Посвещава се на децата от 60-те, 70-те и 80-те години

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Гост
Аватар

Мнение от Гост » 19 Апр 2007, 16:21

anica banica написа:Бабуне :)))

"Тате каза, че ще ми купи колело, ама друг път!" - "Куче в чекмедже".

И текстът от песничката към "Войната на таралежите":

"Къде ми са детските книжки,
кажи .....


-"...Сърцето на колата е двигателя!А душата-..това е радиото!...Кола без радио е като..."..." ..и кой ги пуска тия по радиото!?!? Ми то въобще баса не се чува!!! Ма кой ги пуска тия въобще!?!?"" -Павката в Оркестър без име!!!

"....Да те излага тя пред външни хора!!!Шамар да ти удря!!!"-Жорката

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2055
Регистриран на: 3.04.2003
Местоположение: London N15 / Пловдив Тракия City
Пол: Мъж
Кара: Каквото ми попадне .
Мечтае да кара: Поне 790 iL xaxaxa
Детайли за колата: Лачена 39_ка .

Мнение от AGT » 19 Апр 2007, 16:22

Фил написа:......Някой да е виждал напоследък група деца на двора да играят на топчета? С пирамидки, сирийчета и т.н. ...

Миналото лято видях такава гледка в Пловдив и гледах 10 мин. ей така :shock: :shock: :shock:
Фил написа:Това ме подсеща - на някакво събиране, псевдо-купонче (ех едно време какви купони правехме...) се заговарям с някаква пикла с фанелка на Metallica - ReLoad албума. Викам си "я, сродна душа метълка". Та заговаряме се, разбира се за музика, аз й задавам въпроса "Какво мислиш за Master of Puppets", при което оная ми вика "Ми не знам, аз слушам Metallica" :shock: :shock:

Не знаех с коя ръка да се прекръстя...

Е това е върхът :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Последна промяна AGT на 19 Апр 2007, 16:34, променена общо 1 път
Съвет от КАТ !
"Не можеш ли да караш не си купувай книжка "

Скрапчо
Аватар
Мнения: 912
Регистриран на: 7.04.2006
Местоположение: Средата на 90-те, иначе София
Пол: Мъж
Кара: конджул

Мнение от Ivan Petrov » 19 Апр 2007, 16:24

anica banica написа:(макар че това е специализиран автофорум и не съм съвсем сигурна с какво може да допринесе за него човек без книжка и автомобил).


Книжката не кара колата
иначе по темата, аз макар роден извън годините споменати в заглавието си спомням, че поне до 13-14 годишен бях все навънка и се събирахме всички деца от квартала. Правехме бой между махалите като събирахме "змийски топки" ( още не знам точното им име ) и се целехме, и аз съм играл на стражари и апаши, и аз съм играл на гоненица както и на фунийки, баш онова време не съм уцелил но все пак си мисля че нещата не бяха чак така както са в момента... както и да е, спирам до тук да пиша в тази тема за да не я "развалям", все пак съм от другото поколение ;)
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1898
Регистриран на: 29.12.2005
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: 39

Мнение от DanielzZz » 19 Апр 2007, 16:41

Аз съм представител на сегашното поколение и мога да ви кажа няколко неща :
1.Ужасно е ! Сега си заобиколен от ХЕЙТЪРИ и "приятели",на които изобщо не им пука за теб освен ако не им предложиш нещо.
2.Сега никой не иска да играе на жоменка,стражари и апаши и други...
Въпреки,че изобщо не излизам от дома ми беше доста инересно,когато си отидох на село (там няма и-нет и ПЦ(има де но са малко)),където са ИСТИНСКИТЕ МИ ПРИЯТЕЛИ...позабавлявах се САМО 2 пъти на Стражари и апаши и жоменка...Направо си е доста завидно...мразя времето,в което живея,защото всеки се е превърнал в един вид ГАДНЯР. :evil:
И въпреки,че живея в малък град ще ви кажа 1 - в града нямам приятели...за това с нетърпение очаквам да си отида на село(+ тва няма актаджий да ме спрат кат' карам :mhihi: )...

Няма да спамя повече по темата...

и аз незнам
Аватар
Мнения: 2070
Регистриран на: 1.11.2003
Местоположение: София/Люлин
Кара: E36 325i

Мнение от BMWALPINA » 19 Апр 2007, 16:44

Лошото в днешно време всек гледа да се мисли за нещо повече от другите :(

Гост
Аватар

Мнение от Гост » 19 Апр 2007, 16:51

BMWALPINA написа:Лошото в днешно време всек гледа да се мисли за нещо повече от другите :(

НЕ сЕ кОсете!!! след време ше се разправя същото и за ващо време!
тогава децата сигурно ше са с чипове с ДжиПиЕси и ше им праат лазерно изследване за дали могат да са приятели помежду си!!!

и аз незнам
Аватар
Мнения: 2070
Регистриран на: 1.11.2003
Местоположение: София/Люлин
Кара: E36 325i

Мнение от BMWALPINA » 19 Апр 2007, 16:52

:mhihi: :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1011
Регистриран на: 8.02.2006
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж

Мнение от veso VTK » 19 Апр 2007, 16:55

AGT написа:
Фил написа:......Някой да е виждал напоследък група деца на двора да играят на топчета? С пирамидки, сирийчета и т.н. ...

Миналото лято видях такава гледка в Пловдив и гледах 10 мин. ей така :shock: :shock: :shock:
Фил написа:Това ме подсеща - на някакво събиране, псевдо-купонче (ех едно време какви купони правехме...) се заговарям с някаква пикла с фанелка на Metallica - ReLoad албума. Викам си "я, сродна душа метълка". Та заговаряме се, разбира се за музика, аз й задавам въпроса "Какво мислиш за Master of Puppets", при което оная ми вика "Ми не знам, аз слушам Metallica" :shock: :shock:

Не знаех с коя ръка да се прекръстя...

Е това е върхът :mhihi: :mhihi: :mhihi:

---Помниш ли ги тия деца?И как се бяхме изцъклили като ги видяхме. :mhihi: :mhihi: :mhihi: С теб бяхме нали?Пред нашия блок.Много готино ми стана тогава.И донякъде мъчно.Заради спомена. :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6597
Регистриран на: 2.07.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: или поне се учи ежедневно
Мечтае да кара: М3 CSL, Z4М

Мнение от Sharo » 19 Апр 2007, 17:28

дам и сега като гледам брачед ми, който на 6 неможе да кара колело ми става смешно ... а аз по това време кви ли не щуртии констроирах със съседчетата в на дядо ми работилницата само и само да се спуснем по хълма ...
тъжно тъжно ...
ти ли клатиш или клати бас-а.. егати номера паднаа двата таса http://youtube.com/watch?v=NYchvWbcvf0&feature=related
Хайде да покараме малко кола

ентусиаст
Аватар
Мнения: 833
Регистриран на: 4.02.2004
Местоположение: THE THEATRE OF DREAMS
Пол: Мъж
Кара: KIA
Мечтае да кара: E39 M5

Мнение от THE DUNK MACHINE » 19 Апр 2007, 17:36

Много мнения и гледни точки прочетох и стигам до извода че на всички които сме го преживели всичко това ни липсва. Детвството (как звучи това когато го казва някой от набор 85 :mhihi: ) винаги ще ми липсва. И аз съм "хванал" това време. Преди известно време искаха да въведат "вечерен час" и ако нямаш 18 навършени години - стане ли 23:00 трябва да си се прибрал. Как беше преди? Играли сме на жмичка пред блока ни до 03:00 часа сутринта - без да ни търсят родителите ни и без да ни се кара никой - а нали знаете какво е когато двадесет 7-10 годишни деца броят "царски път до десет" :mhihi: Някой спомена дъвките "турбо" а помните ли дъвките "идеал - дъвка за балончета" които бяха по-твърди и от сликове за писта поне докато ги раздъвчеш? Когато излизахме в лятна ваканция излизахме в 10:00 сутринта и се прибирахме след 24:00 капнали от умора породена от ритане катерене по дърветата безкрайното каране на колело и всевъзможни други игри - на никой не му се седеше вкъщи когато всички други са навън. Казахме и за игрите на топчета - единствените "деца" които съм виждал да играят на топчета през последните 10 години бяхме аз и няколко приятели преди 3 седмици в градинката пред блока :mhihi: децата ни гледаха като паднали от небето а възрастните които минаваха се усмихваха и с умиление се връщаха към миналото, както ние докато четем тази тема. Сега вече всичко това го няма. Опитваме се да се върнем към отминалите времена като сме заменили някогашните игри с други "модерни". Вместо да играем на колички - сега караме картинг или ходим по автомобилни събори и писти. Вместо да играем на топчета - играем билярд и боулинг. Вместо на стражари и апаши и фунийки - пейнтбол. Единствено футбола остана в чистия си вид в който го практикувахме едно време, но не съвсем - сега тичаме много по малко - явно годинките ни натежават (до колкото могат да му тежат годините на един 20 годишен човек :mhihi: ) Радвам се че съм изживял детството си пълноценно и се надявам и нашите деца един ден да знаят какво значи "безгрижно детство" и да го изживеят.
X-citer - Евала за темата :yes:
THE ONE & ONLY E30

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1599
Регистриран на: 29.10.2005
Местоположение: фар-ийст ъв София
Пол: Мъж
Кара: KiA, Volvo, Ford
Мечтае да кара: Болид от F1
Детайли за колата: Picanto 2008, V70 2001, Puma 2021

Мнение от logout » 19 Апр 2007, 17:45

Тая тема я чета цял ден и направо не можах да работя днеска - такива носталгични мисли ме налегнаха... Все едно сега живея някакъв друг живот. Много неща си спомних... например как една банда отидохме в един рудник и се возихме на вагонетка като на "Индиана Джоунс"... Спомням си на село как съм събирал сено, джанки за ракия, как си строяхме палатки, как си палехме огньове... А карти колко сме играли, лелееее - кент и купе, макао и т.н. Ами Черен Петър? А какви играчки имаше само, какви конструктори (Мусала ;) ). Какъв хит бяха ръчните електронни часовници :mhihi: А като влезеш в сладкарницата - лелееее, какво като нямаше Милка и Нестле - имаше сърца, меденки, еклери, кремки, тригуни, толумби, шуменки, всякакви пасти - и всичкото това истинско, без гадости вътре. Сега като взема да хапна нещо от тия сметанените, наблъскани с подсладители... :puke: Ами на море като отидехме - спокойствие, не е пренаселено от чужденци... там какви емоции са били. Ех, колко весело и безгрижно беше всичко - направо истинско детство, за голямо съжаление неповторимо.
It's not who You are, it's who You know...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 455
Регистриран на: 19.01.2006
Местоположение: За сега в Сливен,скоро и в други градове!
Пол: Мъж

Мнение от Gottlos » 19 Апр 2007, 18:07

...и винаги имаше по един "предател" дето все киснеше при женските :mhihi: :mhihi:

Гост
Аватар

Мнение от Гост » 19 Апр 2007, 18:12

......и коя женка я аресваш -фанеш па и фърлиш един лобут....е така....да се сети ,че си падаш по нея!!!или па и стрОшиш ситцето със се греблото и лопатката! идеш ..порипаш на "развалките" / тва са старините до старата минерална вода до Централна баня/ ,па фанеш и я ущипеш...ма яко!!! ...свалки!!!! :mhihi: :mhihi: :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 151
Регистриран на: 31.05.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: усмихнат
Мечтае да кара: совалка

Мнение от texudo » 19 Апр 2007, 18:35

Това е наи-добрата тема в извъм темата от известно време насам,и успя да върне доста хора назад във времето. Благодарско на колегата за темата,взех че се обадих на приятели с които не се бях чул от години и то от дом.тел аз дори незная каде беше за жалост не намерих всички та пак на мобилния .
"Наслаждавай се на малките неща,осбено на половия си орган.Големите проблеми тръгват от малките работи..."

ентусиаст
Аватар
Мнения: 833
Регистриран на: 19.04.2006
Местоположение: Sofia

Мнение от ivan1979g » 19 Апр 2007, 19:11

Киселото мляко от 23ст., в което нямаше сухо, а само истинско мляко. Опашките за банани около Нова година. Детмак и ЦУМ. Шоколадовите яйца. Кореком. Руската телевизия. 13-тия конгрес на Партията. В магазина хлябът свършваше в петък на обяд. Бял-40ст., Добруджа-32ст. Режимът на тока. "Робинята Изаура" и "Седморката на Блейк". Телевизионния театър в понеделник вечер по Първа програма и руският филм за войната в петък вечер. "Бенджи, Закс и Звездният принц" (гледах първия епизод вчера в youtube.com :D ). Бай Тошо. Вицовете за милиционери. Детска педагогическа стая и страха от ТВУ.
Чавдарчета и пионерчета (яка комбинация за да може един приятел от квартала да ми върже чавдарската връзка--"церемонията" беше във Военниа клуб). Световното в Мексико и това в Италия. "Всяка неделя" и "Панорама". Черешите, джанките, фунииките, балканчето... Игрището пред блока, където играехме футбол децата от три квартала--сега там има блок, който започна да се разпада още преди да се нанесат хората в него. Улица "Жданов". Електронните игри и тулумбичките от 6ст. в сладкарницата.......

Дали нашето детство е било по-хубаво от това на другите. Едва ли, просто си беше наше.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook