Смесване на газ и бензин

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 902
Регистриран на: 26.10.2008
Местоположение: ДУПНИЦА Скрапинг
Пол: Мъж
Кара: coupe e36 m42 , цоупе е46 325ci
Мечтае да кара: ///M

Re: Смесване на газ и бензин

Мнение от mitrax » 08 Яну 2010, 0:36

е ако не е реулатора , ще трябва внимателно да огледаш за ловички :D около резервуара в ниските точки .. без помпа няма каде ха ходи горивото трябва да изтича , или да го дръпа вкуума на регулатора /ако си е заминал регулатора/.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 415
Регистриран на: 25.07.2008
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 92,318 sedan

Re: Смесване на газ и бензин

Мнение от BorisMW » 08 Яну 2010, 19:30

mitrax написа:е ако не е реулатора , ще трябва внимателно да огледаш за ловички :D около резервуара в ниските точки .. без помпа няма каде ха ходи горивото трябва да изтича , или да го дръпа вкуума на регулатора /ако си е заминал регулатора/.
[list]
Локвички няма.Бензина все едно се изпарява,не изтича.15 литра за 3 седмици,всеки ден каране по 2-3 паления,20-30 км. само на гас.
Остава регулатора.
Благодаря и на колегата BAVARIA.
Нищо не е свършило докато не свърши!
http://www.youtube.com/watch?v=hcvQxaUClNw

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 348
Регистриран на: 15.10.2007
Местоположение: *******
Пол: Мъж
Кара: с превишена скорост

Re: Смесване на газ и бензин

Мнение от BH5482BH » 09 Яну 2010, 15:17

2,3 паления това какво означава само палиш и веднага прехвърляш на гас или я караш и после обръщаш на бенз, щото само от паления 15литра за 3 седмици е много и аз съм карал на гас и 15 литра и по 10 паления на ден трудно ще ги изхарчиш, може да е много малък теча и да не капе, огледай по купето отдолу дали има следи от теч то си личи ако е текло, а бензина не се изпарява или изчезва просто ти не си я огледал обстойно отдели някой ден малко повече време, купи си ако нямаш едно добро фенерче и ще си разрешиш проблема :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 415
Регистриран на: 25.07.2008
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 92,318 sedan

Re: Смесване на газ и бензин

Мнение от BorisMW » 09 Яну 2010, 19:07

BH5482BH написа:2,3 паления това какво означава само палиш и веднага прехвърляш на гас или я караш и после обръщаш на бенз, щото само от паления 15литра за 3 седмици е много и аз съм карал на гас и 15 литра и по 10 паления на ден трудно ще ги изхарчиш, може да е много малък теча и да не капе, огледай по купето отдолу дали има следи от теч то си личи ако е текло, а бензина не се изпарява или изчезва просто ти не си я огледал обстойно отдели някой ден малко повече време, купи си ако нямаш едно добро фенерче и ще си разрешиш проблема :yes:
[list]
Здравей.Освен,че се опитваш да помогнеш,за което съм ти благодарен,ще те помоля много внимателно да четеш това което пиша. :dummy: Доста ясно съм го написал в първото си мнение.Махнал съм бушона на бензиновата помпа,даже.Ще погледна към мъркучите за бензина,въпреки,че не знам къде са точно.Днес душих около колата,но може би щото ми е запушен носа,не се получи.
Нищо не е свършило докато не свърши!
http://www.youtube.com/watch?v=hcvQxaUClNw

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 348
Регистриран на: 15.10.2007
Местоположение: *******
Пол: Мъж
Кара: с превишена скорост

Re: Смесване на газ и бензин

Мнение от BH5482BH » 10 Яну 2010, 9:44

Ок извинявай найстина не съм го прочел внимателно, но разбери колега неможе бензиновата пампа да ти е спряна, да няма течове, да немирише на бензин и въпреки това да изчезва няма логика

Потребител
Аватар
Мнения: 46
Регистриран на: 31.05.2009
Местоположение: не си е в къщи !
Пол: Мъж
Кара: 530d E61 '2004
Мечтае да кара: М5 Е60

Re: Смесване на газ и бензин

Мнение от Светлин » 10 Яну 2010, 11:33

Вместо да вадиш бушони да слагаш ЦК-ключета сложи едно реле да шунтира помпата и готово. При бушоните отпред има 3 лета най-предното (откъм въздушния филтър) има жица зелено/лилаво (по спомен ) прекъсваш я с релето (релето го захранваш с плюса на газовия клапан) .Нормално затворено реле. Аз лично на мойто БМВ не съм я спирал че кат се спре некой път и не тръгва повече :lol: .Друго дето ми идва на акъл ако имаш симулатор за инжекторите той може да прави проблем - некое от релетата може да не затваря и по тоя начин некоя от дюзите да работи това можеш и по слух да го остановиш. Са пак ше кажеш че спираш помпата и т.н. ама увери се че си я спрял и друго - дори да е спряна ако инжектор отваря може да губи по малко бензин което се усешта и по работата на мотора най-вече при празен ход. Надявам се да съм помогнал с нещо ,ако не извинявай. :angel:

П.П. Слагам газови уредби (по - точно инсталациите).

Предишна

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook