Посвещава се на децата от 60-те, 70-те и 80-те години

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1969
Регистриран на: 21.10.2007
Пол: Мъж
Кара: мел

Мнение от ///vlado » 20 Яну 2008, 13:59

dizelboy написа:еми като си4ки сме се затюфкали даи те да се саберем некаде да поиграем на фуники и на топ4ета :mhihi: :mhihi: :mhihi:



Ха колега доста добпо предложение ... айде някой като идва на Еко-то да носи я фунийки я топчета ..... и там какво намери ..... :mhihi: :mhihi: :mhihi:


Аватар
Мнения: 7702
Регистриран на: 25.12.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: със спомени

Мнение от sonny » 20 Яну 2008, 16:15

Скоро идва събор, стягайте тръбите, пригответе топките и федербала, жените да взимат ластика , да се организираме, два дни да се сцепиме от детинщини, а несамо от чалга в кръчмата до шопската салата ;)


Аватар
Мнения: 5133
Регистриран на: 15.05.2003
Местоположение: Herefordshire,Ledbury
Пол: Мъж
Кара: акцизни М-паркети от острова
Мечтае да кара: много неща

Мнение от ///MapTo » 20 Яну 2008, 16:21

Аз на събора ще си дотъркалям лагерната количка... :D
Ако ще на 3 части ще я разглобя,за да се събере но ще я донеса!
Изображение
Изображение
PeReZ: Предполагам и километража (скоростомера) не показва моментната скорост, а ъгловата скорост в завой ???

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1418
Регистриран на: 30.09.2006
Местоположение: София

Мнение от euroto » 20 Яну 2008, 16:24

sonny написа:Скоро идва събор, стягайте тръбите, пригответе топките и федербала, жените да взимат ластика , да се организираме, два дни да се сцепиме от детинщини, а несамо от чалга в кръчмата до шопската салата ;)


Според мен и шопска трябва да има, че иначе гладна мечка хоро не играе :mhihi: Първо да хапнем да пийнем после да дремнем по 2 часа и по хладината към 18:00 часа може да погледаме жените как играят федербал а ние с по чаша бира в ръка :mhihi:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 661
Регистриран на: 2.12.2006
Местоположение: София,Бургас
Пол: Мъж
Кара: x5 e70 3.0d,е46 318i

Мнение от zlobicar » 20 Яну 2008, 16:58

Еи тази тема ме върна 20години назад и ми стана едно мъчно мъчно...
обичам BMW

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1969
Регистриран на: 21.10.2007
Пол: Мъж
Кара: мел

Мнение от ///vlado » 20 Яну 2008, 17:02

zlobicar написа:Еи тази тема ме върна 20години назад и ми стана едно мъчно мъчно...



нормално колега ... то на секи който я е прочел тая тема му е станало мъчно,мъчно ..... :D :lol: :D

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1520
Регистриран на: 23.12.2006
Местоположение: Казанлък

Мнение от Nightmare » 20 Яну 2008, 17:12

Някой спомена ли за къщичките по дърветата?Лятната ваканция на село бях командирован задължително.Ходехме на реката и давахме на циганчетата бонбони да скачат във водата направо с дрехите :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Събирахме стотинките за сладолед,ядяхме череши,и крадяхме праскови и кайсии от чуждите дървета :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Играехме на карти по цял ден и закачахме момичетата :mhihi: :mhihi:

Въпреки че не беше толкова отдавна- 6-7 години...пак ми става мъчно като се сетя :(
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 296
Регистриран на: 6.05.2006

Мнение от Diavolo » 20 Яну 2008, 18:03

Tvrrr написа:
Aleks написа:Любо толкова спомени ми върна в кратуната :winky:

Бяха страхотни времена и ако можех да избирам бих предпочел отново моето детство пред сегашното ;)


:yes:

Ебати носталгията! :(


И при мен така :(

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2776
Регистриран на: 26.06.2007
Местоположение: На вятърните мелници

Мнение от D3BEP » 20 Яну 2008, 18:20

На федербал пък ще ви счупя. Аматьори. Даже още имам вкъщи пръснати няколко чифта май, и един не съм купил, всичките са спечелени по различни състезания. Играехме го цялата махала по правила, подобни на волейбола. Даже и мрежа си имахме, опъната през улицата. И като се наредяхме там в ранния следоберд, даже и колите в градчето знаеха, че улицата не е за минаване :mhihi: :mhihi: :mhihi:

А понеже споменахте чантите...
Още имам под леглото цялата колекция от книжки "Пиф". Ама истинските Пифчета, не онея измислени Пифута с оня мишкоподобен чебурашка. Ако някой има, да казва, да си разменяме.
Имам няколко торби с пластмасови динозаври... Години съм ги събирал. Сега китайците избиха рибата, но тогава тея играчки бяха редки и качествени.
Наскоро упях да си купя най - любимата ми книжка от детството: "Палеонтология в картинки". Когато бях на 5 години тя излезе в България и просто изнудих нашите да ми я купят... Сега я намерих доста трудно, с поръчки към антикварни книжарници и чакане с години, но си струваше, защото е в отлично състояние. И досега си пазя обаче и моето си, старото копие с изпокъсаните страници.
А най - ме е яд за "ДЪГА". Между изданията на това списание отраснах. Имах всичките му броеве и то ме отвори за много от книгите, които търсих и прочетох в детството... Но евтините му хартиени страници не удържаха на времето, за разлика от гланцирания ПИФ и едва ли мога да събера и няколко здрави броеве... Гледам обаче че по библиотеките ги има...

Поздрави!

ПП. Ае поразгледах отговорите...
Хора, какво е туй детство...
Паткалото май никъде го няма споменато. Не сте ли се обстрелвали :) Всичките фулмастери в училище отиваха за това, а най - ценната стока беше хубавото бутало...
Водни пистолети, спринцовки и водни бомбички? Цяло лято бяхме вир вода в махалата.
А нормалните бомбички от барут на кибритени клечки? В едни сложни системи от гилзи, пирони и ластици... ?

А тука сума народ са изписали как са се крили да пият и да пушат.. Ег*ти детските спомени :)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1283
Регистриран на: 6.06.2007
Местоположение: София

Мнение от bobi_maxo » 20 Яну 2008, 19:47

Еххх, Дъга ми беше и на мен любимо! Елемаг, войнът на хан Тервел; Чоко и Боко; Дарко; Янтар; Имаше и за един пич дето живял в Шао Лин беше овладял бойните изкуства и беше се върнал в България по турско робство. Жалко, не мога да се сетя как се казва! :help:
С един приятел ходехме да караме колелета, аз със Балкан-че, а той със Школник и техните му бяха взели километраж със стрелка и беше много яко. Наще ме пращаха до супера на пазар и почти винаги леличката ме лъжеше на касата :mhihi:
Имаше сама една програма, която работеше от 10:00 до 12:30 и от 17:30 до 22:30. По-късно напарвиха и втора програма, която по-късно стана ефир 2, а след това продадоха честотата и сега там е БТВ.
Търсих ме разни боклуци от който после ставаха страхотни къщички, или по ямите около строежите с лодки от стиропор!
Абе беше си яко!


Аватар
Мнения: 5133
Регистриран на: 15.05.2003
Местоположение: Herefordshire,Ledbury
Пол: Мъж
Кара: акцизни М-паркети от острова
Мечтае да кара: много неща

Мнение от ///MapTo » 20 Яну 2008, 20:07

Като стана дума за къщички... :mhihi: :mhihi:
Лятото на 2 срещу 3 клас бяхме направили удар и обрахме 1/2 ограда на една детска градина в квартала...прави винкели по 1 метър...идеални за кръстосана плетка за таван за къщичка...носех ги в един чувал прибрани и с колелото търча...имах нещастието да излезе едно от железата и да се мушне между спиците на предната гума,та си имам спомен доживот... :lol:
Тогава нямаше телефони...през 2 часа ходех под балкона "мамооо,виж ме ...добре съм...ще се прибера в еди колко си за вечеря..."
....спомени спомени... :roll:
Нямаше компютърни зали,имаше поредното прашно поле,подходящо да играем на топчета,или някоя градина да се крием между дърветата,като играем на фунийки...както казва един приятел,навремето който е търкалял колелото из квартала,знае шорткътите и сега през тях се придвижва с кола...
Изображение
Изображение
PeReZ: Предполагам и километража (скоростомера) не показва моментната скорост, а ъгловата скорост в завой ???

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 7.08.2007
Местоположение: Испания

Мнение от bobchosi » 20 Яну 2008, 20:39

Eeeex за жалост мина времето на лагерниците, фунийките и ожулените колена. Времената се променят. Дойде ерата на кънтър стайк и ГСМите с видеоразговори. Хората деволюираме. :(

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 312
Регистриран на: 19.09.2007
Местоположение: Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: 328i & 520i

Мнение от NaKi4_pZ » 20 Яну 2008, 21:06

fANTONa написа:....детското в мен никога не е умряло, няма и да умре.... дори и когато всички ми се подиграваха че си играя с колички а те вече пиеха и пушеха ... още си пазя чантичката пълна с очукани колички. няма да умре дори и когато много хора от следващите поколения все още ме мислят за задръстен ?!?! понеже не правя това което е модерно. но аз никога не съм гледал кое е модерно, а кое ми харесва. може би и за това все още много хора ме смятат за странен човек .... но всеки си избира какъв да е , нали ?...


:bowdown: :bowdown: :bowdown: ...Истина..Истина.. :bowdown: :bowdown: :bowdown:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 531
Регистриран на: 20.04.2007
Местоположение: София/Бургас
Пол: Мъж
Кара: F15 xDrive30d N57T
Мечтае да кара: 911 Turbo

Мнение от AGD » 20 Яну 2008, 21:22

bobi_maxo написа:Еххх, Дъга ми беше и на мен любимо! Елемаг, войнът на хан Тервел; Чоко и Боко; Дарко; Янтар; Имаше и за един пич дето живял в Шао Лин беше овладял бойните изкуства и беше се върнал в България по турско робство. Жалко, не мога да се сетя как се казва! :help:


"Добромир" се казва пича :) Аз съм почитател и на Гъгри и Глупи от "Бубачко" :) И няма начин да пропусна Екипа за Ликвидиране на Опасности - ЕЛО, с култовия антигерой Джейгър Зур.
Моите броеве на Дъга си стоят и повечето са в добро състояние - някъде ми изчезна последния брой, който излезе. И не видях да споменавате "Чуден Свят" - също много радващо списание и също имам почти всички броеве.
И въпреки, че е ясно , че всички сега разполагат с малко време , аз все пак да попитам - няма ли някой достатъчно ентусиазиран да вземе да ги сканира тези списания ? Гледам , че с общи усилия ще можем да съберем всички броеве.
И още някои неща не видях споменати - Линда (Студио Х), Октопод, Банда BMX и Хон Гил Дон :)
George Carlin написа:Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3665
Регистриран на: 25.12.2006
Местоположение: македонче
Пол: Мъж
Кара: Е39
Мечтае да кара: Е92

Мнение от bam-bam » 21 Яну 2008, 1:18

еххх спомени спомени
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook