Smart Control WiFi switch въпрос

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6142
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: Regensburg
Пол: Мъж
Кара: Е30Е36Е39E34<---E63E65

Smart Control WiFi switch въпрос

Мнение от ares2 » 23 Дек 2023, 18:37

Колеги опитвам се да намеря wi fi ключ, но всичко което откривам е заключващи вериги. Търся нещо като импулс ключ или при едно активиране да прави еднократен контант между два пина и после да си остане отворена веригата. Имате ли някаква идея? :dunno:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Smart Control WiFi switch въпрос

Мнение от Nickelback » 23 Дек 2023, 19:54

Аз имам едни Шелита на 5+ години и си бачкат. Ползвам ги за управление на ел. щори. Та там някъде, из настройките в Андроид приложението, се задава за колко секунди да е активиран изхода при подадена команда, след което се изключва. Та разгледай, може да си харесаш някое:

https://www.shelly.com/en/products/swit ... triggering

Не казваш на какво захранване си, ама допускам, че за мрежово приложение става въпрос :yes:

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6142
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: Regensburg
Пол: Мъж
Кара: Е30Е36Е39E34<---E63E65

Re: Smart Control WiFi switch въпрос

Мнение от ares2 » 24 Дек 2023, 10:56

Благодаря колега,
Изглежда има доста разнообразие на тази фирма.
Ти с кой модел си?
Става дума за една стара пелетна камина на планинска къща. Идеята ми е да я стартирам час два преди да сме пристигнали за да позатопля, за да не гори сама докато няма хора там дълго време. Стар модел е и няма модул за нея. За да се пусне трябва еднократен контакт на една платка. Напреженията са 5-9-12 волта. Трябва да измеря точно, но по скоро е мост между два пина както се пуска PC например
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 19.03.2004
Местоположение: Казанлък
Пол: Мъж

Re: Smart Control WiFi switch въпрос

Мнение от turieca » 24 Дек 2023, 11:01

Натурела продават цяло ново управление и си работи чудно, но ще трябва интернет или таймер да си настроиш.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6142
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: Regensburg
Пол: Мъж
Кара: Е30Е36Е39E34<---E63E65

Re: Smart Control WiFi switch въпрос

Мнение от ares2 » 24 Дек 2023, 11:35

интернет има. натурела изглеждат ок
мерси
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: СПАМ ТЕМА

Мнение от Nickelback » 24 Дек 2023, 15:11

ares2 написа:Благодаря колега,
Изглежда има доста разнообразие на тази фирма.
Ти с кой модел си?
Става дума за една стара пелетна камина на планинска къща. Идеята ми е да я стартирам час два преди да сме пристигнали за да позатопля, за да не гори сама докато няма хора там дълго време. Стар модел е и няма модул за нея. За да се пусне трябва еднократен контакт на една платка. Напреженията са 5-9-12 волта. Трябва да измеря точно, но по скоро е мост между два пина както се пуска PC например


Ааа моите са някаква стара серия, вече не ги и помня - Shelly2 май, дори Shelly1 може и да бяха, забравил съм. Вече гледам не ги предлагат, а имат разни нови.

Иначе щом като входа на горелката ти е действително нисковолтов, ще трябва да търсиш някое Shelly (или друго), чийто изходи на реле да изцяло "студени". Тоест и двата полюса на релето да НЕ са вътрешно офазени в шелито, за да не изгърмиш входа на горелката ти!

Виж, и ако не става с предложението на колегата (Натурела), пиши да ровя за нещо конкретно, че ми е трудно от телефона в момента.

Пп: Иначе бих предложил някое модулче от Алито с ESP8266/ESP32, ако ти се занимава да му налееш малко софтуер :ok:

Например, ако имаш захранване за него 12V - това:
https://a.aliexpress.com/_mOQ50A0

Ако нямаш, и искаш да се самозахрани от мрежата - това (такива имам няколко и са чук вече 2 години нон стоп бачкане):
https://a.aliexpress.com/_mKVOdrq

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6142
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: Regensburg
Пол: Мъж
Кара: Е30Е36Е39E34<---E63E65

Re: Smart Control WiFi switch въпрос

Мнение от ares2 » 02 Яну 2024, 22:51

Мерси колега,
Тези ESP та ги гледах и аз, но не знам какво да направя със софта..
предпочитам нешо готово с APP за да стане бързо.
Действително си прав за релето, че трябва да са студени изходи.
Все още не съм мерил на горелката, но като цяло е мини бутонче което свързва два пина за момент и тя тръгва
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Smart Control WiFi switch въпрос

Мнение от Nickelback » 03 Яну 2024, 0:08

ares2 написа:Мерси колега,
Тези ESP та ги гледах и аз, но не знам какво да направя със софта..
предпочитам нешо готово с APP за да стане бързо.
Действително си прав за релето, че трябва да са студени изходи.
Все още не съм мерил на горелката, но като цяло е мини бутонче което свързва два пина за момент и тя тръгва


В такъв случай наистина си за някое Шели, да речем това :ok:

https://www.shelly.com/en/products/shop ... mini-gen-3

Изображение

Изображение

Изображение

Има си "сухи" ("студени" по моята терминология) контакти.

Или това (можеш да го захраниш и на 12 волта май, ако имаш):

https://www.shelly.com/en/products/shop/shelly-plus-1

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Smart Control WiFi switch въпрос

Мнение от Jordana » 03 Яну 2024, 9:38

ares2 написа:Колеги опитвам се да намеря wi fi ключ, но всичко което откривам е заключващи вериги. Търся нещо като импулс ключ или при едно активиране да прави еднократен контант между два пина и после да си остане отворена веригата. Имате ли някаква идея? :dunno:

Вземаш си едно реле sonoff , струва 16-20лв то си е захранено по линията 220в която комутира . Отваряш го и прекъсваш на платката връзката на контактната група на релето с 220в силовата линия , така можеш да си го ползваш за отделна линия да ти включи или изключи през приложението нещо което не е 220в . Релетата са на 5 или 12 в така че няма никаква опасност за комутираното устройство . Ако искаш да ти остане статуса в приложението ON след като дава само 1 импулс през релето трябва да му наливаш нов софтуер написан специално с такъв фичър , в текущото състояние включваш изключваш от телефона с бутона ON OFF което затваря отваря контактите на релето .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Smart Control WiFi switch въпрос

Мнение от Е.Димитров » 03 Яну 2024, 10:39

В тоя ред на мисли и тея устройства на сонофф и подобни, дето разчитат на чужди сървъри за да го контролираш, има ли вариант да контролираш подобни устройства отдалечено, но на собствен сървър?
Да не е някакъв на майната си, последно имах проблем с пелетният котел и управлението му. Почна да не приема команди и явно нещо системата им беше забила , та се оправи след около 3 дена.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Smart Control WiFi switch въпрос

Мнение от Nickelback » 03 Яну 2024, 12:08

Е.Димитров написа:В тоя ред на мисли и тея устройства на сонофф и подобни, дето разчитат на чужди сървъри за да го контролираш, има ли вариант да контролираш подобни устройства отдалечено, но на собствен сървър?

Шелитата специално, не разчитат задължително на "чужд сървър" дори със стоковия им фърмуер. Можеш да ги управляваш по какъвто искаш протокол/API от популярните, от/през свой "сървър".
Скоро не съм си играл да им следя последните ъпдейти по фърмуера/аппа, но преди, устройството веднъж свързано към локалната мрежа, си вдига web страничка, в която правиш настройки, кое и как да ползва. Може и да са оптимизирали нещата от 5 години насам, не съм се занимавал оттогава :dunno: :ok:

Изображение

Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Smart Control WiFi switch въпрос

Мнение от b_u_b_o » 03 Яну 2024, 18:44

Е.Димитров написа:В тоя ред на мисли и тея устройства на сонофф и подобни, дето разчитат на чужди сървъри за да го контролираш, има ли вариант да контролираш подобни устройства отдалечено, но на собствен сървър?
Да не е някакъв на майната си, последно имах проблем с пелетният котел и управлението му. Почна да не приема команди и явно нещо системата им беше забила , та се оправи след около 3 дена.


Имам 50тина сонофф дивайса из вкъщи, нито един не е с оригиналния фирмуеър, а с tasmota. Лесно се префлашват и от там вече има различни варианти дали ще ги контролираш директно, дали през сървър през съответните протоколи. Има и други варианти като ESPHome и ESPEasy, но аз от годни си ползвам тасмотата и не съм ги гледал, но предполагам са също удобни и лесни за работа. Та да, китайския софт в умните дивайси да си го ползват китайците, аз предпочитам open source :bchug:

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook