До Гърция с чужда кола

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 708
Регистриран на: 3.09.2009
Кара: 466,5 см3 на цилиндър
Мечтае да кара: Нормално

До Гърция с чужда кола

Мнение от don't be » 30 Авг 2023, 15:08

Колега, искам да отида до Гърция на почивка, но автомобилът с който разполагам е на баща ми с Немска регистрация. Знаете ли дали без негово присъствие спокойно мога да си мина границата и да се прибера обратно след седмица.
За милиони-няма закони.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1966
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: До Гърция с чужда кола

Мнение от barty » 30 Авг 2023, 15:11

Досега никой никога не ми е гледал документи на колата. Потенциален проблем е ако стане ПТП или друга случка.
:yes:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 802
Регистриран на: 16.07.2009
Пол: Мъж

Re: До Гърция с чужда кола

Мнение от driver69 » 30 Авг 2023, 15:12

don't be написа:Колега, искам да отида до Гърция на почивка, но автомобилът с който разполагам е на баща ми с Немска регистрация. Знаете ли дали без негово присъствие спокойно мога да си мина границата и да се прибера обратно след седмица.

Пълномощно, преведено от заклет преводач - иначе ако те спрат как ще докажеш, че колата е твоя, а не че "не е твоя и не те бърка тебе".
За гражданската и дали си вписан не знам, ама там е за инцидент по-скоро, че ще е неясно какво се случва.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 727
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: До Гърция с чужда кола

Мнение от Don_Diego » 30 Авг 2023, 15:13

Хубаво е да имаш нотариално заверено пълномощно когато пътуваш в чужбина с чужда кола :bchug:

Аз съм минавал с десетки различни служебни коли, никога не са ми искали, но веднъж да искат и да нямаш - проблем :lol:
Изображение

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3911
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: До Гърция с чужда кола

Мнение от Kroki » 30 Авг 2023, 15:13

Минавал съм със служебни автобус, пътна помощ, лични и чужди автомобили.
Досега проблем не е имало и не са ми искали пълномощно!
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: До Гърция с чужда кола

Мнение от DigitalExile » 30 Авг 2023, 15:20

Не искат пълномощно за да минеш граница, но стане ли ПТП, виновни или не, може да сте 100% сигурни, че ще поискат пълномощно и ако нямате ще ви ш...т и то сериозно :ok:
За лични автомобили говоря, за служебните е друго, обаче ако шофьора не работи в тая фирма в която е служебната кола пак да му е честито, иди доказвай че не си я краднал :ok:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 873
Регистриран на: 16.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е61 530xd, LCI

Re: До Гърция с чужда кола

Мнение от Anthony_J » 30 Авг 2023, 17:30

На границата нямаш проблеми, но спре ли те полиция по какъвто и да е повод (не е задължително да е ПТП), тогава ще го искат.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1532
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: До Гърция с чужда кола

Мнение от ildivvy » 30 Авг 2023, 18:39

Добре де, наличието на големия талон, примерно, не е ли доказателство, че колата поне не е крадена?
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4216
Регистриран на: 21.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: си Е65-цата.

Re: До Гърция с чужда кола

Мнение от ///M Power » 30 Авг 2023, 20:09

Anthony_J написа:На границата нямаш проблеми, но спре ли те полиция по какъвто и да е повод (не е задължително да е ПТП), тогава ще го искат.


Не е точно така на границата, последния път ме проверяваха яко на влизане в БГ, талони, паспорти, па гръка, па нашио, изредихме се всички пред тях да ни видят /аз жената и детето/. Та до колегата, вземи си пълномощно, 99% няма да ти трябва, ама тоя 1% ще ти стъжни живота.
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
- Mario Andretti

Потребител
Аватар
Мнения: 16
Регистриран на: 30.08.2023
Местоположение: София/Бургас
Пол: Мъж
Кара: G30 530i
Мечтае да кара: E31 850 CSi

Re: До Гърция с чужда кола

Мнение от hotblooded » 30 Авг 2023, 20:57

Досега на влизане/излизане в Гърция не са ми искали пълномощно (всъщност са ми искали само в Турция), но, както са казали колегите - нека баща Ви да ви упълномощи нотариално, и го преведете при заклет преводач.
Преди всичките тези неща, обаче проверете полицата за ГО - ако е вписано че ще я управлява само собственика, и стане ПТП - ще настъпите голяма мотика.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 873
Регистриран на: 16.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е61 530xd, LCI

Re: До Гърция с чужда кола

Мнение от Anthony_J » 30 Авг 2023, 21:13

Талон почти винаги искат, но пълномощно никога. Него го иска полицията, ако те спре някъде по пътя.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 684
Регистриран на: 8.08.2005
Пол: Мъж

Re: До Гърция с чужда кола

Мнение от carmanf1 » 30 Авг 2023, 22:01

Пълномощно, преведено и на английски.

99% няма да ти трябва, ама да си имаш, че тоя 1% да не ти прееве почивката.

Зависи на какъв ще попаднеш.

Преди 2-3 седмици, като ходих в Гърция сам с децата (без майка им), ония само паспортите искА. :lol:
Чаках малко и му викам, ето ти й декларацията от майка им. И той, ооо да, мерси :lol:

Ама на едно летище преди време, един реши нещо да се заяжда и ми иска, кво ли не.

Накрая му викам, искаш ли и акта за раждане на баба ми да ти дам, за да докажа, че съм нейн внук.

Той се засмя и вика аре давай :lol:

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1764
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: До Гърция с чужда кола

Мнение от BMW_POWER » 31 Авг 2023, 0:29

Много зависи на кого ще попаднеш. Аз и жената сме с (а и от :mhihi: ) различни фамилии и всеки път е различно. Както не са ни питали нищо, така и са питали хлапето да потвърди, че това е майка му. После винаги пада майтап, а тя дУе бузи :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3911
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: До Гърция с чужда кола

Мнение от Kroki » 31 Авг 2023, 8:11

Ние сме минавали без Л.К., без да се показва човека (спеше) никога не е имало драма. Успех!
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6214
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: До Гърция с чужда кола

Мнение от zvetiko » 31 Авг 2023, 9:39

Без нотариално заверено и легализирано пълномощно не става, освен, ако не искаш силни усещания. При вас е било наред, но при мен на влизане от Турция в Гърция искаха да ми разглобят колата, че съм бил карал наркотици. И на двете граници :D

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Jordana

Последни теми
Facebook