Corvette

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 2.11.2009

Re: Corvette

Мнение от Petrolhead » 05 Яну 2024, 14:48

колко пушрод двигателя се произвеждат в момента?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Corvette

Мнение от Моджо » 05 Яну 2024, 14:51

Казах че съм избрал нарочно топ гиър..има много други клипове. То нагледно се вижда какво е, няма нужда да му се подиграват нарочно.
Ти поне си там и сам би трябвало да знаеш, че хамериканец коли /всякакви без някои камиони/ се научи да прави последните години и пак с уговорки и не всички при това. Нали, европейски стандарти, кожи, екстри, тва - онова, а не голите пластмаси и мотори от +- времето на Хенри Форд, леко напудрени .
Хм,хм...

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Corvette

Мнение от alx » 05 Яну 2024, 14:57

Petrolhead написа:колко пушрод двигателя се произвеждат в момента?


не задаваш верния въпрос- верния въпрос е - в 2023/4 колко от в8 моторите произведени са пушродове?

(жокер - повече пушродове се произвеждат от колкото оувърхед-ове)

Моджо написа:Нали, европейски стандарти, кожи, екстри, тва - онова, а не голите пластмаси и мотори от +- времето на Хенри Форд, леко напудрени .


говориме за динамика тука- нали спортна кола това онова... иначе като интериори от тези години- не случайно на корвета му викат "plastic fantastic"- всичките американци са трагични дори когато се опитваха да не са :mhihi:
алекс
трабант 601с
разни други возила

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Corvette

Мнение от Моджо » 05 Яну 2024, 15:11

Ми ок, динамика..като на плад-а ли? Газ до дупка и направо ? То и там не е особено бързо нещото. Поне не и за цлия си живот. 2005- да, доста бързо.
Ами после ? Докога го прозивеждат туй, м ? 201ххх? 4.0 м3 ще го гътне, какво остава за нещо по-така.
Хм,хм...

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Corvette

Мнение от alx » 05 Яну 2024, 15:33

Моджо написа:Ми ок, динамика..като на плад-а ли? Газ до дупка и направо ?


това плада на коя планета? щото на нашата плад-а дава 7.25 на ринга... m5 comp е 7.35... м4 comp 7.28...

Ами после ? Докога го прозивеждат туй, м ? 201ххх? 4.0 м3 ще го гътне, какво остава за нещо по-така.


дали? на парите на ново 2013 м4 стъпваше нов 2013 корвет з06... иди виж дали м4 ще го гътне...

избиите си от главите, че американците са само за направо и газ... тая свърши грубо казано края на 90те... единствената вярна "публична тайна" е, че си оправиха последните 5-10 години интериорите щото наистина бяха доста назад в това отношение
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Corvette

Мнение от steeN » 05 Яну 2024, 15:36

След 2010 някъде единственото, което спира да сме заляти от американски (и японски също) коли са търговските бариери на ЕС, които им слагат 30% отгоре на цената.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

ентусиаст
Аватар
Мнения: 802
Регистриран на: 16.07.2009
Пол: Мъж

Re: Corvette

Мнение от driver69 » 05 Яну 2024, 15:48

Малко съм далеч от втори пубертет, но ми се струва много яка играчка, без да има нужда да стои в гаража и да я вадиш само на празници.

https://www.youtube.com/watch?v=W2HnLbXkQgI

Не съм карал много бегачки, но някак не изглежда да не може да се вкара в пътя.
По клиповете с тунинговани си вадя извод, че вероятно и на пипане носят (което съм и вътрешно убеден, че би било последна грижа на колегата, ако си вземе подобна играчка).
Според мен да сравняваш Корвет и Мустанг с М3 или АМГ просто няма смисъл - в реалността огромен процент няма да се карат на писта, ако изобщо, и сухите данни нямат никакъв превес пред душата и усещането в колата.

П.П.: В кръга на шегата, пак добре, че няма сравнения с дачия.

Потребител
Аватар
Мнения: 25
Регистриран на: 8.05.2017

Re: Corvette

Мнение от St.Trinity » 05 Яну 2024, 16:01

Вуйчо написа:


В мобиле-то има точно две обяви в момента, и избора ти се свежда до автоматик или ръчни скорости, червено или черно.
Този на "Кентавър" съм го виждал в Кауфланда на Бъкстон преди 1,2 години, черното много му отива.
Нарочно забавих темпото като минавах покрай него за да го чуя, определено не оставаш безразличен към подобна кола.
Някой ако е играл Test Drive Unlimited, за мен това беше най-балансираната кола, най-много играех с нея.
Не харесвам американските коли по принцип, но точно C6 Корвета е изключение.
Сядал съм в жълт такъв на автосалона в София преди години, там май беше 6.2 версията.
Малко ме дразни че налягането в маслото е в килопаскали (кПа), стойностите са малко стряскащи.
Успех, и аз ще следя темата и въобще не бих гледал автоматици.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Corvette

Мнение от Don_Diego » 05 Яну 2024, 16:06

:OT: Нагледно защо доста читави потребители спряха да пишат :wave:

Вуйчо си е избрал една от на-емоционалните коли за разумни пари и идва някой да му обясни, че не става щото Топ Гиър били казали така :banghead:
И се плюе 15+ годишен пластмасов интериор на кола, която гони възможно най-ниско тегло... ама изкарай моля те на 15+ годишна Шкода интериора да припаднем от завист колко бил як :kuku:
Изображение

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Corvette

Мнение от alx » 05 Яну 2024, 16:42

обратно по темата - нека младежа да погледне форума дето му го дадох, да прочете оттук от там и ако има конректни въпроси - да пита.

таргата не скърца и не тече като цяло, но купето се суче като е свалена...
ръчката е по- проста, но шанса да е бил тормозен е по- голям. съединител се прави лесно, но.. трябва да се прави а и може да има повече износване по мотора от лошо каране... автомата не е много сложен, но не е за домашния механик... но пък ако е подържан добре на практика е вечен.. а и мотора вероятно е в по- добро състояние защото автомата го пази един вид. за динамиката- автоматите са по-бавни и мудни и конете на задните гуми са 5-10% по- малко от колкото на ръчката

от форума- чести проблеми:

Air bag dash light from loose wire under driver seat.
Rear axle nuts becoming loose, creating a noise.
Navigation laser lens becoming dirty, creating error message.
Dirty door opening pads creating opening delays.
FOB batteries.
Main battery...car sensitive to having a strong/ new battery.
Seat leather wear from denim or rear pocket wallets.
Front tire insides wearing because of alignment specs.

пак- ако нещо не е ясно- питай.
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Corvette

Мнение от acho.rs » 05 Яну 2024, 17:31

alx написа:
acho.rs написа:При покупка на подобна кола на 15 години, първият и най-важен въпрос, който трябва да си зададеш е : къде и кой ще поддържа. Ако се наложи (а то със сигурност ще се) нещо различно от дискове, накладки и амортисьори кой и кога ще го оправи?


колата е елементарна... само частите ще са малко проблем защото в европата са редки...

Колкото и да е елементарна, пак ще се появи странен проблем, който ще е евтин за отстраняване , но ще изиска време и технически познания, които нашите механици нямат. А те естествено и разбираемо най-мразят нискодходна работа , която даже не знаят как да свършат. Отиваш на варианта да чакаш да им имат време, което се случва 1 път в годината. За това питах - кой и за колко време може да ти ремонтира корвета?
Филма- 20 годишния ми спортен Корвет не е каран и няма да де счупи ...не върви. Справка - едно маркуче на климатика на Джага ми се беше спукало и наливаше купето с конденз. Само от JLR се сетиха, че това е проблема. От други места, включително най-реномираните частни сервизи, отказаха да извършат операцията и изобщо да ремонтират колата. 18 часа труд в JLR ....сещат се всички колко струва. На БМВ даже нямаше да разбера че такъв ремонт се прави, за Ягуара общо половин година обикаляне.

Докато всичко беше окачване и масло/филтри бях много доволен че частите са по-евтини от на Е46. След това два малки проблема (маркуча и 2 ламбда сонди) - 1 година. Да, разбрах че ако бях отишал от начало във jlr щеше да е 2 месеца не 1 година, но официален сервиз на Корвет нЕма и история предполагам ще е подобна. ... Ако някой ме разубеди, ще си купя C7 :Д

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Corvette

Мнение от steeN » 05 Яну 2024, 17:37

C7 няма нищо общо с предните генерации.

Другите назад са изкл. прости коли и нищо общо нямат нито с БМВ, още по-малко с Джаг... ремонтите са ти последният проблем в имането на такава кола.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 128
Регистриран на: 22.01.2010
Пол: Мъж
Кара: F650GS, E90 330d Individual, CB600F
Мечтае да кара: яка атмосферка ръчка на задно от време на време...

Re: Corvette

Мнение от dhtj » 05 Яну 2024, 18:16

acho.rs написа: Колкото и да е елементарна, пак ще се появи странен проблем, който ще е евтин за отстраняване , но ще изиска време и технически познания, които нашите механици нямат. А те естествено и разбираемо най-мразят нискодходна работа , която даже не знаят как да свършат. Отиваш на варианта да чакаш да им имат време, което се случва 1 път в годината. За това питах - кой и за колко време може да ти ремонтира корвета?
Филма- 20 годишния ми спортен Корвет не е каран и няма да де счупи ...не върви. Справка - едно маркуче на климатика на Джага ми се беше спукало и наливаше купето с конденз. Само от JLR се сетиха, че това е проблема. От други места, включително най-реномираните частни сервизи, отказаха да извършат операцията и изобщо да ремонтират колата. 18 часа труд в JLR ....сещат се всички колко струва. На БМВ даже нямаше да разбера че такъв ремонт се прави, за Ягуара общо половин година обикаляне.

Докато всичко беше окачване и масло/филтри бях много доволен че частите са по-евтини от на Е46. След това два малки проблема (маркуча и 2 ламбда сонди) - 1 година. Да, разбрах че ако бях отишал от начало във jlr щеше да е 2 месеца не 1 година, но официален сервиз на Корвет нЕма и история предполагам ще е подобна. ... Ако някой ме разубеди, ще си купя C7 :Д


Много сте глезени с тея вагове и е46ци да можете да си купите дюзи и шарнири от всяка бакалия, аптека и дюнерджийница. :lol:

В тея времена в които живеем с интернет и глобални доставки, всичко е просто и лесно. Важното е че има огромно "камюнити" за тея коли на един клик разстояние и на език, който го говорим всички вече. За каквото и да се сетиш, пускаш пост във форума или фейсбук и ще ти отговорят след 5 минути.

Карал съм и съм поддържал 2 алфи когато съм бил на 20 години и не ми се струва, че ще е по-сложно от корвет.
Един пич ми прати пети за зацепване на РВ за да си сменя ангренажа на туинспарка, после му ги върнах, специален ключ съм си поръчвал да сменям горни носачи на 159ка, пратиха ми кракнат диагностичния софтуер, обд кабел се пригаждаше ВАГ-ов с разменени пинове, тампони на стаб щангите пасваха от някаква лада, щипки за капака на еърбега съм си правил от дюбели за тухла... :mhihi: Преди тва едно антично рено имах, нямаше намиране на бензинова помпа за него, сложих му от някакъв мерцедс, биметален регулатор на празния ход съм приспособявал от пасат...
Че ще е тегаво с някои части, така е, ама тва и с други по-масови коли е така. Един приятел не можа да си намери броня за CLK цяла година примерно. А с мотоциклетите е още по тегав филма. Нищо няма намиране на разумна цена - пластмасите се лепят, ламарините се изправят и китосват и тва е.

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Corvette

Мнение от alx » 05 Яну 2024, 18:49

acho.rs написа: Колкото и да е елементарна, пак ще се появи странен проблем, който ще е евтин за отстраняване , но ще изиска време и технически познания, които нашите механици нямат.


всичко за тези коли може да се намери по форумите... платформата е стара, тормозена много и си е показала всичките слабости и са документирани. същата работа е като 911 и вайпърите... целия опит на състезателното общество е онлайн за които се интересува.

сега- ако нямаш условията и/ или познанията да си го правиш сам- най- вероятно не е за тебе... но ако не си с две леви ръце и имаш основните инструменти и не те е страх да си оцапаш ръцете- колата е доста приятелски настроена към притежателя си :)
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1530
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Corvette

Мнение от ildivvy » 05 Яну 2024, 19:09

Станали сме просто отвратителни в този форум, особено напоследък...


В днешно време проблема не е в намирането на частите, а някой да каже коя част трябва да се смени! След като запознатите твърдят, че 'работата' по колата не е сложна, то какво да му мисли човек? Вуйчо, ако я искаш, то значи, че можеш да я имаш! Не се чуди - взимай!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook