Повишен разход на гориво

5-та серия ('02- ), 7-ма серия ('01- ), 1-ва серия ('04- ), 3-та серия ('05- ), Х серия

Модератори: naskoksan, gazzzar, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1953
Регистриран на: 11.08.2009
Местоположение: Добрич
Кара: Е39 '02 530d

Re: Повишен разход на гориво

Мнение от LUCIFER'S » 05 Ное 2009, 19:19

Be Brave написа:с 0.5 литра повече, но пък беше студено, така че вероятно е от това).


точно това си е има си датчик за Т на въздуха, колкото по ниска е толкова повече гориво си впръсква... което излиза накъде толкова извън градско 0,5 градско 1-1,5л повече. Това е факт наистина зимата вдигат разхода.
Fortuna fortes metuit, ignavos premit.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 51
Регистриран на: 17.07.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW 520D, 11.2005'

Re: Повишен разход на гориво

Мнение от Be Brave » 06 Ное 2009, 9:59

((:BuKcu:)) написа:Защо Шел да е с лошо гориво, в случая дизел? Не че съм сипвала, ама....така като говирите, ми става интересно? :shock:

Навремето много обичах на Шел да зареждаме заради количките ферари и т.н.....беше си модерна бензиностанция :mhihi:


((:BuKcu:))
Имаше една темичка, в която бяха правили тестове между различните дизели и си спомням, че за зимната нафта на ШЕЛ имаше констатации от сорта на "сополовидни остатъци" :shock: Там като нафта с най-добри показатели се сочеше тази на OMV, а после тази на ЕКО.
Иначе така и не успявам да получа еднозначно мнение относно коя нафта е по-добра. На съпругата на приятел и се развали ML-а и като я закарали в сервиза на Балканстар и направили диагностика пъвият им въпрос бил - "вие с OMV ли я зареждате", а отговора "ДА" и заключението е било "Ами как очаквате тогава да не ви даде проблем след като зареждате на OMV". А приятелят ми и съпругата му все на OMV зареждаха, но от тогава само на ШЕЛ. Аналогичен проблем от същата верига бензиностанции е дало и на една X6 (закупена чисто нова).
Аз понеже за пръв път карам дизел и все се лутам между двете ШЕЛ и OMV, но и аз като колегата djordje съм забелязал, че с ШЕЛ ми дава по-нисък разход при един и същ маршрут и скорост :driving:
Като цяло колегите тук повече залагат на OMV с аргумента, че от ШЕЛ се получавали повече проблеми, но .... знае ли човек.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 132
Регистриран на: 14.05.2008
Местоположение: РВ

Re: Повишен разход на гориво

Мнение от Pei4 » 06 Ное 2009, 17:43

Колеги замисляли ли сте се колко бензиностации си плащат за да носят марката Шел ?
До нас имаше една на ЕМКО сега е ШЕЛ, персонала е същия, един съучиник работи там и каза че са си пак ЕМКО просто си плащат на ШЕЛ за марката...
Същото го има и с Лукойл, бивша бензиностанция Петрол носи емблемата на Лукойл, същност пак си е Петрол.
Поздрави.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 422
Регистриран на: 12.07.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW F10 535xd LCI

Re: Повишен разход на гориво

Мнение от lusienk » 06 Ное 2009, 18:14

Pei4 написа:Колеги замисляли ли сте се колко бензиностации си плащат за да носят марката Шел ?
До нас имаше една на ЕМКО сега е ШЕЛ, персонала е същия, един съучиник работи там и каза че са си пак ЕМКО просто си плащат на ШЕЛ за марката...
Същото го има и с Лукойл, бивша бензиностанция Петрол носи емблемата на Лукойл, същност пак си е Петрол.
Поздрави.

Това се казва Франчайз.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 204
Регистриран на: 20.12.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е(90)335I
Детайли за колата: Е(90) 335I ->2007г,306к.с, автомат калашников

Re: Повишен разход на гориво

Мнение от OxoBoxo » 09 Ное 2009, 14:56

Почти по същия начин е и ОМВ- дават ги под наем, се тая Ромпетол-също, но важното е как е организиран контрола над франчайза или наемателя.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 422
Регистриран на: 12.07.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW F10 535xd LCI

Re: Повишен разход на гориво

Мнение от lusienk » 09 Ное 2009, 17:31

При мен при смяната на зимните гуми ми дава с около 0.5л икономия.Летните гуми са 245/17", а зимните 225/17".
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 104
Регистриран на: 4.06.2009
Местоположение: Велико Търново
Кара: '05 BMW X5 3.0d

Re: Повишен разход на гориво

Мнение от nuke » 10 Ное 2009, 9:54

от доста години във фирмата се зарежда от ОМВ - карат ни по една цистерна месечно. Зареждат се както камиони и бусове така и леки коли и джипове. За 4 години (от толкова съм тук) никога не е имало какъвто и да било проблем с нафтата нито лете нито зима. Предполагам че оплакванията от определена нафта се дължат на мошеничества по самите бензиностанции. Още повече май че горивото в БГ се прави на едно място - не виждам как може да е особено различно - един вид ако е зле ще е зле навсякъде. Може и да греша по този въпрос де...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 899
Регистриран на: 30.11.2006
Местоположение: с. Варна
Пол: Мъж
Кара: MB w212 AMG
Мечтае да кара: по пътища без дупки

Re: Повишен разход на гориво

Мнение от kronos » 14 Ное 2009, 10:07

На някои ОМВ дерат яко с литрите, особенно с премиум дизела, но поне май е читаво горивото. Шел аз ги заобикалям от далече, няма такива измамници..дизела им е под всякаква критика. Като разглобихме старите дюзи, вътре беше пълно с нещо като жълта грес и целите бяха ръждясали.

Предишна

Назад към Е60/Е65/Е87/Е90/Х-series

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook