Посвещава се на децата от 60-те, 70-те и 80-те години

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 303
Регистриран на: 23.01.2007
Местоположение: София,гоУемото сеУо

Мнение от Kocil » 19 Апр 2007, 20:39

Баси темата...евала на автора... :bowdown: направо се върнах много години назад...абе компютри нямаше,ама имаше електронни игри,поне през 80-те години...гледахме ги като нещо извънземно - имаше една с хеликоптер и една друга с жабка... :mhihi: а видеото беше голям лукс тогава - има-няма двама-трима в маалата имаха такова чудо на техниката... :mhihi: та често ходехме групово у някой да гледаме филми... :lol: касетофоните също бяха нещо луксозно,а касетите се предаваха и записваха апокрифно по незнайни пътища... :lol: за фунийките,стражарите и апашите,жмичката и другите шукарии вече казаха доста хора...и ние не бяхме изключение... :lol: вярно,че сме имали и лоши моменти тогава,но по-важното според мен беше,че можехме да играем спокойно и без страх...това никога няма да се върне... ;)
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 206
Регистриран на: 30.06.2004

Мнение от Griffin » 19 Апр 2007, 21:04

:bcry:
1.8 литра е чудесен обем. Не мога да разбера, защо продължават да произвеждат 0.5 литрови халби?!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 455
Регистриран на: 19.01.2006
Местоположение: За сега в Сливен,скоро и в други градове!
Пол: Мъж

Мнение от Gottlos » 19 Апр 2007, 21:35

А за ключа с ластика на врата сещате ли се :mhihi: Аз така и не можах да свикна с това нещо и що ключове съм затрил и колко часове съм прекарал пред вратата :confused:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1176
Регистриран на: 5.01.2005
Местоположение: lulin/usa

Мнение от evans » 19 Апр 2007, 21:35

Хубавото на едното време,че ни учиха на дисциплина,спомням си че по телевизията вървяха едни детски предавания тип образователни и там показваха как трябва да се чисти стаята,да отстъпваме място в ГС на по възрастните и тн.Иначе простоията и тогава си я имаше,сега както децата си харчат парите в нет клубовете,тогава си ги даваха по ел.игри,стрелбища и дъвки костенурките нинджа.Тогава бяхме по затворени,всички даскалки те здухваха и много деца намразиха даскалото,просто ни изградиха грешна представа за училището.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 455
Регистриран на: 19.01.2006
Местоположение: За сега в Сливен,скоро и в други градове!
Пол: Мъж

Мнение от Gottlos » 19 Апр 2007, 21:54

evans написа:Хубавото на едното време,че ни учиха на дисциплина,спомням си че по телевизията вървяха едни детски предавания тип образователни и там показваха как трябва да се чисти стаята,да отстъпваме място в ГС на по възрастните и тн.Иначе простоията и тогава си я имаше,сега както децата си харчат парите в нет клубовете,тогава си ги даваха по ел.игри,стрелбища и дъвки костенурките нинджа.Тогава бяхме по затворени,всички даскалки те здухваха и много деца намразиха даскалото,просто ни изградиха грешна представа за училището.


Човек,тебе да не са те карали на цигулка да ходиш едно време?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 232
Регистриран на: 19.02.2006
Местоположение: Лом/София
Пол: Мъж
Кара: и си свирка

Мнение от AIWERA » 19 Апр 2007, 21:59

Цялата тема изчетох и хиляди спомени ми изплуваха в главата. Неща и приятели, за които от години не бях се сещал... Как по цял ден ритахме на улицата и постоянно вкарвахме топката в нечии двор, бяхме намерили цаката на всяка ограда и се редувахме кой ще прескача. По 20-30 момчета и момичета се бутахме на една малка уличка кой да докопа топката, ставаше егати мелето, но всички се забавляваха... Като се изморим пиехме вода от преливника на помпената станция на махалата и междувременно хващахме жаби и ги настъпвахме, докато пропикаят. Ходехме където има поляни, за да хващаме скакалци, затваряхме ги в шишета и клатехме шишетата с цел да си направим скакалецов сос. Имахме си специално огнище и като се стъмни всяка вечер палехме огън, печахме орехи и гледахме как прилепите и нощните пеперуди прелитат. Всичките ми джобове бяха с двойна подплата, понеже бяха винаги пълни с камъни за самоделната прашка неразделна част от врата ми - бяхме в постоянна
война със съседната махала и засечем ли се с враг се почваше обстрел... Влизахме в чуждите дворове без разрешение, за да си берем грозде, ябълки, сливи, череши и каквото можехме да докачим докато не ни видят бабите... Играехме си на индиянци като си мажем лицата целите с дуди... а самите дудови дървета ги ползвахме за наблюдателници. Разчертавахме по асфалта стартови отчечки с няколко цвята тебешир и си правехме олимпиади.

И още много много неща има, за които се сещам... Живеех в едно малко обикновено провинциално градче, а толкова невероятно беше...
Леле ама и аз се разчувствах...
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1180
Регистриран на: 4.08.2004
Местоположение: София - Център
Пол: Мъж

Мнение от Space » 19 Апр 2007, 22:49

Kocil написа:Баси темата...евала на автора... :bowdown: направо се върнах много години назад...абе компютри нямаше,ама имаше електронни игри,поне през 80-те години...гледахме ги като нещо извънземно - имаше една с хеликоптер и една друга с жабка... :mhihi: а видеото беше голям лукс тогава - има-няма двама-трима в маалата имаха такова чудо на техниката... :mhihi: та често ходехме групово у някой да гледаме филми... :lol: касетофоните също бяха нещо луксозно,а касетите се предаваха и записваха апокрифно по незнайни пътища... :lol: за фунийките,стражарите и апашите,жмичката и другите шукарии вече казаха доста хора...и ние не бяхме изключение... :lol: вярно,че сме имали и лоши моменти тогава,но по-важното според мен беше,че можехме да играем спокойно и без страх...това никога няма да се върне... ;)



Юпчо, направо ми се доплака .... :roll: :roll: :roll:


Хубави времена бяха ..... ;)
_!_

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1296
Регистриран на: 14.09.2006
Местоположение: София, ул. Гурко 16

Мнение от Louis » 19 Апр 2007, 22:50

Няма какво да допълня всичко се изписа какво е правено през детството :)
Само ще кажа че съм 90 набор и с гордост казвам че съм правил ГОЛЯМА част от нещата просто бях някак старомоден :confused: винаги бях с батковците и беше смех смех и до 2003-04 съм киснал по пейките пред блока до 1-2 чса през ноща :D просто и сега ако изкарам някое от приятелчетата мога да вися и да си изкарвам приятно въпрос на желание от страна на човека :roll:
и до ден днешен като отида на село лятото изкарвам хлапетата навън и карам родителите да ги оставят навън :D и сега е приятно връщам се 10 години назад :)
X-citer евала човек :yes:
Упомена!Одере!Сдържам!Учуден! ВанОс! ПрУжина! АкУмулатор! СемеринГ! АУспУх! КлапАн! РезервОар! ГаЗ! ФорУм! ОбрЪч! КУпувам! ВрЪЗка! БОбина! ЛосТче! КаРбУратор! ИталиАнски! ГрадУс
ИзображениеИзображение

Капетано
Аватар
Мнения: 3364
Регистриран на: 20.01.2004
Местоположение: далеко от родината
Кара: '90 328i/6 '95 540i/6

Мнение от LeX » 19 Апр 2007, 23:01

Юпчо, евала брат :clap::clap::clap:

и аз помня как играехме на функийки, и как съм събирал и аз миришешти листчета, и как си правехме писти с тебешир по бордюрите и играехме с колички в тях, как си имахме банда с колела и по цял ден карахме, как наще ме пращаха да видя по опашките за хляб когато хляб имаше само в "борческия" магазин Оазис (живял съм в Дружба 1) как с удоволствие се возех с рейса Икарус и винаги бях посредата защото обичах да се въртя като завива и още много и много спомени ми идват в главата...искам пак да съм малак бе хора :confused:
Изображение

"My ambition....by the end of the day, to be the world champion" Colin McRae

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1296
Регистриран на: 14.09.2006
Местоположение: София, ул. Гурко 16

Мнение от Louis » 19 Апр 2007, 23:44

Сега се сетих :mhihi:
Поздрав за ВСИЧКИ с ТАЗИ песен :winky:
Упомена!Одере!Сдържам!Учуден! ВанОс! ПрУжина! АкУмулатор! СемеринГ! АУспУх! КлапАн! РезервОар! ГаЗ! ФорУм! ОбрЪч! КУпувам! ВрЪЗка! БОбина! ЛосТче! КаРбУратор! ИталиАнски! ГрадУс
ИзображениеИзображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3117
Регистриран на: 9.08.2004
Местоположение: СофиА
Кара: `Е34 ТДС-ъ 95
Мечтае да кара: `Е34`E32 `E38 `E31

Мнение от Bavarishe » 19 Апр 2007, 23:51

Колеги аз като дете(вече на 18 не знам какъв се водя) и живял своите години на дете точно в тъпото време,мога спокойно да заявя,че искам да съм набор на тате(67-ми) и да съм израснал по онова време.Нямало такова,нямало онакова,но поне е имало ХОРА!Сега всичко е простотия.Аз съм възпитаван да не се занимавам с глупости(наркотици,алкохол и т.н.)Единственото,което правя е да метна някоя друга бира,но не да се прибера като лазеща буба от пиене.Вече съм 12 клас и се разочаровам като гледам по малките класове.Прибирам се от фитнес и що да видя 5-6 клас деца(а дори и по-малки) се крия и ми пушат трева Накъде отиваме ние???

Искаме децата да спортуват!Е как м*ма му стара?Никой не осигурява база,площадка,пари и т.н.Всичко се дава за футбол и само футбол.Аз като спортист(диск и гюле от леката атлетика)съм разочаровам.От 4-5 тренировъчни полигона за моя спорт има само един на клубът,в който се състезавам на НСА.На къде вървим ми кажете?
Идоли на децата са тъпи футболисти пияници дето ни покоазват,че и 5 пари не трябва да им се дават,но пичовете дето се фащат да тренират си викат"Я тоя е пустиняк ама е футболист еее значи мога и аз"
От 5 години не се чувствам дете.Няма как след като живея в средата,която ме заобикаля.Нима е нужно да си модерен като си пиян,друсан,момичетата 7 клас да са изк**волясали,с на тате и мама парите всеки да е гъзар?
Е НЕ искам да съм дете преди 89-та
ТДС - Турбо Див Селянин

Е36 фен
Аватар
Мнения: 1350
Регистриран на: 12.02.2005
Пол: Мъж
Кара: каквото има

Мнение от Niki Lauda » 20 Апр 2007, 0:00

Темата е страхотна,а игрите в пясъчника с колички маджбокс,как се гонихме и се биехме ех славни времена бяха
Niki Lauda

ИС-пушил ентусиаст
Аватар
Мнения: 1241
Регистриран на: 3.09.2006
Местоположение: BlacK Sea
Кара: С 601 Трабант И С БМВ 318
Мечтае да кара: Ферари ф 40
Детайли за колата: Малко е счупена , но и предстои реставрация

Мнение от Mishel_Vaian » 20 Апр 2007, 0:11

Аз не съм много голям ама и при мене имаше много глупости един път затворихме един приятел при прасетата на село и го изнудвахме ... имало е какво ли не ... Е наистина мачовете бяха със "Страйкер" как болеше тази топка :uups: А сега гледам всичко много избързва дечковците с фасове в уста я трева я цигара ... :evil:
My life is all I have ...
Не е важно какво БМВ караш а доколко си ентусиаст ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8317
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Мнение от vicho » 20 Апр 2007, 0:59

аз пък искам Алекс да се икаже по темата ;)
п.с. пращам ЛС
You said: "Time will change!" What if it changes you?

Новият ПИКАСО
Новият ПИКАСО
Аватар
Мнения: 5525
Регистриран на: 29.04.2002
Местоположение: гр.София
Пол: Мъж
Кара: The Dark Side of the Force
Мечтае да кара: S
Детайли за колата: E30 325i - RIP
E30 320is - RIP,sold
E24 635csi - sold
E36 316i coupe - sold
E46 320d sedan- sold
E36 325i coupe - sold
E36 318tds SW - sold
E36 316i sedan - sold
E39 525d sedan - sold
E46 320d SW - sold
E61 530xd LCI - sold
E30 318is coupe - sold
E46 320dA SW - sold
MB CLK270-sold
Е46 320Ci
E87
E30 320 cabrio

Мнение от madpetio » 20 Апр 2007, 8:25

LeX написа: когато хляб имаше само в "борческия" магазин Оазис (живял съм в Дружба 1
Лекси ,а аз помня когато този супер го строяха....не беше Оазис,а мноооооого преди това имаше един мазен циганин продаваше сладолед пред него.
Връща ме в детството когато живеех на самата аерогара.Ехххххх спомени.

п.с. Аз учех в 108-мо училище ;) ;)
"В крайна сметка влезнах в този спорт, защото обичам да карам коли, но не само да ги карам, а да ги карам възможно най-бързо! Ако трябва да искам да бъда запомнен с нещо, то нека нещото да бъде това!" Колин Макрей

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook