Как разпределяте времето си ?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 252
Регистриран на: 30.10.2013
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: '02 E46 325i
Детайли за колата: сива

Re: Как разпределяте времето си ?

Мнение от empar » 21 Сеп 2023, 13:49

In_Memoriam написа:
empar написа:но откакто имам дете това просто го няма в списъка. С разни ремонтни дейности из къщи също. Намираш човек, плащаш си и се заемаш с наистина важните неща.

Това също не е така, освен ако детето не го отглеждаш сам. Има варианти за всичко, върпос на желание и приоритети, другото са оправдания. А пък желание няма как да няма, когато това което искаш да свършиш друг ще го осере непоправимо и ще ти вземе парите :mhihi:


Детето го отглеждаме аз и жена ми, тук-там с помощ от тъщата. Full-time работим и тримата.
Да го захвърля на гледачка уикенда, да виси цял ден пред телевизора, че аз да сменя едно масло или да боядисам една стена? Ми, не! Не и аз.
Непоправимото осиране от всеки друг, сааамо моите златни ръчички могат, си е мироглед, който е плод да съвсем друга задълбочена дискусия. Намират се и кадърни механици и кадърни шпакловчици. А и да омажат нещо, нито железата, нито тухлите могат да компенсират уикенда в планината с мама и тате, от който след това ще му светят очите цяла седмица. :bchug:

Старши спамър
Online
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата
Пол: Мъж
Кара: Кон
Мечтае да кара: хората към оринджпилване
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки

Re: Как разпределяте времето си ?

Мнение от Top Gun Maverick » 21 Сеп 2023, 14:13

Човек може да се концентрира само върху едно нещо. Не забравяйте този факт когато пренареждане задачите.
Казва го човек, който понякога кара, говори по телефона(с ръка)взема пари и яде едновременно. :mhihi: Айде да кажем правил съм го това, но добре, че рядко ядях. :mhihi:
TNT написа:https://4eti.me/jabata/

:yes:

Много ми хареса това: "ако нямате жаба за изяждане, изяжте най-грозната". :mhihi: Между другото аз така правя.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Как разпределяте времето си ?

Мнение от Моджо » 21 Сеп 2023, 14:18

empar написа:
Да го захвърля на гледачка уикенда, да виси цял ден пред телевизора, че...

+1 Няма нищо по-важно от да съм си с децата. Ако некой ми каже, че да се занимава с железото/колата/мотора е по-важно за него мога само да го съжалявам.
Хм,хм...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6215
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Как разпределяте времето си ?

Мнение от zvetiko » 21 Сеп 2023, 15:38

Странен въпрос...Все едно да питаш как да побереш 10 литра вода в кофа от 5. Единственият начин е докато пълниш, да започнеш да разливаш извън кофата. Здравето, семейството, качеството на учене и работа, маслото на колата, шпакловката на стената- нещо ще изтече на боклука. Задай си приоритети според възможностите, всеки има различни, никой не знае какви са твоите и затова никой няма да може да ти отговори коректно.

Старши спамър
Online
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата
Пол: Мъж
Кара: Кон
Мечтае да кара: хората към оринджпилване
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки

Re: Как разпределяте времето си ?

Мнение от Top Gun Maverick » 21 Сеп 2023, 16:08

Последните два отговора изчерпват темата. Аз за мое нещастие не успявам да балансирам правилно спрямо жената и децата все още. Но му се вижда края.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Как разпределяте времето си ?

Мнение от alx » 21 Сеп 2023, 16:45

Kurtov написа:Въпроса е как да разпределя времето, което имам.
Защото то като работя 12 часа на ден и уча още 5 часа, нали се сещате, че колкото и да си дисциплиниран няма как да си смениш маншона на карето същия ден.


първото което трябва да направиш е да промениш нещо в горенаписаното- няма начин да работиш по 12 часа и да учиш по 5 и да функционираш. в момента съществуваш с време и енергия взети на заем които ще трябва да плащаш с лихвите след време.

нещата всъщност винаги са много прости- ако не ти стига времето - значи или трябва да правиш нещо по- малко време всеки ден или да намалиш броя на нещата които правиш. забележи, че не ти пиша да правиш нещата по- бързо - това никога не е решение и в дълъг план винаги е негатив.

като приоритети- никога не трябва да правиш компромис с най- важната инвестиция - тази във себе си. от там не намалявай учението. никога. значи ще трябва да намалиш работата и вместо да "смениш карето" се опитай да спиш повече. абсолютния минимум е 6 часа. абсолютния. съня е кумулативен и ако недоспиваш редовно ще си изпатиш жестоко рано или късно.

и така. 99% от неумението да си разпределяш времето е защото имаш прекалено много параметри/ неща да свършиш. няма как. намаляш броя на нещата които правиш, изпипваш си останалите и заделяш време да се грижиш за себе си. колкото- толкова. житейския героизъм/ спринт генерално не работи и се наказва по една или друга схема. умереното усърдие във времето (марантонско бягане) е пътя към сигурния успех.

напред и нагоре
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Как разпределяте времето си ?

Мнение от acho.rs » 21 Сеп 2023, 17:01

Kurtov написа:Въпроса е как да разпределя времето, което имам.
Защото то като работя 12 часа на ден и уча още 5 часа, нали се сещате, че колкото и да си дисциплиниран няма как да си смениш маншона на карето същия ден.

Без да те познавам, но на база добрите ми организационни умения ти казвам, че първо трявба малко по-реалистично да си водиш отчет на времето, защото:
- не работиш 12 часа на ден
- нито учиш по 5 часа на ден
Като започнеш да си записваш кое колко време отнема, да си прав прецизна организация кое кога и да си запълваш "дупките " във времето със реални дейности,а не да се заблуждаваш че 17часа на ден си активен - тогава ще видиш че винаги има как.
Самият процес на учене трябва също да се организира . Ученето не е да зубриш като луд . Усвояваш знания само когато си 100% фокусиран. След това зависи какво учиш , но трябва да се записват планове по които после може бързо да минеш и да си припомниш цялото съдържание .

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1311
Регистриран на: 9.07.2010
Местоположение: София
Кара: на 0.6

Re: Как разпределяте времето си ?

Мнение от In_Memoriam » 21 Сеп 2023, 17:02

empar написа:Детето го отглеждаме аз и жена ми, тук-там с помощ от тъщата. Full-time работим и тримата.
Да го захвърля на гледачка уикенда, да виси цял ден пред телевизора, че аз да сменя едно масло или да боядисам една стена? Ми, не! Не и аз.
Непоправимото осиране от всеки друг, сааамо моите златни ръчички могат, си е мироглед, който е плод да съвсем друга задълбочена дискусия. Намират се и кадърни механици и кадърни шпакловчици. А и да омажат нещо, нито железата, нито тухлите могат да компенсират уикенда в планината с мама и тате, от който след това ще му светят очите цяла седмица. :bchug:

Значи имаш двама човека, на които да разчиташ, когато искаш или трябва да свършиш съответната работа. Отделно предполагам, че детето си ляга преди теб. Вместо да правиш каквото правиш всяка вечер (масовката къркат и гледат риалитита, надявам се не си от тях) със сигурност може да се отдели това време за нещо различно . Неслучайно споменах приоритети, а как ти избираш да балансираш между тях си е лично твоя работа. С Моджо малко го избихте на драма. Не само вие имате деца и хобита, затова не ги приемам тия аргументи.

п.с. За добрите майстори всеки е чувал, но никой не ги е виждал :mhihi: Да не влизаме в тая тема.
Изображение

ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 802
Регистриран на: 16.07.2009
Пол: Мъж

Re: Как разпределяте времето си ?

Мнение от driver69 » 21 Сеп 2023, 17:36

Времето на всички е 24 часа на ден.
Ако работиш 12 часа на ден, явно не е интелектуална работа - плюсът ти е, че там не мислиш грам и не носиш нищо вкъщи.
Учиш 5 часа на ден - не знам какво учиш, но си направи сметка колко време ти е нужно, за да започнеш да прилагаш наученото - някак не е добре да чакаш да си много добър физик-теоретик, преди да кандидатстваш за работа, а през това време да питаш хората литра или лева са имали предвид.

Лично аз приоритизирам близките хора, достатъчно малко са, след като няма нужда от мен там - налице е работа, където да се развивам колкото ми душа и акъл иска. И ако си помисля за минутка, че съм станал достатъчно добър, че да съм едва ли не незаменим, си промням притчата за вълка, дето изкачва планината, и онзи на върха. alx имаше много хубав лаф за шлифера на Бог - ако иска, ще го сподели отново, остави ми драскотина в паметта.
Следващото нещо е да знаеш какво и защо правиш - случвало се е 6 месеца да спя по средно 40-45 часа на седмица, но знаех защо и докога го правя. След това си наваксах с хубавите преживявания и почивката. Имай го предвид. Не може да очакваш, че това, което можеш да правиш инцидентно, е правилото и ще ти се получава винаги.

И последно, но не по важност - давай си възможност да кажеш не и да осъзнаваш кое е важно в дългосрочен план - бах тез ламарини, дето трябва им робувам и да отделя 4 часа от уикенда си, щото можело майсторът да не се справи добре. По-добре да работя така, че да не ми пречи да си занеса ръждилника в хубав сервиз, а свободното време да си е за мен - без значение дали ще отида при някоя златотърсачка или ще показвам на децата си Копривщица. След години никой няма да те пита дали гарнитурата на клапаните ти е била сменена читаво или е сълзяло масло и е трябвало да отидеш на втори майстор, но ще си спомнят как са гледали Плевенска епопея и са запомнили смислени неща за живота.

Успех!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 251
Регистриран на: 14.01.2022
Местоположение: Шумен
Пол: Мъж
Кара: Сеат Толедо 1.8 20V AGN
Мечтае да кара: Елинор :)

Re: Как разпределяте времето си ?

Мнение от Ивайло Димов » 21 Сеп 2023, 17:41

Така като се замисля на малко места има 12 часов работен ден ..........законно разбира се ,или бачкаш на две места 8 + 4 или нещо свързано с дежурства на смени денем и нощем .В държавния апарат това са МВР,Спешна помощ ,гражданска защита ,Министерство на правосъдието по местата за лишаване от свобода и следствените арести .В частния сектор тва са охранителните фирми и в някои производства .Автора да каже какво точно работи и какво учи ,за да се види къде има опции за пренареждане .Висшето може да се завърши и задочно ,а не редовно

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 684
Регистриран на: 8.08.2005
Пол: Мъж

Re: Как разпределяте времето си ?

Мнение от carmanf1 » 21 Сеп 2023, 17:44

alx изчерпа темата. Напълно съгласен.

Само да добавя, ако работиш 12 часа и учиш 5 часа на ден - нищо не правиш, ама нищо.
Нито научаваш нещо както трябва, нито работиш, както трябва.

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 30.11.2007
Кара: F90
Мечтае да кара: 507

Re: Как разпределяте времето си ?

Мнение от Spunky » 21 Сеп 2023, 18:31

Kurtov написа:Здравейте.
Имам трудности с разпределяне на времето си.
Вие как го правите, ако въобще го правите ?
Аз искам след като започна нещо, да го довърша и след това друга задача, за мен това е логично.
Така се фокусирам и нещата ми вървят.
Но обикновенно не остава време за другата задача.
В момента трябва да уча, да работа, да отделям време на семейството си, да върша къщна работа и все нещо изостава.
Както казват старите хора, "две дини по една мишница не става", но пък така изостават другите неща.
Дайте съвет.


Най-важно е машинарията да е наред:
Спане - следя го и максимизирам. Ако през седмицата не съм спал хубаво по около стабилно 7-9 часа, наваксвам, като гледам да е ежеседмично.
Хубав старт на деня, навън и на слънце, същото с приключването на деня.
Добра диета, пиене много рядко и някакви упражнения и кардио, ако ще и за 30 мин да е.

Самите задачи ги разбивам на няколко стъпки и ги правя по различно време/дни. Първа стъпка е приоритизиране на задачите за седмицата и правене на календара. Това е и първата стъпка за всяка задача, да отиде на календара и тоя етап е приключен. Отмяташ го и си взимаш допамин дозата. Втора стъпка е да се фокусирам като и дойде времето, като това е проучване фаза и тогава знам, какво трябва да делегирам и на кой. Когато дойде времето за фокусирана работа върху проблем, всичко отива на безшумен/необезпокояван режим. Ако трябва си оставям телефона в колата. Максимума ми на блок фокусирана работа е 90 мин. Има и разни трикове как да се фокусираш.

След работа, се изключвам веднага мислено от това и така до сутринта след протокола за след ставане. Това е време за декомпресиране, семейство и приятели и е почти толкова важно, колкото спането.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 152
Регистриран на: 1.02.2019
Кара: на пост и молитви

Re: Как разпределяте времето си ?

Мнение от Вуйчо » 21 Сеп 2023, 18:33

Всеки бленува това, което няма. В случая ти си преангажиран и на теб ти липсва свободно време за безделие, лентяйство. Но повярвай ми, това (да имаш много свободно време и да се чудиш какво да правиш) също омръзва. Оценявай това което имаш ТУК и СЕГА, колкото и смотано, гадно и безсмислено да ти се струва, радвай му се. То няма да е вечно, за добро или лошо. Всичко е преходно. Слушай музика докато работиш, докато учиш, докато си със семейството си - музиката е магия, с нея живота е по-приятен.

Но не пречи да си направиш равносметка ала, от тази 12 чава работа, получаваш ли желаните пари/възнаграждение и приятна ли ти е или ти е стрес/неприятна? Тези 5 часа учене, наистина необходими ли са и имат ли перспектива? Това семейство (ти си знаеш какво и кого включва то) прави ли те щастлив и мирен и спокоен, вдъхновява ли те?

В смисъл... въпросът не е в това дали си тотално зает през деня/времето и не може да вдигнеш глава, а дали си удовлетворен /щастлив от този факт. Защо ако не си... вариантите са два. Или се примиряваш, че си поредния нещастник в буквален смисъл на думата или почвай да елеминираш/променяш едно по едно нещата, докато накрая не стигнеш до заключението, че всичко е много относително, щастието е утопия, мирът и хармонията са илюзия и всичко генерално е безсмислено и отново ще си нещастник, но поне ще си опитал да промениш нещо. Ще бъдеш живял. :bchug:
Изображение

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1764
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Как разпределяте времето си ?

Мнение от BMW_POWER » 22 Сеп 2023, 2:45

Какво е общото между Леонардо да Винчи, Нютон и Айнщайн? Всичките са имали по 24 часа на денонощие. Най-важен ти е животът. След него здравето и семейството. Всичко друго е след това. Недей лишава децата си от внимание. В един момент ще ги погледнеш, но те ще са пораснали и излетяли. А ти няма да си го забелязал. По никакъв начин не можеш да върнеш моментите, в които не си бил до тях и си им липсвал.

Енигмата, ти си бил мноо дърт бе :shock:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1599
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Как разпределяте времето си ?

Мнение от Jordana » 22 Сеп 2023, 7:50

За да стига времето най важното е човек да е позитивен към битието си и в добро състояние на духа .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook