Посвещава се на децата от 60-те, 70-те и 80-те години

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 337
Регистриран на: 13.02.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: ше e34 520
Мечтае да кара: E34 535

Мнение от TheBlame » 19 Апр 2007, 14:08

Фил написа:
TheBlame написа:попаднах на една група която я слушах когато бях още малко лапе

Коя таз група?

Това ме подсеща - на някакво събиране, псевдо-купонче (ех едно време какви купони правехме...) се заговарям с някаква пикла с фанелка на Metallica - ReLoad албума. Викам си "я, сродна душа метълка". Та заговаряме се, разбира се за музика, аз й задавам въпроса "Какво мислиш за Master of Puppets", при което оная ми вика "Ми не знам, аз слушам Metallica" :shock: :shock:

Не знаех с коя ръка да се прекръстя...


хахахаха :mhihi: :mhihi: :mhihi: ти ме размаза от смях ей :mhihi: :mhihi: :mhihi: групата е Limp Bizkit в далечната 99-2000 когато съм бил дефактно на 13 ненавържени годинки иначе и аз съм се нагледал на тапаци дори моя брат е жив пример за жалост дето до преди година носеше тениска на KoЯn от едноимения им албум и не знаеше коя година е излезнал дори албума да не говориме за песните в него :mhihi: :evil: :mhihi: да се смея ли да плача ли ....
За да станеш хищник трябва опонента ти да е хищник !
Когато има колебание,няма решение !
Няма лека война!
Целта винаги е да унищожиш врагът!
НИКОГА НЕ ЗАБРАВЯЙ

Алчността убива всички !

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 204
Регистриран на: 9.11.2004
Местоположение: страната на чудесата

Мнение от anica banica » 19 Апр 2007, 14:27

Уф, айде пак професорите от прогимназията да се изкажат...
И - леле - 2000 г. била далечна :)
И - чудя се.... дали все пак фенът на Лимп Бизкит по-горе е чувал нещо за Master of Puppets, издаден преди датата му на раждане?

Чудна тема, чудна. Но не само времената са други, а и ние тъй. И жалим не толкова за бозата "от 6 ст." и Седморката на Блейк, колкото за това, че пътят от детството към зрелостта е тотално еднопосочен :(

Ама капацитетите с жълто около устата това още не го знаят. Нищо - никого не е подминало.
You will find adventure
or the adventure will find you.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1634
Регистриран на: 11.11.2003

Мнение от Slavi_m » 19 Апр 2007, 15:13

anica banica написа:Уф, айде пак професорите от прогимназията да се изкажат...
И - леле - 2000 г. била далечна :)
И - чудя се.... дали все пак фенът на Лимп Бизкит по-горе е чувал нещо за Master of Puppets, издаден преди датата му на раждане?

Чудна тема, чудна. Но не само времената са други, а и ние тъй. И жалим не толкова за бозата "от 6 ст." и Седморката на Блейк, колкото за това, че пътят от детството към зрелостта е тотално еднопосочен :(

Ама капацитетите с жълто около устата това още не го знаят. Нищо - никого не е подминало.


А ти какво 'дъртата кака' само коментира отстрани и това е всичко?
С толкова много 'чудене' поне да беше казала нещо съществено,а не 'прикрито' да показваш 'мъдростта' си,от която 'капацитетите с жълто :!: около устата си нямат и понятие..
А пък може би ти не си единствената,която е чувала за 'нещо' за Master of Puppets...
И какви генерални изводи правиш за толкова много хора,които НЕ познаваш..
А ти какво имаш около устата може ли да попитам?Всъщност аз попитах вече..

А що се отняся за изминалото време..спомените остават,но нищо не пречи да си припомним и на практика ;)
Доказателството са съборите досега,нали? :)
За конкретни личности да говоря ли? :D

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 696
Регистриран на: 26.04.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E87 120d
Мечтае да кара: x6

Мнение от Veson » 19 Апр 2007, 15:20

Мноооооо носталгично... още си спомням - с нетърпение да дойде последния брой на списание ПИФ (със Играчка), дъвките с лепенки на стрелбищата, алтай или етър, боядисах си балканчето черно, щото го раздавах метал :evil: ,онези големи каубойски постройки и пластмасови фигурки, мачбокс, и всякакви такива ценни нещица дето ти осмислят детството. Какви времена - бяхме се остригали 3-4 момчета голи глави е така за идеята ,и хайде педагогическа стая, в районното пиши показания - ама защо си се остигал - не може така !!! такива ми ти работи от старото време :mhihi:
stay tuned
Изображение

Гост
Аватар

Мнение от Гост » 19 Апр 2007, 15:33

Slavi_m написа:
anica banica написа:Уф, айде пак професорите от прогимназията да се изкажат...
И - леле - 2000 г. била далечна :)
И - чудя се.... дали все пак фенът на Лимп Бизкит по-горе е чувал нещо за Master of Puppets, издаден преди датата му на раждане?

Чудна тема, чудна. Но не само времената са други, а и ние тъй. И жалим не толкова за бозата "от 6 ст." и Седморката на Блейк, колкото за това, че пътят от детството към зрелостта е тотално еднопосочен :(

Ама капацитетите с жълто около устата това още не го знаят. Нищо - никого не е подминало.


А ти какво 'дъртата кака' само коментира отстрани и това е всичко?
С толкова много 'чудене' поне да беше казала нещо съществено,а не 'прикрито' да показваш 'мъдростта' си,от която 'капацитетите с жълто :!: около устата си нямат и понятие..
А пък може би ти не си единствената,която е чувала за 'нещо' за Master of Puppets...
И какви генерални изводи правиш за толкова много хора,които НЕ познаваш..
А ти какво имаш около устата може ли да попитам?Всъщност аз попитах вече..

А що се отняся за изминалото време..спомените остават,но нищо не пречи да си припомним и на практика ;)
Доказателството са съборите досега,нали? :)
За конкретни личности да говоря ли? :D


Стега бе хора! Говорим си за готини неща-нема да спорим и да се делим млади на стари!

..... аница-баница кликал бе!
абел-хабел домине....!!!! :lol:

Потребител
Аватар
Мнения: 38
Регистриран на: 25.04.2006
Местоположение: Дружба/Karlsruhe

Мнение от Stormblast » 19 Апр 2007, 15:37

И дъвки Орбит нямаше - Момчетата дъвчехме "Турбо" , а момичетата "Love is" :mhihi:

Към 94-95 се появиха и миришештите листчета - оттогава нещата не вървят на добре :mhihi:

Верно за 10-15 години много се промениха нещата...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 204
Регистриран на: 9.11.2004
Местоположение: страната на чудесата

Мнение от anica banica » 19 Апр 2007, 15:52

Слави, казах аз, ама който разбрал - разбрал.

Мисълта ми беше малко по-друга. Тази година - 2007-а, от училище излиза поколението, родено през 1989 година. Това са първите хора, невидели нито един ден от онази България и онова детство, което ние помним (където "ние" - родените N на брой години преди това). Всичките тука описани фунийки, балканчета, яйца от Кореком, стражари и апаши, Таралежите се раждат без бодли, дъвки Турбо, игри без граници и т.н.

Тук се казаха и лоши думи за ония времена. Аз също мога да кажа такива. Акцентът обаче пада не върху това какво в тях беше хубаво и какво - лошо. А върху това, че бяха ДРУГИ.

Опасявам се, че голям процент от пишещите тук са родени около и след 1989-а.
Нямам нищо против - и няма нищо лошо, те да присъстват във форума (макар че това е специализиран автофорум и не съм съвсем сигурна с какво може да допринесе за него човек без книжка и автомобил).

Те обаче нямат място в тази тема и ако някой пита за искреното ми мнение, то е - тя е прекалено носталгично-хубава, за да я "замърсяват".

Поздрави
Последна промяна anica banica на 19 Апр 2007, 15:58, променена общо 1 път
You will find adventure
or the adventure will find you.

Гост
Аватар

Мнение от Гост » 19 Апр 2007, 15:57

Не се опасявай!! нека четат децата! .... и аз съм чел на баща ми тефтерите от даскало! всичко лошо се забравя лесно-всичко хубаво - остава!!!
Темата е страшно интересна за нас - и не толкова за някои,ма нали и за тва се борехме -да нема цензура и забрани като тогава!!! нека има свобода на словото!!! :lol:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2317
Регистриран на: 16.12.2003
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: е30, е36, e39
Мечтае да кара: ///M
Детайли за колата: Nuclear Touring

Мнение от Nucl3arDru1D » 19 Апр 2007, 15:59

и на мен ми стана леко носталгично и тъжно, но верно си беше екстра детство :D
* болка в ухото, когато майка ми е подразбрала, че "Жената днес" не е изчезнала от пощата, а е минала постепенно през двъцевката, "набавена" чрез поход с балканчето до гара Пионер
* удоволствието да изпръскаш цяло прясно млечидце в тиквата на някоя женка - безценно (6 ст.)
* динамо на крива капла - ефекта на фара мигач :mhihi:
* наказание: без "пинко" две седмици (две предавания де факто)
* ... бе хиляди шукарии :mhihi:
Изображение
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 868
Регистриран на: 25.02.2007
Местоположение: София

Мнение от Фил » 19 Апр 2007, 16:01

Ейййй, кат каза тефтерите, та се сетих - сестра ми до ден днешен си пази един от лексиконите си :mhihi:

Знаете ги:

Любима група? - Modern Talking

Вашият девиз? - Никога на колене пред който и да е

:mhihi: :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 786
Регистриран на: 16.05.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: на фотосинтеза

Мнение от ineedmoney » 19 Апр 2007, 16:02

anica banica написа:Слави, казах аз, ама който разбрал - разбрал.

Мисълта ми беше малко по-друга. Тази година - 2007-а, от училище излиза поколението, родено през 1989 година. Това са първите хора, невидели нито един ден от онази България и онова детство, което ние помним (където "ние" - родените N на брой години преди това). Всичките тука описани фунийки, балканчета, яйца от Кореком, стражари и апаши, Таралежите се раждат без бодли, игри без граници и т.н.

Тук се казаха и лоши думи за ония времена. Аз също мога да кажа такива. Акцентът обаче пада върху това какво в тях беше хубаво и какво - лошо. А върху това, че бяха ДРУГИ.

Опасявам се, че голям процент от пишещите тук са родени около и след 1989-а.
Нямам нищо против - и няма нищо лошо, те да присъстват във форума (макар че това е специализиран автофорум и не съм съвсем сигурна с какво може да допринесе за него човек без книжка и автомобил).

Те обаче нямат място в тази тема и ако някой пита за искреното ми мнение, то е - тя е прекалено носталгично-хубава, за да я "замърсяват".

Поздрави



само една лека поправка ...тази година-2007 от училище излизат родените през 1988-ма и въпреки че съм видял само годинка социализъм аз също помня когато в градинката пред блока се събирахме дечурлигата и играехме на стражари и апаши ,фунийки и др весели игри :) така че темата много добре е озаглавена" и 80-те години" защото промените за които говорите за GSM-и iPod-ове и тем подобни (компютри) започнаха в средата на 90-те ;)
Стрелката на оборотомета сочи към цифри ,но всъщност изразява Ващето съкровенно ЖЕЛАНИЕ!
Изображение
╭∩╮(︶︿︶)╭∩╮
And the greatest rapper that dared to touch the mic, tattooed on his belly the words of "thug life".

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1689
Регистриран на: 7.09.2002
Местоположение: Пловдив
Кара: е30 316, е36 328, ф30 335, ф32 428
Мечтае да кара: и да му е спокойно

Мнение от Babuna » 19 Апр 2007, 16:02

Анет! :D

Всяко детство вероятно само по себе си е безгрижно.
Хехе, помня когато навлязоха първите вносни сладоледи.
"Баба, този сладолед е ГРЪЦКИ и по-малко се яде!"
Цъкахме мачлета от сутрин до вечер, обикаляхме из града. Крадяхме череши и ройдо! :mhihi: Постоянно с разранени колена търчиш.
А сега - баси ежедневието. :roll:
CCFL и LED ангелски очи, М пакети за е36/е39/е46/е60/е61/е90/е91/е93/е93/f10/f30/x5 спортни окачвания, спортни генерации, колектори и много други!
OРИГИНАЛНИ ПАРКИНГ СЕНЗОРИ по 39 лв!
Стъкла за фаровете на BMW e46 всички модификации - 45 лв, за BMW e39 фейслифт 79 лева - край на проблема с мътните напукани фарове
М-tec броня пълен за БМВ е36 пълен комплект - 129 лв
M-tec 2 предна броня за БМВ е46 седан,туринг - 189 лв
M-tec предна броня за БМВ е39 - 189 лв
MOTUL 6100 10w-40 Synergie 5 литра - 49.99 лева - МОТУЛ И КАСТРОЛ 100% оригинални на най-ниски цени в БГ
CCFL ANGEL EYES - 49,99 лв
0889 22 66 88

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 204
Регистриран на: 9.11.2004
Местоположение: страната на чудесата

Мнение от anica banica » 19 Апр 2007, 16:08

Бабуне :)))

"Тате каза, че ще ми купи колело, ама друг път!" - "Куче в чекмедже".

И текстът от песничката към "Войната на таралежите":

"Къде ми са детските книжки,
кажи ми мой прашен сандък?
Закусиха сивите мишки
с вълшебните букви - язък!
Къде ми е класната стая,
къде е коравия чин,
а, б, в, тире, запетая,
забравих ги вече - амин!

А днес моят собствен наследник
извършва геройски бели.
Не съм се изгубил безследно
щом той ме повтаря, нали?

Къде е момчешката дързост,
след мене защо не върви,
отминаха стъпките бързи
и ехо не чувам, уви.
Къде ли се водят войните
за мойте наивни мечти
дали пък не са ми сърдити
че съм ги отрекъл почти?"
You will find adventure
or the adventure will find you.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 337
Регистриран на: 13.02.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: ше e34 520
Мечтае да кара: E34 535

Мнение от TheBlame » 19 Апр 2007, 16:10

anica banica написа:...


и как прецени че по-голямата част от форума нямат книжки ? и коли ? тва че не съм написал че не карам бмв и нямам снимка с баварец ме прави човек който не мога да дам полезна информация относно автомобили били те каквито и да са освен бмв ?

лично аз смятам че съм хванал годините макар и не на 100 % от хубавото време в който децата си играеха пред блока а не вкъщи на комютъра и за тва се смятам за един от не многото късметлии който са въпросния набор и може за теб да са малко годините но за мен са много и бих казал че много неща съм приживял и много неща съм променил в живота си но мойта история не е важна за никого а и сърказама ти не успя да ме засегне за твое нещастние ;)

пп.спамя си и си го знам и санкции ще понеса ако трябва :paranoid:

anica banica написа:Опасявам се, че голям процент от пишещите тук са родени около и след 1989-а.
Нямам нищо против - и няма нищо лошо, те да присъстват във форума (макар че това е специализиран автофорум и не съм съвсем сигурна с какво може да допринесе за него човек без книжка и автомобил).


и как прецени че по-голямата част от форума нямат книжки ? и коли ? тва че не съм написал че не карам бмв и нямам снимка с баварец ме прави човек който не мога да дам полезна информация относно автомобили били те каквито и да са освен бмв ? :lol:
Последна промяна TheBlame на 19 Апр 2007, 16:36, променена общо 1 път
За да станеш хищник трябва опонента ти да е хищник !
Когато има колебание,няма решение !
Няма лека война!
Целта винаги е да унищожиш врагът!
НИКОГА НЕ ЗАБРАВЯЙ

Алчността убива всички !

и аз незнам
Аватар
Мнения: 2070
Регистриран на: 1.11.2003
Местоположение: София/Люлин
Кара: E36 325i

Мнение от BMWALPINA » 19 Апр 2007, 16:21

Може да съм 88, но мога да каже че си имах много готино детство и аз имах фуниика даже беше двуцевка, и ние сме играли на криеница събирахме се по 15-20 деца пред блока и беше много готино даже са ми се доигра :uups: :mhihi: а ссега ги гледам пред блока има точно 3-4 деца които се събират и тва еНо има и нещо друго всяко едно поколение се движи спрямо еволюцията, вие сте искали топки и разни други неща защото не е имало или са били скъпи, а сега има просто всичко. Поколенията преди вас как са били и те сигурно са искали неща които вие сте ги имали. Но да си малак си е готино преди няколко дена таман гледах някви малки дечица които си играеха и от нищо не им пука6е и направо исках пак да съм малак :D

п.с Имахме една джанка до училище и винаги след училище висяхме на дървото всеки си имаше място (то беше едно голямо дурво много готино и прикрито) и сме висяли сумати време там
Последна промяна BMWALPINA на 19 Апр 2007, 16:22, променена общо 1 път

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: dewey

Последни теми
Facebook