Демонтаж на радиатора на парното

5-та серия ('88-'95)

Модератор: Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1300
Регистриран на: 30.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E34 524td лЕто господне '90-то
Мечтае да кара: по път без дупки

Re: Демонтаж на радиатора на парното

Мнение от alchohol » 30 Ное 2015, 22:05

Тази гумичка е от клапаните на парното, точно тези ботушчета, които колегата по-нагоре е показал на снимката. Това се е разяло. За жалост резервни не се намират, в една тема за клапаните имаше някаква идея за изработката им. Без тези гумички няма как да ти затварят клапаните.
Дизела е кат' копейка- дрънне, бръмне и офейка :driving: :driving: :driving:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1096
Регистриран на: 10.11.2012
Местоположение: Монтана
Пол: Мъж
Кара: E46 316ti, ex E34 M50, Е36 М43
Детайли за колата: N42B18A, s199a, individual

Re: Демонтаж на радиатора на парното

Мнение от The Heartlistener » 01 Дек 2015, 11:04

Кит-комплекти се намират в Еbay, но цената на тия дивотийки не е по наште стандарти:no: Смяната не е толкова елементарна работа, плочката която трябва да се отдели винаги е клеясала яко към подложката и с едно невнимателно движение се късат жичките на бобините в каналчетата към буксата. Патило. Така че - винаги бих избрал клапани втора ръка, като тествам преди това.
При колегата тия остатъци може да са от предишните клапани, дали затварят добре 39-ковите ще установи напролет, че сега климатроника не му дава :mhihi:
"Въпрос на вкус" - казало кучето...и си облизало гъза.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 951
Регистриран на: 2.10.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e61 535d LCI
Мечтае да кара: F90

Re: Демонтаж на радиатора на парното

Мнение от datchko » 01 Дек 2015, 13:23

То по-добре нови клапи се купят. 114 долара бяха най-евтините, които намерих..

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1300
Регистриран на: 30.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E34 524td лЕто господне '90-то
Мечтае да кара: по път без дупки

Re: Демонтаж на радиатора на парното

Мнение от alchohol » 01 Дек 2015, 19:38

The Heartlistener написа:Кит-комплекти се намират в Еbay, но цената на тия дивотийки не е по наште стандарти:no: Смяната не е толкова елементарна работа, плочката която трябва да се отдели винаги е клеясала яко към подложката и с едно невнимателно движение се късат жичките на бобините в каналчетата към буксата. Патило. Така че - винаги бих избрал клапани втора ръка, като тествам преди това.
При колегата тия остатъци може да са от предишните клапани, дали затварят добре 39-ковите ще установи напролет, че сега климатроника не му дава :mhihi:


Аз така се наиграх. Купих си втора ръка клапани, монтирах ги и след три дни имах лепенка на шофьорската врата с надпис: "Имате теч". Ядосах се и разчастих старите ми клапани, рециклирах ги и ги монтирах на колата. Другите също ги поправих и сега си имам едни за резерва. Но да подчертая, че тези измишльотини им бяха здрави, само ги почистих, полирах ги с водна шкурка 2000 и им смених о-пръстените.
Дизела е кат' копейка- дрънне, бръмне и офейка :driving: :driving: :driving:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 493
Регистриран на: 20.06.2002
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: e21,е34, астрахаш,цлк-в208
Мечтае да кара: 850
Детайли за колата: петица- хубавица

Re: Демонтаж на радиатора на парното

Мнение от akula » 04 Дек 2015, 23:57

alchohol написа:
The Heartlistener написа:Кит-комплекти се намират в Еbay, но цената на тия дивотийки не е по наште стандарти:no: Смяната не е толкова елементарна работа, плочката която трябва да се отдели винаги е клеясала яко към подложката и с едно невнимателно движение се късат жичките на бобините в каналчетата към буксата. Патило. Така че - винаги бих избрал клапани втора ръка, като тествам преди това.
При колегата тия остатъци може да са от предишните клапани, дали затварят добре 39-ковите ще установи напролет, че сега климатроника не му дава :mhihi:


Аз така се наиграх. Купих си втора ръка клапани, монтирах ги и след три дни имах лепенка на шофьорската врата с надпис: "Имате теч". Ядосах се и разчастих старите ми клапани, рециклирах ги и ги монтирах на колата. Другите също ги поправих и сега си имам едни за резерва. Но да подчертая, че тези измишльотини им бяха здрави, само ги почистих, полирах ги с водна шкурка 2000 и им смених о-пръстените.

добре де, колега, ама откъде точно беше течът?
като свалих радиаторюето ето какво изпадна отвътре:
http://lutenitza.snimka.bg/tuning/upl-t ... 9.36346422.
освен кръглите гуми има и правоъгълни, както и се обели некъв презерватив. :roll: отвътре изтече :shock: . но точка за behr. радиатора се оказа здрав, оказаха се Опръстените: покрити с ръжда и дървени на бакелит. след дълги колебания, и проверки по магазините, в крайна сметка си сложих донора, щот ми писна да седи разколачена бимата. И чудо: днес , на топлото време толкова жега се отдаваше през парното, че не отвори термостата, двг се охлаждаше изцяло от малкия радиатор. та раздадох малко шпагати да се уверя че всичко е ок.
не знам дали е от климатроника, ама клапаните все си пускат. еднта врътка обаче в някакво положение кликва леко при въртене , а другата не :dunno:
ПП намерих го датчика за перката, беше се наврял зад една кора :D
-харчи малко а бега много, чупи се трудно а се поправя лесно, що е то?
-БМВ е34

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1096
Регистриран на: 10.11.2012
Местоположение: Монтана
Пол: Мъж
Кара: E46 316ti, ex E34 M50, Е36 М43
Детайли за колата: N42B18A, s199a, individual

Re: Демонтаж на радиатора на парното

Мнение от The Heartlistener » 05 Дек 2015, 13:09

Ако извадиш и дамски превръзки от тоз радиатор, съм те признал :mhihi:! То като кутията на Пандора стана :lol:...
"Въпрос на вкус" - казало кучето...и си облизало гъза.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1300
Регистриран на: 30.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E34 524td лЕто господне '90-то
Мечтае да кара: по път без дупки

Re: Демонтаж на радиатора на парното

Мнение от alchohol » 05 Дек 2015, 14:23

:shock: какво е това чудо, нещо ме съмнява, че предишния собственик не я е ползвал по предназначение тая кола
Дизела е кат' копейка- дрънне, бръмне и офейка :driving: :driving: :driving:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 493
Регистриран на: 20.06.2002
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: e21,е34, астрахаш,цлк-в208
Мечтае да кара: 850
Детайли за колата: петица- хубавица

Re: Демонтаж на радиатора на парното

Мнение от akula » 05 Дек 2015, 16:08

Не се хващайте за думата- радиатора си има няколко уплътнения за да не смесва двете камери, а "презерветива" е някво покритие на лигенчето. Още не съм събрал сергията, и при мен из кабеляците се показа една крушка, за какво е? .
Обаче яко жега дава, не мога да му се нарадвам:-)
-харчи малко а бега много, чупи се трудно а се поправя лесно, що е то?
-БМВ е34

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1300
Регистриран на: 30.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E34 524td лЕто господне '90-то
Мечтае да кара: по път без дупки

Re: Демонтаж на радиатора на парното

Мнение от alchohol » 05 Дек 2015, 18:52

При мен са две отделни части и може да се смени само едната половина от радиаторчето. Лампата и аз я намерих, попитах в една друга тема за подсветката на таблото и един колега ми написа, че я давали или за запалката или за радиото. Около запалката няма място за тази крушка, значи е била за фабричното радио.
Дизела е кат' копейка- дрънне, бръмне и офейка :driving: :driving: :driving:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 493
Регистриран на: 20.06.2002
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: e21,е34, астрахаш,цлк-в208
Мечтае да кара: 850
Детайли за колата: петица- хубавица

Re: Демонтаж на радиатора на парното

Мнение от akula » 10 Дек 2015, 1:19

сега, като събрах всичко, пак ми се струва, че жегата е слаба. докато беше отворен капака радиатора не даваше да се пипне, и директната струя можеше да те опърли, сега нещо ми хладнее. хем днес беше топло, някак си не можа да се загрее вътре чак много, аз ли имам много високи изисквания, или топлото се губи някъде :paranoid: .
-харчи малко а бега много, чупи се трудно а се поправя лесно, що е то?
-БМВ е34

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1793
Регистриран на: 4.09.2006
Местоположение: Столичная
Пол: Мъж
Кара: Е34 с ... ръжда

Re: Демонтаж на радиатора на парното

Мнение от ивчо » 10 Дек 2015, 10:15

Вчера ако щеш вярвай, ако щеш - не, на един пoзнат в Хюндай Купе бензин някакъв 1.6 !
Заклевам се в мотора на кочин, че това за 1 минута взе да духа топло ! В разстояние ако искаш го мери - 800м ! Колата е запалена след 5 часа на паркинг ! За същото разстояние в което моята излиза от синьото, таз вече пареше !
След още малко вече си мръднах крака от струята ! :bowdown: :paranoid:
Бавно загрява и при мен отоплението, но щом сгрее нямам яд !
Малко субективно е, но тоз хОйдай вчера ме застреля !
Последна промяна ивчо на 10 Дек 2015, 21:27, променена общо 1 път
Механджията написа:е, пример, аз снощи клатих здраво мойта, сутринта с кеф станах, кафенце, после вместо обичайните 15мин до бачкането пътувах близо 25... лежерно така, кефаджийско.... а тия дет бързат, дали са ебали? :mhihi:


The night is dark and full of lo6o :mhihi: :paranoid:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Демонтаж на радиатора на парното

Мнение от cod-cdbp » 10 Дек 2015, 11:09

Маме, ето ти тема за размисъл - вместимостта на охлаждащата с-ма на хуйдая и на кочин :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Дебелината на стените на цилиндрите също е решаваща ;)
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1793
Регистриран на: 4.09.2006
Местоположение: Столичная
Пол: Мъж
Кара: Е34 с ... ръжда

Re: Демонтаж на радиатора на парното

Мнение от ивчо » 10 Дек 2015, 16:30

Е, много ясно че оназ кочин събира 6 л - моята събира двойно :mhihi:
Но беше много готино за няма и км да почне да топли :oops:
Механджията написа:е, пример, аз снощи клатих здраво мойта, сутринта с кеф станах, кафенце, после вместо обичайните 15мин до бачкането пътувах близо 25... лежерно така, кефаджийско.... а тия дет бързат, дали са ебали? :mhihi:


The night is dark and full of lo6o :mhihi: :paranoid:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1599
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Демонтаж на радиатора на парното

Мнение от Jordana » 10 Дек 2015, 17:01

Мани виското и тури ел перката , ще ти загрява за нула време като хундай .Мойта е ел перка и то точно такава - пишеше с тебешир на нея хундай - като я извадих от купа с вентилатори в моргата .И понеже е от хундай на 800 м духа топло :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1793
Регистриран на: 4.09.2006
Местоположение: Столичная
Пол: Мъж
Кара: Е34 с ... ръжда

Re: Демонтаж на радиатора на парното

Мнение от ивчо » 10 Дек 2015, 22:09

Нееее, ти се майташиш - аз гледах и питах 19 пъти това дали има електрически подгрев, от кога не е палена ...
Механджията написа:е, пример, аз снощи клатих здраво мойта, сутринта с кеф станах, кафенце, после вместо обичайните 15мин до бачкането пътувах близо 25... лежерно така, кефаджийско.... а тия дет бързат, дали са ебали? :mhihi:


The night is dark and full of lo6o :mhihi: :paranoid:

ПредишнаСледваща

Назад към E34

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook