Огъване на калници! Решението...

Тунинг на екстериорни елементи.

Модератор: bum_bum


Аватар
Мнения: 621
Регистриран на: 4.05.2008
Местоположение: там където и слънце не огравя
Кара: Кольо
Мечтае да кара: Параход с шпер
Детайли за колата: ///М паркети

Мнение от drift_streets » 31 Юли 2009, 18:09

KIM написа:мисля 'че варянта с бухалката е доста удачно решение :winky:
http://www.youtube.com/user/KIMmotorspo ... DTK9IjKIYU

Ама тои тоя е много лесен как си пръска с спрея все едно си прави рамката на колелото Изображение
Нищо неможе да спре жътвата важно е хедера да е здрав Изображение
"..... и един мармот завиваше шоколада в калници от Опел...." из дебрите на бмв-простаци.цоп Изображение

Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1057
Регистриран на: 11.12.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '99 E46 318i; '01 E53 3.0i

Мнение от Joro_Paveto » 31 Юли 2009, 18:36

Става и с бухалка и с тръба, ама най-добре си е на колегата с машинката.
Само като забележка - първия пост на мен ми звучи доста несериозно и това предизвика цялата полемика, ако там беше обяснил, че има въпросната машинка и предлага тази услуга, щяхме да си спестим всички глупости дето изписахме. :D
Лека нощ, добър ден, пак съм с моя...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 69
Регистриран на: 22.06.2009
Кара: кънки на лед
Мечтае да кара: BMW 2002 Turbo

Мнение от Jeep » 04 Авг 2009, 8:19

Когато пуснах темата, търсех някой който да ми предложи услугата тук.... След като не намерих такъв си я поръчах, това е цялата история.... :yes:
Изображение Хората се делят на..... мислещи и немислещи!

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Мнение от alx » 04 Авг 2009, 16:23

бе вие хора за бейсболни бухалки не сте ли чували?

аз съм факир на тоя метод...
алекс
трабант 601с
разни други возила

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 282
Регистриран на: 22.05.2008
Местоположение: Панагюрище
Пол: Мъж
Кара: М44
Мечтае да кара: ///М
Детайли за колата: Не карам бързо полицай, просто бавно си летя :)

Мнение от Tomekk » 05 Авг 2009, 20:46

ето как седят при мен 17" ет13 8.5j с 215/40 гуми и ръба под калника съм го свил и не опират проблема ми е от пред ...

Изображение

При мен застъргва малко в задната броня ... имам нещо криво или тампон не в ред след един магистрален инцидент :uups:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 156
Регистриран на: 15.05.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW 525tds
Мечтае да кара: Винаги BMW

Мнение от №0123456789 » 21 Авг 2009, 0:13

Jeep написа:................................ Снимана е в моя сервиз............................моята фирма ПитСтоп.....................


Искам задните вежди да се раздуят за да сложа широки и високи джанти, но в никакъв случай нежелая да се работи с чук, горелка, оксижен и телоподаващо затова ако метода с тази ролка става бих искал да ползвам услугата ти. Ако това е възможно то моля да ми дадеш цена и някаква гаранция,че няма да се съсипят калниците. Доколкото за боята не се притеснявам защото ще я пребоядисвам цялостно.

Благодаря ти и ще очаквам отговор.


Аватар
Мнения: 1818
Регистриран на: 10.05.2006
Местоположение: Плевен

Мнение от TUZara` » 21 Авг 2009, 0:24

Колега ми да пала и да тръгвам,че имам едно гадже по твоя край щом ще плащаш горивото,па ще говоря за 2-ма :mhihi: и междодругото ще огънем и крачулите :mhihi: :mhihi:

П.С. щегувам се машинката е готина,ма не е за наще гнили кочини..ма кат знам,че и за опелите се налага да се ползва и се успокоявам :mhihi: :mhihi:

Потребител
Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 6.04.2007
Местоположение: София

Мнение от Vince » 21 Авг 2009, 1:21

№0123456789 написа:
Jeep написа:................................ Снимана е в моя сервиз............................моята фирма ПитСтоп.....................


Искам задните вежди да се раздуят за да сложа широки и високи джанти, но в никакъв случай нежелая да се работи с чук, горелка, оксижен и телоподаващо затова ако метода с тази ролка става бих искал да ползвам услугата ти. Ако това е възможно то моля да ми дадеш цена и някаква гаранция,че няма да се съсипят калниците. Доколкото за боята не се притеснявам защото ще я пребоядисвам цялостно.

Благодаря ти и ще очаквам отговор.


вече 2-ма колеги от форума се възползваха от машинката и нямаше интервенции от рода на това което си написал...... нека споделят и те впечатления - а ако имате въпроси пишете на лично на колегата Jeep, той ще Ви отговори веднага щом се прибере в Благоевград.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 156
Регистриран на: 15.05.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW 525tds
Мечтае да кара: Винаги BMW

Мнение от №0123456789 » 21 Авг 2009, 17:01

Сетих се да питам още нещо: А, какво правим с прехода на новия раздут калник и бронята?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12068
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Мнение от bum_bum » 21 Авг 2009, 17:39

Ти колко мислиш, че се раздува с тая машина ;) За умерено голяма раздувка се реже на ъгъла бронята и се разпъва, за прекомерно голяма-нова къстъм броня
Изображение


Аватар
Мнения: 979
Регистриран на: 29.06.2006
Пол: Мъж
Кара: си двойката че е най-сигурна

Мнение от Shondy » 22 Авг 2009, 16:32

bum_bum написа:Ти колко мислиш, че се раздува с тая машина ;) За умерено голяма раздувка се реже на ъгъла бронята и се разпъва, за прекомерно голяма-нова къстъм броня


отваря достатъчно, след като се приплеска вътрешният ръб и извадят с 3,4 до 5мм разликата идва от половин до един инч на широчина на джантите в калниците ;) скоро тестови снимки. Само дето незнам за чии се сопате в тая тема и далеч не говоря за теб Иво, машината върши работа чудесна, иначе нямаше да я плати човека една шапка с пари....
ИзображениеИзображениеИзображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12068
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Мнение от bum_bum » 23 Авг 2009, 21:33

Не съм казал, че не раздува достатъчно, а че не раздува толкова много, че да се налага да се търси нова броня ;)
Изображение


Аватар
Мнения: 979
Регистриран на: 29.06.2006
Пол: Мъж
Кара: си двойката че е най-сигурна

Мнение от Shondy » 24 Авг 2009, 3:19

bum_bum написа:Не съм казал, че не раздува достатъчно, а че не раздува толкова много, че да се налага да се търси нова броня ;)


затова и написах не визирам теб
ИзображениеИзображениеИзображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1057
Регистриран на: 11.12.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '99 E46 318i; '01 E53 3.0i

Мнение от Joro_Paveto » 24 Авг 2009, 12:21

Само с настройка на камбера от оригиналните ексцентрици в горния край ми прибра гумата около 5мм, а като се сплеска вътрешния ръб и малко се отвори веждата, което е и идеята на тази машинка говорим за едни 1.5-2см, което е огромно разстояние. Както каза Shondy около инч та и отгоре с по-тясна гума.
Лека нощ, добър ден, пак съм с моя...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 5600
Регистриран на: 24.11.2006
Пол: Мъж
Кара: Жи55АЕМЖИ
Мечтае да кара: 911 turbo
Детайли за колата: 630cc - injectors
HX52 Holset
MS 1 Extra - ECU
Inovate wide band

Мнение от ///peter » 24 Авг 2009, 13:28

Каква машинка бе колеги, аз моята я напънах с тръбата и излезна като от завода :mhihi:

ПредишнаСледваща

Назад към Оптичен тунинг

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook