Посвещава се на децата от 60-те, 70-те и 80-те години

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 868
Регистриран на: 25.02.2007
Местоположение: София

Мнение от Фил » 19 Апр 2007, 10:04

Хехе, ние го правехме с кофички от кисело мляко, но ефекта беше същия.

Слагахме си ленти от същите тия кофички със щипки за пране на спиците на балканчетата, да трещят докато караме.

Някой да е виждал напоследък група деца на двора да играят на топчета? С пирамидки, сирийчета и т.н. ...

Гост
Аватар

Мнение от Гост » 19 Апр 2007, 10:08

Най-гъзарско беше да качиш гаджето/ма то само в твойте сънища беше гадже,де.../ на багажника на балканчето и да повозиш!!!!
Мале ква гъзарияааа....!! А са като кажеш ,че колата ти е вече над 5г и сигур се цупат!!!

Пич, къде ми е колата?
Аватар
Мнения: 3058
Регистриран на: 5.02.2002

Мнение от ! Алекс » 19 Апр 2007, 10:10

Любо толкова спомени ми върна в кратуната :winky:

Бяха страхотни времена и ако можех да избирам бих предпочел отново моето детство пред сегашното ;)

FiRe WaLK WiTh Me !
Аватар
Мнения: 4203
Регистриран на: 23.03.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: винаги с усмивка :)
Детайли за колата: 316is touring - Виолетка

Мнение от SpUd3r » 19 Апр 2007, 10:25

Макар че не съм толкоз голям и аз имам подобни спомени макар те да са от началото на 90-те години.Най-вече,когато ходих при баба и дядо в Ботевград.Как се сабирахме и влизахме по дворовете на хората да крадем грозде и царевица :mhihi: .Имаше и една изоставена къща,където се проверявахме колко сме смели като влезнем вътре.Всяка вечер си палехме огньове и седяхме по пейките около него и си говорехме страшни истории.Най-обичах като играехме на криеница вечерта,като се сета в кви дупки съм лежал,за да не ме видят.. :mhihi:
Tux0 Ca !
Изображение

БМВманиачения
Аватар
Мнения: 5148
Регистриран на: 25.04.2006
Местоположение: ХАСКОВО
Пол: Мъж
Кара: ПЕЧКА понавървяваща
Мечтае да кара: на ядене и пиене

Мнение от bmwfena » 19 Апр 2007, 10:29

пък какви кебапчета и кюфтета правиха.....малеййййй сладка работа .........понеже татко ми е стар кръчмар и аз се явявам кръчмарско чедо живота ми е минал междукасите с бира и скарата...ех сладост а и кучета имаше по пътя пък тука при нас нема вече щото те отидаха в каймата :mhihi: :mhihi: Ресторантите винаги пълни закъснееш ли малко и хоп --места нема :mhihi: :mhihi: буташ му на портиера 5так и си уреден...пък да си барман тва беше повече от кмет.Понеже детсвото ми премина в Свиленград баща ми след многогодишно чакане да му излезе модерните за тогава вноски за кола купи нова Лада 1500.Замина сутринта за Ст.Загора и ни 20 хлапета и още една група по големи батковци чакаме цял ден на пътя да се върне баща ми все едно чакаме Бугати Вейрон да се покаже :mhihi: :mhihi: и чак към 18.00часа се появява бяла Лада 1500 ----лелеййй тва беше първата лада в Св град ..Малей кат се събра народ то кола то чудо ...един дядка се домъкна и кат видя километража 180 ахна направо и даже си спомням като каза на баща ми ТИ С ТАЯ КОЛА ДА ВНИМАВАШ ДА НЕ СЕ ПРИБИЕШ НЯКЪДЕ :mhihi: :mhihi: а бе ся кат са сетя се прививам от смях ама едно време тва си беше реалноста.........
Изображение

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12757
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Мнение от vld » 19 Апр 2007, 10:36

Определено днешните деца няма как да имата такова безгрижно детство :roll:
Радвам се че съм израснал в онова време ,в което майките не зъняха на децата си през един час по ГСМ-а.
И о да друго си е да ходиш за череши да играеш на фунийки и на топчета. :twisted: Стражари и апаши с колела 8)
Каквото и да е било за мен си беше хубаво,но всяко нещо с времето си!
Да караш де що докопаш мотор и кола без книжка да не спреш на кварталния и той после да дойде у вас да покаже снимки на бащати кво правиш с москвето :mhihi:
Сега нещата са други и трябва да ги приемаме :confused:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 564
Регистриран на: 16.10.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Touring
Мечтае да кара: V8 Bi-turbo
Детайли за колата: пенсионерска

Мнение от Tvrrr » 19 Апр 2007, 10:44

Aleks написа:Любо толкова спомени ми върна в кратуната :winky:

Бяха страхотни времена и ако можех да избирам бих предпочел отново моето детство пред сегашното ;)


:yes:

Ебати носталгията! :(

Чак се чуствам привилегерован, че съм от последните видяли за какво иде реч!
Да си начертаеш писта за колички с тебешир по алеята до Бул. България и цял ден 30 момчета да крещят около тва замазано бяло чертежче докъто на края двама не се ступат :) и не се преместим от другата страна на блока да си направиме турнирче по футбол на игрището!

Жмички, банди, колела, стражари и апаши, фунийки, боеве със смежни топки ............................ Сега в квартала ги гледам не могат да се съберат 15деца на ръждясалото игрище да направат един мач. Писта за колички не съм виждал от ....... не знам кога, а пък за жомички и стражари и апаши да не говориме :(

За това пък интернет клубовете се пукат по шевовете от пишлегари с мазни коси и цигари в устите!

Всичко си има + и - само че и аз като колегата Aleks не бих си заменил детството за сегашното за нищо на света!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2379
Регистриран на: 24.07.2006
Местоположение: 02..., +3592...
Пол: Мъж
Кара: myCar 5.3. and iCar 3.9.
Мечтае да кара: още по-бавно
Детайли за колата: ...
01" 525d m57
04" X5 m57
06" Liberty 2,8 CRD

Мнение от Владо » 19 Апр 2007, 11:13

голямо удоволствие ми достави с тая тема... от два часа, откакто прочетох, си спомням какво беше :mhihi: ... оправи ми настроението за целия ден, мерси... :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 449
Регистриран на: 29.06.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e39 520i

Мнение от Dozo » 19 Апр 2007, 12:24

Леле,братко къде ме върна само.Целия настръхнах,нямам думи просто.В главата ми се завъртяха едни спомени направо немога да ги изразя с думи.Онзи ден в работата набарахме едни тръби и да видиш 5-6 деца на по 35-40 години кви фунийки си спретнахме.Подрастващите ни гледаха така :shock: .Но на нас въобще не ни пукаше.Егати старците разбойници.Голям кеф.Знам,че тези времена няма да се върнат,но добре че природата ни е надарила с дългосрочна памет.

Гост
Аватар

Мнение от Гост » 19 Апр 2007, 12:48

Тая тема ни върна..... "у първи клас"!!! Ма не финансово де!!
Хубаво е да се сетим за тия години ,а децата да четат ......и да пълнеят!!! :lol:
Като правехме МОЛа на Стамболийски се сещах как там имаше един гьол като езеро и си бехме направили салове от стиропор и през "големото" водехме битки на "пирати" и "англичани" !!! Немах суха дреха след четвъртия час през лятото!!!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 337
Регистриран на: 13.02.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: ше e34 520
Мечтае да кара: E34 535

Мнение от TheBlame » 19 Апр 2007, 13:14

Joro_Paveto написа:Стана ми тъжно... :(


дам и на мен ми стана тъжно въпреки че не съм особено голям набор .... 87 края но все пак хванах и аз малко от хубавото спокойно време в нашата държава и тука преди няколко дни попаднах на една група която я слушах когато бях още малко лапе ... 10-11 години ех ... колкото беше хубаво а сега .... вече само спомени :( А като прочетох почти цялата тема .... ми стана мъчно за временената в който си играехме на стражари и апаши и на жмичка през лятото каране на колело по цял ден и футбол на стадиона до нас понякога и кънки след тва ролери зимата ме качваше татката мен и брат ми с москвича 12стак и право на витоша и с шейните пързаляне и замерването със сняг през зимата и правенето на снежни крепости и снежни човеци направо ми иде пак да стана на 10 годинки :( :( :(
За да станеш хищник трябва опонента ти да е хищник !
Когато има колебание,няма решение !
Няма лека война!
Целта винаги е да унищожиш врагът!
НИКОГА НЕ ЗАБРАВЯЙ

Алчността убива всички !

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 317
Регистриран на: 11.02.2005
Местоположение: СОФИЯ

Мнение от vili » 19 Апр 2007, 13:32

да и аз се разчувствах,колко съседи останаха без антени и без сръбска телевизия заради наште фишки.хубаво беше но за съжаление няма връщане

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 204
Регистриран на: 9.11.2004
Местоположение: страната на чудесата

Мнение от anica banica » 19 Апр 2007, 13:37

:yes:

нашите деца няма да разберат как добре сме си прекарвали навремето.

Ти махни нашите, ами повечето от хилядите потребители в този форум няма да разберат за какво иде реч...
You will find adventure
or the adventure will find you.

Кой кашля?
Аватар
Мнения: 1062
Регистриран на: 28.04.2002
Местоположение: Хасково
Пол: Мъж
Кара: D779676

Мнение от Nikolay1 » 19 Апр 2007, 13:38

Банани и портокали само за нова година, шейна чук и гек = С-класа, 7ма серия или каквото искате, комсомолски секретари, и умната с вицовете за Тодор Живков, швепс Портокал, опашки за олио, захар, режим на ток и вода, уважение към учителите, а сега... Юпчо евала за темата :winky:
Be poZer, ride HoreX, drink 4oreX!
Oня русия

ентусиаст
Аватар
Мнения: 868
Регистриран на: 25.02.2007
Местоположение: София

Мнение от Фил » 19 Апр 2007, 13:47

TheBlame написа:попаднах на една група която я слушах когато бях още малко лапе

Коя таз група?

Това ме подсеща - на някакво събиране, псевдо-купонче (ех едно време какви купони правехме...) се заговарям с някаква пикла с фанелка на Metallica - ReLoad албума. Викам си "я, сродна душа метълка". Та заговаряме се, разбира се за музика, аз й задавам въпроса "Какво мислиш за Master of Puppets", при което оная ми вика "Ми не знам, аз слушам Metallica" :shock: :shock:

Не знаех с коя ръка да се прекръстя...

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Jorixa

Последни теми
Facebook