Посвещава се на децата от 60-те, 70-те и 80-те години

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Пич, къде ми е колата?
Аватар
Мнения: 3058
Регистриран на: 5.02.2002

Мнение от ! Алекс » 20 Апр 2007, 8:44

vicho написа:аз пък искам Алекс да се икаже по темата ;)
п.с. пращам ЛС



кой от всичките ;)

Гост
Аватар

Мнение от Гост » 20 Апр 2007, 9:50

То София едно време беше 2на2...километра!! Я кажете кой ,къде,какво.... Мое се окаже ,че сме прашясвали заедно по даскалата и градинките!!..... Имам предвид столичните "копелета" де!! ;)
Аз съм расал у до Халите!123то,после 1во на Стара Планина,после 30то/беше Людмила Живкова и накрая 32ро -руското на Възраждане!! Градинката на Волгоград/спускане с матор с кош-БМВ-модел 60те години до Сточна Гара и по центъра в 123то стадиончето! ...малко бар Дамарче в Коньовица и циганското и стадион Славия след тренировки от ските,...а и на Спортната палата след плуване около Зоологическата!!! :arrow: помните ли че Зоологическата беше зад Съветската армия-паметника!?!?! :P

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 303
Регистриран на: 23.01.2007
Местоположение: София,гоУемото сеУо

Мнение от Kocil » 20 Апр 2007, 9:53

Gottlos написа:А за ключа с ластика на врата сещате ли се :mhihi: Аз така и не можах да свикна с това нещо и що ключове съм затрил и колко часове съм прекарал пред вратата :confused:
хаха,добре че напомни...сега се сетих и за тая работа с ключа... :mhihi: колко пъти съм влизал в нас през балкона на съседите... :mhihi:

ПП.Живеех на бул.Евлоги Георгиев,малко преди кръстовището с Граф Игнатиев... :)
Изображение

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1758
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Мнение от BMW_POWER » 20 Апр 2007, 10:41

Чета, чета, и стигам до извода, че съм много дърт :roll: . Ми нищо чидно, синът ми другата седмица прави 15 ...

Едно време София свършваше на кръстовището на ул. Трайко Китанчев и ул. Тодор Каблешков. Ще ви подскажа, че това е старото име на бул. България и там сега е Била. Към Бояна продължаваше прашна пътека ... Там имаше царевица, която по обясними причини беше два пъти по-висока от нас и в нея се правеха индиански вигвами, каквито имаше във филмите на Гойко Митич. Ееееееееех, читалище Светлина - 20ст долу и 30 ст на балкона ... Тролей 2 въртеше на сегашното кръстовище България и Гоце Делчев, а после го "удължиха" и въртеше пред входа на Мотопистата ... Пък и квартала си беше краен и се казваше квартал Мотописта ;)
Чак до пазара на Иван Вазов се простираха безкрайни градинки и много къщи, пълни с джанки, круши, ябълки, череши .... цяло лято имаше какво да се "яде" из дворовете. През 1978г с Москвич 408 - с 4 фара ходихме на ескурзия до ГДР, имаше и такава държава навремето. До Берлин стигнахме с две преспивания по пътя .... След това запачна страежа на бул. България с онзи безкраен ров, започващ от Иван Вазов и завършващ на Околовръстното. Колко кал от него съм занесъл в къщи :uups: Състезанията на Мотопистата - ехе, щом бръмнеше мотор и аз излитах да гледам. Петър Петров, Янакиев ... спомени. Дъфките Идеал, имаше и дъфке като цигари, но тях ги взимахме от "свижданията" на българо-Югославската граница.
За фунийките от списание Жаната днес и тръбите от антените на къмшиите, карането на колело в строящия се по това време Южен парк, саловете от стиропор, битките с "апахите" - това бяха хлапетата от Борово .... после се появиха

Изображение

и

Изображение

старите пък се захласваха по

Изображение

Чудя се какво ли ще пропусна ... филмите "17 мига от пролетта", "Жената зад щанда", "Синята лампа" и още много други неща ...

Сега оня моя дънгалак лежи и гледа тавана, защото нямам какво да правя...
Той никога няма да разбере, как може да ходя с колелото чак на пазара Иван Вазов, защото там бяха най-близките два флипера и джаги, имаше сок от оня, дето се правеше с концентрат и вода ...

Уф, мамка му, като се замисля - имахме детство ;)

Хехе, забравих тръпките от пускането на парно в блока, безкрайните дупки като във филма ТОПЛО, после ни прокараха телефон, а първия цветен телевизор си беше цяло събитие. Първият ми моно-касетофон Национал Панасоник - скоро го изхвърлих - закупен за 150 долара от Кореком ...

Гост
Аватар

Мнение от Гост » 20 Апр 2007, 10:48

Аре да си менкаме от Турбото!!!??? :mhihi:
Аз имам играчки на Рахан и доста марки и картинки от Турбо!
Ше си ги зеем от старата къща! Има и неколко колички от Мачбокс и мое а стане търговията!!!
А понее станА дума за ключ на ластик-един приятел така ми го опънА и го пусна ,че после два дни не моех да говора!!!После минАх на канап!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1176
Регистриран на: 5.01.2005
Местоположение: lulin/usa

Мнение от evans » 20 Апр 2007, 10:53

Gottlos написа:
evans написа:Хубавото на едното време,че ни учиха на дисциплина,спомням си че по телевизията вървяха едни детски предавания тип образователни и там показваха как трябва да се чисти стаята,да отстъпваме място в ГС на по възрастните и тн.Иначе простоията и тогава си я имаше,сега както децата си харчат парите в нет клубовете,тогава си ги даваха по ел.игри,стрелбища и дъвки костенурките нинджа.Тогава бяхме по затворени,всички даскалки те здухваха и много деца намразиха даскалото,просто ни изградиха грешна представа за училището.


Човек,тебе да не са те карали на цигулка да ходиш едно време?
Има нещо такова,обаче не цигулка,а ударни инструменти ;) леле как ме намразиха комшиите

ентусиаст
Аватар
Мнения: 941
Регистриран на: 26.03.2005
Местоположение: единственото село в София - Красно село
Пол: Мъж
Кара: E39 530i Touring
Мечтае да кара: каквато и да е ALPINA
Детайли за колата: току що излязла от завода! :)

Мнение от turboto » 20 Апр 2007, 11:15

Аз си джитках из Оборище - 129-то Леле у военната какдемия зимата к'ви пързалки стааха не е истина с наилони или горе на редеута.... Една зима михме цоклите у военната академиа че ни фанаха :mhihi: :mhihi:.

После у спортното 47-мо зад ЕКО-то и тоя Камен дел... :mhihi:

АIW а по Лом на гарата с дядо церемонията ни беше по кебапче и после гледахме влаковете и накрая сладолед. А на село не е истина к'во ставаше... няма да забравя с двамата ми братовчеди едно лято 'одихме да бракониерстваме на язовира и баси улова напраихме до обяд 99 риби тримата. и ни надуши падара и кат ни подгони а ние с по 2 чанти на кормилото на колелото а рибите още подскачат и падат по пътя и един от нас ги събира. А лелеееееее на село в киното кат докараха Междузвездни войни и абсолютно цялото село едвам се побрахме... :-) А к'ви дискотеки ставаха там в читалището с к'ви кавъри не е истина... А обикалянето по полетата и кат набараш диня (лубеница и казват в този краи - за ЛОМ става въпрос) и фрас в земята и обираш средата и бягаш да не те хванат. Баси мога до вдругиден да продължавам да пиша... :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1002
Регистриран на: 25.04.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е46 sedan

Мнение от furnata » 20 Апр 2007, 12:01

Аз по Красната поляна израснах-диво та знае ли се :mhihi: гепвахме си жетони (за тез дето не знаят-едни медни като стотинки)от електрокарния завод и цял ден меткахме на "кале" незнам някой играл ли е на "жетони" ама кеф си беше.Кесиш си пред блока до 1-2часа нощес и немаш грижи --нямаше педофили,педали ....
А са децата в къщи ги държат -ми държат ги щото ако си спомняте тогава престъпността беше почти нулева.А са стрелят, пукат ,газат те по тротоара,изнасилвания и т.н.
Но спомените определено си струват :D
НЕВОЛЯТА УЧИ........


ИзображениеИзображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 86
Регистриран на: 24.11.2005

Мнение от Cuba.Libre » 20 Апр 2007, 12:33

Аз вчера (преди да видя тази тема) слезнах до мазето и си вземах тръбата и малко твърда тел. Телта я направих на чаталче за скобки...изпокъсах едно гланцирано списание (малиии като почнаха да пращат МЕТРО списаниицето всички съседи ги щавех), свивах 20 мин. фуниики и после си припомнях уменията и като цяло онези времена...носталгия*

*Носталгията са нещата от тавана,
/не онзи на втория етаж в къщата на дядо ти,
а онзи в малкия мозък/,
които никога няма да изхвърлиш,
въпреки слоевете прах,
защото в четири след полунощ
новите придобивки нямат абсолютно никакво значение

е, добре, да оставиме и материалните неща от тавана\мазето и получаваме нещо наистина прекрасно, нещо което за жалост никога няма да се повтори.

Онзи ден пък намерих кутия с 200-на сириичета и гуди...е 2 часа съм се радвал и съм пълзял по пода след тях, толкова ми стана мъчно, че пред блока вече няма триъгълници по пътеките...стражари и апаши, гоненици, криеници, дъвки, листчета, футбол, народна, ръбче, стрелба с прашки (ама не тези военните... ;) ), калометите, джанки, череши, ябълки и круши, бази навсякъде си правехме - в храсти, по борове, на джанки, като стане някое наводнение след някой дъжд правиме състезания със стереопори, фуниики по строежите и между блоковете, мизериите с черния бъз, лостове, коремното, гръбното, цък-цък, стълбичка, колелата и всичките чудеса, които сме правили с тях, тенис на железните маси, дъвки (с наркотик), пушене на кухи клонки, пълни със слама, ходене ЗА РИБА, Майн Рид, Винету, Карл Май, Олд Шетърхенд, гонене на жаби, никой не те гледа как си облечен, лъкове и мечове, ракетки от високите етажи.... сега всичко е по-просто - кафенце, дискотека, PC-то и някой друг наркотик. А, да - и надменността...

Много, много жалко наистина... :confused:
С пари - в рая, без пари - по края. --- Българска народна

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 5014
Регистриран на: 18.05.2005
Местоположение: PB
Пол: Мъж
Кара: 7er

Мнение от Stanchev » 20 Апр 2007, 12:37

Никой не спомена за масовото мерене на пишките в махалата :mhihi: :mhihi:
явно ви е срам :lol: :mhihi:

Храбрият Свинар
Аватар
Мнения: 1060
Регистриран на: 4.02.2002
Местоположение: London
Детайли за колата: Porsche 911 GT3 CS, Porsche 928 GTS 5spd, Porsche 928 RSR, Porsche 944 Turbo Cup, BMW540iA Touring, BMW E46 M3 SMG, Golf 3 GTI 16v, BMW Z4M Coupe (sold), BMW E61 M5 Touring (stolen),

Мнение от Alex 320i Cabrio » 20 Апр 2007, 12:38

Набор 1977, сигурно съм един от най-дъртите във форума... Израстнах около НДК - 20 ОУ Тодор Минков... Игрите на фунийки в двора на Военния Музей. Завирането в танковете, "карането" на Майбах влекача, футбола в двора на училището докато не дойдат "големите" и не ти свият топката от 6лв и 10ст... Карането на Балканче до побъркване в Южния Парк, защото Мицовете в НДК спадаха гумите като те хванат. Многото филми с Ален Делон, дуелирането със шпаги, Зоро, Д'Артанян... Кръжока по рисуване в Двореца на Пионерите... Магурата и бялото Мазерати на Фатик... "Леле, това 'дига 260км/ч"... Състезанията на баща ми... Спортпалас на Златните... "Терена" в нас за рождения ми ден на които слушахме Бийтълс и Стоунс от оригиналните плочи на баща ми и бяхме супер горди с това - все пак правехме нещо "забранено" на 11 годишна възраст... Първият ми чифт Ливайс 501 - оригинален за гигантската сума от 75лв през 1988... Остана ми и единствен през следващите 4 години :lol: Маратонките Ромика...

Летните ваканции прекарани в Казанлък - там съм бил на детска градина - Знаете ли, че с 2-а от най-добрите ми приятели се държим заедно от 27години!!! От първа група се знаем... Безкрайните походи с колело до Язовира. Пиратския остров, изкачването на Шипка с бегача "Старт-Шоссе" с цели 10 скорости... Футбол, колички, народна топка, фунийки, война - Па-па - ти си убит...

Наистина безгрижно... И е хубаво, че се сещаме за тези моменти. Надявам се да мога да предам нещо подобно и на моите деца един ден...
Power is Nothing Without Insanity

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 232
Регистриран на: 19.02.2006
Местоположение: Лом/София
Пол: Мъж
Кара: и си свирка

Мнение от AIWERA » 20 Апр 2007, 12:45

turboto написа:Аз си джитках из Оборище - 129-то Леле у военната какдемия зимата к'ви пързалки стааха не е истина с наилони или горе на редеута.... Една зима михме цоклите у военната академиа че ни фанаха :mhihi: :mhihi:.

После у спортното 47-мо зад ЕКО-то и тоя Камен дел... :mhihi:

АIW а по Лом на гарата с дядо церемонията ни беше по кебапче и после гледахме влаковете и накрая сладолед. А на село не е истина к'во ставаше... няма да забравя с двамата ми братовчеди едно лято 'одихме да бракониерстваме на язовира и баси улова напраихме до обяд 99 риби тримата. и ни надуши падара и кат ни подгони а ние с по 2 чанти на кормилото на колелото а рибите още подскачат и падат по пътя и един от нас ги събира. А лелеееееее на село в киното кат докараха Междузвездни войни и абсолютно цялото село едвам се побрахме... :-) А к'ви дискотеки ставаха там в читалището с к'ви кавъри не е истина... А обикалянето по полетата и кат набараш диня (лубеница и казват в този краи - за ЛОМ става въпрос) и фрас в земята и обираш средата и бягаш да не те хванат. Баси мога до вдругиден да продължавам да пиша... :mhihi:


:) При мен церемонията с кебапчетата ставаше в една кръчма в дунавския парк (до митницата, още си я има всъщност кръчмата). После с дядо ми сядахме на един голям камък на тротоара пред къщата и по цял ден чакахме баща ми да се върне от поредния курс от Иран. Дядо ми беше с клапи на сърцето и постоянно го карах да чуя как клапите тиктакат... За това също не бях се сещал отдавна, бил съм на 3-4 години.

п.п. Диня и любеница са две различни неща в нашия край - любеница е това зеленото, червено отвътре, а диня е жълтото по-известно в софийско като пъпеш. Обяснявам за останалите, които не са наясно ;)
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 833
Регистриран на: 19.04.2006
Местоположение: Sofia

Мнение от ivan1979g » 20 Апр 2007, 12:51

BMW_POWER написа:......

Ти гледам си събрал първата серия на TURBO, тази с буквичките. Еваларка :mhihi: :mhihi: , аз бях събрал всичките след нея, скоро ги изхвърлих.
Тая последната снимкада да не е от "Робинята Изаура", като го даваха улиците упустяваха :mhihi: :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1002
Регистриран на: 25.04.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е46 sedan

Мнение от furnata » 20 Апр 2007, 12:58

ivan1979g написа:
BMW_POWER написа:......

Тая последната снимкада да не е от "Робинята Изаура", като го даваха улиците упустяваха :mhihi: :mhihi:


Да бе верно бе - Леонсиууууууу :mhihi: :mhihi: :mhihi:
НЕВОЛЯТА УЧИ........


ИзображениеИзображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 868
Регистриран на: 25.02.2007
Местоположение: София

Мнение от Фил » 20 Апр 2007, 13:06

Alex 320i Cabrio написа:Набор 1977, сигурно съм един от най-дъртите във форума...


Хихихи, '75 тука ... баси, немам живи съученици ... :mhihi:

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook