Резервоар и бензиномери - общо устройство

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2582
Регистриран на: 11.12.2008
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E38 740i idividual
Мечтае да кара: безаварийно
Детайли за колата: Нормнална!

Re: Резервоар и бензиномери - общо устройство

Мнение от Nasko_325TD » 06 Фев 2013, 6:14

randi84 написа:колеги и аз се сбласках с този проблем с подкачащата помпа
при мен не реагираше ваобште замерихме дали стига ток до нея всичко беше ок
следващата операция беше да я извадим
след като я извадихме решихме да я пробваме за последно сас по голям ампераш и тя взе че проработи
но цедката на помпата беше цялата задрастена с боклуци и мазнотиа от самата нафта
тогава следващата операция беше едно хубаво почистване
1-во почистихме цедката която беше метална изчитихме я сас ваздух
после почистихме и помпата като наляхме чиста нафта в един сад след което потопихме смучештата страна на помпата в сада а от другата страна сложихме парче маркуч а другата страна на маркуча в ена туба
пуснахме помпата да работи докато изпразни сада с нафта и така докато потече чиста нафта
от моята помпа илезна много боклук
монтирахме я отново и за сега работи но да видим до кога
ако вземе отново да смучи ваздох поне ште знам от какво е с благодарение на форума

Цедката се сваля колега,да знаеш!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 165
Регистриран на: 18.11.2014
Местоположение: гр. София
Пол: Мъж
Кара: BMW Compact M43B16
Детайли за колата: BMW Compact, 1994/10, автоматик, М43B16

Re: Резервоар и бензиномери - общо устройство

Мнение от Vasko_G » 03 Фев 2015, 17:13

Да пораздвижа малко темата, проблемът ми е следния: установих, че около капака на резервоара, който се пада зад пасажера, има влага и леко понамирисва на бензин. Предполагам, че под капакът има гумено уплътнение, което трябва да се смени и тук възникват два въпроса - как се отваря този капак и като какво да го търся това уплътнение, ако има такова. Само да уточня, че скоро имах проблем с маркучите които влизат от същата страна в резервоара, имаше теч, който се събираше в самия капак. Сега там няма теч, а влагата е в улея на резервоара около капака.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 387
Регистриран на: 29.11.2009
Пол: Мъж
Кара: ше BMW E36 318tds Touring
Мечтае да кара: BMW E26
Детайли за колата: Бавно комби с черни облаци

Re: Резервоар и бензиномери - общо устройство

Мнение от raptorxbg » 03 Фев 2015, 20:38

Уплътнението е номер 5 от тази схема http://bmwfans.info/parts-catalog/E36-T ... el_sensor/
Номер 4 е пластмасов пръстен с резба, който се отвърта в посока обратна на часовниковата стрелка. Възможно е когато са ти сменили маркучите да не са го притегнали до край и когато си сипал повече гориво в резервоара то да е започнало да излиза от там. Огледай хубаво гумата, притегни добре пръстена и би трябвало всичко да е наред.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 477
Регистриран на: 8.08.2012
Местоположение: Пловдив
Кара: e36 AC Schnitzer, e46 328i
Мечтае да кара: e31
Детайли за колата: малко по-различна

Re: Резервоар и бензиномери - общо устройство

Мнение от kichuka » 06 Апр 2015, 15:45

Чел съм темата няколко пъти. Преди време си смених нивомера на бензиновата помпа и нямам проблеми. Сега на другата е36-ца ми се появи проблем. Колата трябваше да има бензин, но капнах за 20лв. Лампата продължи да свети и след 20-30км сипах за още 30лв. Стрелката едва излезе от резервата. Свалих бензиновата помпа и замерихме нивомера и- отчита коректно. При гореспоменатия пробег и сипан бензин в половината с помпата имаше бензин над половината. Днес разкачих и нивомера зад шофьорската седалка за да го сменя и видях, че няма изобщо бензин. Замерихме нивомера и той си работи коректно, но в едната половина имам над 20л бензин, а в другата нямам изобщо. Дайте идея къде да търся проблема. :dunno:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 463
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: Резервоар и бензиномери - общо устройство

Мнение от streetz » 07 Апр 2015, 10:00

В половината зад шофьора се връща излишния бензин, виж да няма нещо запушено по системата. Примерно маркучите на самия нивомер - ако е запушен изхода към резервоара всичкия излишен бензин може да преминава директно към половината с помпата. Говоря за джиджавката в края на двата маркуча : http://picbg.net/pic.php?u=540602ZYyD&i=454646
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1559
Регистриран на: 26.03.2009

Re: Резервоар и бензиномери - общо устройство

Мнение от bmw325tds » 07 Апр 2015, 10:33

.
Последна промяна bmw325tds на 04 Авг 2016, 10:34, променена общо 1 път

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 477
Регистриран на: 8.08.2012
Местоположение: Пловдив
Кара: e36 AC Schnitzer, e46 328i
Мечтае да кара: e31
Детайли за колата: малко по-различна

Re: Резервоар и бензиномери - общо устройство

Мнение от kichuka » 11 Апр 2015, 7:51

Свалих нивомера и гледах тази дюза. Духам и от двете тръбички и отдолу си излиза въздух. Маркучите също не са запушени. Едната половина има 15л бензин, а в другата е суша.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 140
Регистриран на: 14.04.2008
Местоположение: plovdiv
Пол: Мъж
Кара: Основно на запад и по писти.

Re: Резервоар и бензиномери - общо устройство

Мнение от bavaretca_tns » 19 Яну 2016, 17:40

Имах проблем в следната тема viewtopic.php?f=8&t=403333 засега е решен остана само това:

Идват и 7,5 V и до двете букси за нивомера но след като ги откачих първия път и ги закачих втори път не отчиташе стрелката на бензина.Нивомерите си работят отчита при движение на поплавъка от 10 ома до 240 ома. От къде се захранват двете букси за нивомерите /имали някаква схема защото не намирам имали бушон/ и колко волта трябва да отиват към тях?

Нормално ли е когато имам около 15л. бензин в резервоара с помпата /десния/ в другия /за шофьора/ да няма нищо /четох че обратния бензин се прехвърля в половината резервоар с помпата когато не е пълен/?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 373
Регистриран на: 12.08.2013
Местоположение: Белозем
Пол: Мъж
Кара: bmw e36 coupe
Мечтае да кара: m3 e36
Детайли за колата: бмв е36 купе 320и. 150к.с. 1996г. кармазЪ червено...

Re: Резервоар и бензиномери - общо устройство

Мнение от Hellrot » 03 Дек 2017, 17:25

Никъде не виждам къде се намира вентилацията на резервоара? И имам въпрос... Отпред в онзи филтър на бензиновите пари единия маркуч ми го няма... Не е този дето виси към земята нито този дето влиза в колектора а другия който се включва към филтъра с едно като щипка... От къде идва този маркуч??? Моят е просто отчупен... Само щипката стои
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 372
Регистриран на: 14.10.2010
Местоположение: София и околностите
Кара: e36 M50B20
Мечтае да кара: e36 M3

Re: Резервоар и бензиномери - общо устройство

Мнение от shlosera » 03 Дек 2017, 20:31

Hellrot написа:Никъде не виждам къде се намира вентилацията на резервоара? И имам въпрос... Отпред в онзи филтър на бензиновите пари единия маркуч ми го няма... Не е този дето виси към земята нито този дето влиза в колектора а другия който се включва към филтъра с едно като щипка... От къде идва този маркуч??? Моят е просто отчупен... Само щипката стои
Би трябвало да е един син или черен маркуч по спомен като пластмасов стои. Виж ако някой е изолирал този филтър най-вероятно го е отрязал при резервоара, за да не му излизат парите в двигателния отсег, а зад колата.

Изпратено от моят E2105 с помощта на Tapatalk

Предишна

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook