ДА си сложа ли клима???

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

Sooooo many times
Аватар
Мнения: 2750
Регистриран на: 25.03.2003
Местоположение: Майна сити

Мнение от pAbLo » 10 Юни 2003, 16:09

:bowdown: :bowdown: Заводски Климатроник :bowdown: :bowdown:
Незнам за слаганите климатици обаче съм на мнение че както повечето неща в БГ ще има майсторски сакатлъци :arrow: така че съм твърдо против добавянето на клима и твърдо ЗА за Заводския такъв :!: Разликата в мощността не се усеща много много ако си с по мощна кола но на маломощните да им вземеш няколко кончета(от малкото им налични) и направо замират :arrow: няма ускорение няма нищо ръчкаш тоя двигател и вкарваш още по голям разход :arrow: ЗА това лятото на клима и по нежно с газта :wink:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 464
Регистриран на: 24.03.2002
Местоположение: София

Мнение от Ivan » 10 Юни 2003, 20:35

///MPowered написа:той човека искаше да ти каже, че ако нямаш климатик и си отвориш прозорците ... и така караш дълъг път ще се схванеш ...


сега вече разбрах :oops: :oops:
"Око за око, и скоро целият свят ще бъде сляп." - Махатма Ганди

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 549
Регистриран на: 19.07.2002
Местоположение: гр.Бургас
Пол: Мъж

Мнение от RAFF » 11 Юни 2003, 8:57

вчера стана въпрос за слагани клими, докато говорих с един приятел , който кара брониран бус към една банка с допълнително сложен в бг климатик. резултата е: всеки месец се чупят стойки, планки, държачи и още куп проблеми от този род. ремъка падал постоянно , загрявала и т.н. на всичкото отгоре и бронировката е правена в бг и вратите са виснали и едвам се затварят, абе чудо. да живеят българските майстори.

автомобилен поклонник
Аватар
Мнения: 4969
Регистриран на: 17.02.2002
Пол: Мъж

Мнение от Turturelo » 11 Юни 2003, 9:35

Особено, когато клиента е такъв - служебен автомобил на банка или някаква друга фирма с повече от един, вниманието е невероятно! Важното е да приберем парите...
Имам един познат със слаган климатик на Golf 3 от Impas56 - като пуснал климатика и колата угаснала - слязъл и срязъл ремъка и вече не го е ползвал никога :roll: .. Имам друг пак със слаган климатик, пак от там! Пусне ли го и се изпотяват прозорците или трябва да караш постоянно на такъв като изчакаш 10 мин на едно място да се нормализира всичко или не трябва да го ползваш. Impas56 искаха за моята кола 3000лв. за климатик... При това положение мога да я продам и да си купя с оригинално такъв, лошото е, че както спомена колегата по-нагоре в писанията, автомобила ми е в перфектно състояние и едва ли ще си намеря такъв лесно. Общо взето не познавам човек със слаган допълнително климатик, който да няма проблеми или оплаквания от него! :?

Слави
Аватар
Мнения: 7952
Регистриран на: 20.03.2003
Пол: Мъж

Мнение от © » 11 Юни 2003, 12:37

като стана въпрос за климатици .. някой знае ли къде продават пепарат за убиване на някакви бактерии на които се дължала лошата миризма когато пуснеш климатика - /в началото/
Мисля че в Ауто Билд го пишеше това

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 110
Регистриран на: 26.03.2003
Местоположение: Планетата ЗЕМЯ

Мнение от KUPETO » 14 Юни 2003, 23:11

Мисля че тази миризма е от мухала които се събира по тръбичките и по каналите(въздоьопроводите),получава се от конденза на въздуха!Мисля че трябва да ги извадиш и да се почистят виждал съм да го правят ама е доста изнервящо,ПЪРВО СИ СМЕНИ ФИЛТЪРА,преди да правиш сложни процедури!Аз карам също и Голф 4 които е чисто нов и на него имам клима като му сменя филтъра и става по свеж въздуха в колата,казвали са ми сервиза да го сменям на 15000 км и няма да имам проблеми с мухала!
Пътят към АДА е обсипан с добри намерения!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 464
Регистриран на: 24.03.2002
Местоположение: София

Мнение от Ivan » 15 Юни 2003, 11:51

странно ми се вижда да се дават километри за смяната на микрофилтър за климатик! все пак ти тези километри ако ги минеш за 2 месеца едва ли филтъра ще се е амортизирал и 10%; същата работа и ако ги минеш за 2 години - филтъра може де си е изживял живота, а може и да не е ...
"Око за око, и скоро целият свят ще бъде сляп." - Махатма Ганди

ентусиаст
Аватар
Мнения: 961
Регистриран на: 24.10.2002
Пол: Мъж

Мнение от [FF]GODFLESH » 15 Юни 2003, 15:49

Внимаваите колко седите на климатик,защото аз онзи ден бях на София да изпращаме брат ми за САЩ и цял ден бях на климатик.Вечерта като се прибрах неможех да приказвам,хвърчаха сополи на всякъде.А пак това за губенето на мощност мисля че е несериозно защото все пак няма да се състезаваме а просто да пътуваме нормално като бели хора от точка А до точка Б

ентусиаст
Аватар
Мнения: 961
Регистриран на: 24.10.2002
Пол: Мъж

Мнение от [FF]GODFLESH » 15 Юни 2003, 15:56

Забравих да кажа.Даже сега когато написах поста съм все още болен :( :(

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 110
Регистриран на: 26.03.2003
Местоположение: Планетата ЗЕМЯ

Мнение от KUPETO » 16 Юни 2003, 10:57

Aз имам в предвид за сезона разбира се,защото зимата или есента не го ползвам!Даже има значение и по какви пътища го карате защото ако е прашно както е почти навсякъде много по-бурзо се задръстват филтрите както и въздушния
Пътят към АДА е обсипан с добри намерения!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 961
Регистриран на: 24.10.2002
Пол: Мъж

Мнение от [FF]GODFLESH » 16 Юни 2003, 14:41

И аз исках да кажа лятото

Потребител
Аватар
Мнения: 43
Регистриран на: 22.06.2003
Пол: Мъж
Кара: B 0001 PB
Мечтае да кара: B 000001
Детайли за колата: Lancia Lybra 2.4 jtd
eX - E36, 318i, sedan, '95

Мнение от Petrov » 23 Юни 2003, 21:46

Ако може и аз да кажа :-). Значи съгласен съм с всички които са против слагането на клими в БГ, но не съм съгласен с тези които ги смятат за излишни (че то ако бяха излишни нямаше да ги произвеждат :-)). Значи баща ми има БМВ 318и 96г. с оригинален климатик. От опита който имам с тази кола мога да кажа, че 1-во подръжката не е кой знае каква, 2-ро Оригиналният климатик дърпа много малко от мощността на колата в сравнение с допълнително слагания. 3-то То си е рай да тръгнеш Варна - Бургас - Пловдив и т.н. където искаш отиваш и ти е толкова приятно :-). Единственото с което трябва да се съобразяват собствениците на коли с клими е - да бъдат умерени с пускането, защото аз лично съм стигал до бронхит, а в това топлото.... бронхит.... просто е ужас :-).

Предишна

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook