Претапициране на таван Е36

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори


Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Претапициране на таван Е36

Мнение от steeN » 29 Авг 2014, 5:09

никога не съм разглобявал, ама очевидно жилата на шибедаха и тръбите за отичане на вода от тавана... :)
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 520
Регистриран на: 28.11.2008

Re: Претапициране на таван Е36

Мнение от abracadabra » 29 Авг 2014, 9:44

Вярно, има такава вероятност. В тръбите да са жилата за механизма на шибедаха, четирите маркуча(където влизат в колонките) да са за оттичане на водата. Но пък тоя цял пластмасов корпус зад капандурата да е като колектор? Абе това е, няма какво друго да е. Интересно ще е и други да споделят(ако са се натъкнали на това). То при затворена капандура толкова ли вода ще се просмука, та са направили това? -Браво на германците! Боядисах я кората снощи... -имах черна и бяла, и направих такъв сив цвят като плата... -Стана. Чакам да изсъхне, и я монтирам. Нямам нерви да се занимавам с нов плат... Въпреки че ми остана лепило....

П.П.
За кой ли път при разглобяване откривам дата от лятото на 91г.(на печат или листче залепена). Значи, колата си е производство 91г., но от документите(имам ги всичките) е купена 92г. в началото.
Злото е безсилно, когато Доброто е Безстрашно!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 387
Регистриран на: 29.11.2009
Пол: Мъж
Кара: ше BMW E36 318tds Touring
Мечтае да кара: BMW E26
Детайли за колата: Бавно комби с черни облаци

Re: Претапициране на таван Е36

Мнение от raptorxbg » 29 Авг 2014, 10:56

abracadabra написа:П.П.
За кой ли път при разглобяване откривам дата от лятото на 91г.(на печат или листче залепена). Значи, колата си е производство 91г., но от документите(имам ги всичките) е купена 92г. в началото.

Всички автомобили са така, на щампите на стъклата и на пластмасите е показана годината и месеца на производство, ама наще джамбази като ти я продават ти казват годината на първа регистрация и после някой ти обяснява, че си е купил е36-ца от 97-а и като я видиш на живо се оказва, че е от преди фейслифта от 96-а.
А ти защо опита да лепиш пак стария плат? той за нищо не става вече... трябваше заедно с лепилото да си купиш и нов плат с дунапрен, за кола седан излиза около 30лв.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2807
Регистриран на: 20.03.2009
Местоположение: New Village Customs
Кара: 332mxi

Re: Претапициране на таван Е36

Мнение от ogata » 29 Авг 2014, 16:37

На практика металната част ти е люка. Маркучите в ъглите на Пластмасовата тръба са отводнителни и излизат във всеки калник. Ако се скъса някой от тях стават големи поразии и наводнения в купето. В медните тръби мисля че минават жилото за механизма на люка.
ИзображениеИзображение
http://www.injectorite.com http://www.klimacicite.com

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 520
Регистриран на: 28.11.2008

Re: Претапициране на таван Е36

Мнение от abracadabra » 29 Авг 2014, 20:43

Монтирах я кората както я боядисах. На мен ми хареса. Цвета е много близо до този на плата. Почти не се забелязва разлика от колонките. Е, боя си е. Не е тапицерия, но познат ми вика: Като забравиш няма и да поглеждаш.... Та стана цялата работа. Вчера към 7 вечерта я свалих, днес към 4 след обяд беше готова.. Само на колонките (тези средните с коланите и предните) им изпочупих всички щипки.... Е хванах ги с винтове на мястото на щипките. Само дано не съм пробил(мисля че е малко вероятно) с винтовете(къси са, колкото да хванат) маркучите на предните колонки.
П.П.
Значи, от моя опит. Стария плат не става за лепене. Колонките се дърпат леко и назад. Задните имат щифтове (в двете страни на колонката), -два откъм седалките и един от към стъклото. Средните имат по един горе(на около 3 см. от горния край) по средата много як(само тях дръпнах и извадих кората, не съм ги свалял средните целите. Предните имат по 3 в средата на равни разстояния. При ваденето на кората за да се извади отзад(там, където е огъната откъм задното стъкло), се дърпа назад, после малко натискате надолу и напред бутате за да ги извадите(от средните). Вади се от колата като едната седалка е плътно напред и със свалена седалка, другата е с дигната. Вади се от задната врата зад вдигнатата седалка.
Това е май според мен най-интересното което мисля. Успех на всички!
Злото е безсилно, когато Доброто е Безстрашно!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3380
Регистриран на: 10.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Претапициране на таван Е36

Мнение от kdl » 29 Авг 2014, 22:59

abracadabra написа:...На мен ми хареса...Само на колонките (тези средните с коланите и предните) им изпочупих всички щипки.... Е хванах ги с винтове на мястото на щипките. Само дано не съм пробил(мисля че е малко вероятно) с винтовете(къси са, колкото да хванат) маркучите на предните колонки.
Верно ли те кефят рапидките на предните колонки?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 520
Регистриран на: 28.11.2008

Re: Претапициране на таван Е36

Мнение от abracadabra » 30 Авг 2014, 19:31

Естествено че не ме кефят, ама човек свиква на компромиси.... Това да ми е проблема ,-рапидките... :D
Злото е безсилно, когато Доброто е Безстрашно!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 65
Регистриран на: 27.09.2010
Пол: Мъж
Кара: e36 318is
Мечтае да кара: 1m coupe

Re: Претапициране на таван Е36

Мнение от rowz » 10 Апр 2015, 22:57

след година и нещо тавана още не е мръднал :D
20150410_232709.jpg

20150410_232809.jpg

20150410_232600.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 137
Регистриран на: 15.11.2008
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Чераната Перла
Мечтае да кара: BMW Z4 M ROADSTER
Детайли за колата: ЧИП + 6 ЦИЛИНДЪРА МНОГО ЯК СПОЙЛЕР И ЛУД ЗАД ВОЛАНА :P

Re: Претапициране на таван Е36

Мнение от stf85 » 09 Яну 2017, 12:41

Чудесно, добре се е получило и държи дълго време браво! :lol:
SHIT HAPPEND

Изображение Изображение Изображение
Изображение

Предишна

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook