да пишеш си помислих, че може да си се отказал. Продължавай в същия дух! И респект как издържаш по час и половина на пътеката - аз съм си направил перфектни условия - температура, телевизор, вентилатор, виртуална реалност (Zwift) - и въпреки това искам да се самоубия след 30 мин. тичане вътре :D

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8324
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Тичане

Мнение от vicho » 11 Мар 2024, 10:07

nero_ написа:Браво, понеже спря да пишеш си помислих, че може да си се отказал. Продължавай в същия дух! И респект как издържаш по час и половина на пътеката - аз съм си направил перфектни условия - температура, телевизор, вентилатор, виртуална реалност (Zwift) - и въпреки това искам да се самоубия след 30 мин. тичане вътре :D


да кажем, че в Пулса има достатъчно стимулатори (с клинчета) :mhihi: :mrgreen:

благодаря за подкрепата :idea:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

Потребител
Аватар
Мнения: 9
Регистриран на: 4.06.2016
Пол: Мъж

Re: Тичане

Мнение от Dimitrov71 » 15 Мар 2024, 15:11

Здравейте, препоръчайте ми спортен калъф за ръка (за телефон).

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8324
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Тичане

Мнение от vicho » 31 Мар 2024, 15:49

много съм доволен от себе си този месец, въпреки, че се чувствам изморен и вече съм накрая на силите си... :lalala: :smoke: :mrgreen: :yes:

Изображение
You said: "Time will change!" What if it changes you?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 18.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46
Мечтае да кара: T-72 само направо и с пълна газ

Re: Тичане

Мнение от gromovich » 31 Мар 2024, 18:36

Колеги, предложете добри обувки за тичане. Гледам сега в социалните мрежи яко рекламират някакви обувки с "карбонова" подметка.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 873
Регистриран на: 16.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е61 530xd, LCI

Тичане

Мнение от Anthony_J » 31 Мар 2024, 18:38

Не гледай реклами, а ревюта на сериозни хора, практикуващи спорта. И не разни “инфлуенсъри”, получили безплатни продукти.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: nivo

Последни теми
Facebook