Искам ALPINAAAAAAAAA !!!!!!!!

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1957
Регистриран на: 7.04.2008
Местоположение: ВТ
Пол: Мъж
Кара: E30 Е38
Детайли за колата: Не бие много на очи

Мнение от Transportera » 13 Сеп 2008, 0:14

Красота :shock:
Изображение

8910 фен
Аватар
Мнения: 640
Регистриран на: 7.08.2006
Местоположение: Ески Зара
Пол: Мъж
Кара: 01`530i touring

Мнение от CONAN » 13 Сеп 2008, 9:17

Да използвам темата да попитам ,някой знае ли по евтин вариант на спойлера на зеленото комби отзад ,защото оригиналния е 245 $?
http://www.realoem.com/bmw/showparts.do ... g=51&fg=95

моторспорт
Аватар
Мнения: 2451
Регистриран на: 5.04.2007
Кара: 332

Мнение от KIM » 13 Сеп 2008, 9:21

пък аз мога ти дам едни подобни джанти :mhihi:
Изображение

8910 фен
Аватар
Мнения: 640
Регистриран на: 7.08.2006
Местоположение: Ески Зара
Пол: Мъж
Кара: 01`530i touring

Мнение от CONAN » 14 Сеп 2008, 8:03


старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3366
Регистриран на: 5.06.2004
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: Караше E34 528i turbo

ре

Мнение от slavianko » 14 Сеп 2008, 21:48

gotcha написа:Пичове, кво сте се хванали за махагона, а не е ли тва винаги бил стила на алпина - лукс и мощ в едно :roll:
Друг е въпроса, че дървенийката седи куцо на е36 - верно е :)
Дървенийката си е за каруците ако питаш мен :mhihi: :mhihi: Не ги трая в колата и това си е
oxam написа:В един момент проблемът не е в мощността а в гарнитурата между седалката и волана.

баварски фанатик
Аватар
Мнения: 4558
Регистриран на: 26.03.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: нещо...
Мечтае да кара: McLaren F1 LM

Мнение от Dimo » 14 Сеп 2008, 23:25

Аз ша ти кажа кога ша караме такива - Когато можем да си го позволим щот една такава в състоянието в което я виждаш ще струва минимум 15к евро, а манталитета на повечето хора тук е различен, щот за тия пари си взимаш ебахти Голфа или Опела, че и доста прилично БМВ, що да ги даваш за некъв таралясник дето по улиците почти никой няма да го оцени и като кажеш ама аз карам е36 и ша ти се смеят и ще ти викат, от ония по 4 бона ли, ааа знам ги, па ти ходи обяснявай на разбирачите че е алпина и колко е запазена и т.н.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3366
Регистриран на: 5.06.2004
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: Караше E34 528i turbo

re

Мнение от slavianko » 15 Сеп 2008, 11:02

Dimo написа:Аз ша ти кажа кога ша караме такива - Когато можем да си го позволим щот една такава в състоянието в което я виждаш ще струва минимум 15к евро, а манталитета на повечето хора тук е различен, щот за тия пари си взимаш ебахти Голфа или Опела, че и доста прилично БМВ, що да ги даваш за некъв таралясник дето по улиците почти никой няма да го оцени и като кажеш ама аз карам е36 и ша ти се смеят и ще ти викат, от ония по 4 бона ли, ааа знам ги, па ти ходи обяснявай на разбирачите че е алпина и колко е запазена и т.н.
Има нещо вярно в това ;)
oxam написа:В един момент проблемът не е в мощността а в гарнитурата между седалката и волана.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 140
Регистриран на: 7.11.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: ...320ка...
Мечтае да кара: M5 e39
Детайли за колата: Bostongreen metallic, M-тех окачване, 17" М Contour (styl.23)

Мнение от ВаНко » 15 Сеп 2008, 13:12

Салона е като моя........... май :mhihi:
Power is nothing without control...
Изображение

8910 фен
Аватар
Мнения: 640
Регистриран на: 7.08.2006
Местоположение: Ески Зара
Пол: Мъж
Кара: 01`530i touring

Мнение от CONAN » 15 Сеп 2008, 19:57

Темата ми ходи нагоре ,надoлу из форума...........
Последна промяна CONAN на 15 Сеп 2008, 20:13, променена общо 1 път


Аватар
Мнения: 5133
Регистриран на: 15.05.2003
Местоположение: Herefordshire,Ledbury
Пол: Мъж
Кара: акцизни М-паркети от острова
Мечтае да кара: много неща

Мнение от ///MapTo » 15 Сеп 2008, 19:59

Dimo написа:...

Много са малко хората,който ще оценят истинската й стойност... :confused:
Изображение
Изображение
PeReZ: Предполагам и километража (скоростомера) не показва моментната скорост, а ъгловата скорост в завой ???

8910 фен
Аватар
Мнения: 640
Регистриран на: 7.08.2006
Местоположение: Ески Зара
Пол: Мъж
Кара: 01`530i touring

Мнение от CONAN » 15 Сеп 2008, 20:33

Може и да греша ,но Алпина продължават от там до където спира БМВ- свръх големи напомпани мотори ,перфектен тунинг на купето и интериора и конски сили в изобилие.Необременени от идеята за масовост те предлагат това ,което всеки фен на БМВ цени (все едно БМВ да произвежда само М модификацията).Сега когато любимата марка се впусна да запълва всички потребителски сигменти и като ,че ли изневери на първоначалната идея стилът на Alpina остава непроменен Мисля ,че няма фен на марката ,който да не и се удивява и радва макар и за нас да е само далечна мечта.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 388
Регистриран на: 12.01.2007
Местоположение: София

Мнение от koyota » 17 Сеп 2008, 20:22

И ти можеш да си направиш Алпина, че и повече, ама се сещам само 2-3ма ентусиасти, които са готови да набутат толкова пари в Е36-ца, а друга страна, болните на тема Е30....

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4859
Регистриран на: 7.02.2003
Местоположение: София
Кара: на 1,6 бара
Мечтае да кара: 911

Мнение от bmwdriver » 17 Сеп 2008, 21:16

CONAN написа:Темата ми ходи нагоре ,надoлу из форума...........

Щото никъде не се вписва.Лошото е,че всеки може да реши да постне
една снимка и около нея да се заформят 10 страници мнения,повечето
от които са въздишки и поклони.Естествено,в дадения автомобил няма
нищо лошо,но представянето му в темата е никакво.Виж ако имаше
някакво полезно инфо за Алпина с моделите,двигателите,оборудването
и т.н.,темата щеде да има съвсем друг вид и не би се лутала по форумите насам-натам.

Та ще преседи и тук още ден и след това катинар,освен ако не стане по-информативна :roll:
'91 Е36 32?i 24V- тия с детските болести и многото екстри 8)
Изображение
Driver's Racing Team
KBDremap

8910 фен
Аватар
Мнения: 640
Регистриран на: 7.08.2006
Местоположение: Ески Зара
Пол: Мъж
Кара: 01`530i touring

Мнение от CONAN » 18 Сеп 2008, 7:30

Това е много интересно кола и със сигурност един от най-специалните автомобили, построено някога от Алпина. Един от най-бързите, защото е с 4,6 литра V8 под капака. V8 в 3-серия! BMW вече е опитал да постави V8 в 3-серия, но това не е било успешно. Но както виждате, Алпина успява. Но колата е трябвало да претърпи 42 модификации, преди да се монтира новото V8 сърце. Тези промени са направени в BMW фабрика, преди да се изпрати за доработка в Алпина. И на двигателя не е монтиран както обикновено от долу, Алпина е трябвало да го инсталирате от горе, за да направим нещата по удобни. Производството започва през април 1995 г. и приключи през 1998 година. Общо 221 коли са били построени. Алпина са произвеждали и B8 4,0 с 313 кс, но само 5 коли са били произведени и всички са били продадени в Япония.................
Това е част от статията с много сакат превод от DTMPOWER.NET
http://www.dtmpower.net/forum/e36-3-ser ... 4-6-a.html
Това е цялата статия и моля някой който знае английски да я преведе цялата защото има много интересни данни

Просто споделих възхищение от тази красива кола,защото за друго нямам думи а и темата много ми прелича на хилядите теми .......Вижте ми новата 320.............и аз съм вече в клуба....................и т.н
В тях кое ли е толкова информативното.............?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 711
Регистриран на: 14.10.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Детайли за колата: смръщена,четириока,двуврата мръсница,с вечно недоволен изруд под капака,влачеща се по земята и проблясващи в тъмното 4 диска,тясна и неудобна вътре...JUST E30

Мнение от Александър Георгиев » 30 Окт 2008, 23:58

Прелестна!!! :bowdown: :++
смръщена,четириока,двуврата мръсница,с вечно недоволен изруд под капака,влачеща се по земята и проблясващи в тъмното 4 диска,тясна и неудобна вътре...JUST E30



Явор написа:толко ли е трудно да се отвори българското и после немското мобиле....тук във форума освен скрап и такива купени миналата година за 500 и след това с хвърлено м50 с лопатата в коша,бракувано или с каспичански номера през 9 договора,едва ли ще попадне за тея пари :winky: иначе успех :yes:

ПредишнаСледваща

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook