Аудио и Видео

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10445
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Аудио и Видео

Мнение от Leon » 11 Дек 2023, 12:38

Винаги включено DSP в аудиофилските среди се смята за просташко отношение към музиката, а при теб няма друг начин да свири :mhihi: Добре, че не съм аудиофил (а и няма как - след един менингит не чувам кой знае колко високи честоти) :angel:, а по-скоро технофил, да не кажа техноман :D
Never mistake motion for action...

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Аудио и Видео

Мнение от alx » 11 Дек 2023, 14:45

Просташко- ама кеф за ухото. Аз съм я направил тая уредба да ме кефи и да я слушам с часове а не да ми става скучно след 10 минути вярна ама скучна музика :)

Сега ако трябва да си говориме сериозно- аз съм я правил да звучи доста вярно и до колкото съм я мерил нямам технически забележки. Процесора подава всичко под 80 херца на събовете, останалото нагоре го праща на минидсп-то което праща от 80 до 1200 по спомени на мидбас-а а над 1200 на компрешън драйвърите… мидбас крайните стъпала са 65 ватови клас а моноблокове които могат да се включат и да не са в клас а и тогава са по 1000 вата синус всеки. Компрешън драйвърите са може би едни от най- добрите в индустрията и се хранят от 20тина ватови лампови моноблокове. Сложи всичкото това в едни кутии и хорнс подбирани без физически ограничения за размерите и крайния резултат е доста приемлив.

Та… Не слугувам на никакви школи- направил съм си го да ми харесва на мене и да може и така и иначе :bchug:
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Аудио и Видео

Мнение от bum_bum » 11 Дек 2023, 19:11

alx написа:когато като блед младеж събирах пари за накамичи дракон


Марката съм я чувал, ама рекох да видя кво е това. Касетен дек, който в момента струва 5500лв :shock: :shock: :shock: Що струва толкова пари? Вероятно е в пъти по-качествено от днешната ширпотреба ама все пак дек от 80-те за 5,5к днес.. какво има вътре?
Изображение

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Аудио и Видео

Мнение от alx » 11 Дек 2023, 19:52

bum_bum написа:
alx написа:когато като блед младеж събирах пари за накамичи дракон


Марката съм я чувал, ама рекох да видя кво е това. Касетен дек, който в момента струва 5500лв :shock: :shock: :shock: Що струва толкова пари? Вероятно е в пъти по-качествено от днешната ширпотреба ама все пак дек от 80-те за 5,5к днес.. какво има вътре?


накамичито е толкова скъпо защото е издигнато в култ, няма го вече и е най- добрия касетен дек... на мене ми беше мечта, но никога не успях да събера парите за него (беше нов около $1200 и дори в един момент го имаше в корекома)...
алекс
трабант 601с
разни други возила

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 25.06.2011
Местоположение: rustland
Пол: Мъж
Детайли за колата: Focus,Opel Monza/Senator,MX5 nb

Re: Аудио и Видео

Мнение от немо » 11 Дек 2023, 19:58

bum_bum написа:Касетен дек, който в момента струва 5500лв :shock: :shock: :shock: Що струва толкова пари? Вероятно е в пъти по-качествено от днешната ширпотреба ама все пак дек от 80-те за 5,5к днес.. какво има вътре?


Разглеждай го като Е30 троен стоп 325 купе ( или IS ) :mhihi:
Шофирането е превантивен анализ на това,което може да се случи на пътя....

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 25.06.2011
Местоположение: rustland
Пол: Мъж
Детайли за колата: Focus,Opel Monza/Senator,MX5 nb

Re: Аудио и Видео

Мнение от немо » 11 Дек 2023, 20:12

alx написа:Просташко- ама кеф за ухото. Аз съм я направил тая уредба да ме кефи и да я слушам с часове а не да ми става скучно след 10 минути вярна ама скучна музика :) ...........

Та… Не слугувам на никакви школи- направил съм си го да ми харесва на мене и да може и така и иначе :bchug:


Всеки избира на какво да се кланя :bowdown:
Ако някаква музика ти е скучна няма значение на какво ще я слушаш.
"Слушай как се чува" е безсмислено, ако не изпитваш удоволствие и емоции от дадена музика. Да, добрият звук е добре дошъл, но само той не е достатъчен.
Шофирането е превантивен анализ на това,което може да се случи на пътя....

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Аудио и Видео

Мнение от bum_bum » 11 Дек 2023, 20:13

Като потърсих това Накамичи се оказа, че много такива техники се продават в България (в една обява пише, че PIONEER CT-A9X REFERENCE MASTER бил по-добър). Разни ролкови магнетофони и подобни по 3, 4-5к и нагоре. Изглежда ми много приятно хоби за чичаци с пари :mhihi:

Поразгледах малко такива стари неща, ами баси .. може би да съм изпаткал от годинките ама ебахти и красивите неща са правили. Малко неща в днешно време, които не струват една торба пари биха ми харесали толкова много като дизайн.

Изображение
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Аудио и Видео

Мнение от steeN » 11 Дек 2023, 21:28

80те са cool again, някъде от година, две... гледам се появяват неща в домашната техника и колите, че дори и модата... така че много такива дизайни ще се върнат много скоро... за добро или лошо.

https://europe.yamaha.com/en/products/a ... index.html :mhihi:

2022 модел

Изображение
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10445
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Аудио и Видео

Мнение от Leon » 14 Дек 2023, 13:24

Yamaha винаги са поддържали модели с класическа визия, но от 2-3 години избухнаха с модели.

70-те са върха в аудио дизайна, а и в технологично отношение. Тогава се вихрят т.нар. stereo wars между големите фирми - Pionner, Marantz, Yamaha, Nakamichi, които непрекъснато вадят по-мощни и скъпи усилватели. През 80-те навлизат цифровите технологии и дизайна отива на м**ната си, там започват и икономиите от материали и техника, но има още качествени неща. Най-скъпите и търсени модели обче си остават сребърните тучове, някои редки модели са по над $10к в добро състояние и почти не излизат на пазара...

Накамичи Драгон е светия граал на дековете, наистина е много над всичко във времето си с куп нови технологии за извличане на динамика и нисък шум, но се появи точно като пуснаха компакт диска и това му предопредели съдбата - изкара само 2-3години по спомен, което пък го прави още по-ценен днес.

alx написа:Та… Не слугувам на никакви школи- направил съм си го да ми харесва на мене и да може и така и иначе :bchug:

:yes: :yes: :yes:
Never mistake motion for action...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Аудио и Видео

Мнение от steeN » 14 Дек 2023, 17:44

70те им мина модата... примерно почти всичко на Apple от последните 10 години е заемка от там.
Сега е 80те. Maсово цифровите неща са 90те. 80те беше ерата на касетите и магнетофоните.
CD практически не същестуват никъде до началото на 90те... хем да са извадени 10 години по-рано.

Иначе при колите примерно, това пак е 80те.... скоро ще ви писне от такъв дизайн и няма да е нищо екзотично.

Изображение
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Аудио и Видео

Мнение от bum_bum » 14 Дек 2023, 18:36

Мен всичко от 80-те ме кефи и няма изгледи скоро да ми писне.

Тия дни като стана въпрос за тази старата техника се сетих за едни медни лампи от тия времена и умувам как може да се направят :mhihi:

Тези от Хюндай с дизайна на йоник 5 направо разцепиха. Това заслужава всички награди за дизайн и маркетинг с тази препратка към конкретния де лорейн и вложения смисъл.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Аудио и Видео

Мнение от steeN » 14 Дек 2023, 19:53

И на мен този Хюндай ми хареса, но жалко че не го направиха глобалният "design language", а само единичен модел. Най-накрая някаква индивидуалност в колите.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 1530
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Аудио и Видео

Мнение от ildivvy » 14 Дек 2023, 21:15

Единия директор при нас има такъв и нещо не ме кефи дизайна съвсем (цялостно имам предвид)... Въпрос на вкус, разбира се!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Аудио и Видео

Мнение от Jordana » 16 Дек 2023, 8:21

Усилвателите на бъдещето ще бъдат лампови ...в смисъл ретро , също като колите на бъдещето . Без съмнение с дизайна на "Форд Т" от началото на ХХ век защото ще се движат с 5км в час максимална скорост както и тогава заради ограниченията . :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

Предишна

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot], ildivvy

Последни теми
Facebook