Внос от български дилър от Германия

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 742
Регистриран на: 7.01.2007
Пол: Мъж
Кара: X3 G01 LCI 30e

Re: Внос от български дилър от Германия

Мнение от Rainbow » 29 Сеп 2023, 13:41

Явно са дигнали комисионната. Преди беше нещо от рода на 5% и пак си плащаш докарването, та на кола 100к идваше към 7к, което при наличие на Low cost flights по 50-100 лева, малко обезсмисля процедурата :lol:
Изображение
Бившето возило: E92 335i, 2007, ръчни, 396 whp, 639 nm, 100 октана
Mfactory helical LSD, ST XA Coilovers, H&R sway bars, M3 control arms, D2 BBK 356mm floating + RLS29/Yellowstuff + Goodridge, 313 Performance 19" / 2Forge ZF1 18", OEM turbos
JB4 + Rev3, MHD JB4 BEF, BMS Clutch stop, Custom catless dоwnpipes, VRSF 7" FMIC, VRSF CP + Tial BOV, VRSF OEM Silicone inlets + OCC, Yokohama AD08R, BMS CDV

Потребител
Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 1.12.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Внос от български дилър от Германия

Мнение от force10 » 16 Ное 2023, 10:26

Някой може ли да ми препоръча проверен човек или фирма за доставка на автомобил от Германия?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Внос от български дилър от Германия

Мнение от don_gori » 03 Апр 2024, 9:12

Колеги дайте съвет как ще мине покупка на кола от Германия най-леко и безпроблемно ?
Харесал съм кола от тук - https://gebrauchtwagen.bmw.de/nsc , това до колкото разбрах е един сайт който обединява обявите на бмв представителствата на едно място. Вече всяка кола си пише кой я продава и информация за него.
Звънях на нашите дилъри и само от Ауто Бавария откликнаха на идеята да се купи кола от там, да се докара и обслужи от тях и да продължа да си имам гаранция на колата и тук към тях, понеже колата е с активно BMW Premium Selection. Условието беше единствено обявата да не е от автокъща, а от официално представителство, таксата е около 10% от стойността на колата.
Мкар ми отказаха, остана единствено в Дару Кар да се обадя.
Втория вариант е да купя колата през някоя фирма за внос на коли от чужбина, но там имам някакви резерви и притеснения.
Третия вариант е да си пусна 2 дена отпуск и да отида на място да си взема и докарам колата. Тук ме притеснява момента с документите и дали ще успея да се оправя :dunno: понеже си нямам никаква представа какво трябва да ми дадат от там, какви номера да изкарам и т.н.
И тук възниква въпроса ако взема гаранционна кола от там, дали ще ми признаят тук гаранцията и в кое представителство ?
Насреща съм за всякакви съвети :yes:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Внос от български дилър от Германия

Мнение от DigitalExile » 03 Апр 2024, 9:38

Трябва да питаш представителството какви документи ще иска за да признаят гаранцията.
Повечето Марки искат от пиле мляко, на Корейците листа е дълъг с 12-13 точки за признаване на гаранция.

Относно доставка и оправяне на документи - https://www.facebook.com/7CarsBG

Малко клипче за инфо : https://www.youtube.com/watch?v=avNeDqn74MQ

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Внос от български дилър от Германия

Мнение от Top Gun Maverick » 03 Апр 2024, 10:18

Със супер малко английски ще се оправиш супер лесно. Дори нищо да не знаеш, процедурата там е проста и лесна, продавача ще те заведе за транзитни, там имаш ходене в техния кат пак с продавача и после за транзитки, които обикновено са в някоя барака близко до тоя така наречен кат. Общо взето те вълнува от тук като тръгваш само колата са има валиден ТЮФ, другото се прави лесно и на място. Не, че и ТЮФ не може да изкараш, но си е малко време и има шанс някоя гума да не е в час и са те върнат да сложиш две нови.

Вече за признаване на гаранция идея нямам.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Внос от български дилър от Германия

Мнение от TNT » 03 Апр 2024, 10:22

За Ауто Бавария също имай 2-3 наум. Аз лично не искам да влизам там по никакъв повод :dunno:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Внос от български дилър от Германия

Мнение от TheDriver » 03 Апр 2024, 10:40

За гаранцията нищо не мога да кажа.

Аз сега се прибрах от Германия с кола на ход без да знам немски(знам само някакви супер базови неща). Оправих се благодарение на две неща:

- Добра предварителна подготовка с помощта на фирма/човек който се занимава с това
- Съдействие от продавача за прехвърлянето в техния КАТ - "Зустеле"

Аз купих колата от частен продавач в малко градче(направо село), което е възможно най-лошият вариант по отношение на езика. Продавачът знаеше английски колкото аз немски :mhihi: , но предварително знаеше какво ми трябва и го обесни на лелките в техния КАТ. Вероятно и без тази помощ ще стане, но лелките доста ще се изнервят докато те насочат какво точно трябва да се прави.

Ако продавачът е дилър в голям град(ако е град с нискотарифни полети е още по-лесно) става по-лесно. често знаят английски и съдействат за документите. Или наемат външна фирма да уреди нещата. Има едно голямо, НО обаче - всички дилъри с които опитвах да направя сделка бяха крайно несговорчиви и не съдействаха за предоставяне на снимки и информация. Всички искаха предварително записване на час за оглед и не гарантираха, че прехвърлянето ще стане в същия ден. Много Зустелета също искат предварително записан час. Т.е. покупка от дилър може да е и много лесна, но може и да те забави с ден, два.

На мен докарването ми излезе 1300лв със всичко(сега ако ида вероятно 1000-1100). Отне ми 3 дни - пътуване натам и спане в хотел, прехвърляне и пътуване до Унгария, пътуване Унгария-София. Аз не спах в хотел в Унгария - дремнах 2 часа на една бензиностанция. Пътят общо е 20-24 часа, което с времето за прехвърляне в КАТ стъпва на около 30 часа будуване, ако ти се виждат много си предвиди спане в Унгария в хотел.
Пътува се Германия, Австрия(винетка), Унгария(винетка), Румъния(винетка + такса Дунав мост), България(винетка). Сърбите не пускат даже и с червените транзитни номера(т.е. пускат но искат плащане на мито или рушвет, в моя случай 260евро, но за по-скъпа кола е повече :mhihi: ) Пътят през Румъния и Северозападна България е драстично по-дълъг и неприятен и с много чакане по границите.

Ако се решиш на този вариант ми пиши, ще ти дам подробности.
Последна промяна TheDriver на 03 Апр 2024, 11:29, променена общо 1 път

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Внос от български дилър от Германия

Мнение от Don_Diego » 03 Апр 2024, 10:54

Аз също взех кола от Германия с "помощ от приятел" там. Колата беше от частно лице, което не искаше да продава на чужденец и искаше сумата за колата кеш...все усложнения за сделката, но се случи в крайна сметка :lalala:
Аз пътувах през Сърбия и ме "чукнаха" 20Евро на влизане задето номера на колата беше на името на моя познат, не ги впечатли че имам договор за покупката на колата от него :lol: . Сега явно са променили нещата

Относно гаранцията - ако е премиум селекшън май си се дава от конкретно представителство, не съм сигурен че важи за цяла Европа. Трябва изрично да провериш! Ако колата е още гаранционна - тогава няма грижи, където и да си ще ти я уважат защото тя си е от производителя
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Внос от български дилър от Германия

Мнение от don_gori » 03 Апр 2024, 10:56

Благодаря за включването колеги :yes:
7cars ги следя във фейса и ще ги проуча по-обстойно. Офертата им изглежда доста добра - общо около 2000лв за всичко, а ако ходя с моя кола + 1 човек само транспорта ще излезне 1600-1700лв минимум + нощувки, храна и т.н. ... отделно разправии с номера и т.н. :dunno: Другия вариант в който ще спестя от гориво и човек е да си хвана самолета и да се оправям сам, но май не си заслужава цялата дандания за едни спестени 500-1000лв.
@TheDriver много изчерпателно и позлено инфо :yes: Искам да те попитам избора на кола от къде го прави (смисъл сайт, човек там или друг вариант) ? Аз основно гледам в сайта, който дадох + като харесам нещо отварям сайта на продавача и оглеждам и там какво продава. mobile.de изобщо не съм го отварял :dunno: Сигурно имат и други (местни) сайтове от които може да се търсят.
Иначе от тази обява нали крайната цена е €32,339.99 ?
https://gebrauchtwagen.bmw.de/nsc/Fahrz ... ckage:true
Понеже вчера от Ауто Бавариа останаха доста изненадани как има под 70к 3та серия с този мотор и екстри и на такива км :D

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Внос от български дилър от Германия

Мнение от DigitalExile » 03 Апр 2024, 10:59

Don_Diego написа:.... Ако колата е още гаранционна - тогава няма грижи, където и да си ще ти я уважат защото тя си е от производителя



99% съм сигурен че това не е вярно. Просто не съм сигурен за BMW.
Иначе горното не е вярно за цялата VAG група, т.е Еуратек, Порше София, Аутотехника. Също не важи и за корейците Kia,Hyundai.
Искат се 1 куп документи за да признаят гаранцията в България.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Внос от български дилър от Германия

Мнение от TheDriver » 03 Апр 2024, 11:09

Don_Diego написа:........
Аз пътувах през Сърбия и ме "чукнаха" 20Евро на влизане задето номера на колата беше на името на моя познат, не ги впечатли че имам договор за покупката на колата от него :lol: . Сега явно са променили нещата

..........


Изобщо не ги интересуваше какви документи имам и че колата е на мое име в немския талон :mhihi:
Първият митничар му се спеше(3 през нощта) върна ми личната карта и вика "бегай бърже" :mhihi:, колегата му обаче мерна транзитния номер и удари един спринт около кабинката, за да ме спре - "ооо брато ти си броил ойро в Дойчлан и на нас нещо треба" :mhihi: Аз бях готов да им дам до 50 евро подкуп, с 260 ме загубиха тотално и обърнах към Арад.
В крайна сметка може аз да съм извадил лош късмет, но е факт, че там ситуацията е несигурна и може да направят проблем, особено на по-скъпа кола при която е "броено повече ойро". :banghead:

@TheDriver много изчерпателно и позлено инфо :yes: Искам да те попитам избора на кола от къде го прави (смисъл сайт, човек там или друг вариант) ? Аз основно гледам в сайта, който дадох + като харесам нещо отварям сайта на продавача и оглеждам и там какво продава. mobile.de изобщо не съм го отварял :dunno: Сигурно имат и други (местни) сайтове от които може да се търсят.
Иначе от тази обява нали крайната цена е €32,339.99 ?
https://gebrauchtwagen.bmw.de/nsc/Fahrz ... ckage:true
Понеже вчера от Ауто Бавариа останаха доста изненадани как има под 70к 3та серия с този мотор и екстри и на такива км :D


Имам нулев опит с такива по-скъпи и нови коли и не мога да съм много от полза. :dunno:

Аз гледах коли основно в Холандия/Белгия и Германия заради спецификата на това което търся. Autowereld.nl, Autotrader.nl, mobile.de, autoscout24. Работих с човек, който се занимава с това и срещу 350лв. съдействаше за обмена на информация с продавачите, и проверката на немските документи, снимки и т.н. Принципно услугата включва той сам да провери и подготви всичко на база на критерии зададени от мен, но аз исках да участвам в процеса и исках аз да си я видя на място.

В твоя случай 7cars са по-добрият избор ми се струва. Вече ако държиш да идеш на място, както аз държах, е друга ситуацията, но предполагам, че и за това съдействат.

П.С. Фирмите имат достъп и до сайтове за търгове на коли. Иманно от там им идват повечето коли на 7cars. Ти също можеш да се регистрираш в тези сайтове, но трябва да имаш фирма или просто да ползваш фирмата на приятел. При търговете обаче има специфики с които не съм запознат, по-ограничен си откъм време за проверка на колата и има документи и такси които не са ми ясни на мен. Аз лично без посредник не бих се пробвал на търг :dunno:

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Внос от български дилър от Германия

Мнение от Don_Diego » 03 Апр 2024, 12:16

DigitalExile написа:
Don_Diego написа:.... Ако колата е още гаранционна - тогава няма грижи, където и да си ще ти я уважат защото тя си е от производителя



99% съм сигурен че това не е вярно. Просто не съм сигурен за BMW.
Иначе горното не е вярно за цялата VAG група, т.е Еуратек, Порше София, Аутотехника. Също не важи и за корейците Kia,Hyundai.
Искат се 1 куп документи за да признаят гаранцията в България.


В момента имаме 3бр гаранционни Audi A5, купувани от търгове на Адеса... правили сме гаранционни ремонти без да даваме никакви допълнителни документи. В системата си им излиза, че са гаранционни до 23-24-25та година според зависи какво е взимано за всяка кола и гаранционни неща ги отстраняват без хън-мън :lol:
Мерцедеса ми с немските номера също го правиха гаранционно без да се обясняват :dunno:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 9.04.2015
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Внос от български дилър от Германия

Мнение от E30driver » 03 Апр 2024, 13:49

Купувахме преди няколко години Премиум Селекшън на 1 година от БМВ дилър в Германия. Никакъв проблем, всички документи, транзитни номера и застраховки ги осигури дилъра. Единствено не става за един ден. Първия ден платихме мисля 1000 евро капаро, наредихме банков превод от България. Тъй като тогава още нямаше СЕПА (система за бързи преводи в Евро) отне един ден да се потвърди превода. Ако не се лъжа понеделник сутрин тествахме колата и вторник късен следобед тръгнахме към БГ без да се занимаваме с никой освен с дилъра. От цената не ни свали нищо, един друг в същия град предложи 500 Евро надолу, но ни хареса цвета. Големите дилъри не приемат плащане кеш.

Минахме през Сърбия, никакъв проблем не са ни правили с транзитни номера и рушвети не сме плащали но не мога да гарантирам. В Ауто Бавария след време му смениха някакви неща по гаранцията, но не съм запознат, това трябва да се провери с тукашните дилъри.

Живял съм там и говоря немски но и с базов английски става при официален дилър. Според мен процесът е супер лесен. Единствено не съм сигурен дали някой БГ застраховател ще се навие да направи каско преди колата да е пристигнала в БГ. Ние нямахме, но всеки сам си решава.
Последна промяна E30driver на 03 Апр 2024, 14:24, променена общо 1 път

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Внос от български дилър от Германия

Мнение от TNT » 03 Апр 2024, 13:54

Сърбите от 1 година някъде имат такса за автомобили с транзитни номера, май е точно тази 260 евро. Влезнем ли в Шенген и оправят малко пътищата по пътя през Румъния, ще им поизбяга схемата с таксичките, които събират.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Внос от български дилър от Германия

Мнение от TheDriver » 03 Апр 2024, 14:24

Доколкото ги разбрах става въпрос за някакъв регламент, според който всяка кола с транзитни номера се третира като внос в Сърбия и се дължи мито на база покупната цена по договор.

Регламентираният рекет са едни схемаджий по бутките за "Putarina", който предлагат издаване на документ с който гарантират, че ти ще минеш транзит през страната. А го гарантират като ти казват, че с теб ще се качи един тюфлек да пътува до границата с България :shock: . Тяхната такса беше над 300 евро по спомен за тази "услуга".

И вече самите митничари пускат срещу подкуп, като в моя случай 260 евро ми гарантираха безпроблемно преминаване и на Сръбско-Българската граница. Иначе ги устройваха 50 евро, за да ме пуснат в Сърбия, но не гарантираха за "колегите" от другата страна. :banghead:

Заобикалянето добавя едни 6-10 часа(като километри разликата не е драстична, а като гориво е почти 1 към 1 защото се кара бавно), но поне знаеш какво следва и не разчиташ на думата на някакъв корумпиран митничар.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Exclusive89

Последни теми
Facebook