Е34-ката тропа от пред колеги дайте съвет!

5-та серия ('88-'95)

Модератор: Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 664
Регистриран на: 16.06.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '99 E46 318i
Детайли за колата: M43B19TU

Re: Е34-ката тропа от пред колеги дайте съвет!

Мнение от TheKiller » 14 Авг 2010, 13:10

yavor1313 написа:така здравейте на всички тук днес бях на канал и реших да я почовъркам тази предница и слезнах отдолу и хванах централната щанга и я разклатих първо от дясната страна както беше казал колегата обаче нямаше признаци на разбито и реших да я раздрусам от ляво и опп разбитото се появи,помислих малко и се сетих за обирането на луфта на секторната кутия.оттам ужас до стигането на болта за луфта и след половин час по9т по челото :mhihi: :mhihi: :mhihi: най-после стигнах до него и ми направи странното впечетление че този болт и преди е отвиван тъи като много лесно се разви и започнах да обирам луфта лека полека както пишеше във форума за темата за обирането на луфта волана натежа драстично и разклатих отново щангата тропане няма и реших така да я оставя така и нарочно като тръгнах все едно карах москвич вярно трудно шофиране и минах през най-голямите неравности тропане минимално,явно секторната кутия се е доста разбила .колеги и стигнах до заключението че секторната кутия е разбита и от там се появява цялото това тропане,ако някой от вас знае горе долу на какви кинти варира тази секторна кутия намерих една за 30 кинта тук от един колега от форума и той твърди че е здрава но ето и вас ви питам и се обръщам към всички за тази кутия да ме напътите при оглед на секторна кутия свалена от е34 може ли да се познае по някакъв начин ако не е читава :yes: :yes: :yes: от мен за сега това чакам и от вас да разбием тази тема до край ,защото явно доста колеги страдат с техните красавци :winky: :winky: :winky:

Колега според мен отиди да ти я ремонтират,защото ме прецакаха с две секторни кутии тук във форума :D
/// 6>4
ИзображениеИзображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1792
Регистриран на: 4.09.2006
Местоположение: Столичная
Пол: Мъж
Кара: Е34 с ... ръжда

Re: Е34-ката тропа от пред колеги дайте съвет!

Мнение от ивчо » 25 Юни 2015, 20:07

Предварително се извинявам че "повдигам" стара тема !
Имам следното питане :)
Днес последно смених централна щанга, както и прилежащите към нея лява и дясна кормилна щанга (целите щанги с накрайниците) !
Месец преди това тампони на предна стаб щанга и биелетки !
Половин година преди това - амортисьори с тампони и всички носачи !
Преди няколко седмици проведох тест на амортисьорите - 75-76 % на тресачката !
С щангата напъваме и няма разбити тампони (такива от е32 с V12 мотор) !
И пак усещам "троп" в краката ...
Усещам че както всички Е32/34 и аз отивам за проверка на секторната кутия, евентуален неин реглаж !
Поръчал съм гуменото каре на волана, и при неговата смяна мисля да проверя/натегна гайката на шлиците !
Дали може да има друго което да създава въпросното леко тропкане по павета ... И то не постоянно а само в някой участък :roll:
Колата се кара с оригиналните си джанти за Е34, без там втулки или фланци !
Механджията написа:е, пример, аз снощи клатих здраво мойта, сутринта с кеф станах, кафенце, после вместо обичайните 15мин до бачкането пътувах близо 25... лежерно така, кефаджийско.... а тия дет бързат, дали са ебали? :mhihi:


The night is dark and full of lo6o :mhihi: :paranoid:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 29.06.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 525tds
Мечтае да кара: MIG29

Re: Е34-ката тропа от пред колеги дайте съвет!

Мнение от jogr » 26 Юни 2015, 6:59

По същия начин ми потропваше отпред, позатегнах гайката на кормилния прът с риск да не се регулира волана, но имаше чувствителна разлика! Не знам явно с времето се износват шлиците?... Не съм сменял гуменото каре, мисля че и него ако сменя всичко ще си дойде на мястото! Това при положение разбира се, че секторната ти кутия е с допустимите луфтове :wave:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1792
Регистриран на: 4.09.2006
Местоположение: Столичная
Пол: Мъж
Кара: Е34 с ... ръжда

Re: Е34-ката тропа от пред колеги дайте съвет!

Мнение от ивчо » 26 Юни 2015, 15:13

Виновникът намерен - едната гайка на щангата не съм я стегнал както трябва !
Понеже на самият шарнир няма дупка за шестограм, се напрага самият конус да не се върти и се стяга гайката ! Ама понеже това не го зная и гайката е хванала само до осигуровката :banghead:
И си карам като поп вчера :driving: :censored: :banghead: :ranting: :ranting: :ranting:
Та, внимавайте какво правите сами по колите си !!
Накарайте някой да проверява след Вас, че ако колегата не се беше веснал на нея нямаше и да се сетя :bang: :yes:
Реглажа обаче беше точен !
Интересни изисквания има към самата кола преди да се направи реглаж - 2 х 70кг момъка отпред, един по средата отзад пак толкова кг ! 20+ кг в багажника и резервоар до капачката :bowdown: :roll:
Механджията написа:е, пример, аз снощи клатих здраво мойта, сутринта с кеф станах, кафенце, после вместо обичайните 15мин до бачкането пътувах близо 25... лежерно така, кефаджийско.... а тия дет бързат, дали са ебали? :mhihi:


The night is dark and full of lo6o :mhihi: :paranoid:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 136
Регистриран на: 10.07.2010
Кара: Е 34

Re: Е34-ката тропа от пред колеги дайте съвет!

Мнение от Munich Machine » 13 Юли 2015, 23:20

И аз имах трудно откриваем шум от окачването. Първо че чуваше метално дразнещо тракане. Мислех че е от паразитния хебел. Проверих го и беше ок, натегнах 3/4 оборот гайката на хебела към шлиците (оказа се поразхлабена), но шума не спря. Черешките бяха на 1 година и реших да ги сменя, току виж е от тях. Оказа се, че не е, смених кормилна щанга оказа се, че не е от нея. Накрая установих, че пластините на задните накладки са се разхлабили. Леко разпъване оправи нещата. Като изолирах този шум се чуваше нещо отпред като глухо блъскане. Смяна на тампона на преден макферсон се оказа решението. Единия беше заминал (19-годишен), смених го с Феби - издържа 5 дни :), накрая лемфьордера си каза неговото.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1792
Регистриран на: 4.09.2006
Местоположение: Столичная
Пол: Мъж
Кара: Е34 с ... ръжда

Re: Е34-ката тропа от пред колеги дайте съвет!

Мнение от ивчо » 28 Юли 2015, 18:52

Пак в играта ... Не мога повече :evil:
Изображение
Това е сменено по предницата ..
ВСИЧКО с една дума - кормилни щанги к-кт, носачи 4 бр, билетки, тампони на стаб щанга, паразитен хебел ! Обрах и малко луфт на секторната (грубо 1/6 оборот на болта или 45 градуса) !
Амортисьорите са на няма и година (реално 8 месеца) Билщайн, с нови тампони !
Общо взето всичко което може да тропа по предницата е сменено с ново :mhihi:
И остава едно много неприятно хлопане, което все още не мога да установа кога се проявява :censored:
Теста на амортисьорите показа 80% ефективност на предните, и 90% на задните (които всъщност са оригинални :conf: ) ! Тресачката никога не е показвала 100% дори и на новата А8-ца на единият шеф :mhihi:
Точно като хлопане е ! Чувам го само на ниска скорост по павета, или ако случайно някое паве не е по-високо ... А такива бол !
Пред блока има една напречна дупка - и там го чувам и пак на ниска скорост !
Днес се ядосах и кочин получи място на подемника !!
Напрягаха, чекнаха, насилваха, напъваха и не та не ... Всичко от биелетки до носачите няма никакъв луфт нито в натоварено положение, нито в свободно висящо такова !
Хванах аз самото колело и го "разклатих" ! Наляво/надясно всичко е бетон ... Нагоре/надолу обаче мръдва леко ... Напряга го и друг колега, аз луфтове не видях по тампони/накрайници ! Викнах и друг монтьор - същото ..
По метода на изключването отиваме на лагер главина ! Там обаче нямам нито шумове, нито ручене ...
А да набия 300 лв за нови главини и лагери вече ми идва малко повече .. Не че ако се окаже че е там няма да ги сменя, но някак ми се струва невероятно да е оттам :roll:
насочете ме нещо, защото избягах от Ауди точно заради това, и последно като смених щангите мислех че кочин ще млъкне, но не би :ranting:
Механджията написа:е, пример, аз снощи клатих здраво мойта, сутринта с кеф станах, кафенце, после вместо обичайните 15мин до бачкането пътувах близо 25... лежерно така, кефаджийско.... а тия дет бързат, дали са ебали? :mhihi:


The night is dark and full of lo6o :mhihi: :paranoid:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2386
Регистриран на: 9.06.2005
Кара: 518
Мечтае да кара: БМВ с кожен салон

Re: Е34-ката тропа от пред колеги дайте съвет!

Мнение от ЗАЯДЛИВ ЗМЕЙ » 28 Юли 2015, 19:10

Сложи си радио силно в колата.
Изображение
М50B20 - Ни на баир ме радва , ни в завой ме плаши!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2483
Регистриран на: 26.02.2010
Пол: Мъж

Re: Е34-ката тропа от пред колеги дайте съвет!

Мнение от vladobate » 28 Юли 2015, 19:41

И аз съм в същия филм за пръв път от години. Лопа кат лопатар и най вече на паваж като се натисне лекинко спирачка.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1792
Регистриран на: 4.09.2006
Местоположение: Столичная
Пол: Мъж
Кара: Е34 с ... ръжда

Re: Е34-ката тропа от пред колеги дайте съвет!

Мнение от ивчо » 28 Юли 2015, 19:44

Не от апарати - ревизирани са и са сменени "ламаринките", плюс че съм с нови дискове и накладки, и всичко е на има няма 500 км !
Механджията написа:е, пример, аз снощи клатих здраво мойта, сутринта с кеф станах, кафенце, после вместо обичайните 15мин до бачкането пътувах близо 25... лежерно така, кефаджийско.... а тия дет бързат, дали са ебали? :mhihi:


The night is dark and full of lo6o :mhihi: :paranoid:


Аватар
Мнения: 759
Регистриран на: 17.02.2009

Re: Е34-ката тропа от пред колеги дайте съвет!

Мнение от Хаос » 28 Юли 2015, 23:26

опорните тампони?
АДМИНИТЕ ДА МЕ БАННАТ ПЕРМАНЕНТНО!!!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1792
Регистриран на: 4.09.2006
Местоположение: Столичная
Пол: Мъж
Кара: Е34 с ... ръжда

Re: Е34-ката тропа от пред колеги дайте съвет!

Мнение от ивчо » 29 Юли 2015, 7:33

Toва на амортисьорите ли ?!
Нови са и те заедно с амортисьорите !
Големите тампони на носача са здрави !
Единственото което не е сменено по окачването отпред е гредата на носачите :mhihi:
Механджията написа:е, пример, аз снощи клатих здраво мойта, сутринта с кеф станах, кафенце, после вместо обичайните 15мин до бачкането пътувах близо 25... лежерно така, кефаджийско.... а тия дет бързат, дали са ебали? :mhihi:


The night is dark and full of lo6o :mhihi: :paranoid:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 311
Регистриран на: 23.08.2006
Местоположение: Шумен/В.Преслав
Пол: Мъж
Кара: e34
Мечтае да кара: BMWта
Детайли за колата: хубавелка

Re: Е34-ката тропа от пред колеги дайте съвет!

Мнение от crazy_d » 29 Юли 2015, 7:43

Аз смених всичко както е показано на картинката, + Амортисьори и пружини,...... след около година почна да се чува това прихлопване както го описваш! При мен се оказа от шарнирите на долните криви носачи ,по скоро единия, имаше странен луфт и от там притропваше (чак не ми се вярваше,….нали бях сменял всичко :dunno: ),….. но го хванах след като разкачих всички носачи и ги проверявах на ръка :mhihi: !...А като бяха на колата ,ръчках, напъвах но изглеждаха добре.След като ги смених спря притропването. ;)
ИзображениеИзображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1792
Регистриран на: 4.09.2006
Местоположение: Столичная
Пол: Мъж
Кара: Е34 с ... ръжда

Re: Е34-ката тропа от пред колеги дайте съвет!

Мнение от ивчо » 29 Юли 2015, 8:03

Ще ги откача и ще видя как е шарнира !
:bchug: за насоката :yes:
Механджията написа:е, пример, аз снощи клатих здраво мойта, сутринта с кеф станах, кафенце, после вместо обичайните 15мин до бачкането пътувах близо 25... лежерно така, кефаджийско.... а тия дет бързат, дали са ебали? :mhihi:


The night is dark and full of lo6o :mhihi: :paranoid:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2276
Регистриран на: 14.01.2005
Местоположение: София Сити
Пол: Мъж
Кара: е30 м50б25
Мечтае да кара: и да си свирка...

Re: Е34-ката тропа от пред колеги дайте съвет!

Мнение от KPETEH » 29 Юли 2015, 9:01

Виж дали ти са стегнати докрай амортисьорите в колците. Ако не се уплътняват отгоре, подскачат вътре... И тоя път като извадиш шарнирите, прорежи ги отгоре с флекс-а та да си държиш контра с некоя дебела отвертка, че да си ги стегнеш как си трябва... Успех
"Крайно мнение, породено от висше чувство на справедливост с цел заличаване на простите, тарикате и селяните, които погазват моралните ценности на народа..." "Винаги има време да станеш дебел..."

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1792
Регистриран на: 4.09.2006
Местоположение: Столичная
Пол: Мъж
Кара: Е34 с ... ръжда

Re: Е34-ката тропа от пред колеги дайте съвет!

Мнение от ивчо » 29 Юли 2015, 9:59

Тез си имат фуга за "контра" :mhihi: :mhihi: :mhihi: :yes:
Механджията написа:е, пример, аз снощи клатих здраво мойта, сутринта с кеф станах, кафенце, после вместо обичайните 15мин до бачкането пътувах близо 25... лежерно така, кефаджийско.... а тия дет бързат, дали са ебали? :mhihi:


The night is dark and full of lo6o :mhihi: :paranoid:

ПредишнаСледваща

Назад към E34

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook