Защо на нас българите, все някой ни е виновен

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Защо на нас българите, все някой ни е виновен

Мнение от acho.rs » 31 Юли 2023, 14:40

Колеги, интересно е да обсъдим истинската причина да сме такива - на нас винаги някой с нещо ни е виновен, все целият свят е срещу нас ...
- това наистина ли е така
- има ли заговор срещу нас или грешката си е в нашият телевизор
- имаме ли общи черти с други народи, които мразят целият свят
- или просто всичко хора по света са еднакви, все пак теорията на конспирацията не е измислена в България
Последна промяна acho.rs на 31 Юли 2023, 15:14, променена общо 1 път

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата
Пол: Мъж
Кара: Кон
Мечтае да кара: хората към оринджпилване
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки

Re: Защо на нас българите, все някой ни е виновен

Мнение от Top Gun Maverick » 31 Юли 2023, 14:54

Това е нищено 45 пъти в други теми, явно не следиш много форума напоследък.

Тия всичките въпроси са основно в главата ти и реално не са така масово сред Българите. Естествено, че има и такива, но са мноооого малко на фона на останалите. Според теб имаме общо с руснаци и сърби, реалността е, че от всеки народ може да намериш по нещо общо.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6214
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Защо на нас българите, все някой ни е виновен

Мнение от zvetiko » 31 Юли 2023, 17:40

Българина е умен, кадърен, комбинативен, но това го прави индивидуалист. Тези, които искат да ни вземат нещо го използват и слагат зависими, криминални елементи или не можещи да правят нищо друго предатели начело на страната, за да работят за техните интереси, като са отчели, че съпротивата на народа, поради споменатата причина, ще е символична. Да кажем с Ковида какво стана- в България нищо, а в цяла Европа и Канада по няколкостотин хиляди на улиците с трактори, камиони, автомобилни колони. Някои хора се видяха, че в скоро време ще висят по уличните стълбове и епидемията чудодейно приключи точно за 3 дни. Сигурен съм, че същото ще стане и с войната в Украйна- когато се разбунтуват хората от последиците, ще я приключат за 3дни. Имам в предвид някои хора, с изключение на българите- ние сме тарикати и сме над нещата. ;)

Scrapyard user
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 8.09.2006
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E70 / Yamaha MT-07
Детайли за колата: прасе + прасе

Re: Защо на нас българите, все някой ни е виновен

Мнение от Spit-Fire » 31 Юли 2023, 17:47

Според мен на нас някой винаги ни е длъжен. А като не изпълни очакванията ни става виновен. Това са моите 2 стотинки по темата.

И едно любимо мое меме, което синтезира каквото казах по-горе, поне според мен:

https://i.redd.it/yfymq3g5rn641.jpg
The person who risks nothing, does nothing, has nothing, is nothing, and becomes nothing. He may avoid suffering and sorrow, but he simply cannot learn, feel, change, grow or love. Chained by his certitude, he is a slave; he has forfeited his freedom. Only the person who risks is truly free.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Защо на нас българите, все някой ни е виновен

Мнение от Моджо » 31 Юли 2023, 18:12

След като 45 години си учен, че някой треа те "оправя" как да е по-различно ? Което нещо продължава и до ден днешен, което пряко рефлектира в тия дето си избираме за управници и става омагьосан кръг. Отделно мнооого ниското интелектуално ниво на голяма част от народонаселението, което пак е свързано с омагьосания кръг. А и като цяло си е манталитет, треа да се избиват комплекси нанякъде. Виж ги тия как са, виж ги ония как са. Съответно едните мразят едните, другите другите. Или ще е Русия/САЩ, или ще е Демокрация/Социализъм или Евросъюз/ Всички останали..абе нещо да има там да се хейти. Ама как е всъщност, кое е вярно , кое не е - няма никакво значение.
То не е от ся. Неща я да съм добре, сакам Нане да е зле не е измислено вчера.
Дали може да се промени нещо - разбира се. Ма са толкова непопулярни мерките, че, понеже все пак е демокрация /ало, хейтърите/, нема изкара и 1/4 мандат такова правителство. И затова ще стане бавно, с клизма и с помощ от тия отвън, дето ги мразим.
Хм,хм...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Защо на нас българите, все някой ни е виновен

Мнение от cod-cdbp » 31 Юли 2023, 18:36

Прочетете си мненията и кажете - това дали е написано от хора, които търсят нови начини за прогрес или на такива чакащи нещо и някой? :winky:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 18.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46
Мечтае да кара: T-72 само направо и с пълна газ

Re: Защо на нас българите, все някой ни е виновен

Мнение от gromovich » 31 Юли 2023, 19:53

Много се чудих дали да дам мойте 2 стотинки по темата, но хейтът надделя. От пословичната интелигентност на българина е останала много малко. В момента болшинството от българите са комбинативни селски тарикати - да напълни търбуха, да си свари ракийката за да има за зимата, да си държи задника на топло, да си купи хубаво телефонче, че видиш ли да сме вървежни и някоя хубава колица. Какво става по край него слабо го интересува. Какво ми прави впечатление и много се дразня, може би защото никога не съм имал възможност да живея в къща с двор. Масово дворовете на къщите приличат на вторични суровини - в единия край има стари железа (може да потрЕбват), в другия изгнили дъски, в друг стари строителни отпадъци и задължително поне един изгнил автомобил, щото видиш ли Надин някой ден може да почнат дават по 2000 лева за стар автомобил. За псевдо пристройките да не говорим. Ей това е българина вехтошар, предпочита да живее в кочината, ама иначе претенции до небето. Гледам в родния ми град правят улиците, асфалт, тротоари всичко. Ами какво става година след това, народът масово го мързи да излезе и да си измете пред къщата и да си оскубе тревичката. "Нямал време", ама иначе всяка сутрин на центъра на кафе и бистрим политиката. Както каза колегата Zvetiko българинът е индивидуалист ама от типа скот. Ей сега тръгнете по Тракия и само се загледайте по бензиностанциите каква паплач има. Масово разните (х)орица, които цяла година наблягали на гореспоменатото и отдавна изгубили човешки облик и речеви умения тръгнали на муренце, видиш ли ако не отидем на муренце няма да ни бъде. Ей това българина все чака някой друг да му свърши работата и все някой друг му е виновен. Както знаете най-лесно е да се прехвърли вината на външни фактори. Нормален първосигнален защитен механизъм от психологията.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Защо на нас българите, все някой ни е виновен

Мнение от Моджо » 31 Юли 2023, 20:16

Няма лощо да си индивидуалист, ама все пак има и общество. Не сме стадо вълци /тоест сме де, очевидно/. Така че си има мярка индивидуализма.
Иначе тва митовете кви сме Ентелегентни, па кви сме работливи, па къ сме билЕ на 3 морета и сме измислили всичко и сме по-по-най...айде нема нужда.
Има още един народ дето спред мен са кат нас. Македонците. И не че са такива сами по себе си - такива ги правят. Не некой отвън, да не стане грешка.
Бае ти Ганя , като събирателен образ, е измислен отдавна и не се е много променил. Да не кажа, че по-зле е станало.
Последна промяна Моджо на 31 Юли 2023, 20:18, променена общо 2 пъти
Хм,хм...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1532
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Защо на нас българите, все някой ни е виновен

Мнение от ildivvy » 31 Юли 2023, 20:17

Така е по-лесно, а и някой друг е отговорен за резултата, а не ние! Отдавна не можем да носим отговорност за каквото и да е... Освен това, така по-лесно се замаскира факта, че отдавна не сме много умни! Т.е. ние хубаво го измислихме, но другите прецакаха нещата и затова стана така :mhihi: :mhihi:
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Защо на нас българите, все някой ни е виновен

Мнение от cod-cdbp » 31 Юли 2023, 20:31

ildivvy написа:Така е по-лесно, а и някой друг е отговорен за резултата, а не ние! Отдавна не можем да носим отговорност за каквото и да е... Освен това, така по-лесно се замаскира факта, че отдавна не сме много умни! Т.е. ние хубаво го измислихме, но другите прецакаха нещата и затова стана така :mhihi: :mhihi:


Въпросите и отговорите за отговорността са фундаментални.

Тъп пример - ще викнем фирма за нещо елементарно, което и сами можем, но ни мързи или ни е "под достойнството", нищо че не сме князе или царе :winky:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Защо на нас българите, все някой ни е виновен

Мнение от Моджо » 31 Юли 2023, 20:37

Днешен пример. Кръстовище + такова. Аз съм на главен път , първа кола, ще завивам наляво. Срещу мен поне 20 коли, като третата, четвъртата и петата също ще завиват наляво. И ко стана. Мен не ми пуска никой да завия. Зад мен стана колона и тия не пускат пък насрещните да завият ..и тупик. Наникъде. Мога ли кат пръч да седим и да чакам да ме пуснат, мога, ма то нема и кой щото тия са за наляво къде ме запушиха. Ами спрях мигача, продължих напред, влязох в една отбивка, изчаках 2 минути да се разтикат, направих обратен и си минах. Зъб ли ме заболя, лошо ли ми стана нещо...припаднах ли....ми не.
Умните и комбинативните седеха кат пукали немой да се преебат некой да се мушне пред тях...това, драги ми Джордане, не е индивидуализъм. Това е простотия, селяния, нахалство и откровена тъпота на куб. А повярвай ми аз съм повече индивидуалист от сичките тия шофьори на 30-на коли взети заедно.
Последна промяна Моджо на 31 Юли 2023, 20:39, променена общо 1 път
Хм,хм...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1596
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Защо на нас българите, все някой ни е виновен

Мнение от Jordana » 31 Юли 2023, 20:38

Какво значи да си индивидуалист ? Човек се ражда и изгражда като личност в парадигмата на социално икономическата среда в която живее , няма как да си индивидуалист/егоист ако тази среда не те прави такъв . Битието определя съзнанието . 34 години са напълно достаъчно още 2 нови поколения българи да емигрират там където получават повече за същата или по малко работа . Че и се сърдят сега и дигат джаба до господа пък що предните 45 не им давали да емигрират на талази ..Нали така ?
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Защо на нас българите, все някой ни е виновен

Мнение от acho.rs » 31 Юли 2023, 20:51

Моджо написа:Няма лощо да си индивидуалист, ама все пак има и общество. Не сме стадо вълци /тоест сме де, очевидно/. Така че си има мярка индивидуализма.
Иначе тва митовете кви сме Ентелегентни, па кви сме работливи, па къ сме билЕ на 3 морета и сме измислили всичко и сме по-по-най...айде нема нужда.
Има още един народ дето спред мен са кат нас. Македонците. И не че са такива сами по себе си - такива ги правят. Не некой отвън, да не стане грешка.
Бае ти Ганя , като събирателен образ, е измислен отдавна и не се е много променил. Да не кажа, че по-зле е станало.

Много са нещата които се надявам да се избистрят в тази тема, но ще започна от шовинизма :
1. Типичен е за малките народи, които традиционно са видели много терор от "по-големите" народи - българи, сърби, ирландци, шотландци...бих сложил и гърци
2. Българския шовинизъм е основна причина за 4 поредни загубени войни в рамките на 30ина години, няколко национални катастрофи и въпреки това и в момента е въдицата за печелене на Не малко избиратели
3. Отричаме чуждите постижение и пренебрегваме историята а останалите европейски и не европейски нации...
4. Отричаме безспорни факти, като НТП на развитите ЕС държави и вместо просто да копираме успешните практики, ние стоим в 60те години на миналия век
5. Няколко трудни за преглъщане исторически факта:
- Кирил и Методи са византийци, Глаголица няма нищо общо с Кирилица, която е "въведена" от Климент и копирала в голяма степен гръцката азбука.
- от великата ни история - последните 1000 години, над 700г сме били под чуждо управление
- не, не сме най-умните , нито най-работливите, нито образователната ни система е най-добрата, нито имаме най-великите спортисти, нито имаме БГ футбол
- НЕ, руснаците не са воювали за нашата свобода, тя е едно невероятно добро съвпадение на независими от нас фактори, НО сме взели доста дейно участие в тази война - не знам защо се пренебрегва ...така де, знам.

- НИКОЙ НЕ НИ Е ДЛЪЖЕН НИЩО

- НИКОЙ НИЩО НЯМА ДА НИ ДАДЕ ИЛИ ПОДАРИ

Ако приемем тези неща, както казват източните учителите по бойни изкуства в 80тарските екшъни, ако "изпразним чашата" пълна тъптии и упорки, тогава можем за изключително кратко време да настигнем съседите си, както вече направиха Словения и Чехия, които изпревариха Испания и гонят Италия.

...Всъщност има вече доста хора, които се ориентират правилно, но имам чувството че тия 45 години, които минаха преди 33 години, са по-силна лоботомия и от турско владичество
Последна промяна acho.rs на 31 Юли 2023, 21:14, променена общо 1 път

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Защо на нас българите, все някой ни е виновен

Мнение от Моджо » 31 Юли 2023, 21:02

Надай се :))
Бат ти Боко е пример за индивидуализъм както го разбира, бае ти Йордан. Държи се просташки, говори просташки, простак е и гледа себе си ,нали, останалите са му роби. И така нанайсе години. Ама явно това се харесва :))
В който и да е нормален свят / държава по моите разбирания след израза Тъпа Кърджалийска шунда още на другия ден ако сам не се махнеш ще те махнат за 24 часа. И с право.
Това също е показателно-отношението към жените. Тука има няколко човека /в момента се сещам за трима/ от пишещите често , за които жените са да мият чинии, да си гледат там работата и много, много да не се обаждат. Тия дома де, тия за клецане не треа са такиви..те треа са кифли , ахахахахаха. Или кат чуят трети пол или гей или нещо такова и се накъдрят от злоба. Ама ся..ко да са праи. Хетеро съм, некой да не рече нещо :ok: , не че ми дреме.
Най-лесно е да отричаш това, което не разбираш. Респективно да го мразиш. За да разбереш се иска усилие...и дотука. Нема кой да се напъва.
Хм,хм...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Защо на нас българите, все някой ни е виновен

Мнение от acho.rs » 31 Юли 2023, 21:11

Моджо написа:Надай се :))
Бат ти Боко е пример за индивидуализъм както го разбира, бае ти Йордан. Държи се просташки, говори просташки, простак е и гледа себе си ,нали, останалите са му роби. И така нанайсе години. Ама явно това се харесва :))
В който и да е нормален свят / държава по моите разбирания след израза Тъпа Кърджалийска шунда още на другия ден ако сам не се махнеш ще те махнат за 24 часа. И с право.
Това също е показателно-отношението към жените. Тука има няколко човека /в момента се сещам за трима/ от пишещите често , за които жените са да мият чинии, да си гледат там работата и много, много да не се обаждат. Тия дома де, тия за клецане не треа са такиви..те треа са кифли , ахахахахаха. Или кат чуят трети пол или гей или нещо такова и се накъдрят от злоба. Ама ся..ко да са праи. Хетеро съм, некой да не рече нещо :ok: , не че ми дреме.

Аз си признавам, че съм от тези които са гласували преди бачи Бойко, но някъде след като реши да праща IT-тата да стават овчари, нещо ми подсказа, че макар да знае от къде духа вятъра, все пак е тотално изперкал.
Но дори ББ не е проблема - САЩ си имаха още по-голям дебил за глава, Англия си имаше Борис Джонсън и въпреки това UK още са 6тата по големина икономика в света а Intel, AMD, Qualcomm, Apple, Tesla, Google, Microsoft, Amazon не спряха с иновациите и постоянната си еволюция. Силициевата долина не спря да изумява с епохата технологични скокове ....а тук в някои теми, още ги водят за ..."кравари" :kuku:
Последна промяна acho.rs на 31 Юли 2023, 21:13, променена общо 1 път

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook