Посвещава се на децата от 60-те, 70-те и 80-те години

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори


Аватар
Мнения: 4861
Регистриран на: 13.12.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби...нация и Вайълет!

Мнение от SKISA » 04 Фев 2008, 15:47

а опитомени бръмбъри....?!?
намира се много голям бръмбар-бяха едни такива с рог като носорог отпред и се връзва здраво на един конец! като завъртиш конеца бръмбара разперва крила и почва да бръмчи и да лети!! като го бухнеш в косата на любимото момиче се оплита светкавично и отплитането коства зверски усилия-понякога с рязане на коса ,а отделно през цалото време бръмбара бръмчи и жужи за по-приятно музикално оформление на ситуацията ,а понякога ако докопа и щипе здраво!
бръмбарите се кръщаваха със звучните немски-женски имена: Матилде,Гертруде или Гудрум или Шпонхойер.....! последното не е женско! :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2046
Регистриран на: 19.09.2007
Местоположение: Dobrich
Кара: Е34 М51Д25

Мнение от Wenzy » 04 Фев 2008, 17:24

Ех весело и безгрижно :roll:
По цял ден "война" и "стражари и апаши" - измъкнати ръце, изкълчени чаркове, криви полуоски, скъсани тампони ...........
Ако бяхме продължили да си правим землянки съвсем скоро щяхме да стигнем до земното ядро ...
По цял ден сме се бродили из горичките ....
В училище котки със залепени капачки на лапите ......

Благодаря Ви колеги, че ми припомнихте безгрижното детство ... почти се проселзих :D

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1319
Регистриран на: 24.02.2008
Местоположение: Варна/Разград
Пол: Мъж
Кара: Е34 Individual
Мечтае да кара: BMW М5 Е34 Individual
Детайли за колата: една сбъдната мечта

Мнение от ИлХиТо » 25 Фев 2008, 0:17

Ей колеги много яка тема! Макар че ника ми с нищо не подсказва че и аз съм от това поколение тъй да се каже :mhihi: реших и аз малко да се върна назад във времето - то и от там ми идва това Малчуган аз бях най малкия в компанията от махалата и те по големите батковци ми лепнаха този прякор. Не знам с коя от игрите да започна - сещтам се тогава вървеше "Седморката на Блейк" и ние си бяхми направили такива "лазерни" оръжия - една средно дебела пръчка около 10-15 см в единия и край слагахме най горната част на кутия от веро(по онова време бяха едни такива зелени) тая по разширената част, като това всъщност играеше роля да дръжка на лазера и в този край парче кабел от антена отиваше към "зарядното" запасано отстрани парче дърво с форма на батерия от тези плоските. Ами за играта на топчета - баща ми все ми купуваше най различни даже помня имената на някои от тях-масльонки и гиптянки. Но никога няма да забравя с най големия ми приятел тогава много обичахме да се возим на мотора на нашия хазяин - един Иж с кош.И тъй като човека се занимаваше с пчеларство всяка сутрин ходеше на вилата където бяха кошерите и ние всяка вечер след поредния мач в махлата отивахме да го причакваме на един завой да ни вози.Даже прякор му бяхме измислили - моторогата :mhihi: . Много обичах също така да ходя лятото на село а там доста често с чичо ми който караше трактор в местното ткзс ходех с него по полята.Тогава за първи път карах мпс- трактор (бях някъде 3, 4 клас) и за мен като за всяко хлапе беше си голям кеф. Сетих се и за една наша лудория с един приятел от село с него няколко пъти сме ходили да се къпем в гьола дето крави,кози овце правят разни работи, и тъй като нямахме тогава банкси голи в гьола малии сега като си го представя не мога да разбера как сме го правили. :mhihi: :mhihi: :mhihi: Пак на село вечер пък излизахме да ловим бръмбари рогачи и после си устройвахме турнири с тях, или пък ги хвърляхме по момичетата. Ами има още куп лудории дето други колеги са описали :ok:
На моменти когато четох останалите мнения се разчувствах дори.
Още веднъж благодаря за яката тема! :bowdown: :bowdown: :bowdown: :
КОГАТО ФАКТИТЕ ГОВОРЯТ И БОГОВЕТЕ МЪЛЧАТ!

Изображение

Матрицата на SuPeR_FLY
Аватар
Мнения: 3637
Регистриран на: 21.05.2007
Местоположение: 7-мия кръг на Ада!
Пол: Мъж
Кара: E30-327,E36-330i,Е53-4.4i,E70-4.8i
Мечтае да кара: и да е жив и здрав!

Мнение от POL_Starshi » 25 Фев 2008, 9:41

А ловили ли сте кокошките на комшиите през терасата с въдица и царевични зърна?! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
<Правила за поведение във форума на "BMW Club Bulgaria"!>
Най-важното правило е: НИКОГА НЕ ПУБЛИКУВАЙ В ИНТЕРНЕТ ФОРУМА НЕЩО, КОЕТО НЕ БИ ПОСМЯЛ ДА КАЖЕШ В ОЧИТЕ НА СЪОТВЕТНИЯ ЧОВЕК!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1319
Регистриран на: 24.02.2008
Местоположение: Варна/Разград
Пол: Мъж
Кара: Е34 Individual
Мечтае да кара: BMW М5 Е34 Individual
Детайли за колата: една сбъдната мечта

Мнение от ИлХиТо » 25 Фев 2008, 14:45

Ами да ти кажа не сме го правили по простата причина че в мойто село къщите са еднотипни и всичките едноетажни :roll: .
КОГАТО ФАКТИТЕ ГОВОРЯТ И БОГОВЕТЕ МЪЛЧАТ!

Изображение

Матрицата на SuPeR_FLY
Аватар
Мнения: 3637
Регистриран на: 21.05.2007
Местоположение: 7-мия кръг на Ада!
Пол: Мъж
Кара: E30-327,E36-330i,Е53-4.4i,E70-4.8i
Мечтае да кара: и да е жив и здрав!

Мнение от POL_Starshi » 25 Фев 2008, 14:53

По почина на филма "Таралежите се раждат без бодли" си бяхме направили на тавана на блока радио-работилница и приятелчето ми беше свило на баба си старото радио за да го разглобим за части. :mhihi: Ако знаете после какъв пердах отнесохме,просто не е истина!Ама си бяхме много щастливи! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
<Правила за поведение във форума на "BMW Club Bulgaria"!>
Най-важното правило е: НИКОГА НЕ ПУБЛИКУВАЙ В ИНТЕРНЕТ ФОРУМА НЕЩО, КОЕТО НЕ БИ ПОСМЯЛ ДА КАЖЕШ В ОЧИТЕ НА СЪОТВЕТНИЯ ЧОВЕК!


Аватар
Мнения: 4861
Регистриран на: 13.12.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби...нация и Вайълет!

Мнение от SKISA » 25 Фев 2008, 16:55

аз ловях гълъби на кукичка....! и ги ядяхме-беха си екстра.
също с мрежа врабчета и на шиш по 6 парчета и се пекат на огън под джанката и папане-здраво....! ма тогава не знаехме,че на 11-12г може да се наливаме и с бира и за тва не сме го правили.

Потребител
Аватар
Мнения: 14
Регистриран на: 3.02.2008

Мнение от alex_ » 25 Фев 2008, 17:38

:confused: И аз се хвърлих в размисли...кво беше преди и кво е сега.....Оня ден видях за първи път от доста време насам деца да ритат пред блока и ми стана тъжно....Аз чаках да свърша училище и марш навън с тайфата да направим мачлето или какви ли не други простотии :mhihi: ...пък сега.....скайп-майп, кънтър страйк и тем подобни (не че и аз не ги ползвам сега ама това е друг въпрос... ;) )....та искам да кажа, че днешните деца бързат много да пораснат, което не е добре за тях.....ама все пак всичко с времето си........питайте бащите си кво детство са имали ;)

Предишна

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook