Да се преименува ли ул. Граф Игнатиев?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Да се смени ли името на улицата?

Да
10
34%
Не
19
66%
 
Общо гласове : 29
старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Да се преименува ли ул. Граф Игнатиев?

Мнение от Е.Димитров » 28 Фев 2024, 18:52

В сравнение със сегашната пропаганда, предишната все едно е писана от сакат скитник!
Сегашната е толкова изопачена и гнусна, че направо едновремешните комсомолци бледнеят пред сегашните комсомолци.
На мен ми стига, че поради някакъв "кьорав" късмет , Русия (руската империя) решава да води война с османската империя и като така принуждава да се спре подкрепата на Англия спрямо османската империя с оръжие.
Иначе, щяхме да имаме българска държава, ама друг път.

Разбира се, очаква се сега трети март да бъде забранен, Русия да бъде изтрита от българската и европейската история.

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Да се преименува ли ул. Граф Игнатиев?

Мнение от alx » 28 Фев 2024, 19:01

Е.Димитров написа:В сравнение със сегашната пропаганда, предишната все едно е писана от сакат скитник!
Сегашната е толкова изопачена и гнусна, че направо едновремешните комсомолци бледнеят пред сегашните комсомолци.
На мен ми стига, че поради някакъв "кьорав" късмет , Русия (руската империя) решава да води война с османската империя и като така принуждава да се спре подкрепата на Англия спрямо османската империя с оръжие.
Иначе, щяхме да имаме българска държава, ама друг път.

Разбира се, очаква се сега трети март да бъде забранен, Русия да бъде изтрита от българската и европейската история.


колега, убягва ти основната идея- че руската пропаганда води до... руски порядки, строй и... съответно "благоденствие"
западната пропаганда води до... пак зле, ама с елементи на хубаво.

чужда пропаганда винаги ще има щото сме никои... затова като имам избор- избирам западната.
алекс
трабант 601с
разни други возила

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Да се преименува ли ул. Граф Игнатиев?

Мнение от b_u_b_o » 28 Фев 2024, 19:04

Е.Димитров написа:В сравнение със сегашната пропаганда, предишната все едно е писана от сакат скитник!
Сегашната е толкова изопачена и гнусна, че направо едновремешните комсомолци бледнеят пред сегашните комсомолци.
На мен ми стига, че поради някакъв "кьорав" късмет , Русия (руската империя) решава да води война с османската империя и като така принуждава да се спре подкрепата на Англия спрямо османската империя с оръжие.
Иначе, щяхме да имаме българска държава, ама друг път.

Разбира се, очаква се сега трети март да бъде забранен, Русия да бъде изтрита от българската и европейската история.

Ето и в момента повтаряш пропаганда дето ти е набивана в главата от както си се пръкнал. Тия твърдения са от типа мъж бие жена си, но ѝ обяснява "ще търпиш, щото ако не бях аз още щеше да си стара мома". Нито е ясно дали без руснаците щяхме да носим още потури, нито какво щеше да стане ако Сталин не беше победил Хитлер, защото разликата между тях е ЕДИНСТВЕНО в това кой е победил. Ако беше станало обратното сега можеше да ни обясняваш тука точно обратното, защото това щеше да си учил в училище.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Да се преименува ли ул. Граф Игнатиев?

Мнение от Е.Димитров » 28 Фев 2024, 19:05

alx написа:
Е.Димитров написа:В сравнение със сегашната пропаганда, предишната все едно е писана от сакат скитник!
Сегашната е толкова изопачена и гнусна, че направо едновремешните комсомолци бледнеят пред сегашните комсомолци.
На мен ми стига, че поради някакъв "кьорав" късмет , Русия (руската империя) решава да води война с османската империя и като така принуждава да се спре подкрепата на Англия спрямо османската империя с оръжие.
Иначе, щяхме да имаме българска държава, ама друг път.

Разбира се, очаква се сега трети март да бъде забранен, Русия да бъде изтрита от българската и европейската история.


колега, убягва ти основната идея- че руската пропаганда води до... руски порядки, строй и... съответно "благоденствие"
западната пропаганда води до... пак зле, ама с елементи на хубаво.

чужда пропаганда винаги ще има щото сме никои... затова като имам избор- избирам западната.

Факт!
Американска пералня е по-хубава от руска такава.
Но на мен ми писна от пропаганда и фалшиви символи и идеали.
Да дават да си ни заробват икономически, без да ни сеят и идеология ако може...моля!
Щото идеология вече ядохме и хич не ми харесва пак някаква тъпа идеология и менте цели.

b_u_b_o написа:
Е.Димитров написа:В сравнение със сегашната пропаганда, предишната все едно е писана от сакат скитник!
Сегашната е толкова изопачена и гнусна, че направо едновремешните комсомолци бледнеят пред сегашните комсомолци.
На мен ми стига, че поради някакъв "кьорав" късмет , Русия (руската империя) решава да води война с османската империя и като така принуждава да се спре подкрепата на Англия спрямо османската империя с оръжие.
Иначе, щяхме да имаме българска държава, ама друг път.

Разбира се, очаква се сега трети март да бъде забранен, Русия да бъде изтрита от българската и европейската история.

Ето и в момента повтаряш пропаганда дето ти е набивана в главата от както си се пръкнал. Тия твърдения са от типа мъж бие жена си, но ѝ обяснява "ще търпиш, щото ако не бях аз още щеше да си стара мома". Нито е ясно дали без руснаците щяхме да носим още потури, нито какво щеше да стане ако Сталин не беше победил Хитлер, защото разликата между тях е ЕДИНСТВЕНО в това кой е победил. Ако беше станало обратното сега можеше да ни обясняваш тука точно обратното, защото това щеше да си учил в училище.


А не бе, нямаше да носим потури и фесове.
Те на руснаците толкова им костваше и толкова жертви са дали в тая война, отделно всички междуродови връзки, които са си впрегнали, че тея велики сили всички са си били роднини и сериозната подкрепа на Англия към османлиите и ако не са спрели подкрепата , не само потури сме щели да носим ами и българският език щеше да е изчезнал.

За ВСВ нещата няма как да знам, какво е щяло да стане с България, фашагите ми изглеждат чистички, спретнати и дисциплинирани. Кой знае какво щеше да стане .

Потребител
Аватар
Мнения: 41
Регистриран на: 15.08.2010
Пол: Мъж
Кара: E46 320d

Re: Да се преименува ли ул. Граф Игнатиев?

Мнение от stean » 28 Фев 2024, 19:52

Видно, че темата е тръгнала към небитието, но реших и аз да се изтропам..

За мен, като трудно помнещ имена, най-примливо ми се вижда да ги кръщават с числа. Примерно - Булевард 7-ми, Улица 12-та.
Особено ако се направи с правилна подредба, ориентацията ще е по-лесна и сърдити за имена няма да има.
Отделно, едва ли някоя видна личност (освен може би архитект), би искал да кръстят парче асфалт на негово име, което всекидневно се гази, плюе се и дори го опикават и бездомните кучета.

alx написа: Но улиците се преименуват лесно и те трябва да са на хора заслужили народната любов- в буквалния смисъл.

В буквалния смисъл ще получиш много желаещи за Тодор Живков, Георги Димитров и так далее.
Но те нещата обикновено стават в преносния смисъл, та след 2 кървави войни, ето какво получи "народната любов":
https://www.google.com/maps/@43.3196487 ... ?entry=ttu
То това не е някаква уличка, ами си е направо Авеню. Доколкото разбрах и някакъв квартал се готви да носи това звучно име.
Така че, ако все още не е въведено, то до 5-10 години знам какво ще пише в учебника по история.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 25.06.2011
Местоположение: rustland
Пол: Мъж
Детайли за колата: Focus,Opel Monza/Senator,MX5 nb

Re: Да се преименува ли ул. Граф Игнатиев?

Мнение от немо » 28 Фев 2024, 22:27

Е.Димитров написа:Но в крайна сметка, ние сме били на страната на фашистка Германия и то вкарани от политиците ни (за кой ли път).


:OT: Туй като го прочета и всичко останало в мнението рязко олеква :lol:

Всичката Мара втасала, та опряла до името на улицата..... :kuku: Ще се появят ли нови паркоместа след преименуването на Графа, че четох имотната тема ? :mhihi:
Шофирането е превантивен анализ на това,което може да се случи на пътя....

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 148
Регистриран на: 19.12.2009
Пол: Мъж
Кара: на късмет и надежди...
Мечтае да кара: F-16, от прясно поръчаните
Детайли за колата: seats and a steering wheel....

Re: Да се преименува ли ул. Граф Игнатиев?

Мнение от nickstorm » 29 Фев 2024, 1:07

ildivvy написа:
nickstorm написа:
p.s руската салата ще я преименувате ли и нея? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Руската салата нали уж беше френска? Няма да я бараме!



Така наречената руска салата е била създадена от френския готвач Оливие по поръчка на някакъв руски велможа. Руснаците така си я наричат и до ден днешен- салат Оливиье :dunno: Оригиналната рецепта няма нищо общо със сегашните съставки. В Испания също и викат енсалада руса, не знам що така. Ако пък разберете откъде идва понятието "бистро" като заведение, ще ви стане лошо на много хора.... :mhihi:
Los hombres no frenan

No discrimination! (unless you are russian) :lol:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Да се преименува ли ул. Граф Игнатиев?

Мнение от Моджо » 29 Фев 2024, 6:55

От Франция идва. Руски емигранти. Бъйстро, бъйстро....
Хм,хм...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Да се преименува ли ул. Граф Игнатиев?

Мнение от Jordana » 29 Фев 2024, 8:13

Истинското име на руската салата ...ъъъ пардон на българското "Оливие" без съмнение е "Мълчанието на Агнетата" и идва от Америка . Всичко друго са спекулации ! Кога ще прекръстим болница Пирогов на д.р Ханибал Лектър ? Звучи много по западняшки , не като някаква баничка ..пирог !
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Да се преименува ли ул. Граф Игнатиев?

Мнение от Top Gun Maverick » 29 Фев 2024, 9:19

:ahah:
Не мога, за бисерите е.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 148
Регистриран на: 19.12.2009
Пол: Мъж
Кара: на късмет и надежди...
Мечтае да кара: F-16, от прясно поръчаните
Детайли за колата: seats and a steering wheel....

Re: Да се преименува ли ул. Граф Игнатиев?

Мнение от nickstorm » 29 Фев 2024, 11:10

Моджо написа:От Франция идва. Руски емигранти. Бъйстро, бъйстро....


Не са били точно емигранти ;) Думата се появява след посещението на руските войски в Париж преди 200 и кусур години, връщат визитата на Наполеон...
Los hombres no frenan

No discrimination! (unless you are russian) :lol:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Да се преименува ли ул. Граф Игнатиев?

Мнение от Моджо » 29 Фев 2024, 11:23

Появява се от заведения за бързо хранене, кафета, където въпросните емигранти в Париж викали Бъйстро, Бъйстро да им правят там каквото им правят /закуска обикновено/ и почнали да им викат на тия заведения бистро. Чак Наполеон....тц.
Хм,хм...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Да се преименува ли ул. Граф Игнатиев?

Мнение от steeN » 29 Фев 2024, 12:19

Аз не знам друг освен boomer-и да ползват думата бистро :lol: Това едно. Две... и без да проверявам ми е ясно, че е поредната плоска антична партенка изтупана от времето на студената война, като тази за Чърчил.
Трябва да се отвори една тема за тъпизми, които са измислица, но се повтарят нон стоп :mrgreen:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Да се преименува ли ул. Граф Игнатиев?

Мнение от Jordana » 29 Фев 2024, 14:59

Това за Чърчил не са измислици , измислица е твойто щото си копнал в интернет че няма черно на бяло и хоп готово . Много от тия неща ги е казвал пред дипломати които са ги цитирали после . Дори пред български дипломати е ръсил типичните обидни Чърчилизми характерни за лексиката му , което е документирано . И това не е само за българите , има и за други нации подобни негови цинизми дето уж не са черно на бяло но да кажем балканите са му любимата боксова круша да словоблудства . Все пак не забравяй че е написал маса нещо има нобел за литература та тия неща му се отдават .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 236
Регистриран на: 14.01.2022
Местоположение: Шумен
Пол: Мъж
Кара: Сеат Толедо 1.8 20V AGN
Мечтае да кара: Елинор :)

Re: Да се преименува ли ул. Граф Игнатиев?

Мнение от Ивайло Димов » 29 Фев 2024, 15:28

Стинката е типичен комсомолец -амбразурчик ,мое го ловиш на пичи косъм с два лафа ;)

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook