Проблем със "сеене" на предница в движение с Е34

5-та серия ('88-'95)

Модератор: Технически модератори

Сватбаря
Аватар
Мнения: 8913
Регистриран на: 25.04.2002
Местоположение: Местожителство: Местожителство: Местожителство:
Кара: Opel Zafira А OPC

Проблем със "сеене" на предница в движение с Е34

Мнение от Penchev » 19 Апр 2006, 13:49

Колеги,вчерашният ден бе решен един проблем,който ме мъчеше много упорито от няколко месеца :!:

Става въпрос за досадното сеене при движение с автомобили от сериите Е32 и Е34. Както ме посъветваха колеги от един известен Щатски форум,смених тампоните 2 бр. на кривите/железни носачи отпред с такива за Е32 750i/il :idea: Поне 85% от масата при движение и спиране се разпределят върху тези тампони,като особенно много при спиране. За 12 цилиндровата 7-ца тампоните са доста по-стабилни поради тежкият М70 мотор под предния капак.

Въпросните носачи са абсолютно еднакви при Е32 и Е34,така че всички вие,които имате този неприятен проблем, който убива удоволствието при шофиране можете съвсем спокойно да подмените тампоните при цена почти идентична с тази на тампон за 520i :idea:

Препоръчителни са само оригинални BMW и Lemforder части :!: Сменяйте 2 за да е пълен ефекта :!: След смяната е наложителен "реглаж преден мост".

Сега не съм на себе си :D :D Колата се подчинява на всяко трепване на волана в едната или в другата посока и буквално "спи" дори при преминаване на големи неравности с доста високи скорости :twisted:

Специялни благодарности на човека със златните ръце :arrow: ТОМ , от красивия черноморски град Несебър :have one: :bchug: :angel: :wave:


Георги Пенчев
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 867
Регистриран на: 21.02.2006
Местоположение: гр. Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: е34,е39, МL320, е70 4.8 и F 15

Мнение от маречков » 19 Апр 2006, 15:02

ЕВАЛА Penchev!! :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown:
Аз си мислех, че тази дивотия я прави само от калпави гуми. :banghead: :ranting:

E34 Маниак
Аватар
Мнения: 762
Регистриран на: 17.12.2003
Местоположение: Plovdiv

Мнение от Georgi » 19 Апр 2006, 17:08

На горните? На долните? Или на всички?


Аватар
Мнения: 2330
Регистриран на: 6.10.2005
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: от моабет на моабет

Мнение от dinozab » 20 Апр 2006, 7:50

На горните носачи които са надлъжно разположени. ;)

Сватбаря
Аватар
Мнения: 8913
Регистриран на: 25.04.2002
Местоположение: Местожителство: Местожителство: Местожителство:
Кара: Opel Zafira А OPC

Мнение от Penchev » 20 Апр 2006, 13:26

Адаш, на горните/криви/железни носачи :idea: от тях е проблема :idea:

Убедих се в правотата на думите,на колегите от Щатите,които споделяха,че това е най-евтиния и най-успешен ремонт по колите им :!:

Вечра взех разстоянието от Слънчев бряг до Варна (100 км) за 55 минути, като близо половината са в Обзорския проход :arrow: много и остри завои и там беше кулминацията :shock: :shock: :D :D
колата ми реже като бръснач завоите и удоволствието + усещанията са изключително опияняващи :bowdown: После на магистралата от Шумен към Варна в участъка след Девня - изкачването и спускането се гоних с един жесток мотор,който не смееше да движи с повече от 180 км/ч по завоите и когото изпреварвах външно с 190-200 км/ч :twisted: :twisted: като през страничното стъкло гледах моториста ей така :arrow: :D :D Само камера ми трябваше да му се невиди :arrow: с една дума 400 км за следобяда ги навъртях с невероятно удоволствие :D

Георги Пенчев
Изображение

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Мнение от zAcK » 20 Апр 2006, 16:01

Колко ти излезе ремонта, че да зная колко да приготвям :mhihi:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

Сватбаря
Аватар
Мнения: 8913
Регистриран на: 25.04.2002
Местоположение: Местожителство: Местожителство: Местожителство:
Кара: Opel Zafira А OPC

Мнение от Penchev » 20 Апр 2006, 19:09

2 тампона за 66 лв (общо) и за труд незнам в момента,защото ТОМ свали макферсоните за да направи "едно нещо" на пружините :twisted: :twisted:

Предполагам за труд няма да е повече от 40 лв :arrow: Абе приготви си 120 лв общо пък ако нещо остане :arrow: :drink: :D

Георги Пенчев
Изображение

E34 Маниак
Аватар
Мнения: 762
Регистриран на: 17.12.2003
Местоположение: Plovdiv

Мнение от Georgi » 20 Апр 2006, 22:13

Моите ужким са здрави,ама твоя разказ е така вдъхновяващ ,че ми идва да ги сменя :D

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 5014
Регистриран на: 18.05.2005
Местоположение: PB
Пол: Мъж
Кара: 7er

Мнение от Stanchev » 20 Апр 2006, 22:25

Така момчета едно малко разяснение за да не останете изненадани:
значи въпросните тампони са абсолютно еднакви Е32 и Е34 разликата е в гумата само, НО реално са еднакви. И какво правят търговците (особенно по малките и нереномирани магазини, а и не само :evil: )
Искаш за Е32 740 или 750 а те ти дават за малките мотори и ти казват това е тампона! Казвам го от личен опит - внимавайте от къде пазарувате :mhihi:
Изображение

Сватбаря
Аватар
Мнения: 8913
Регистриран на: 25.04.2002
Местоположение: Местожителство: Местожителство: Местожителство:
Кара: Opel Zafira А OPC

Мнение от Penchev » 21 Апр 2006, 13:51

Всеки един от вас си знае състоянието на ходовата част на автомобила си.При положение,че амортисьорите и другите части са в добро здраве а се усеща нещо нередно ,направо сменяйте и после щете нещете ще гоните вятъра :angel:

Аз 2 дни немога да се успокоя и ме хваща страх вече с моето неразумно на моменти каране,но все пак колата ми беше много зле при все,че цялата предница ми е почти нова ...

Георги Пенчев
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1355
Регистриран на: 19.08.2003
Местоположение: plovdiv
Пол: Мъж

Мнение от grnka » 21 Апр 2006, 15:19

Georgi написа:Моите ужким са здрави,ама твоя разказ е така вдъхновяващ ,че ми идва да ги сменя :D


при тебе ново е всичко,погледни и сервизната книжка
ходова част от до така че не си заслужава да бараш

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 98
Регистриран на: 24.01.2005
Местоположение: София

Мнение от plamenppppp » 05 Май 2006, 9:36

Някой може ли да ми препоръча адрес от кадето да си ги купя - но и да е гаранция че ще ми дадат за Е 32 , , а не за Е34!!!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 207
Регистриран на: 9.07.2004

Части по интернет

Мнение от 5етко 5етицата » 09 Май 2006, 20:05

Мисля, че този сайт за части по интернет е много полезен, но не знам дали доставят до БГ.

http://www.realoem.com/bmw/partgrp.do?m ... g=41&fg=10

Ако някой го ползва, моля да информира за допълнителни оскъпявания като транспорт, ДДС, мито и т.н.
Както и за срокове.
Мерцедес е БМВ-то на пенсионера! http://www.blitz.bg/news/article/183677
BMW: "It's the impeccable choice for all who not only understand but care about what makes a good car great."

Сватбаря
Аватар
Мнения: 8913
Регистриран на: 25.04.2002
Местоположение: Местожителство: Местожителство: Местожителство:
Кара: Opel Zafira А OPC

Мнение от Penchev » 22 Май 2006, 23:45

plamenppppp написа:Някой може ли да ми препоръча адрес от кадето да си ги купя - но и да е гаранция че ще ми дадат за Е 32 , , а не за Е34!!!


Магазин "Стиви Ауто" на "Раковска" между "Сливница" и "Козлодуй" :idea: Няма как да не го откриеш !!! Един единствен е :D

Георги Пенчев
Изображение


Аватар
Мнения: 2330
Регистриран на: 6.10.2005
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: от моабет на моабет

Мнение от dinozab » 29 Май 2006, 15:39

И аз съм вече с въпросните тампони :D Разликата е огромна.Смених ги по принуда щото единия беше трагнал да си ходи и ноправо два нови с два нови носача и сега предницата спи :twisted:

Следваща

Назад към E34

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook