Неуредиците в България и какво можем да направим за тях

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 802
Регистриран на: 16.07.2009
Пол: Мъж

Неуредиците в България и какво можем да направим за тях

Мнение от driver69 » 27 Ное 2023, 15:08

Пускам тази тема с идеята всеки да сподели с каква неуредица се е сблъскал наскоро, как я е преодолял и какви са работещите механизми за справяне.

Тема за мрънкане и изпускане на пара.

Да започна аз - последно се сблъсках с НКБ, но предполагам е валидно и в много други населени места и здравни заведения.
Доктори, вършещи си работата маскимално добре спрямо материалната база, условията и т.н. и медицински и немедицински персонал с неоправдано високо самочувствие, които се караха на пациентите. Не бях там за много спешно състояние, но видях как медицинска сестра се кара на млади хора, довели майка си (над 80 годишна) след упътване от 112 как тя "не е за там, то си личи отдалече" и абсолютно никакво нормално човешко отношение. В контраст, дежурен доктор обърна внимание на жената и я приеха за изследвания. Според мен бабата мед сестра си е недоклатена и недоволна от живота достатъчно, но се радвам, че не ставаше въпрос за мен и се замислих - какви действия биха имали последствия за агресивен/не обръщащ внимание медицински персонал?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Неуредиците в България и какво можем да направим за тях

Мнение от bum_bum » 27 Ное 2023, 18:20

Дядо ми преди години го караме в Бърза помощ с инсулт. Оная вика- това е паркинсон, прибирайте си го. Сутринта нямаше паркинсон, а вечерта вече се разболя нали.. А при инсулт са важни първите часове за възстановяването. Ма той понеже беше на 80 години да мре нали, че да не ни разваля седянката.

В същото време друг дядо на същата някъде възраст го хвърлили на една количка, а той видимо си заминава вече. Жена му седи до него, плаче и се моли. Обяснява на докторите, че човека е бил 40 години лекар също в Бърза помощ. Не, че на някой му дремеше. Казах и тогава на оная патка - е, погледни го човека, който сте го зарязали там. Питах я тая дали иска след 20 години тя да е на мястото на тоя дядо и дали би и било приятно. Не ме разбра явно.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1966
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Неуредиците в България и какво можем да направим за тях

Мнение от barty » 28 Ное 2023, 7:02

Според мен, основите на държавата са разрушени и вече е почти невъзможно да се възстанови държавата.
Силно гражданско общество, спазване на законите, полиция, съд и прокуратура на място, възпитание и култура в семейството са едно добро начало.
:yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 107
Регистриран на: 8.07.2021
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е83 05, К25 06

Re: Неуредиците в България и какво можем да направим за тях

Мнение от NiksGS » 28 Ное 2023, 8:17

Преди 2г моята баба беше в Пирогов, мога да потвърдя, че отношението беше същото. Разполагам с информация за ден, час на постъпване. Ако някой иска може да провери кой я е приел, какво е направил, сигурно нещо ще излезе, но на никой не му дреме. Не излезе жива.
Всичко е, защото докторите взимат безумно големи заплати, персонала там е на минимума, като количество, като заплати и т.н.
Медицинските заведения са търговски дружества, Защо?
Идиотщината е в промишлени количества и навсякъде. Колкото почистиха пътищата преди 2 дни, толкова е свършената работа във всяка една институция. Основната цел е да се усвоят едни пари, а после резултата, ще се оправдават някак, нали няма да връщат вече усвоеното. Или поне никой няма да ги накара...
Не съм песимист, гледам напред, ама какво положително да видя и в коя посока?
Ultimate Riding Machine

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 367
Регистриран на: 19.11.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: Е36 318i
Мечтае да кара: На челна стойка.
Детайли за колата: И умишлено надрана пак е красива.

Re: Неуредиците в България и какво можем да направим за тях

Мнение от ceco_kd » 28 Ное 2023, 9:29

barty написа:Според мен, основите на държавата са разрушени и вече е почти невъзможно да се възстанови държавата.
Силно гражданско общество, спазване на законите, полиция, съд и прокуратура на място, възпитание и култура в семейството са едно добро начало.
Така е! И? Резултатите няма да закъснеят, но ще минат поне 10 години, да не казвам 20. До тогава мен няма да ме има и не ми дреме какво ще става тогава. Така мислят трябва да ти кажа поне 80% сигурно от хората. Гледат да се накльопат вечер пред телевизора, да цъкат у фейса. Събота и неделя барчета и кръчми и лайф'с гууд.....викаш силно гражданско общество, а?
Правил съм си експерименти много да видя в едно малко общество каквото е една етажна собственост. Някакъв боклук попаднал незнайно как във входа може да си стои там докато не дойде ден за чистене и чистачката не го изхвърли. Развален асансьор никой не се обажда цял ден да подаде сигнал към асансьорния сервиз. Неограничени планове за разговори, а никой не е звъннал. Ходят по фитнес зали да вдигат незнам си колко килограма желязо, а да направи едно повторение клек с боклуче 200 грама не искат. Защото не е тяхно, а и да е не им дреме. Важното е зад вратата си като влезе да е чисто, а отвън ....квото такова, но пръстта си не мръдват. Сори за отклонението. И тъй като доста хора засегнаха спешна помощ. Аз имам опит и горчив и сладък. Преди години с дъщеря ми като беше малка никога не сме чакали и са ни приемали дори да не е бил особено спешен случая(забит кърлеж). Сега вече 10 години по-късно падане на дупе и тъй като преди 4 години си счупи опашната кост веднага в спешното и доктора защо не сме били отишли при личната. Сър, тя да не е ортопед като вас и да може да установи има ли сериозна травма отново или да има хора по улиците, а? Та с докторите е много зле работата и ще става само по-зле. Жалко, че има и единици, които въпреки парите си все пак не са забравили и това , заради което са се захванали с тази професия, но......са много малък процент и от там всички страдат.

Изпратено от моят SM-A725F с помощта на Tapatalk
Карам бавно! Стигам Бързо!

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Неуредиците в България и какво можем да направим за тях

Мнение от zAcK » 28 Ное 2023, 10:01

Здравеопазяването в БГ е МЕГАПОМИЯ!!!

Ходя навсякъде с родителите и тъстовете, щото иначе ги правят на маймуни!!!
Няма да ви казвам майка ми в какви условия я настаниха в първа АГ болница, щото само там намерихме свободен лекар за операция :censored: :censored: :censored:
Одеалата бяха 40-50 годишни, от тия старите вълнените от казармата! Леглата от ония с тръбите и пружините и т.н. Това миналото лято.
Да не говорим, че тоя, дето я оперира не мина после един път на визитация, та ходих да го моля, да я прегледа, обясни и т.н. :censored: :banghead: :banghead:

Преди няколко години си разрязах зверски крака. За късмет пред входа имаше линейка по друг случай, та ме откара в Пирогов.
Зашиха ме касапската и докато лежах слушам някаква сестра, бутаща възрастна дама на количка - "Що си такава свиня, много тежиш да ти се невиди". И после някакви псувни... :censored: :banghead: :banghead: :banghead:

Тъста и него го водихме при някакъв професор - ония му намери паркинсон. После изследвания, щуротии, един куп пари. Лежа там до КАТ в Свети Наум, пак щото тоя професор каза и накрая нищо.
Било от някакви хапчета дето взимал, нямал паркинсон, установи една млада лекарка :censored: Хапчета, предписани от друг титан на мисълта...
Да еба и професорите - пътеки, кинти, източване е всичко... А ти се гърчи на произвола и кот такова...

P.S. Казвал съм го - това не е държава и това не е народ! Тия приказки, как българите били гостоприемни, добри и т.н. СА СКАПАН БУЛШИТ! :banghead: БГ е едно огромно ЛАЙНО, превърнато в сметище от населяващите го...
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Неуредиците в България и какво можем да направим за тях

Мнение от alekangg » 28 Ное 2023, 10:25

Аз се чудя защо е пусната тази тема.
Ако е пусната за как е еди къде си по света бих го разбрал.
Всеки от нас е виждал не веднъж и дваж от близо и лично кое как е, било то болници, училища, институции и т.н.

Тук винаги е било едно и също, смрад и мизерия, от тротоара пред вас, до болницата. Няма значение колко милиона има всеки, а хората са минимум 10 пъти по-богати спрямо 25 години, обаче разлика няма и няма да има, ако ще да станат още 10 пъти по-богати след 20 години.

Един поглед над сгради като от гетата по света, но в квартали където най-евтиния имот е 100к евро е остатъчен.
В други квартали, уж престижни, обаче е същото, някоя лъскава сграда до пропаднала друга сграда, път и тротоар леш, ако има де.

Болниците са ми любимите, там всичко се прави за пари, ама само за пари. Никой не го ебе какво ще се случи с пациента, важното е да се вземат парите, по един или друг начин и това да не спира за в бъдеще.

Понеже и аз съм се сблъсквал с докторите, на които имах доста вяра особено в София, ами всичко е пълна нула.
Извода ми е, че ако не ти е първи приятел и да е добър едновременно, няма надежда.
Дори само едното нещо, ако не е налице, се гори.

Любимата мантра е, как българите от чужбина идват да се лекуват тук, ама за какво е тънкия въпрос.
За някакви по-обикновени неща, за които се чака много навън. Още не съм чул да си идват за тежки болести и операции, ама необратно постоянно чувам да ходят, било Турция, Германия, Израел и т.н.

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Неуредиците в България и какво можем да направим за тях

Мнение от Top Gun Maverick » 28 Ное 2023, 10:47

И аз се чудя. Да не говорим, че тия неща сме ги писали в много други теми.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 684
Регистриран на: 8.08.2005
Пол: Мъж

Re: Неуредиците в България и какво можем да направим за тях

Мнение от carmanf1 » 28 Ное 2023, 11:33

Ясно е, че все още сме в ебати казана - българския казан, ония там в ада. И всички знаем, що няма пазач на тоя казан.

Правилното възпитание на децата вкъщи, с реален пример всеки ден, е най-доброто, с което можем да започнем, за да си оправим бакиите в България. Те са бъдещето ни.

Не само да се говори на децата, трябва и да виждат правилния пример вкъщи. И не само от тате и мама, а и от цялото, по-широко роднинско обкръжение.
Аз съм виждал неправилни неща в отношенията на моите родители с децата ми и им го казвам, не като укор, а като съвет, как е правилно по отношение възпитанието на децата. Не се сърдят грам, приемат спокойно съвета и се коригират.

Както и те мен са ме коригирали понякога, в подхода към децата ми - приемам съвета и коригирам. Приятели също са ме коригирали. Безгрешни хора няма, важното е да се учим и усъвършенстваме всеки ден. Децата попиват от нас всичко

После идва социалната среда, първо в детската градина, после в училище и т.н. Което е по-трудната част ... щот не зависи само от нас. Ти си му давай правилния пример на детето вкъщи, ама като види в училище кво става и си му оказва влияние. Но това по никакъв начин не е спирачка, просто усилията вкъщи трябва да са още повече.

Като ги видиш някои от родителите по родителските срещи кво чудо са, за къв селяндур говорим, не е истина направо кви хора има. Какво да е детето му.

За щастие, моите наблюдения са, че ганьо селяндура стават все по-малко. Дано съм прав.

И един пример от вчера. За пореден път моя големия се сбил и аз пак в дирекцията. Там съм им абонат отдавна :mrgreen:

Ама какво е станало - защитил 2 по-малки деца от някакъв по-голям, който ги целил с ледени топки, ритал ги и им бутнал сандвичите на децата. Нямало е физически контакт между моя и онзи, само му е казал да остави децата на мира.

Обаче, в следващото междучасие, онзи издебва моя в гръб и го удря с голям леден блок в гърба (добре, че е било в гърба и нищо му няма, щот е бил с якето. ами ако го беше нацелил в главата отзад).

Обърнал се е моя и ся онзи е ... Класната и даскала по физическо са били свидетели.

Защо ме викат в дирекцията - защото бащата на другото дете искал да си говори с мен. Викам ся пак разправии с някъв селяндур.

Но не, възпитан, културен, интелигентен човек и искал да се извини за поведението на сина си. Поговорихме си и той ми вика, тва е заради вуйчо му. Обаче жена му не правила забележки на брат си, както и не давала на мъжа й, да прекрати контактите с вуйчо му. Нищо не му казах, а можех много неща да му кажа, ама аре ......

Та за тва споменах и по-широкото семейство.

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Неуредиците в България и какво можем да направим за тях

Мнение от Top Gun Maverick » 28 Ное 2023, 12:28

Да, браво на човека, хубаво е да има и такива осъзнавайки грешката на децата си, а не само да вика моето магаре е най-бяло.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Неуредиците в България и какво можем да направим за тях

Мнение от alekangg » 28 Ное 2023, 12:43

Всичко ми се струва много хубаво, но това нещо боде очите според мен

За пореден път моя големия се сбил и аз пак в дирекцията. Там съм им абонат отдавна

Сега и много други пъти може да не е бил виновен вероятно, но след като викат родителя най-редовно в дирекцията, надали всичко е мед и масло с детето.
Супер е, че иска да го вкара в правия път, защото много дори не искат.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 684
Регистриран на: 8.08.2005
Пол: Мъж

Re: Неуредиците в България и какво можем да направим за тях

Мнение от carmanf1 » 28 Ное 2023, 12:55

Top Gun Maverick написа:Да, браво на човека, хубаво е да има и такива осъзнавайки грешката на децата си, а не само да вика моето магаре е най-бяло.


Да, браво за постъпката на този баща и му казах, че наистина оценявам достойното му поведение.

Но на върха на езика ми беше да му кажа и едно голямо НЕ браво, за това което позволява, като мъж, да се случва с детето му.
(визирам поведението на жена му и вуйчото на детето)

Типичния пример за страхлив чехльо. Масово са такива. Да не би да ядоса жената :lol:

Премълчах си, щот хората не искат да приемат, това което не им харесва. Гледат си зоната на комфорт.

Пък и кой съм аз, да му давам съвети.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 190
Регистриран на: 26.04.2013
Местоположение: Ямбол
Пол: Мъж

Re: Неуредиците в България и какво можем да направим за тях

Мнение от STEVAL » 28 Ное 2023, 13:41

carmanf1 написа:
Типичния пример за страхлив чехльо. Масово са такива. Да не би да ядоса жената :lol:




В брака нали знаеш - или си прав или си щаслив :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 684
Регистриран на: 8.08.2005
Пол: Мъж

Re: Неуредиците в България и какво можем да направим за тях

Мнение от carmanf1 » 28 Ное 2023, 15:04

alekangg написа:Всичко ми се струва много хубаво, но това нещо боде очите според мен

За пореден път моя големия се сбил и аз пак в дирекцията. Там съм им абонат отдавна

Сега и много други пъти може да не е бил виновен вероятно, но след като викат родителя най-редовно в дирекцията, надали всичко е мед и масло с детето.
Супер е, че иска да го вкара в правия път, защото много дори не искат.


Щот си е хайдутин - раздава го по мъжката и не цепи басма на никой. Казва си на всеки, каквото мисли. И все гледа да защити някой.
На майка му кви й ги казва и тя откача :mrgreen: Ама той казва истината и не му дреме.

Не напада пръв, нито проявява агресия. Така съм го учил още от малък.

Това дразни бандюгите в училището и той редовно е обект на провокации и атаки. Ама на него не му пука.
Парадокса е, че е благ характер, добродушен, обаче не му дреме да отстоява правдата и да си отстоява неговото си. Ако ще и да се сбие с някой по-голям от него.

От толкова пъти в дирекцията, само един или 2 пъти беше виновен и си понесе последствията. Ама на директорката взе да й писва, той да е постоянен клиент при нея и миналата година, в 4-ти клас беше с последно предупреждение :mhihi: След като се бяха сбили с братовчед му, който беше 7-ми клас. Ама и двамата не знаели, че са братовчеди :mhihi:

Та във връзка с изписаното по-горе - според мен всичко идва от семейството - правилно възпитание и образование на децата, това е което ни трябва да оправим неуредиците.

Щот с нашето поколение няма да стане, то се вижда. В децата ни е бъдещето!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8324
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Неуредиците в България и какво можем да направим за тях

Мнение от vicho » 28 Ное 2023, 15:33

:mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook