Шумоизолация на купето

3-та серия ('83-'94)

Модератори: GEORGIEV, ///Явор, ge_a, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 65
Регистриран на: 23.05.2009
Местоположение: София
Кара: е30 325
Мечтае да кара: е30 325

Шумоизолация на купето

Мнение от tinkata » 22 Мар 2012, 17:58

Някои правил ли е въпросната интервенция ? Понеже се оказа че съм като фред флинтстоун и до вчера ми кърпиха колата, та се чудех докато е без мокет, седалки и т.н. дали да не я направя малко по тиха отвътре. Четох из разни форуми какви материали ползвали ама са предимно за уплътнеине на кори и пластмаси. Интересно ми е дали някои си е обезшумявал 30-ката какво е ползвал и горе долу колко материал му е бил нужен.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 479
Регистриран на: 8.02.2006
Местоположение: в царството на акаунтите
Пол: Мъж

Re: Шумоизолация на купето

Мнение от Eмилио Димитров » 22 Мар 2012, 19:23

аз съм решил да изолирам багажника и вратите с такива материали http://www.di-tradebg.com/?cid=62 . при е34-ката на вратите се усети разликата. некви спомени от брат ми около 20и нещо лева беше квадратния метър за 1-1.5см дебелина на материала

драфтаджия
Аватар
Мнения: 2793
Регистриран на: 9.04.2006
Местоположение: София
Кара: '93 316ix Touring
Мечтае да кара: далеч
Детайли за колата: Хубавица =)

Re: Шумоизолация на купето

Мнение от bigmurzi » 26 Мар 2012, 9:02

гледам, че купе караш, багажника също може да му наложиш нещичко .. аз като имах купе, се оказа с ранички в багажника, оправих ги и след това с някво гумено боди мазах, стана чувствитено по-тиха, представям си ефекта от истинска шумоизолация какъв ще е :yes:
иначе вратите, пода, тунела, тавана .. ама няма да си чуваш дифа ако вийне :mhihi: скъпо удовоствие, но има много приятен ефект!
Изображение
Е30 на десен завой бензин НЯМА!

моторспорт
Аватар
Мнения: 2451
Регистриран на: 5.04.2007
Кара: 332

Re: Шумоизолация на купето

Мнение от KIM » 28 Мар 2012, 16:18

принципно има и тънка изолация качественна която се продава от фирмите за кар аудио ,скъпичко е но много си заслужава аз на сегашното ми му изтръгнах сички кори и му залепих от тая изолация на цялото купе после паснах всички кори и мокети и стана се едно новата елантра :lol:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1150
Регистриран на: 7.10.2007
Местоположение: Враца/София
Кара: 92' E30 M40 cabrio
Мечтае да кара: E30 M3

Re: Шумоизолация на купето

Мнение от Vasko_BP » 28 Мар 2012, 22:28

KIM написа:принципно има и тънка изолация качественна която се продава от фирмите за кар аудио ,скъпичко е но много си заслужава аз на сегашното ми му изтръгнах сички кори и му залепих от тая изолация на цялото купе после паснах всички кори и мокети и стана се едно новата елантра :lol:

Имаш ли снимки от този етап? Ще ми се да видя как изглежда налепено.
Изображение

моторспорт
Аватар
Мнения: 2451
Регистриран на: 5.04.2007
Кара: 332

Re: Шумоизолация на купето

Мнение от KIM » 28 Мар 2012, 22:53

нямам но стана като заводско,изчистих повърхностите на вратите изрязах всичко перфектно и налепих
ето сайта на авител аз взех от пяната ама ми казаха че и по евтините варянти вършели чудесна работа
http://www.avitel-bg.com/car-audio/soundproofing/
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 199
Регистриран на: 23.05.2008

Re: Шумоизолация на купето

Мнение от Poki » 29 Мар 2012, 18:34

KIM написа:нямам но стана като заводско,изчистих повърхностите на вратите изрязах всичко перфектно и налепих
ето сайта на авител аз взех от пяната ама ми казаха че и по евтините варянти вършели чудесна работа
http://www.avitel-bg.com/car-audio/soundproofing/


Кой точно продукт си ползвал ти ?

Така като гледам, за да се облепи цялата кола ще трябат поне 200-300 лева например с STP Gold.

Аз четох за някаква Flashband, някой има ли представа дали върши добра работа ?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 604
Регистриран на: 24.01.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е46
Детайли за колата: N42B20

Re: Шумоизолация на купето

Мнение от pimpo » 29 Мар 2012, 20:04

Poki написа:Аз четох за някаква Flashband, някой има ли представа дали върши добра работа ?

Това е битумна лента, която се използва в строителството за хидроизолация. При колите съм я ползвал за да обира вибрациите на големи по площ ламарини (врати, таван, под, преден капак). Има ефект основно за спиране на външните шумове (от гумите например). На тавана пък ефекта е основно когато вали дъжд - не се чувстваш като в тенекия от сирене :)
Аз съм правил пълна шумоизолация на опел, но нещата не са много различни. По ламарините навсякъде се лепи плътно битумна лента да обира вибрациите, върху нея(според ситуацията) слагам различно дебел слой микропореста гума или файърекс. Общо взето за да има ефект, трябва да се изолира цялата кола. Изолации на парче са недостатъчни за да има забележим ефект.
Ето малко снимки, макар и да не показват всичко което съм правил -> http://wirepesho.snimka.bg/automobiles/ ... 97.6464306
Кога се пише "И" и кога "Й"

1. В българския език няма дума, която в множествено число да завършва на "й"!!!
грешно --> правилно
- вибраций --> вибрациИ
- консултаций --> консултациИ

2. Думи в които може да има "и" или "й" според смисъла. Примери:
- моменТА в коЙто (ед.число)... / ...моментИТЕ в коИто... (мн. число)
- коЙ човек (ед. число) / коИ хора (мн. число)
- някоЙ човек (ед.число) / някоИ хора (мн.число)
- Моля не ме безпокоЙте! / Не, не ме безпокоИте
- един завоЙ (ед.ч.) / много завоИ (мн.ч.)

Потребител
Аватар
Мнения: 29
Регистриран на: 19.10.2007
Местоположение: София / Хасково
Пол: Мъж
Кара: E30 318is

Re: Шумоизолация на купето

Мнение от lambreto » 29 Мар 2012, 22:02

а някой смятал ли е колко квадрата трябват да се облепи цялото купе от вътре?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 199
Регистриран на: 23.05.2008

Re: Шумоизолация на купето

Мнение от Poki » 30 Мар 2012, 9:48

pimpo написа:
Poki написа:Аз четох за някаква Flashband, някой има ли представа дали върши добра работа ?

Това е битумна лента, която се използва в строителството за хидроизолация. При колите съм я ползвал за да обира вибрациите на големи по площ ламарини (врати, таван, под, преден капак). Има ефект основно за спиране на външните шумове (от гумите например). На тавана пък ефекта е основно когато вали дъжд - не се чувстваш като в тенекия от сирене :)
Аз съм правил пълна шумоизолация на опел, но нещата не са много различни. По ламарините навсякъде се лепи плътно битумна лента да обира вибрациите, върху нея(според ситуацията) слагам различно дебел слой микропореста гума или файърекс. Общо взето за да има ефект, трябва да се изолира цялата кола. Изолации на парче са недостатъчни за да има забележим ефект.
Ето малко снимки, макар и да не показват всичко което съм правил -> http://wirepesho.snimka.bg/automobiles/ ... 97.6464306


А спира ли например шума от генерацията ?

Много се чуда на какъв точно сетъп да се спра. Искам максимално добре да обезшумя купето, без да слагам 3 слоя различни материали. Мисля да наложа на всякъде с изключение на покрива.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 604
Регистриран на: 24.01.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е46
Детайли за колата: N42B20

Re: Шумоизолация на купето

Мнение от pimpo » 30 Мар 2012, 10:31

Poki написа:А спира ли например шума от генерацията ?

Този шум е най-труден за изолиране! Това е най-близо до купето, шума е по-нискочестотен и самата генерация е захваната за купето и предава вибрациите. Всички тези фактори правят изолирането му практически невъзможно. Ако ти е шумна генерацията, работи по нея. Иначе колкото и да изолираш, ефекта ще е незначителен.
Кога се пише "И" и кога "Й"

1. В българския език няма дума, която в множествено число да завършва на "й"!!!
грешно --> правилно
- вибраций --> вибрациИ
- консултаций --> консултациИ

2. Думи в които може да има "и" или "й" според смисъла. Примери:
- моменТА в коЙто (ед.число)... / ...моментИТЕ в коИто... (мн. число)
- коЙ човек (ед. число) / коИ хора (мн. число)
- някоЙ човек (ед.число) / някоИ хора (мн.число)
- Моля не ме безпокоЙте! / Не, не ме безпокоИте
- един завоЙ (ед.ч.) / много завоИ (мн.ч.)

Летящия холандец
Аватар
Мнения: 19401
Регистриран на: 10.01.2003
Местоположение: предимно в гаража
Кара: M3E30х2,M3E36х2,M3E92,M5E39х2 и др.

Re: Шумоизолация на купето

Мнение от ///Явор » 30 Мар 2012, 20:41

е39 или е38 със стъклопакет е решението :mhihi: ..ама по добре м5 ,ако избирате между двете :mhihi:
Изображение
С ЧАТ НА Л.С. НЕ МИ СЕ ЗАНИМАВА Работно време 10:00-18:00 тел:0887616782

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 375
Регистриран на: 17.01.2009
Местоположение: Чирпан/Бургас
Пол: Мъж
Кара: 120L/E28
Мечтае да кара: E24
Детайли за колата: 05.82 Balticblau metallic

Re: Шумоизолация на купето

Мнение от 325_TDS » 09 Апр 2012, 2:01

Според мен тези вати, които колегата е ползвал на Опела нямат кой знае какъв ефект. Ето и аз как съм направил моята. Материала е битумна лента, купих го от Бриколажа. Ефекта е, че в движение като освободя от скорост все едно мотора е изгасен. Вратите пък се затварят тежко и плътно, изчезна дрънченето на ламарина, все едно колата е висок клас. Да не казвам пък какъв ефект имаше за озвучението- в пъти по- добре стана. Бих препоръчал дори и на два пласта да се лепи, ефекта е двоен! Действай и пускай снимки от процеса. :yes:
Eто снимки:
http://skodko.snimka.bg/automobiles/moy ... 441212.big
Oo=00=oO Roses are red, violets are blue, I love my bimmer more than you.

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: Шумоизолация на купето

Мнение от b00st » 09 Апр 2012, 3:01

pimpo написа:
Poki написа:Аз четох за някаква Flashband, някой има ли представа дали върши добра работа ?

Това е битумна лента, която се използва в строителството за хидроизолация. При колите съм я ползвал за да обира вибрациите на големи по площ ламарини (врати, таван, под, преден капак). Има ефект основно за спиране на външните шумове (от гумите например). На тавана пък ефекта е основно когато вали дъжд - не се чувстваш като в тенекия от сирене :)
Аз съм правил пълна шумоизолация на опел, но нещата не са много различни. По ламарините навсякъде се лепи плътно битумна лента да обира вибрациите, върху нея(според ситуацията) слагам различно дебел слой микропореста гума или файърекс. Общо взето за да има ефект, трябва да се изолира цялата кола. Изолации на парче са недостатъчни за да има забележим ефект.
Ето малко снимки, макар и да не показват всичко което съм правил -> http://wirepesho.snimka.bg/automobiles/ ... 97.6464306


с кво изолираш корите? http://media.snimka.bg/0104/006464319-big.jpg?r=0 това какво е? че съм ги свалил на е36цата и се чудя дали да им сложа нещо. тука няколко колеги са ги облепили с мебелна вата и казват, че имало много добър ефект.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6141
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: Regensburg
Пол: Мъж
Кара: Е30Е36Е39E34<---E63E65

Re: Шумоизолация на купето

Мнение от ares2 » 13 Апр 2012, 21:34

http://www.wuerth.bg/%D0%90%D0%B2%D1%82 ... D0%BE.html
ето в този каталог се продава един материал които го ползват от завода и го лепят по подовете.. или поне го лепяха през 90 те..
това може .. има и още варианти да се изолираш от шум но става прекалено като интервенция..
това го лепят и на тунела на скоростната и кардана от към купето.. виждал съм го над самите отвори в легените на купето..
Изображение

Следваща

Назад към E30

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook