OBD адаптори

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

OBD адаптори

Мнение от TNT » 17 Апр 2024, 9:05

Мисля нямаме такава тема, а постоянно излизат нови и нови модели. Какви ползвате, от какво сте доволни ? Вече през OBD се слагат чипове, флашват се скоростни кутии, xDelete има, кви ли не екстри и модулчета се кодират. Дори само за диагностика и чистене на грешки пак е ок мисля :dunno: Кое работи добре с Bimmercode/Bimmerlink ? Като чета, някои се връзват трудно, връзката е бавна и няма смисъл за живи данни, развързват се, по някакви причини не работят ок с конкретна кола/телефон. Някои са по-универсални и могат да се ползват за други БМВ поколения или изобщо друга марка автомобили, други трябва да ги даваш с колата, че не стават за друго :dunno:

Насочил съм се към MHD Universal , но пък няма да слагам MHD на сегашната кола (то и не може :mhihi: ), нито ще флашвам кутия и не съм сигурен дали не е овъркил :dunno: В край на сметка има такива на половин цена, от препоръчаните. Основно мисля да го ползвам за Bimmerlink/Bimmercode и ако светне някоя лампа, за кво свети :mhihi: Също така да работи и с iOS :bchug:

П.П. Знам, че е обсъждано през годините, но мнения на 5-10 години не са релевантни по темата :dunno:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: OBD адаптори

Мнение от Е.Димитров » 17 Апр 2024, 9:17

Само този ли адаптер се свързва с BMW?
Аз си взех някакви от знае се къде и последният, който взех е в WiFi, но не съм го тествал на BMW.
Като цяло съм доволен за бърз резултат, но софтуера, който ползвам не е професионален и чете само живи данни, както и изтриване на грешки.
За кодиране на софтуера при транспортера използвам уж професионален. Но не пипам на дълбоко.

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: OBD адаптори

Мнение от Top Gun Maverick » 17 Апр 2024, 9:24

За флашване и т.н. не знам, но за четене на обикновени грешки ей тоя боклук от 6-8лв. ми върши идеална работа, плюс триене разбира се когато влезе в авариен. :mhihi: Казвам го за колегите, които искат нещо съвсем обикновено и да върши тази базова работа. Теглиш car scanner и си ти.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3909
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: OBD адаптори

Мнение от Kroki » 17 Апр 2024, 9:34

TNT написа:...

Не си сбъркал.
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1906
Регистриран на: 25.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 330i

Re: OBD адаптори

Мнение от boris » 17 Апр 2024, 10:05

modBM WIFI ENET адаптер :yes:
Изображение

Старши скрапер
Аватар
Мнения: 2700
Регистриран на: 16.04.2008
Местоположение: Бургас и малко в София
Пол: Мъж
Кара: ше е21/316, сега 318ci и е93/335dct
Мечтае да кара: е21 без ръжди със S54
Детайли за колата: Powered by M43b19

Re: OBD адаптори

Мнение от Lenco » 17 Апр 2024, 10:50

Изображение
Работи с Bimmerlink/Bimmercode, малко по-скъп е от modBM WIFI ENET, но за последния пише Not compatible with E-series (не знам дали е вярно).
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: OBD адаптори

Мнение от Nickelback » 17 Апр 2024, 11:30

Още една надеждна опция :arrow: https://carista.com/en/
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1906
Регистриран на: 25.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 330i

Re: OBD адаптори

Мнение от boris » 17 Апр 2024, 11:53

Дам, не работи с Е-серии, MHD Universal става за Е-серии, но след някой месец 2007, или да кажем за по-лесно 2008г.
А и автора не е казал за каква кола се търси.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 287
Регистриран на: 25.04.2013
Местоположение: Трявна/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 540i G30, 120d F20
Мечтае да кара: 540i

Re: OBD адаптори

Мнение от AlonsoBest » 18 Апр 2024, 8:05

Темата със адаптерите е доста обширна. За Е сериите аз основно ползвам K+DKAN кабел, но го ползвам със лаптоп. По принцип със адаптер към type-c е съвместим и със bimmer приложения за Андроид. Със iOS не съм сигурен дали е съвместим. За Е сериите като безжичен вариант съм взел Thor WiFi adapter, но той не е съвместим със по-старите Е серии, тоест чете само Е60/Е90 и другите от това поколение. За F серии не съм сигурен дали чете. За F и G серии ползва modBMW WiFi адаптера. Чудесен е, той на практика си е като ENET кабел, но е със WiFi модул. Никога не съм имал драми със него и работи със всички приложения.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1679
Регистриран на: 17.04.2008
Местоположение: Сливен
Пол: Мъж
Кара: E61 530d ; E46 330ci convertible
Мечтае да кара: Всичко що е BMW
Детайли за колата: E61 3.0d ++
E46 3.0i ++

Re: OBD адаптори

Мнение от Biogame » 18 Апр 2024, 8:22

Следя темата, защото ми писна да опъвам тоя кабел, и се оглеждам за някакъв адаптер.
Преди време щях да купувам на Carly адаптера ,ама отзивите бяха малко фифти,фифти.
По принцип ползвам btoolexpert, и съм доволен от него за чистене на грешки ,и гледане на живи данни.
:driving: :dunno: :driving:

Потребител
Аватар
Мнения: 0
Регистриран на: 18.04.2024
Пол: Мъж

Re: OBD адаптори

Мнение от Anarhiq » 18 Апр 2024, 10:26

И аз да се включа някой има ли някое obd което да продава и да е съвместимо с ios и bimmercode?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 287
Регистриран на: 25.04.2013
Местоположение: Трявна/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 540i G30, 120d F20
Мечтае да кара: 540i

Re: OBD адаптори

Мнение от AlonsoBest » 18 Апр 2024, 14:19

Biogame написа:Следя темата, защото ми писна да опъвам тоя кабел, и се оглеждам за някакъв адаптер.
Преди време щях да купувам на Carly адаптера ,ама отзивите бяха малко фифти,фифти.
По принцип ползвам btoolexpert, и съм доволен от него за чистене на грешки ,и гледане на живи данни.

Карлито лично не съм го ползвал, но ще изкажа какво съм виждал и чувал за него. Първия голям минус е че е на абонамент (знам че има кракнати версии, но лично аз не бих си го причинил). Освен това от известно време работи само и единствено с техния си адаптер. Също я направиха вече универсална диагностика, не само за БМВ, а едно нещо колкото е по универсално толкова повече не върши работа :D Също така е доста ограничено от към кодиране, дори спрямо Бимър-а, а за сравнение с ProTool не може да се прави.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 245
Регистриран на: 29.05.2011
Местоположение: Плевен/София
Пол: Мъж
Кара: 412 Turbo/323ti
Мечтае да кара: Mig-29
Детайли за колата: Old school!

Re: OBD адаптори

Мнение от r19 » 19 Апр 2024, 0:04

Не е вярно това за Карлито.
Ползвам кракнато Карли от темата във форума с андроид и кабел за трийсетина лева (type C мъжко към женско)+K+DCAN кабел. Чете ми дори Е36-цата
Постоянно е с мен в колата и мога дори на път да прочета ако стане нещо.
Бимъртуул не съм пробвал дали може да работи с въпросният кабел.
Изпратено от моят SM-A505FN с помощта на Tapatalk
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1679
Регистриран на: 17.04.2008
Местоположение: Сливен
Пол: Мъж
Кара: E61 530d ; E46 330ci convertible
Мечтае да кара: Всичко що е BMW
Детайли за колата: E61 3.0d ++
E46 3.0i ++

Re: OBD адаптори

Мнение от Biogame » 19 Апр 2024, 7:32

r19 написа:Не е вярно това за Карлито.
Ползвам кракнато Карли от темата във форума с андроид и кабел за трийсетина лева (type C мъжко към женско)+K+DCAN кабел. Чете ми дори Е36-цата
Постоянно е с мен в колата и мога дори на път да прочета ако стане нещо.
Бимъртуул не съм пробвал дали може да работи с въпросният кабел.
Изпратено от моят SM-A505FN с помощта на Tapatalk

И аз го ползвам по този начин,но за някои неща си иска адаптера.
Бимъртуул с кабел не може, иска си блутут.
:driving: :dunno: :driving:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 209
Регистриран на: 8.06.2008
Местоположение: Добрич
Пол: Мъж
Кара: F01
Мечтае да кара: F80
Детайли за колата: BMW F01 740xD M Sport

Re: OBD адаптори

Мнение от bir40o0 » 19 Апр 2024, 7:35

С най-евтиният китайски адаптер съм :mhihi:, а иемнно Vgate iCar Wi-Fi. Адаптера е с Wi-Fi свързаност, което е условието за работа с IOS. Пробвал съм същият адаптер, но с блутут и с Iphone не се свързва по никакъв начин.
Тоя адаптер, чете и кодира Е серия и Ф серия безпроблемно, е вярно бавно, но безпроблемно. В олх е на цена 35-40лв, от китай 30на лв.
Имам и Enet кабел с преходник от Ethernet към Lightining, чете и кодира всичко в Ф-ката.
Лично аз предпочитам кабела, защото всичко се случва доста по-бързо. Времето за прочитане на даден модул и кодирането му с кабела е 3-4 пъти по-бързо.
Ползвам платена верисия на BimmerCode, както и кракната версия BimmerLink(на андроид устройство).

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook