предложете вариант за раздуване на калниците на е36 купе

Тунинг на екстериорни елементи.

Модератор: bum_bum

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1461
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: Варна
Кара: bmw 328-turbo
Мечтае да кара: ГОЛФ 3

предложете вариант за раздуване на калниците на е36 купе

Мнение от kirililiev » 07 Фев 2011, 20:23

накратко:
колата е е36 купе,доста е ниска поради ред причини,налага се да изнеса джантите навън с доста,сиреч гумата директно опира във веждата на калника.ще се наложи да се изрежат и да се поставят някакви нови вежди.има ли някой който знае от къде да поръчам подобни,може и някакви универсални.
мерси предварително :yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2163
Регистриран на: 2.08.2007
Местоположение: там,където белите мечки слизат на ръчна спирачка
Пол: Мъж
Кара: По-долу изброеното...
Детайли за колата: E-39 530d touring-full ///Mпакет, ///М3 EVO Sedan
...и едно лачено купенце Е-30 с м40б18.

Re: предложете вариант за раздуване на калниците на е36 купе

Мнение от Борис_Малинов » 07 Фев 2011, 20:35

Най-грамотно ще стане,като изрежеш вътрешния ръб с част от калника.После купуваш вежди,които са за е36 в твоя случай за купе и ги заваряваш малко по навънка,толкова колкото ти е необходимо.Вежди можеш да си закупиш от Интер-кар 3000.Не знам дали схвана какво исках ди ти кажа.Така ще запазиш оригиналната линия на калника и същевременно можеш да раздуеш доста.От вътрешния край,ще се отвори разстояние,но с подходящо оразмерена и изрязана ламарина ще заспи.
Друг вариант е да се направят индивидуални вежди от смола,но това за мен не ми се нрави.
ИзображениеИзображение
Нещата, които притежаваме...всъщност притежават нас!
..., който не се учи от историята, е обречен да я повтори!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 956
Регистриран на: 17.11.2007
Местоположение: Pyce
Пол: Мъж
Кара: 97' E36 m43b18 sedan
Мечтае да кара: E34

Re: предложете вариант за раздуване на калниците на е36 купе

Мнение от svilgg » 07 Фев 2011, 20:54

от това по кадърно няма
според мен де
http://cgi.ebay.com/ebaymotors/BMW-E30- ... ccessories

а и цената е супер
Изображение
Изображение
АЗ ЖИВЕЯ ТУК :kuku:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 956
Регистриран на: 17.11.2007
Местоположение: Pyce
Пол: Мъж
Кара: 97' E36 m43b18 sedan
Мечтае да кара: E34

Re: предложете вариант за раздуване на калниците на е36 купе

Мнение от svilgg » 07 Фев 2011, 20:56

Изображение
Изображение
АЗ ЖИВЕЯ ТУК :kuku:

Потребител
Аватар
Мнения: 34
Регистриран на: 8.01.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: ше Опел, но сега...
Мечтае да кара: Boeing 747
Детайли за колата: Не е важно колко ти е мощна колата, важно е колко ти е празна главата.

Re: предложете вариант за раздуване на калниците на е36 купе

Мнение от Dourden » 07 Фев 2011, 21:06

kirililiev написа:накратко:
колата е е36 купе,доста е ниска поради ред причини,налага се да изнеса джантите навън с доста,сиреч гумата директно опира във веждата на калника.ще се наложи да се изрежат и да се поставят някакви нови вежди.има ли някой който знае от къде да поръчам подобни,може и някакви универсални.
мерси предварително :yes:

Най-добрия вариант и според мен. Много подобре ще стане така. А моето мнение за тези раздувки които е показал другия колега - не съм съгласен... но всеки с мнението си.
Изображение

е36 си е е36

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1461
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: Варна
Кара: bmw 328-turbo
Мечтае да кара: ГОЛФ 3

Re: предложете вариант за раздуване на калниците на е36 купе

Мнение от kirililiev » 08 Фев 2011, 0:45

благодаря много за мненията,ще мисля какво точно да избера като вариант :yes:

Любимец на Кралицата
Аватар
Мнения: 4205
Регистриран на: 6.04.2008
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: F85 X5M , Race ///M GTR V10 S85
Мечтае да кара: M3 CSL

Re: предложете вариант за раздуване на калниците на е36 купе

Мнение от ///M_Martin » 17 Фев 2011, 14:44

Борис_Малинов написа:Най-грамотно ще стане,като изрежеш вътрешния ръб с част от калника.После купуваш вежди,които са за е36 в твоя случай за купе и ги заваряваш малко по навънка,толкова колкото ти е необходимо.Вежди можеш да си закупиш от Интер-кар 3000.Не знам дали схвана какво исках ди ти кажа.Така ще запазиш оригиналната линия на калника и същевременно можеш да раздуеш доста.От вътрешния край,ще се отвори разстояние,но с подходящо оразмерена и изрязана ламарина ще заспи.
Друг вариант е да се направят индивидуални вежди от смола,но това за мен не ми се нрави.

Това за мен е най-добрият вариянт за да стане както трябва и да ти хареса,ако ли не ти се занимава най-лесно е да разпънеш веждата максимално за да получиш малко разстояние....

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 212
Регистриран на: 20.11.2009
Местоположение: Плевен,София
Пол: Мъж
Кара: BMW X5 E70 4.8

Re: предложете вариант за раздуване на калниците на е36 купе

Мнение от vlado320 » 02 Мар 2011, 21:13

Колега,можеш да го направиш и по двата начина.Ще е здраво и със смоляни и със ламаринени.Вече зависи много от майстора ,който ще ти го направи.Но и в двата случая . . . . става. :yes:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1461
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: Варна
Кара: bmw 328-turbo
Мечтае да кара: ГОЛФ 3

Re: предложете вариант за раздуване на калниците на е36 купе

Мнение от kirililiev » 03 Мар 2011, 14:16

целта ми е да са някакви универсални,стъкломатови или пласмасови,ако се повредят да се подменят лесно и да са ефтини естествено.колата ще се ползва за дрифт,не целя да е нещо красиво,по скоро да е практично и лесно за обслужване.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12068
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: предложете вариант за раздуване на калниците на е36 купе

Мнение от bum_bum » 03 Мар 2011, 14:27

Тия стъклопластовите вежди ги има и тук. Аз имах 5-6 броя ама така и останаха в Сони. Не са особено прави и няма да са много красиви, но за това, което ти трябват ще свършат работа. Виж по тия, дето правят стъклопластови брони.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1461
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: Варна
Кара: bmw 328-turbo
Мечтае да кара: ГОЛФ 3

Re: предложете вариант за раздуване на калниците на е36 купе

Мнение от kirililiev » 03 Мар 2011, 16:26

bum_bum написа:Тия стъклопластовите вежди ги има и тук. Аз имах 5-6 броя ама така и останаха в Сони. Не са особено прави и няма да са много красиви, но за това, което ти трябват ще свършат работа. Виж по тия, дето правят стъклопластови брони.

имаш ли някакви снимки на детайлите,или снимка на кола с подобни раздувки?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12068
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: предложете вариант за раздуване на калниците на е36 купе

Мнение от bum_bum » 03 Мар 2011, 18:26

На VLD на комбито са сложени задните, предните така и не паснаха добре и не съм се занимавал.
Изображение

Плевен тийм
Плевен тийм
Аватар
Мнения: 3296
Регистриран на: 5.09.2007
Местоположение: Плевен!
Пол: Мъж
Кара: 323ti
Мечтае да кара: 332ti
Детайли за колата: сива

Re: предложете вариант за раздуване на калниците на е36 купе

Мнение от Ogi » 08 Мар 2011, 9:45

Борис_Малинов написа:Най-грамотно ще стане,като изрежеш вътрешния ръб с част от калника.После купуваш вежди,които са за е36 в твоя случай за купе и ги заваряваш малко по навънка,толкова колкото ти е необходимо.Вежди можеш да си закупиш от Интер-кар 3000.Не знам дали схвана какво исках ди ти кажа.Така ще запазиш оригиналната линия на калника и същевременно можеш да раздуеш доста.От вътрешния край,ще се отвори разстояние,но с подходящо оразмерена и изрязана ламарина ще заспи.
Друг вариант е да се направят индивидуални вежди от смола,но това за мен не ми се нрави.


ако ще я правиш тая операция по добре вземи предни калници от Е46 и ги завари тях... в Плевен вече има едно такова купе с раздути задни калници... като са ползвани предни от е46 и е станало доста сполучливо :yes: колата е на червена пружина с 18" джанта с ЕТ 15...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2149
Регистриран на: 18.09.2008
Пол: Мъж

Re: предложете вариант за раздуване на калниците на е36 купе

Мнение от uCnaHeTcA » 08 Мар 2011, 10:00

Ogi написа:
Борис_Малинов написа:Най-грамотно ще стане,като изрежеш вътрешния ръб с част от калника.После купуваш вежди,които са за е36 в твоя случай за купе и ги заваряваш малко по навънка,толкова колкото ти е необходимо.Вежди можеш да си закупиш от Интер-кар 3000.Не знам дали схвана какво исках ди ти кажа.Така ще запазиш оригиналната линия на калника и същевременно можеш да раздуеш доста.От вътрешния край,ще се отвори разстояние,но с подходящо оразмерена и изрязана ламарина ще заспи.
Друг вариант е да се направят индивидуални вежди от смола,но това за мен не ми се нрави.


ако ще я правиш тая операция по добре вземи предни калници от Е46 и ги завари тях... в Плевен вече има едно такова купе с раздути задни калници... като са ползвани предни от е46 и е станало доста сполучливо :yes: колата е на червена пружина с 18" джанта с ЕТ 15...

На е46 по-широки ли са калниците :roll: В смисъл знам, че са по-широки, че пробвахме едни и същи джанти с едно аверче тук с е36 и на мен (с е46) ми стояха по-прибрани, ама въпроса е колко горе-долу са по-широки, за да си направим сметката за малките ЕТ-та и големите ДЖВ-та :mhihi:

некъв ентусиаст
Аватар
Мнения: 3022
Регистриран на: 28.11.2005
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: ///М3
Мечтае да кара: ///М3

Re: предложете вариант за раздуване на калниците на е36 купе

Мнение от Гецата » 08 Мар 2011, 10:14

той е сложил вежди от предни калници отзад ;)
сравни предни и задни калници и ще видиш разликата :lol:
Изображение
"90 Е30 316i "95 Е36 318i "00 Е46 320i "88 E30 320i "92 E36 318is''95 Е36///М3 ''92 E30 325i LA ''91 E30 316i ''05 E90 320d ''02 E46 330d ''03 E53 3.0d

Следваща

Назад към Оптичен тунинг

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook